2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
İyi aksamlar kizlar :-) biz bugun detayli ultrasona girdik kizimla. masaallah bir sıkıntimiz yokmus. herseyi bormalmis bebegimin. renkli olarak yuzunu de gorduk ama kizim rahim duvarina yanagini dayamis hic donmedi. eliyle yuzunu kasiyor. parmagini agzina goturuyor. :-) cok tatliyfi. surekli hareket etti sonra yoruldu basladi esnemeye yavrum. gozlerini kasip duruyordu.
pufpufcum gecmis olsun nezle olmussun. dikkat et kendine. son sayfalari okuyabilfim insaallah sizlerde bir problem yoktur kizlar. rabbim hepimizi nazarlardan saklasin.:nazar:

Bende çilekte gormuştum ama yakından gidip inceleyemedim kumaşı kahve ayak pufuda vardı ah inşallah 350 dediğin o dur hem oğlum odasına uyuyor rengi he de ılerde yatak odama koycagim icin kendi odamada uyuyor

Bak evde katolog vardı canım oradaki resim fiyatı 400 Muş yanlış hatırlamıştım canım $image.jpg

Canım ben senin ilk sorunu görmüştüm ama hiç bir bilgim olmadığından cevap yazmamıştım. Galiba sonradan kırgınlık olmuş... Olmasın ya insanlar yeni yeni almaya başladı belki benim gibi bilmiyorlardır. Bu arada kayserideymişsin canım yaa tam mobilyanın merkezi:) biliyorsun bir çok yere Kayseri'den üretim yapılıp dağıtılıyor. Senin yerinde olsam çilek falan bakmam onlara bakarım. Ben ankaradayım sitelere bir gideyim diyorum daha çok çeşit vardır diye. Ama çalışınca haftaiçi hiç bişey yapamıyorum haftasonu da ya misafir ya biz misafir... Günler geçiyor bakalım hayırlısı...

Canım benim saol yaa mobilya merkezi ama. Hangi mağazaya gitsek Ankara siteleri Bursa İnegöl yerli üretim kalmadı herhalde garip kayseri sadece istikbal bellonaya çalışıyor onu anladım yaa burda kime sorsak hazır alın diyorlar güzel le yapım gelenler zaten burdan değil aynen hafta iiç çalış haftasonun iş güç gezme koşturmaca

Ayyy son bir haftadir bende yasiyorum canim onu cok kotu bi gece olmasa ertesi gece oluyo hemde iki bacagimda sirayla bacagimin tam arkasi tas kesiliyo kocami yakasindan cekistiriyorum aciyla oda ovaliyk sagolsun ama sabah orda bi kas agrisiyla uyaniyorum birdahaki kontrolde doktora sorucam belki bi ilac verir

İlaçtansa maden suyunu tavsiye ederim kaslara ve kemiklere iyi geldigi icin ben hergun muhakkak 1 tane iciyorum ve hic yasamadim kramp olayini daha once dogum yapmis kisierin tavsiyesiyle basladim :))[/QUOTE]

Tecrübeye sabitlerimiz ama kızlar kandaki serum magnezyum seviyesi düştüğü için oluyor bütün bu kramplar aksine maden suyu önermiyorlar dye biliyorum ama Dr A sormakta fayda var magnezyumun suda eriyip içilen tabletlerini öneriyorlar bide 24 haftadan sonra herkeste olacak diye bişey yok ama cogu gebede yaşanıyor

benim çok şükür gebeliğimde hiç bi sorun olmadı o yüzden rutin muayenelerime gidiyorum ama tolga beyle tanıştım çok beğendim eminim çok iyi bi doktordur bi de ondan muayene alıp deniycem belki onda devam ederim hastaneden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum ben sadece..
Aynen canım en başında beni Hilt etmişti çok kalabalık bide her önüne oraya geliyor gibi hastanede çalışıyorum bende devlette aynı oraya benzetiyorum gitmeden ıkı gün önce al randevunı yogun oluyor 50 tl muayene ücreti dogum ücreti 1500 tl VIP olanda 2500 tl ben memnunum tavsiyede ederim sen çalışıyormusun bu arada

bence sor doktoruna bu 100 lüğün sonucun yüksek çıkarsa ilaçmı verecekmiş. eğer ilaç vermeyip diyetisyene gönderecekse boşuna yaptırma. hele özel hastaneler sırf para kazanamak için yaptırıp duruyorlar.... 100 gr şeker iki günlük şekeri 5 dakikada yüklüyorlar. mesela çoğu hastane yapmıyormuş artık (Hacettepe bildiğim) annemde şeker hastası ve artık endokrin şeker yükleme testini yasaklamış

Canım ben hastanede çalışıyorum ve tum işlemlerimi kendi hastanemde yaptırıyorum doktorum 100 gr sonucunda yuksek çıkarsa endokrıne gönderırım dedi benım annemde de var şeker onun için endişelenıyorum

MRB KIZLAR BUGÜN DETAYLIYA GİRDİM SONUNDA ALLAHA ŞÜKÜR NORMAL ÇIKTI YAVRUM 954 GR OLMUŞ KIZIM:nazar::nazar::nazar: YARINDA ŞEKER YÜKLEMESİ İÇİN GİTCEM DAHA ÖNCE GİDENLER NAPTI NE KADAR SÜRDÜ YAZABİLMİSİNİZ:KK49:

Kizlar gune ne enerjik başladım simdi ise canim sıkkın biraz bazi seylere bunalip icim sıkildi tutamadim kendimi agladim biraz .o zamandan beri sag kaburgamin altinda pinpon topu kadar bir alanda kasilma ya da yumru gibi bir sey hissediyorum .allahtan bugun diger doktora gidicektik soyliycem umarim ters bir sey yoktur.

Gecmis olsun cnm

Anlatayim canim....
Ben cok kirilgan bir tipimdir....
Hamilelikte tuz biber oldu tamam...
Inan ki anlik sinirlenirim agzima alip tek bir kelime dahi etmedim....
Hicbirsey olmamis gibi sohbete muhabbete devam....
Ne yapayim bende boyle bir cins insanim :KK52:
Anladım canım, olayın böylece kapanmasına sevindim. Sen sıkma canını

her mevlütte bnmde ilk dikkat ettiğim o oluyo (= küçük kavanuzları süsleyip içine badem şekeri koymuşlar kapağınada bebeğin fotosouyla isimini etiketlemişler birde küçük mutfak havlularını kıvırıp tüle koymuşlar onuda tıpkı şeker kağıdı gibi iki yerden organzeyle tutturmuşlardı
Hmm güzel şeyler yapmışlar yani. Bakalım biz neler yapacağız.
Kızlar haftasonu bir haber duydum doğrulugu hakkında bilgisi olan varmıdır?

ssk artık doğum ücretlerini karşılıyormuş özel yada ssk hastanesi farketmiyor dediler doğumda yaptığınız masraflar için hastaneden aldığınız faturayı ssk kurusu kurusu na ödemesini yapıyormuş varmı bileniniz ?
Hiç duymadım canım. Ama sanmıyorum pek. Umarım öyle olur
bizde şeker yüklememizi bugün yaptırdık teyzeleri.. şuan için sadece mide bulantısı var bende sonuçlarımız yarın çıkacak inşallah.. bebişim 630 gr olmuş :nazar::nazar: şuan için her şey yolunda çok şükür... :KK16::KK16:
Gelmiş geçmiş olsun canım. Bebegine de maşallah. Ben de bu haftasonu gideceğim meraktan çatlıyorum.
Güzelmiş tatlım ikisi de, olsun önemli değil odanın olup olmaması. Bebişlerimiz gelsin de.
MRB KIZLAR BUGÜN DETAYLIYA GİRDİM SONUNDA ALLAHA ŞÜKÜR NORMAL ÇIKTI YAVRUM 954 GR OLMUŞ KIZIM:nazar::nazar::nazar: YARINDA ŞEKER YÜKLEMESİ İÇİN GİTCEM DAHA ÖNCE GİDENLER NAPTI NE KADAR SÜRDÜ YAZABİLMİSİNİZ:KK49:
Canım herşeyin yolunda olmasına sevindim. Insan o kadar rahatlıyor ki.Bebeğin de baya büyümüş maşallah. Ben şeker yüklemesi daha yaptırmadım. O yüzden birşey diyemeyecegim. Ama inşallah onda da bir sorun çıkmaz.

şahsen kendi adıma söyliyim ben iyiyim.. Ama nezle oldum + kulak ve boğaz ağrısıda eşlik ediyor gibi bi o durum kötü.. Bideeeee 2 gün sonra (çarşamba günü) detaylı ultrasonum var onun heyecanındayım :KK34: sen nasılsın bakalım?

geçmiş olsun canım benimde çarşamba günü detaylı ultrasonum var bakalım ne diyecekler, ben çok korkuyorum şu detaylıdan olumsuz bir sonuç çıkar diye:18::18::18:[/QUOTE]

Canlarim umarim deteylaniz guzel cikar korkmayin uzun uzun bebeklerinizi gormus olucaksiniz :))cok guzel bi duygu her seylerini tek tek inceliceklerr sizde goruceksiniz anisler:))

İyi aksamlar kizlar :-) biz bugun detayli ultrasona girdik kizimla. masaallah bir sıkıntimiz yokmus. herseyi bormalmis bebegimin. renkli olarak yuzunu de gorduk ama kizim rahim duvarina yanagini dayamis hic donmedi. eliyle yuzunu kasiyor. parmagini agzina goturuyor. :-) cok tatliyfi. surekli hareket etti sonra yoruldu basladi esnemeye yavrum. gozlerini kasip duruyordu.
pufpufcum gecmis olsun nezle olmussun. dikkat et kendine. son sayfalari okuyabilfim insaallah sizlerde bir problem yoktur kizlar. rabbim hepimizi nazarlardan saklasin.:nazar:
Gözün Aydın seninle haftalarımız aynı bizimde bugün detaylimiz vardı bir aydır göremiyordum oğlum bol bol izledim,cok keyifli 2 hafta sonrada seker yüklememiz olacak inşallah

İyi akşamlar; ben gruba ve kadınlar kulübüne yeni üye oldum. İnşallah haziran gibi bizde kızımızı kucağımıza alacağız. Riskli bir gebelik (hemen hemen her gün kanıyoruz) geçirdiğim için 7/24 sağlık hizmettinden rahatlıkla faydalanabileceğim özel bir hastane seçmek durumunda kaldım. Yakın zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası diye bir özel sigortanınn varlığından haberdar oldum. bu sigortaya göre (mapfre) gebelik süresince yapılan testler, detaylı usg, glukoz yüklemesi, NST, 2li tarama ve doğum ücretini, ister normal ister sezaryan hatta epidurallı normal doğumu bile toplam 2500-3000 tl arası hastaneye göre değişiyor, sigorta karşılıyor. Ankarada yasıyorum ben ve sadece medicana ve koru hastanesi kapsıyor bu sigorta. bende bu hastanelerden birine gidiyorum. Aranızda böyle bir sigorta yaptırıp memnun kalan var mı? beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum. haydi öptüm göbüşlerden :)

İlaçtansa maden suyunu tavsiye ederim kaslara ve kemiklere iyi geldigi icin ben hergun muhakkak 1 tane iciyorum ve hic yasamadim kramp olayini daha once dogum yapmis kisierin tavsiyesiyle basladim :))

Tecrübeye sabitlerimiz ama kızlar kandaki serum magnezyum seviyesi düştüğü için oluyor bütün bu kramplar aksine maden suyu önermiyorlar dye biliyorum ama Dr A sormakta fayda var magnezyumun suda eriyip içilen tabletlerini öneriyorlar bide 24 haftadan sonra herkeste olacak diye bişey yok ama cogu gebede yaşanıyor[/QUOTE]

Ben suda eriyenlerden kullanıyorum başka türlü özellikle akşamları çok zor oluyor... Maden suyu da içtim muzda yedim yinede işe yaramıyor...:KK43:

X