2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
İyi akşamlar; ben gruba ve kadınlar kulübüne yeni üye oldum. İnşallah haziran gibi bizde kızımızı kucağımıza alacağız. Riskli bir gebelik (hemen hemen her gün kanıyoruz) geçirdiğim için 7/24 sağlık hizmettinden rahatlıkla faydalanabileceğim özel bir hastane seçmek durumunda kaldım. Yakın zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası diye bir özel sigortanınn varlığından haberdar oldum. bu sigortaya göre (mapfre) gebelik süresince yapılan testler, detaylı usg, glukoz yüklemesi, NST, 2li tarama ve doğum ücretini, ister normal ister sezaryan hatta epidurallı normal doğumu bile toplam 2500-3000 tl arası hastaneye göre değişiyor, sigorta karşılıyor. Ankarada yasıyorum ben ve sadece medicana ve koru hastanesi kapsıyor bu sigorta. bende bu hastanelerden birine gidiyorum. Aranızda böyle bir sigorta yaptırıp memnun kalan var mı? beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum. haydi öptüm göbüşlerden :)
Hosgeldin gecmis olsun,neden kanaman oluyor doktorlar ne diyor?
O dediğin sigortayı duymuştum medicalpark icinde
Paket program gibi bisey ama sadece o hastanede geçerli,benim özel saglık sigortam var alliazn yataraktedavileri ve dogumu %100 karşılıyor doktor muayene ve tahlillerde indiirm sağlıyor hemen hemen bütün özellerde geçiyor bu yıl 2500 oduyorum

İyi akşamlar; ben gruba ve kadınlar kulübüne yeni üye oldum. İnşallah haziran gibi bizde kızımızı kucağımıza alacağız. Riskli bir gebelik (hemen hemen her gün kanıyoruz) geçirdiğim için 7/24 sağlık hizmettinden rahatlıkla faydalanabileceğim özel bir hastane seçmek durumunda kaldım. Yakın zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası diye bir özel sigortanınn varlığından haberdar oldum. bu sigortaya göre (mapfre) gebelik süresince yapılan testler, detaylı usg, glukoz yüklemesi, NST, 2li tarama ve doğum ücretini, ister normal ister sezaryan hatta epidurallı normal doğumu bile toplam 2500-3000 tl arası hastaneye göre değişiyor, sigorta karşılıyor. Ankarada yasıyorum ben ve sadece medicana ve koru hastanesi kapsıyor bu sigorta. bende bu hastanelerden birine gidiyorum. Aranızda böyle bir sigorta yaptırıp memnun kalan var mı? beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum. haydi öptüm göbüşlerden :)

Hosgeldin cnm gecmis olsun cnm:)

Kizlar dun festeki 2014 haziran annelerine uye oldum cok iyi. tafsiye ederim bekleriz:))

mrb kızlar bugün detaylıya girdim sonunda allaha şükür normal çıktı yavrum 954 gr olmuş kızım:nazar::nazar::nazar: Yarında şeker yüklemesi için gitcem daha önce gidenler naptı ne kadar sürdü yazabilmisiniz:KK49:

canım ben geçen hafta yaptrdım 1 saat sürdü ve başka tahlillerimde vardı sabah aç karnına gittim önce kan aldılar sonra şeker yüklemesi yapıldı sonra 1 saat sonra tekrar kan alındı ve bitti:) sonucu ertesi gün aldım:)

merhaba bende buna benzer baktım farklı bir siteden elektirikli sallanan fiyatıuda aşağı yukarı aynı bende onu almayı planlıyorum evim müsait olmadığından

Selam Kızlar,
Çok uzun zamandır bağlanamadım siteye, eşim bu ay sürekli mesaideydi :KK43: Bugün bu saatte döndü, erken geldi diyeyim size.
Ben de evde tek kalmayayım diye annemde kalıyorum o olmadığı zamanlarda, şifremi de hatırlayamıyorum :) bu kız var olan 3-5 mineralimi, vitaminimi yedi bitirdi :) Evdeki tablet ve loptopta şifrem kayıtlı olduğu için de hatırlama gereği duymuyordum malum :)
umarım herkes iyidir, c,c,ler alınmaya başlanmış sanırım ne güzel, biz daha ona bile vakit bulamadık:KK43: herşey bir araya sıkışacak ama bakalım hayırlısı.
Özledim sizleri yahu :) bakalım yarın 100 lük şeker yüklemesi yapılacak, açıııımmmmmm :) aklımdan mamalar geçiyor ama 10-12 saatlik açlık gerekiyormuş :KK43: gözüme uyku girmez bu saatten sonra açlıktan :KK43: dedim bakayım kızlar neler yapıyor ? kısa bir göz gezdirip yatayım bari, açlığımı unutabilirsem tabii :):KK1:

Aaaa beşik çok kullanışlı görünüyor canım, güle güle kullanın şimdiden :KK66:
Ben de taşınmak zorunda kalacağım sanırım önümüzdeki 1-2 ay içinde, apartmanı müteahhite verecekler, yönetim ve bir kaç kişi görüşmeleri tamamlamışlar bakalım :KK43: o yüzden hiç heveslenemedim de... bakalım ben de bir beşik ve şifonyer almayı düşünüyorum şimdilik. yerleşik düzene geçince oda işine bakınacağız.
Kıyafet de çok alamadım daha, yakınların ve arkadaşların aldığı 2-3 bişeysi var prensesimin şimdilik. ben sadece 2 badi ve bir pijama takımı aldım o kadar. aaa bir de patik ve 3 tane çorap :)
sağlıkla gelsin de prensesim o zaman donatırız :) son aya kalacak bir çok şey ama napalım :KK43: babamız olmadan da tek karar vermek istemiyorum herşeye yaaaa :KK43:

bu arada doğum yapabileceğim hastaneleri de gözden geçiriyorum, özel sigortam yok o yüzden fiyatlar çok uçuk.
benim asıl 23 haftaya kadar takip eden dr um akrabamdı zaten ve çok içim rahattı ama onun bağlı bulunduğu hastane karşıda (avrupa yakası). evim bu tarafta olduğu için evet her ne kadar zorunlu sezeryan da olsa tarihi belli de olsa insan evine yakın olmak istiyor.
şimdi taki,plerime devam ettiğim hastane fena değil ama arkadaşlar daha iyi yerlerin olduğunu ve bu hastanenin solda sıfır kaldığını söyledikçe de içim sıkılıyor. hayırlısı olsun inşallah ne diyeyim ... aklımda bu aralar bu var
siz hastaneye karar verdiniz mi ? anadolu yakasında önerebileceğiniz hastaneler var mı ? e-5 ve minibüs cad yakınlarında diyeyim...

kızlar uyumaya çalışayım;
hasta olanlar geçmişler olsun :KK43:
güzel sonuçlar için oh çok şükür, maşalah :)
yeni cicilerini alanlara hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla kullanın :KK66:
araştırmalar yapanlara kolay gelsin :KK66:
Şeker yüklemesi yaptıracak ben gibilere de açlıktan ötürü özellikle ha gayret diyorum :)
yarın tabletimi alayım yanıma da, madem uzun sürüyor, sıkılmayayım ve haberdar ederim sizleri de :)
ablam da gelsin inşallah yanımda, sanırım sersemlik oluyor hafiften :KK43:
hmm bu arada benim bebiş geçen hafta 692 gr civarında ve 23-25 cm arasında görünüyordu maşallah :nazar: :)
yarın tekrar kontrol olacak sanırım şeker yüklemesinden sonra...
hepinizi öpüyoruz prensesimle kızlar :) :emir_bebek:

kızlar günaydın dün işyerinde çok yoruldum eve gidincede apar topar yemek yaptım birde buakşam için yemek yaptım ama mutfağı toparlarken belim kopuyo sandım karnım taş gibi oldu gerildi..kendimi doğrultamadım..sanki göbeğimin derisi yukarı çekiyolarmış gibiydi bu sabah kalktım akşamki kadar olmasada yine var sizlerede oluyoöu çok yorulunca:26:

kızlar günaydın dün işyerinde çok yoruldum eve gidincede apar topar yemek yaptım birde buakşam için yemek yaptım ama mutfağı toparlarken belim kopuyo sandım karnım taş gibi oldu gerildi..kendimi doğrultamadım..sanki göbeğimin derisi yukarı çekiyolarmış gibiydi bu sabah kalktım akşamki kadar olmasada yine var sizlerede oluyoöu çok yorulunca:26:

olmaz mı bacım benim gibi yapmışın sende bende işten çıkınca hadi yemeği annelerde yedik diyelim topla düelt eve geç bi kaç ütü yap derken ağrılar başlıyor bu aylarda böyle geçecek demek ben geçen dayanamadım bi tane parol içtim napayım :KK53:

Günaydın herkese

2 gündür çok az hatta hiç e yakın bebişimin hareketlerini hissetmiyorum :KK43:
yarın kontrolüm var ama beklemek artık cok sıkıcı :KK43: sizinde böyle şeyler başınıza geliyormu bu dönemde ?
hani bebek çok büyüdü artık hareket edeceği yer kalmadı desem oda değil, nedir bilemedim

Günaydın herkese

2 gündür çok az hatta hiç e yakın bebişimin hareketlerini hissetmiyorum :KK43:
yarın kontrolüm var ama beklemek artık cok sıkıcı :KK43: sizinde böyle şeyler başınıza geliyormu bu dönemde ?
hani bebek çok büyüdü artık hareket edeceği yer kalmadı desem oda değil, nedir bilemedim

canım günaydın.. çok fazla ayakta kaldıysan ya da moralin bozuk olursa oynamayabilir. hafta içi oturduğum için sürekli hareket halinde ama hafta sonları da hep ayakta olduğumdan fazla oynamıyor.. kendini dinle bakalım oynayacak mı? aklımıza kötü şeyler getirmeyelim olur mu?

canım günaydın.. çok fazla ayakta kaldıysan ya da moralin bozuk olursa oynamayabilir. hafta içi oturduğum için sürekli hareket halinde ama hafta sonları da hep ayakta olduğumdan fazla oynamıyor.. kendini dinle bakalım oynayacak mı? aklımıza kötü şeyler getirmeyelim olur mu?

olur... ben söz dinlerim, bakalım oda dinler mi :)

Günaydınlar herkese....dün akşam doktorumuz aradı kan sonuçlarımız eline ulaşmış...çok şükür herşeyimiz normal çıkmış... açlık kan şekerimiz,glikoz yüklememiz,demirimiz,idrarımız ve tsh'ımız hepsi normal değerlerdeymiş :) en tedirgin beklediğim bu şeker sonucuydu onuda sağ salim atlattık çok şükür :) darısı bekleyen herkese olsun inşallah....

Gözün Aydın seninle haftalarımız aynı bizimde bugün detaylimiz vardı bir aydır göremiyordum oğlum bol bol izledim,cok keyifli 2 hafta sonrada seker yüklememiz olacak inşallah

Sagol canim. bebisin nasildi annesi :-) cok guzel bir duygu uzun sureli bebegimizi gorebilmek ;-) Benim hafta olarak 22-5 oldu bugun. bebegimin kilosuda on gun once 308, dunku olcumde 418 cikti. acaba haftasina gore uyumlu mu yaa. cok merak ediyorum. doktorumuza sordum bir problem yok dedi ama icime bir kurt dusmedi degil kilo konusunda. seker yuklemesi icin gun falan vermedi. 20 gun de bir kontrolumuz oluyor. artik o zaman gittigimizde mi yapar bilmiyorum hic

X