2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ooohh çok sevindim adına ne güzel
Öyle kalabalik olunca günler çabuk geçiyo canim meraklanma.. maşallah zaten herseyini aldin bitirdin sen efenin

evet tatlım aynen öyle..en azından 1-2 hafta hızlı geçicek seviniyorum

Benim kizimda aralikta bitirdi 3 yasini. Cok cadi dun kocisle tartistik ayakkabi topugu icin benim minik prensesimde babasina cikisiyor annem iyi birisi onu uzme diye su anda da basimda dikilmis tlfnu bekliyo oyun oynayacakmis

[SUB]bnde normal doğum istiyorum bnm doktorumda özelde gıdecem bakalım yanına konusacam sezeryancı dıye duydum öyleyse devlete giderim bnde normal istiyrm inş RABBİMİN İZNİ İLE bn sezeryandandan çok korkuyorum[/SUB]

Esim sıkıntının buyuklugunun farkinda degil. Kizmiyorum annesi ne de olsa. Peki dogumdan sonra kendi sagligimla,bebegimle,evle,yemek temizlikle tek basıma başa çıkabilir miyim?

Eğer normal doğum yaparsan yatilcak bir durum olmuyor zaten hemen normal yasantina dönüyorsun

aaaay tatlım maşallah valla hem sana hem kızına.. Ultrasonda da ne güzel bi poz el pozu süper yaaaa
sağol cnm...Öyle güzelki kızımı izlemek...elimde olsa ultrason cihazını eve alıp 24 saat kızımı izleyeceğim...
Allahım sağlıkla, vakitlice ,kucağımıza almayı nasip etsin yavrularımızı..Haberini mutlaka bekiyorum canım...Güzel haberler olur inşallah...

İlk senin bebişinin durumunu okuduğumda öyle üzülmüştüm ki..Adını ana ana ne çok dua ettim..Meğer benim bebebeğimde de varmış...Allahım inşallah sağlıkla sıhatle evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip eder...
gurbetçim maşallah göbüşün baya büyümüş
inşallah ileriki zamanlarda böbrek problemi düzelir canım allah esirgesin..

Amin inşallah canım...

Benim kizimda aralikta bitirdi 3 yasini. Cok cadi dun kocisle tartistik ayakkabi topugu icin benim minik prensesimde babasina cikisiyor annem iyi birisi onu uzme diye su anda da basimda dikilmis tlfnu bekliyo oyun oynayacakmis

Hehe masallah :) kızlar cadı oluyor zaten
Bende minik cadı kızımı sabırsızlıkla bekliyorum :) çok seviyorum kız çocuklarını yaa :)

e konuşmuşsunz zati sen cnaım. Bzi de daha doğum konuları hiç konuşulmadı kendide açmadı

başın sağolsun arkadaşım annen baban için inan çok üzüldüm..insan sadece empati yapınca bile bu denli üzülüyorken sen tüm bunları birebir yaşamışsın malesef.. Kaderin buymuş demek,hepimizin sınavı ayrı işte
inş bebeğinle çok güzel br hayat yaşarsın herşey çok iyi olurda anneciğin babacığın huzurla izler sizi..

diğer konuya gelince..bakacak yardım edicek kimsen yoksa cidden,o zamm tercih senin canım..eşin yardım edecek ise içinden geldiği gibi nasıl huzurlu olcaksan öyle doğumu seç..ama yazık yaaa o kayonvalidene de..hani iç yüzü detayı bilmeden yargılamam kimseyi ama bu dünyada da elbet eden bulur ondanda çok eminim

Kızlar merhaba dün bi numara aradı kendileri ebeymiş hamileisnz deil mi size eğitim vermek için ziyaretinize gelmek istyrz dediler sizi,ben de pazt günü müsaittim kabul ettim ama kv mi de cagrdm yalnz olmayım ne olr ne olmaz sizi de böyle arayan oldu mu

kızlar merhaba bugün ayrıntılı ultrasona girdim devlet hastanesinde.sağolsun kadın uzun uzun inceledi ama tek kelime etmedi en son ben sordum herşey normal bi sorun görnmüyor dedi.bana verdiği kagıtlarda bazı terimler var.plesenta:anterior,grade:1 yazıyor.bu ne demek bilenleriniz var mı acaba bi yardımcı olsanız

Kızlar bu sabah dr gittim...ayrıntılı ultarsonda da bebeğimin böbreğideki olması gereken darlığın geniş olduğunu söylediler...Ayrıca 50 lilik şeker yüklemeside yapıldı..Aç tok farketmiyomuş ben aç yaptırdım..Sonucu öğleden sonra alacağım yazarım siz..Bu arada ben bardakta şekerli su hazırlayacaklar sanıyodum...Böyle enerji içeceği gibi bişi verdiler..

türkiyede misiniz acaba? açıkçası beni gelicez diye arayan hiç olmadı ve etrafımda da hiç duymadım. en iyi ihtimalle sağlık ocağındaki ebe hemşiremiz arar ve çağırır. acaba özel bir hastane veya mama firması falan olabilir mi?

merhaba cici anneler. Bende cumartesi şeker yüklemesi için gittim. O arada ayrıntılı ultrasonada girdim. Allahıma şükürler olsun bebişimde bir sıkıntı yok. Herşey normal gözüküo. 447 gram ve 24 cm olmuşuz :). Ultrasonda ilk gördüğümde parmağını emiyodu. Çok dugulandım. BU arada %100 erkek. şeker yükleme testine gelince onun da sonuçları çok iyiydi. Bir dahaki randevum 13 martta.

Sadece merak ettiğim bi konu var hani sarı renkli ultrason oluyo ya bebişin yüzü net gözüküo o ultrason benim yaptırdığımmı bilemedim yoksa o ayrı bişeymi ya da ileri bi ay mı kafam karıştı.B İLGİSİ OLANLARDAN RİCA EDİYORUM BENİ BİLGİLENDİREBİLİR Mİ?

Merak etme Allah yardımcın olur şimdiden dert etme bunları,inşallah gönlüne göre bı dogum yaparsın ama sezaryan olursan da korkma her sezaryan olan zorlanmıyor bende sezaryan oldum ertesi gün ayaktaydim ne ağrı ne sancı,cok rahattim hem bebeğime baktım hem evimin I'sini yaptım sezaryan o kadar korkunç bisey değil şimdiden korkutma kendini

Sağol canım.. annem pek dönemeyecek gibi bu gidişle. Anneannem yaş itibariyle artık bakım istiyor ve annemden başka da kimse yok.. ayrıca 2 tane de özürlü dayım var. kendileri işlerini görebiliyor ama yine de yemeklerini yapacak başlarında duracak insan lazım ve yine bu kişi annem oluyor. ben ümidi kestim artık annemden düğünümde de böyle olmuştu babam eşim ve ben hallettik her şeyi neyse kısmet böyleymiş.. sağlık olsun da başka bişeycik olmaz..

aaa iyiymiş bu ben de yarım litre su ve limon getir dedi doktorum. bu içecek iyiymiş ama

Ben devlette detaylı yaptırmıştım diğer gebeliğimde siyah beyaz bakıyordu doktor rica ettim yüzünü gorebilirmisyim diye o zaman renkli açtı ama oğlum göstermemişti yüzünü,

Hangi ulkedesiniz?Türkiye'de henüz böyle bı uygulama ne gördüm ne duydum ama yurt dısında oluyor

Ben devlette detaylı yaptırmıştım diğer gebeliğimde siyah beyaz bakıyordu doktor rica ettim yüzünü gorebilirmisyim diye o zaman renkli açtı ama oğlum göstermemişti yüzünü,

hayır gösterdi hatta kagıtta çıkardı ama siyah beyaz net değil. bende heralde sarısı başka zamandır diye sormadım.

canım ben ist dayım, ben burda medical parka gidiyorum, doktorumdan memnunumm bekarkenki doktorum ama hastaneye çok kıl oldum, tamamiyle soygun bir hastanee, öncedende amaliyat olduğum için resmen pazarlık yapılıyorki biliyorum hani kimden ne koparrsak hesabı çalışıyorlar malesef. başka hastanede yapıyım diyorum işte bilmiyorumm, bende çok kararsız kaldımmm sonuçta tanımadığım bir doktor olucak bilmiyorum, burdaki medicanayada gittim sadece tahlil yapmak için güzeldi burdkinide beğendim ama bilmiyorum iştee

inşallah canım gelicem gelirken getiririm bebek şekerlerinden ama önce dikim aşamasına geçmem lazım.şeker yüklemende temiz çıkar inşallah.dualarım seninle bu arada senin dersane süleyman çakırın ordamı nerde tam olarak bana yazda uğrarım yanına dertleşmeye
Gözün aydın canım... Olur olur hiç belli olmaz benim bi tanıdığım öyle anne bayaa esmer çocuk papatya gibi...:)) Bu ara göbişinede kocamann bi maşallah...:)
sağol canım ...papatya gibi he çok güldüm allah iyiliğini versin.

al şekerim ben sana alıntılayım kolaylık olsun aaay bu arada maşallah göbişine

okudum bile çok sevindim gerçekten bende çok beklemiştim sinir olıuyodum artık neden hareket etmiyo die şimdi gece uyandırıyo o biçim çok şükür.
hoşgeldin rabbim oğlunu ve doğacak kızını sana bağışlasın ne güzel bi oğlan bi kız hemde genç yaşta maşallah.
geçmiş olsun canım rabbim şifa versin inşallah.ihmal etme aman bikaç kişide daha dymuştum doğumdan sonra düzelmiş die.inşallah seninkide geçici bi durumdur.
anne karnında yapılacak bişey varmıymışki onu öğren bence ama yinede bi prof a görün istersen.enfeksiyon geçirdiğinde antibiyotik kullanmadınmı canım tam olarak nedeni enfeksiyonmuymuş yani.belki beynindeki gibi buda geçicidir kendiliğinden yok olur bak beynindeki bitmiş tamamen.inşallah da öyle olur
ewt canım darısı başına ama benim plasenta aşağıda değildi zaten.ön duvardaydı o yuzden bebeği hissetmiyordum.hiç kanamam yada lekelenmem olmadı benim.şimdi tamamen yukarı çıkmış.inşallah seninkide çıkar kuzum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…