2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Günaydıııııınnnn sevgili hamiş arkadaşlarım ve onlar minnak sıpalarııı :KK52::KK52::KK52::KK52: bütün hastalara gelmiş geçmiş olsun inşallah.. doktora gidecek olanlar da güzel haberlerinizi bekliyoruuuzz:KK52::KK52::KK52::KK54::KK54::KK54::KK54:

nası dayandın bişi almadan rapunzelciğim. :) ben sanırım 16. haftada filan başlamıştım. bi de ben de DumaDumaDummcuğuma katılıyorum. hem kayınvaldenin aldıklarını da giydirirsin ama insanın kendi aldıkları içine bir başka siniyo bence. ben o yüzden mesela hastaneye kendi aldığım hastane çıkışını götürmeyi tercih edicem. başkalarının aldıklarını değil :)

canım ben baya sabırlıyım ki gene de alttan alttan baya bişi aldım :KK52::KK52::KK52: 3 patikli 5 patiksiz pantolon 1 tane 8li hastane çıkışı 1 tane 4 lü zıbın seti, 5 li mothercare kısa kollu çıtçıtlı body bi de çilek elbisesi aldım. kendime süt pompası bi de hediye başlıklı 3lü havlu geldi :KK52::KK52::KK52: ama hevesimi kamçıladılar durdum ben de.. hele yatak araba konusunda falan iyice sabırsızlanıyorum alınsın her şeyi koyulsun istiyorum.. ama sabret diyolar :KK52::KK52::KK52:

şekerler 3-4 gündür bakamıyordum herkes gibi ben de geçmişi çok kontrol edemedim. Deli gibi ilerliyor sayfalar. Önemli bişi olsa gözüme çarpardı sanırım genel anlamda keyifler iyi.

Dün detaylımız vardı, kızım kocaman olmuş ilk kez yüzünü gördüm aynı babası :KK1:
Her şeyi normal çok küşür, röntgen doktorumuz çok kibardı ve her detayı anlattı bize. Göbek bağında 3 damar olmalı o var, kalp 4 odacıktan oluşmalı oluşmuş, idrar torbasında idrar var bu böbreklerin iyi olduğunu gösterir ( ben o anda idrar salgılıyor mu diye sordum doktor evet dedi. Kocamla aynı anda şok olup nasıl yani çişini yapıyor mu nereye yapıyor dedik, doktor da güldü kesesinin içine yapıyor kesesi sirkülasyonla temizlenior dedi. Ay kuzucum çişli suyunda duruyor hatta bide onu yutuyor:KK1: )

Kilosu 624 gr, kafası biraz büyükmüş, koca kafalı kızım ( babası da koca kafalı ama kabul etmiyor :KK53: )

Burnu büyük görünür ona aldırmayın daha düzenlenecek küçülecek dedi doktor ( herkes kendi bebeği için niye böyle patlıcan gibi kocaman burnu var diye soruyormuş, normalmiş bu arkadaşlar, şuan şişmiş, kendi bebeğiniz için böyle düşünürseniz diye detay vereyim dedim )

bu da kızımın yüzü maşallah deyin teyzeleri

Eki Görüntüle 995071 Eki Görüntüle 995072

maşallah öncelikle :nazar::nazar: ne güzel poz vermiş benimki bi yerinde durmuyor 1 kere yandan poz verdi. her şeyin iyi olmasına sevindim. darısı diğer sonuç bekleyen arkadaşlara inşallah... :KK16::KK16:

şekerler 3-4 gündür bakamıyordum herkes gibi ben de geçmişi çok kontrol edemedim. Deli gibi ilerliyor sayfalar. Önemli bişi olsa gözüme çarpardı sanırım genel anlamda keyifler iyi.Dün detaylımız vardı, kızım kocaman olmuş ilk kez yüzünü gördüm aynı babası :KK1:Her şeyi normal çok küşür, röntgen doktorumuz çok kibardı ve her detayı anlattı bize. Göbek bağında 3 damar olmalı o var, kalp 4 odacıktan oluşmalı oluşmuş, idrar torbasında idrar var bu böbreklerin iyi olduğunu gösterir ( ben o anda idrar salgılıyor mu diye sordum doktor evet dedi. Kocamla aynı anda şok olup nasıl yani çişini yapıyor mu nereye yapıyor dedik, doktor da güldü kesesinin içine yapıyor kesesi sirkülasyonla temizlenior dedi. Ay kuzucum çişli suyunda duruyor hatta bide onu yutuyor:KK1: )Kilosu 624 gr, kafası biraz büyükmüş, koca kafalı kızım ( babası da koca kafalı ama kabul etmiyor :KK53: )Burnu büyük görünür ona aldırmayın daha düzenlenecek küçülecek dedi doktor ( herkes kendi bebeği için niye böyle patlıcan gibi kocaman burnu var diye soruyormuş, normalmiş bu arkadaşlar, şuan şişmiş, kendi bebeğiniz için böyle düşünürseniz diye detay vereyim dedim )bu da kızımın yüzü maşallah deyin teyzeleri

hey maşallahhhhhhhh 41 kere maşallah....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: Allahım ya mucize hepsi..duruşa bak..bende özledim kızımı :-) son gittiğimde bize poz vermedi kuzum yüzünü merak ediyordum sakladı :) inşallah birdahaki gidişimde görücem yavrumun yüzünü..iyi haberlerle gelmişsin gözünaydın canım....:KK16:

Günaydıııııınnnn sevgili hamiş arkadaşlarım ve onlar minnak sıpalarııı :KK52::KK52::KK52::KK52: bütün hastalara gelmiş geçmiş olsun inşallah.. doktora gidecek olanlar da güzel haberlerinizi bekliyoruuuzz:KK52::KK52::KK52::KK54::KK54::KK54::KK54:canım ben baya sabırlıyım ki gene de alttan alttan baya bişi aldım :KK52::KK52::KK52: 3 patikli 5 patiksiz pantolon 1 tane 8li hastane çıkışı 1 tane 4 lü zıbın seti, 5 li mothercare kısa kollu çıtçıtlı body bi de çilek elbisesi aldım. kendime süt pompası bi de hediye başlıklı 3lü avlu geldi :KK52::KK52::KK52: ama hevesimi kamçıladılar durdum ben de.. hele yatak araba konusunda falan iyice sabırsızlanıyorum alınsın her şeyi koyulsun istiyorum.. ama sabret diyolar :KK52::KK52::KK52:

bende çok fazla birşey almayanlardanım almamak değilde engellenenlerdenim...eşim nisanı bekliyor annem hariç tüm büyükler nisanı beklemedeler..hatta geçen aldıklarımı gösteriyorum daha erken değilmi sizde erken mi alınır dediler canım sıkıldı ama bozuntuya vermedim..sonuçta kötü bir niyetle söylenmiyor ama benimde alasım var hep..sonra gezemeyecek durumda olursam ağırlaşırsam işkence gibi gelmesin alışveriş istiyorum ama dinletemiyorum :):KK14: :KK16:

maşallah öncelikle :nazar::nazar: ne güzel poz vermiş benimki bi yerinde durmuyor 1 kere yandan poz verdi. her şeyin iyi olmasına sevindim. darısı diğer sonuç bekleyen arkadaşlara inşallah... :KK16::KK16:

hey maşallahhhhhhhh 41 kere maşallah....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: Allahım ya mucize hepsi..duruşa bak..bende özledim kızımı :-) son gittiğimde bize poz vermedi kuzum yüzünü merak ediyordum sakladı :) inşallah birdahaki gidişimde görücem yavrumun yüzünü..iyi haberlerle gelmişsin gözünaydın canım....:KK16:

Allah razı olsun, sizinkileri de size bağışlasın inşallah. Benimkide elini kapatıyordu yüzüne ama doktor amca karnıma elindeki cihazla vurdu biraz sarstı o da kıpırdadı, sonra çok yorduk kızımızı sıkıldı özür dileriz dedi :KK1:
Doktor vurunca nasıl sinirleniyo bi görseniz koca insan gibi yüzünü ekşitiyor, kafasını dönüyor dudaklarını büzüyor. Çok komik ya :KK1:
Cd vermiyormuş hastane bizde rica ettik babamız videoya çekti, kızlar tavsiye ederim sizde telefonlarınızla filan çekin. Güzel bi anı kalır

bu site ismi reklam algılandıgından cıkmıyo uğurböcegi varya kızın burnuna konuyo reklamlarda o site
ama dediğin gibi yorumları okudum ben pek memnun değil kimse bende bakınıyorum simdilik

Ne güzel tarif etmişsin ya gülümseyin beni :) inşallah buluruz gönlümüze ve kesemize göre en kısa zamanda

Allah razı olsun, sizinkileri de size bağışlasın inşallah. Benimkide elini kapatıyordu yüzüne ama doktor amca karnıma elindeki cihazla vurdu biraz sarstı o da kıpırdadı, sonra çok yorduk kızımızı sıkıldı özür dileriz dedi :KK1:
Doktor vurunca nasıl sinirleniyo bi görseniz koca insan gibi yüzünü ekşitiyor, kafasını dönüyor dudaklarını büzüyor. Çok komik ya :KK1:
Cd vermiyormuş hastane bizde rica ettik babamız videoya çekti, kızlar tavsiye ederim sizde telefonlarınızla filan çekin. Güzel bi anı kalır

Amin canım.. gözümün önünden geçti yaptıkları gözlerim doldu ... bizde ilk günden beri ilk anını babamız kaydetti. özledikçe açıp açıp izliyoruz. nasıl bir mutluluk nasıl bir heyecan.. Allah isteyen herkese bebiş verir inşallah...

Amin canım.. gözümün önünden geçti yaptıkları gözlerim doldu ... bizde ilk günden beri ilk anını babamız kaydetti. özledikçe açıp açıp izliyoruz. nasıl bir mutluluk nasıl bir heyecan.. Allah isteyen herkese bebiş verir inşallah...

ben önceden çocuk benim için önemli değil olmasa da olur evlatlık alırım filan derdim ama harika bi duyguymuş, iyi ki tatmışım bu hissi. Allah bekleyen, özleyen, dileyen herkese versin, aratmasın onlarn acılarını göstermesin.

valla büyük bi savaş verdim grip olmamak adına hem bide sıkı giyinirim ben normalde de kışın çok üşüyen biriyim ama bi hatadır yaptım :KK50:
yeni duş almışken 2-3 saat sonra babanemlere gittik hep beraber yemeğe orda bahçeye çıktım üstüme bişey almadan.. Orda olan oldu galiba çünkü ertesi sabaha nezle uyandım uuuyyyyy kendim ettim kendim buldum
:KK9:

Canım ya geçmiş olsun ben de benzer durumdayım. Kaptım şifayı haftasonu. Rapor aldım evdeyim şimdi. Dün çok kötüydüm gece ben uyumadım bebişim de uyumadı hiç :KK43: bugün daha iyi olurum sanıyordum ama hiç bir fark yok:KK43: burnum sanki çeşme. Gözyaşı akar gibi akıyor tablete kafamı eğemiyorum bile... En çok da şiddetli öksürük ve hapşuruklarımdan korkuyorum. Bazen karnım yırtılacak gibi oluyor. Bebeğim kasılıp kalıyor... Rabbim tüm hastalara şifa versin

Canım ya geçmiş olsun ben de benzer durumdayım. Kaptım şifayı haftasonu. Rapor aldım evdeyim şimdi. Dün çok kötüydüm gece ben uyumadım bebişim de uyumadı hiç :KK43: bugün daha iyi olurum sanıyordum ama hiç bir fark yok:KK43: burnum sanki çeşme. Gözyaşı akar gibi akıyor tablete kafamı eğemiyorum bile... En çok da şiddetli öksürük ve hapşuruklarımdan korkuyorum. Bazen karnım yırtılacak gibi oluyor. Bebeğim kasılıp kalıyor... Rabbim tüm hastalara şifa versin

tatlım karnına doğru eğilerek öksürmeye çalış. Germe fazla. Allah şifa versin :KK19:

ben önceden çocuk benim için önemli değil olmasa da olur evlatlık alırım filan derdim ama harika bi duyguymuş, iyi ki tatmışım bu hissi. Allah bekleyen, özleyen, dileyen herkese versin, aratmasın onlarn acılarını göstermesin.

benim ikinci canım.. kızım 15 yaşında hep istiyordum 2. çocuk biraz geç oldu ama güç olmaz inşallah.. Allah kimseye evlat eksikliği yaşatmasın. bu duyguyu herkese yaşatsın.. doğumdan sonra özleyeceksin bu günleri o yüzden keyfini çıkarmayı unutma tekmelerini özellikle..

bende 22+1de gıtmıstım 526gr dedı bı kac gun ondeymıs bence senınkının kılosuda normal doktorlar olcumlere gore tahmın yurutuyorlar bırazcık kaydırsa elını kılosu degısır,bence takma bunlar doktor herseyı normal demıs onemlıolan bu,
seker yuklemenı muhtmelen bırdahakı kontrolde yaptırcaktır sana yaptırmazsa hatırlatırsın

şekerler 3-4 gündür bakamıyordum herkes gibi ben de geçmişi çok kontrol edemedim. Deli gibi ilerliyor sayfalar. Önemli bişi olsa gözüme çarpardı sanırım genel anlamda keyifler iyi.

Dün detaylımız vardı, kızım kocaman olmuş ilk kez yüzünü gördüm aynı babası :KK1:
Her şeyi normal çok küşür, röntgen doktorumuz çok kibardı ve her detayı anlattı bize. Göbek bağında 3 damar olmalı o var, kalp 4 odacıktan oluşmalı oluşmuş, idrar torbasında idrar var bu böbreklerin iyi olduğunu gösterir ( ben o anda idrar salgılıyor mu diye sordum doktor evet dedi. Kocamla aynı anda şok olup nasıl yani çişini yapıyor mu nereye yapıyor dedik, doktor da güldü kesesinin içine yapıyor kesesi sirkülasyonla temizlenior dedi. Ay kuzucum çişli suyunda duruyor hatta bide onu yutuyor:KK1: )

Kilosu 624 gr, kafası biraz büyükmüş, koca kafalı kızım ( babası da koca kafalı ama kabul etmiyor :KK53: )

Burnu büyük görünür ona aldırmayın daha düzenlenecek küçülecek dedi doktor ( herkes kendi bebeği için niye böyle patlıcan gibi kocaman burnu var diye soruyormuş, normalmiş bu arkadaşlar, şuan şişmiş, kendi bebeğiniz için böyle düşünürseniz diye detay vereyim dedim )

ayy maşallah çok güzel görünüyor benim meleğimin böyle bir fotosu yok çok merak ediorum onu detaylında güzel geçmiş allah kucağımıza almayı nasip etsin:KK49:

41 kere maşallahh tütütütüt nazarlardan saklasın Allah onu yeriimm ben :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: benim kızım nazlıydı teyzesi senin kızın kızmış falan ama gene de bi poz vermiş bizim pozumuzda gene de koluyla kapatmıştı yüzünün yarısını :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

evet blackim girlim :) hiç geçmiyor sanki ..halbuki 6.ayımıza girmişiz ... yavaş yavaş keyif almaya başlıyorum hamilelikten..birde izne çıkabilsem...:KK31::KK31:geçmşte yaşadığım 3 kötü tecrübeden sonra hep dike üstündeydim ama şimdi yavaş yavaş atıyorum stresi üstümden..:KK16:

aayyy ayyy hiç sormayın.. karnımdaki kungfu pandam tepişlerini hissettirmese bence de zaman hiiiiç geçmiyo. bi diyorum bi an önce çıksın yeyim böyle burnunu dudaklarını bi diyorum karnımdayken keyfini ççıkarayım :KK76::KK76::KK76::KK76:

aaaaay canım sanada geçmiş olsun valla... amin :2:

Günaydıııııınnnn sevgili hamiş arkadaşlarım ve onlar minnak sıpalarııı :KK52::KK52::KK52::KK52: bütün hastalara gelmiş geçmiş olsun inşallah.. doktora gidecek olanlar da güzel haberlerinizi bekliyoruuuzz:KK52::KK52::KK52::KK54::KK54::KK54::KK54:

canım ben baya sabırlıyım ki gene de alttan alttan baya bişi aldım :KK52::KK52::KK52: 3 patikli 5 patiksiz pantolon 1 tane 8li hastane çıkışı 1 tane 4 lü zıbın seti, 5 li mothercare kısa kollu çıtçıtlı body bi de çilek elbisesi aldım. kendime süt pompası bi de hediye başlıklı 3lü havlu geldi :KK52::KK52::KK52: ama hevesimi kamçıladılar durdum ben de.. hele yatak araba konusunda falan iyice sabırsızlanıyorum alınsın her şeyi koyulsun istiyorum.. ama sabret diyolar :KK52::KK52::KK52:

hmm.. bende hiç bişi almadın sandım, nası dayanmış dedim :KK34:
iyi etmişsin. ama çok da aşırı almamak gerek daha kayınvaldenler filan da alcaksa. doğru söylüyo olabilirler :KK34:
çünkü bebek çok çabuk büyüyor diyorlar. giyemeden eskimesin sonra aldıkların :KK34:
bende artık kıyafet almıyorum. ihtiyaç olursa doğduktan sonra alırım.
ama dediğin gibi yatağı, arabası için filan insan çok hevesleniyo. bir an önce almak istiyo :KK16:

daha önceden beğendim diye resimleri paylaşmıştım..
şimdi alındı ve daha net açıklayıcı paylaşıyorum :KK34:

işte köftemin odası...

öncelikle şunu belirteyim, oda takımının tamamı ekru renk olucak tek renk olarak, bu resimlerdeki renk değil :KK34:

bu normal standartlardan daha geniş olan beşiğimiz.. korkulukları yukarda ve aşağıda olarak ayrı ayrı çektim.. birde alt yatak kısmı var veya yatak koymayıp ıvır zıvır için kullanılıyor..

Eki Görüntüle 995091 Eki Görüntüle 995092

bu beşiğin uç kısmı (genç odası olacağı zaman bu kısım çıkıp ayrı bi dolap oluyor.. tek fark biz ortadan ikiye ayırmalı yaptırdık ve beşik büyüyene çevrildiği zaman ayak ucu olsun diyede düz olmasın diyede ayak uç kısmına parça eklettik)

Eki Görüntüle 995108

bu şifonyerimiz..

Eki Görüntüle 995093

bu dolabımız.. hem açık hem kapalı hali.. (içindeki perde krem rengi olucak ve üstündeki yıldızlar mavi olucak)

Eki Görüntüle 995094 Eki Görüntüle 995095

bu seçtiğim takıma dahil verilen nevresim takımı (sadece beyaz yerleri krem olucak,gerisi aynı)

Eki Görüntüle 995098

bu duvar rafımız..

Eki Görüntüle 995099

bu oyuncak dolabımız..

Eki Görüntüle 995102

bu cibinliğimiz (krem rengi olup yıldız kısmı ve kenarları mavi olucak)

Eki Görüntüle 995106

bu isimliğimiz (ama bizimki tıpkı bu değil,daha değişik olucak)

Eki Görüntüle 995109

ve bu da dolap şifonyer üstlerinde yapışık olan sticker.. bu olucak

Eki Görüntüle 995110

hmm.. bende hiç bişi almadın sandım, nası dayanmış dedim :KK34:
iyi etmişsin. ama çok da aşırı almamak gerek daha kayınvaldenler filan da alcaksa. doğru söylüyo olabilirler :KK34:
çünkü bebek çok çabuk büyüyor diyorlar. giyemeden eskimesin sonra aldıkların :KK34:
bende artık kıyafet almıyorum. ihtiyaç olursa doğduktan sonra alırım.
ama dediğin gibi yatağı, arabası için filan insan çok hevesleniyo. bir an önce almak istiyo :KK16:

aldım aldım ama gizli gizli :KK52::KK52::KK52:

şimdi yatak araba sıkıştırıyoruz babayı da dedeleri alır heralde diyip beni durduruyo. ben de diyorum tamam dedeleri alsın da bizim beğendiğimizi alsın :KK52::KK52::KK52: çıkıcaz inşallah çarşıya bakmaya.. evde yer açıcaz daha oooo çoook işimiz var :KK52::KK52::KK52:

daha önceden beğendim diye resimleri paylaşmıştım..
şimdi alındı ve daha net açıklayıcı paylaşıyorum :KK34:

işte köftemin odası...

öncelikle şunu belirteyim, oda takımının tamamı ekru renk olucak tek renk olarak, bu resimlerdeki renk değil :KK34:

bu normal standartlardan daha geniş olan beşiğimiz.. korkulukları yukarda ve aşağıda olarak ayrı ayrı çektim.. birde alt yatak kısmı var veya yatak koymayıp ıvır zıvır için kullanılıyor..

Eki Görüntüle 995091 Eki Görüntüle 995092

bu beşiğin uç kısmı (genç odası olacağı zaman bu kısım çıkıp ayrı bi dolap oluyor.. tek fark biz ortadan ikiye ayırmalı yaptırdık ve beşik büyüyene çevrildiği zaman ayak ucu olsun diyede düz olmasın diyede ayak uç kısmına parça eklettik)

Eki Görüntüle 995108

bu şifonyerimiz..

Eki Görüntüle 995093

bu dolabımız.. hem açık hem kapalı hali.. (içindeki perde krem rengi olucak ve üstündeki yıldızlar mavi olucak)

Eki Görüntüle 995094 Eki Görüntüle 995095

bu seçtiğim takıma dahil verilen nevresim takımı (sadece beyaz yerleri krem olucak,gerisi aynı)

Eki Görüntüle 995098

bu duvar rafımız..

Eki Görüntüle 995099

bu oyuncak dolabımız..

Eki Görüntüle 995102

bu cibinliğimiz (krem rengi olup yıldız kısmı ve kenarları mavi olucak)

Eki Görüntüle 995106

bu isimliğimiz (ama bizimki tıpkı bu değil,daha değişik olucak)

Eki Görüntüle 995109

ve bu da dolap şifonyer üstlerinde yapışık olan sticker.. bu olucak

Eki Görüntüle 995110

resimleri neden açamıyorum yaauu nasıl da heveslendiydim :KK53::KK53::KK53:

Kadrajcim masallah Allah bagislasin. Onlardan daha guzel birsey yok dunyada cennet kokulu melekler :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar: Rabbim kimseyi mahrum etmesi

X