2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canım mobilya dolaşırken görmüştüm emzirme koltuğunu 350 tl ye çilekte var bir de başka bi mağazada görmüştüm 700 tl ydi kaliteye göre değişiyor sanırım bende istiyorum ama odasını yaparsam yer kalmayacak eşyalarını ancak sığacak kızımın ondan hiç bakamıyorum
Bende çilekte gormuştum ama yakından gidip inceleyemedim kumaşı kahve ayak pufuda vardı ah inşallah 350 dediğin o dur hem oğlum odasına uyuyor rengi he de ılerde yatak odama koycagim icin kendi odamada uyuyor

Kizlar gune ne enerjik başladım simdi ise canim sıkkın biraz bazi seylere bunalip icim sıkildi tutamadim kendimi agladim biraz .o zamandan beri sag kaburgamin altinda pinpon topu kadar bir alanda kasilma ya da yumru gibi bir sey hissediyorum .allahtan bugun diger doktora gidicektik soyliycem umarim ters bir sey yoktur.

Ne bileliyim ya insanlar bu sekilde soylince :KK43:zaten benim hamileligim mide acisinda hic iyi degil 6 ay olmasina ragmen hala duzelmedi:KK43:( bide cok igrec filan diyorlar

Canım benim gittiğim hastanede bir karton bardak şekeri su verdiler 50 ml hepsini bir bardak suda erittiler. Sonra üstüne de bir bardak normal su içtim. Ötekinin yakıcılığı gitmiş oldu.. Zaten altı üstü şekerli su ne kadar iğrenç olabilir bi dikişte içmeye bak ama yoksa sabah sabah o kadar tatlıyı mide istemiyo

Kizlar gune ne enerjik başladım simdi ise canim sıkkın biraz bazi seylere bunalip icim sıkildi tutamadim kendimi agladim biraz .o zamandan beri sag kaburgamin altinda pinpon topu kadar bir alanda kasilma ya da yumru gibi bir sey hissediyorum .allahtan bugun diger doktora gidicektik soyliycem umarim ters bir sey yoktur.
Inşallah bişey yoktur canım evham yapma. Hava da karışık ya çeşmeleri açtın mı hemen?

Kızlar haftasonu bir haber duydum doğrulugu hakkında bilgisi olan varmıdır?

ssk artık doğum ücretlerini karşılıyormuş özel yada ssk hastanesi farketmiyor dediler doğumda yaptığınız masraflar için hastaneden aldığınız faturayı ssk kurusu kurusu na ödemesini yapıyormuş varmı bileniniz ?
Valla olsa ne güzel olur ama sanmam,ayrıca bana mantiklida gelmedi sen SSK ya gittiğinde sana demiyecklermi niye benim hastaneme gitmedinde özele gittin
Söyle biliyorum sen devlette dogum yaptın diyelim bebeğin Kuveze girecek ama hastanede kuvez yok o zman direk seni SSK anlaşmalı özel hastaneye sevk eder bı kuruşda ödemiyirsun zaten SSK anlaşmalı özel hastaneler yetişkin ve yeni doğan yoğum bakıma para almıyor,SSK anlaşması olmayan hasta ler icin böyle bı durum var ornek vereyim ben oğlumu SSK geçmeyen bir özel hastanede doğurdum erken dogum riskim vardı özel sigortam bebeğin kuvezini karşılamıyordu muhasebeyle görüştük böyle bı durum olurs ne yapmamız gerktigni hazırlıklı olalım diye bize dedikleri suydu bizim fiyatalar SSK nin belirledig fiyatlar fatura ne çıkarsa ödersiniz biz size faturayı veririz sis SSK da. Alırsınız demislerdi kuveze girmedi cok sukur,ama sonradan duydumki yarısını anca alabiliyrsun özel hastaneler bı yolunu buluyor

Dert etme rapunzelim siz de bir magazaya bir girersiniz toplu alisveris yapip cikarsiniz .buyukler de makine gibi zaten annen bir baslar iki günde neler neler orer torununa

tamam kayınvalide 7. Ayda alsın o zaman :KK52: Onun alacağının yeri ayrı seninkinin zevki ayrı.. Hem belki 7. Ayda çok ağırlaşacaksın hiç gezemeyeceksin. Mesela ben geçen alışveriş merkezine gittim. İnan iki dükkana girdim çıktım yorgunluktan öldüm bişey alamadan eve döndük:KK1: Gaza getirmeyim seni ama bence çık bu haftasonu:KK52::KK52:

oyoyoyyo yapcaz artıkın bir şeyler.. sabrediyoruz kızımla..:KK52::KK52::KK52:

bu arada GOLD WOMEN yazmıştı butikbebeden alışveriş yapan var mı diye.. ben yaptım. kapıda ödemeli seçeneğiyle güzel. hepsiburada kadar hızlı değil ama iyiydi.. dedikleri tarihte geldi ve kapıda ödeme yaptığımdan çok rahattım :KK52::KK52::KK52:

işlh bişey yoktur canım genelde endede oluyor göğsümün altında sıkışma nefes daralması burun kanaması tansiyon daha doktora gidemedim ama bu aralar benimde ağlamalarım sıklaştı herşeye dertleniyorum ondan sanırım

Benim de aksamları sert oluyor canım. Sabahları zaten karnım yok gibi. O yüzden
sabahları şişman, akşamları hamileyim diyorum ben kendime. Hiç stres yapma. Bir arkadaş birşey yazmıştı burada doktoru demiş. Günde 4 sefer hareket etmesi yeterli, daha az ediyorsa dikkat edilmeli diye.

Hadi geçmiş olsun dinlen artık bakalım. Valla eşler olmasa halimiz yaman olurdu. Benim de misafirim vardı haftasonu, neredeyse pasta böreği bile eşim yapacaktı.

Hoşgeldin aramıza, vallaha bazen girip yazıyorlar hoşgeldin diyoruz, muhabbet ediyoruz, bir daha ses seda yok, bazen fikir soruyorlar, 1 paragraf doldurup yazıyorsun cevap verme nezaketinde bulunmuyorlar. Onun için çok takmayacan buradaki trafiği... Ben öyle yapıyorum... Bildiğim konuysa söylerim yardımcı olmaya çalışırım, bulduğum yeni şeyleri paylaşırım. Onun dışında yazdıklarıma cevap vermeyen o kadar çok kişi oldu ki....üzerine alınma, bazen gözden kaçıyor bazen okuyamıyoruz...ben 1-2 hafta okuyamadığım oldu belki ozaman yazmışlardır diyerek gönül koymadım kimseye.

Bu arada haziran ayı kızlar çok....her sayfanın en tepesine çıkarsan anket sonuçlarını görebilirsin, 20 fark atmış durumda kızlar :KK52::KK52::nazar::emir_bebek::KK49:

Kızlar ne güzel yazmışsınız gerçekten, topige gelip bir yazı yazıp da cevap alamayınca çok acımasızca elestiriliyorlar.Ben de bugün üzüldüm yazılanlara. Kimse kimseye darılmasın. Özellikle haftasonu pek giremiyoruz zaten. Ben herkesi, paylaştıklarımızı ve sizden bisryler öğrenmeyi seviyorum.

Canım ben ailenle geçen günkü meseleyi halledip halletmediginizi merak ettim. Ne yaptın söyledin mi ablanla annene üzüldügünü? Ablana da mutluluklar dilerim bu arada.Allah tamamına erdirsin.

Herkes oda bakmaya başlamış çok heyecanlı:-) herhalde bir ay sonrasında biz buradan oda fotoğraflarını paylaşmaya da başlarız

Canım dogru söylüyorsun. Çocuğun ismi bizim üzerimizdeki hakkıdır. Umarım ismiyle yaşar evlatlarımız. Ben mevlütte değişik şeyler yapmışlar mı onu merak ettim. Var mı güzel fikirler?[/QUOTE]

sağol tatlım, artık misafir alırsam izne ayrıldıktan sonraya denk getirecem:KK34:

Kızlar merhaba nasılsınız ?

Uzun zamandır yazmıyordum :KK43: Geçmişi okuyamadım henüz. İnş.hepiniz iyisinizdir.

aaah bizler aaah hemen kötüye yoruyoruz işi :KK1: canım inş kötü bi durum değildir stres yapmamaya çalış lütfen..

Kızlar merhaba nasılsınız ?

Uzun zamandır yazmıyordum :KK43: Geçmişi okuyamadım henüz. İnş.hepiniz iyisinizdir.

şahsen kendi adıma söyliyim ben iyiyim.. Ama nezle oldum + kulak ve boğaz ağrısıda eşlik ediyor gibi bi o durum kötü.. Bideeeee 2 gün sonra (çarşamba günü) detaylı ultrasonum var onun heyecanındayım :KK34: sen nasılsın bakalım?

önemli birşey değildir canım, ama yine de söyle aklında kalmasın, sıkma canını bu dönem çok hassas dönemlerimiz, hemen gözlerim doluyor herşeye:KK43:

Ne bileliyim ya insanlar bu sekilde soylince :KK43:zaten benim hamileligim mide acisinda hic iyi degil 6 ay olmasina ragmen hala duzelmedi:KK43:( bide cok igrec filan diyorlar

vallaha ben tatlı ile hiç aram yok ben nasıl içecem diyordum, ben içtikten sonra herkes içer....yalnız ben yanımda limon götürdüm, orada verdikleri sıvının içine 1-2 damla sıktım:KK34: sende götür unutma.

Kızlar tahlil sonuçlarım çıkmış idrar talilive kültürü temiz hemogram 12.6 50 gr yukleme şüpheli çıkmış 158:KK14: yarın 100 gr yaptırmaya gıdıcez umarım ıyı çıkar sonucu

bence sor doktoruna bu 100 lüğün sonucun yüksek çıkarsa ilaçmı verecekmiş. eğer ilaç vermeyip diyetisyene gönderecekse boşuna yaptırma. hele özel hastaneler sırf para kazanamak için yaptırıp duruyorlar.... 100 gr şeker iki günlük şekeri 5 dakikada yüklüyorlar. mesela çoğu hastane yapmıyormuş artık (Hacettepe bildiğim) annemde şeker hastası ve artık endokrin şeker yükleme testini yasaklamış.

resmi bi yaz yok canım haftasonu dogum yapan birisi söyledi biz aldık hastane masraflarını diye ama direk ondan duymadım ben arkadası soyledı bana bende sabah 170 ı aradım sordum öyle bişey yok dedi sadece raporlu oldugunuz günleri ödüyor dedi
bende dedim hastane cok ıstıyor 600 tl dıye faturayla beraber ssk ya ıtırazda bulunun dedi hastaneyle inceleme sonucu hastane size geri ödeme yapacaktır dedi.ama haklı görülürsem bilmiyorum ama sgk da calısan bi akrabamız var ona danısıcam bakalım ne dicek

anladım canım, sağol yine birşey duyarsak haber veririz biribirimize.

güzel takım canım, vallaha ben çocuk odasına park yatak ve kendim için sallanan (veya esneyen koltuk) düşünüyorum, biraz büyüdükten sonra kızımın zevkine göre bir çocuk odasına geçeriz diye düşünüyorum. ama bu iki takımda benziyor biribirine, ama yinede kendin gözünle gör mağazaya gidip sonra internetten sipariş verirsin.

şahsen kendi adıma söyliyim ben iyiyim.. Ama nezle oldum + kulak ve boğaz ağrısıda eşlik ediyor gibi bi o durum kötü.. Bideeeee 2 gün sonra (çarşamba günü) detaylı ultrasonum var onun heyecanındayım :KK34: sen nasılsın bakalım?
[/QUOTE]

geçmiş olsun canım benimde çarşamba günü detaylı ultrasonum var bakalım ne diyecekler, ben çok korkuyorum şu detaylıdan olumsuz bir sonuç çıkar diye:18::18::18:

aaah bizler aaah hemen kötüye yoruyoruz işi :KK1: canım inş kötü bi durum değildir stres yapmamaya çalış lütfen..

Geçmiş olsun canım. Grip ya da nezle olmamak için çok cebelleşiyorum :)

Ben de iyiyim çok şükür. Detaylıyı geçen hafta atlattım çok şükür. Şimdi sırada şeker yüklemesi var :KK66:

Canım ismi çıkmamış verdiğin sitenin ..... Diye çıkmış. Bir daha yazabilir misin?
ben daha oda takımlarına bakmadım o yüzden fiyatları hiç bilmiyorum. Ama ucuzda da malzemeden falan çalarlarsa diye düşünüyorum.. Düşünsene ne hayallerle alıyorsun sonra doğru dürüst kullanmadan kırılırsa...
baktığın sitede iletişim kısmına bir bak. Belki evinize yakın bir yerdedir? Hem eğer öyleyse pazarlık da yapabilirsiniz ne dersin?

bu site ismi reklam algılandıgından cıkmıyo uğurböcegi varya kızın burnuna konuyo reklamlarda o site
ama dediğin gibi yorumları okudum ben pek memnun değil kimse bende bakınıyorum simdilik

Selam arkadaslar nasilsiniz uzun zamandir yazamiyorum ama ara ara takip ediyorum.2014 yilinda dogum fiyatlari zamlanmis avrupa yakasi hastane ve dogum fiyatlarini paylasirmisiniz

Geçmiş olsun canım. Grip ya da nezle olmamak için çok cebelleşiyorum :)

Ben de iyiyim çok şükür. Detaylıyı geçen hafta atlattım çok şükür. Şimdi sırada şeker yüklemesi var :KK66:

geçmiş olsun canım benimde çarşamba günü detaylı ultrasonum var bakalım ne diyecekler, ben çok korkuyorum şu detaylıdan olumsuz bir sonuç çıkar diye:18::18::18:

valla büyük bi savaş verdim grip olmamak adına hem bide sıkı giyinirim ben normalde de kışın çok üşüyen biriyim ama bi hatadır yaptım :KK50:
yeni duş almışken 2-3 saat sonra babanemlere gittik hep beraber yemeğe orda bahçeye çıktım üstüme bişey almadan.. Orda olan oldu galiba çünkü ertesi sabaha nezle uyandım uuuyyyyy kendim ettim kendim buldum
:KK9:

Selam arkadaslar nasilsiniz uzun zamandir yazamiyorum ama ara ara takip ediyorum.2014 yilinda dogum fiyatlari zamlanmis avrupa yakasi hastane ve dogum fiyatlarini paylasirmisiniz

uuuyyyy zaten benim gittiğim istediğim hastanede 7.000 tl'ydi daha ne kadar zamlancak bilmem ki :KK1:

valla büyük bi savaş verdim grip olmamak adına hem bide sıkı giyinirim ben normalde de kışın çok üşüyen biriyim ama bi hatadır yaptım :KK50:
yeni duş almışken 2-3 saat sonra babanemlere gittik hep beraber yemeğe orda bahçeye çıktım üstüme bişey almadan.. Orda olan oldu galiba çünkü ertesi sabaha nezle uyandım uuuyyyyy kendim ettim kendim buldum
:KK9:

geçmiş olsun canım, tarçın ve karanfilli ıhlamur yap kendine, dinlenmeden de geçmiyor:KK50:

Ayyy son bir haftadir bende yasiyorum canim onu cok kotu bi gece olmasa ertesi gece oluyo hemde iki bacagimda sirayla bacagimin tam arkasi tas kesiliyo kocami yakasindan cekistiriyorum aciyla oda ovaliyk sagolsun ama sabah orda bi kas agrisiyla uyaniyorum birdahaki kontrolde doktora sorucam belki bi ilac verir[/QUOTE]

İlaçtansa maden suyunu tavsiye ederim kaslara ve kemiklere iyi geldigi icin ben hergun muhakkak 1 tane iciyorum ve hic yasamadim kramp olayini daha once dogum yapmis kisierin tavsiyesiyle basladim :))

X