2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ohh evettt oglusum tekmeledi:))cok sevindim ben burda iyiyim annecimm dedi resmen cok sukur allahima:));

anaaa kız be güzel hemde tam konuşurken...maşallah

canım benim bi bilgim fikrim yok malesef bu konuda

Listede bende yokum benide eklermisin ikinci bebeğim erkek adı eymen beklenen dogum tarihi 29 Haziran istanbuldan katılıyorum yas 30

tamamdır

aaaaay bugün bi hareketli ki benimki sorma.. (aaaay Allah'ım bunu yazdığıma hâlâ inanamıyorum,çok bekledim ya ben)

hatta anneme msj yazdım az önce "Efe dans ediyo galiba" diye bakıyorum göbişe izliyorum tık tık görünüyo valla acaip bi his..yavrum yaaa ama tuhaf

Bacilar 10/15 tansiyon acil nasil dusurebilirim ne olur yardim edin...
Yine acile gitmek istemiyorum...

canım doktorunu ara hemen ama nettede şöyle bir yazı buldum

Hamilelikten önce yüksek tansiyona sahip anne adaylarının hamilelikte dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıralamak mümkün:
-Anne adayı her gün aynı saatte, aynı tartıda tartılıp, kilosunu kaydetmeli.
-Aynı şekilde her gün saatte dinlendikten sonra tansiyonunu ölçüp not etmeli.
-Tansiyonunuzun yükseldiğini fark ettiğinizde sol tarafınıza yatarak dinlenin. Hamilelikte tansiyon yükselmesi anne ve bebeğin oksijen teminini tehlikeye sokar. Bu nedenle enerji sarfiyatını en aza indirgeyip vücudu dinlendirmek gerekir.
-Anne adayının düzenli olarak gün içerisinde dinlenmek gerekir. Dinlenmek için fazla aydınlık olmayan sakin ortamlar seçilmeli.
-Ödem oluşmasını önlemek için protein açısından zengin gıdaları - süt, yoğurt, et, yumurta, kurubaklagil gibi - tercih etmekte yarar var. Mümkün olduğunca tuzdan uzak durmalı.
-Bol miktarda sıvı tüketin.
-Damar kasılmasına ve tansiyon yükselmesine neden olduğundan stresli ve gergin ortamlardan uzak durun.
-Bebeğin karnınızdaki hareketlerini izleyin. Normal şartlar altında bebeğin iki – üç saatte 10 hareket yapması gerekir. Bebeğin hareketleri azaldığında hemen bir uzmana danışın.

Devamını Oku: http://www.tupbebek.com/makaleler/h...-hamileler-nelere-dikkat-etmeli#ixzz2udMCs6xB

benim akşamları yemekten sonra çok hareketleniyor ve karnımı dalgalandırıyor ve dışarıdan görünüyor gündüz de hareket var ama akşamları daha fazla

benim akşamları yemekten sonra çok hareketleniyor ve karnımı dalgalandırıyor ve dışarıdan görünüyor gündüz de hareket var ama akşamları daha fazla
ben dün videosunu çektim... :) hareketli yer resmen inip kalkıyor..benim 1,5 haftadır başladı gündüz hareketlenmeye..sadece gece ben yatınca başlıyordu..maşallah şimdi farketmiyor sabah akşam :) maşallah maşallah onlara..

evet canım darısı herkesın basına

Canım yüksek tansiyon gebelikte istenmeyen bişey sen en iyisi doktoruna ulaşabiliyorsan konuş yoksa acile git canım...

kızlar midem acayip ekşiyor. neden anlamadım gitti... ne yapacağımı şaşırdım
böyle bir sorunu olan var mı aranızda?

Geçen gün konuştuk burada bende şikayetçiydim doktor Gaviscon şurup verdi önce kullanmak istemedim ama hem arkadaşlar tavsiye etti hemde gebelik kategorisi A yazınca bi denedim hemen etki ediyor nüks ederse kullanıyorum canım...

Kızla size yaptırdığım lohusa tacını gösteryim bakalım beğenicekmisinizzzzz

Bence çok güzel olmuş canım...

Son düzenleme:
ben ilk defa dün gece farkettim göbüşü okşarken harika bi duygu dışardanda görülmesi

Bende çok sevdim teşekkür ederim

ben de önceleri sadece akşam hissediyordum şimdi gündüz de hissediyorum akşam yemeğinden gece yatana kadar çok hareketli oluyor bir de sabah erken saatlarda başlıyor hareketlenmeye büyüyorlar çilekcim maşallah onlara artık dışarıdan Allah kurtarsın demeye başladılar ne zaman bunu deseler anlıyorum ki doğum yaklaşıyor

hemde ne naşallah tü tü tü tüüüü

Tesekkurler cnm 😊 aynen pitirciklar bizi bazen komik duruma dusuruyolar kurban olurum onlari yaradana😊 canim platese baslamistim bn de yarin 15 _20 dk. Yapicam yine insallah faydasi olur..

hahahhahha canım benim ya :) evet oynadığı zaman bende çok tuhaf oluyorum hala alışamadım :) dısardan bakıldığı zaman benım karnım delı gıbı dalgalanıyor :) maaşallah hepimize

Rica ederim cnm ne demek.. allahtan kanamam yok cnku olsa kan kaybinda olacak boşuna.. aci felan yeme aman cok fena olursun valla..

Canim bir bilgim yok bu konuda.
Azerim diger arkadaslarda yazmis ama ben yine soyleyeyim yuksek tansiyon gebelikte istenmeyen bir durum. Sebebi arastirildi mi doktorunun haberi varmi. Dikkat et kendine canim ihmal etme

Hepimizin bebeklerine maşallah heyecanlı annecikler sizii Benimde en çok babası yanağını karnıma dayadığında oğluşumun tekme atması hoşuma gidio resmen babası yüzüne gözüne tekme yiyor Yerim ben onların minik ellerini ayaklarınııı

Evet canım benim 1 haftadır dışardan belli oluyor hareketleri eşimde farkediyor bakınca

Aslında en sağlıklı yükleme ölçümü kahvaltılıklı olandır dr un işi biliuormuş... Ben hipoglisemi hastasıyım mesla ben de seker yüklenmesini istemiorum ama zorunda bırakıyorlar maalesef....

benim gittiğim hastane canım Hisar.. doğum 7,000 tl

Canım 2000 daha koy amerikan hastanesine git bence :) benim arkadaşım bir sezeryan yaptı 3 saat sonra bebişi görmeye gittik karnı yoktu :) öyle bir ekipleri varmış ki abana abana dümdüz etmişler kızı :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…