2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar bu sabah dr gittim...ayrıntılı ultarsonda da bebeğimin böbreğideki olması gereken darlığın geniş olduğunu söylediler...Ayrıca 50 lilik şeker yüklemeside yapıldı..Aç tok farketmiyomuş ben aç yaptırdım..Sonucu öğleden sonra alacağım yazarım siz..Bu arada ben bardakta şekerli su hazırlayacaklar sanıyodum...Böyle enerji içeceği gibi bişi verdiler.. Eki Görüntüle 982796 Eki Görüntüle 982797

bende aynısından içtim canım. bildiğin gazoz gibi bu :) içmesi hiç zor olmadı... eczanelerde satılıyor. isteyen gittiği hastaneye götürüp bunu içmeyi teklif edebilir. :)

Son düzenleme:
kızlar merhaba bugün ayrıntılı ultrasona girdim devlet hastanesinde.sağolsun kadın uzun uzun inceledi ama tek kelime etmedi :KK19: en son ben sordum herşey normal bi sorun görnmüyor dedi.bana verdiği kagıtlarda bazı terimler var.plesenta:anterior,grade:1 yazıyor.bu ne demek bilenleriniz var mı acaba bi yardımcı olsanız

canım doktor sitesine üyeliğim vardı benim senin için baktım aynı soruyu soranlara doktorların verdiği cevaplar var 2 tanesini kopyalıyorum endişe edilecek bir durum değilmiş anladığım kadarıyla
1.sorunun yanıtı:grade bir değerlendirme şeklidir. Grade 1-2 normaldir 3-4 patolojiktir. Diğer bahsettikleriniz için doktorunuza kontrole gidin.
2.sorunun yanıtı:Nilay hanım merhabalar....Korkmanıza gerek yok, anterior yerleşimli plasenta , plasentanın rahim ön duvarında olduğunu göstermektedir. Plasenta previa da ise bebeğin eşi rahim ağzının özerine yerleşmiştir...

anladığım kadarıyla seninde benim gibi plasentan ön duvarda benimde öleydi 24. haftaya kadar tamamen yukarı çıktı.kanaman yada lekelenmen oluyomu canım senin.

canım doktor sitesine üyeliğim vardı benim senin için baktım aynı soruyu soranlara doktorların verdiği cevaplar var 2 tanesini kopyalıyorum endişe edilecek bir durum değilmiş anladığım kadarıyla
1.sorunun yanıtı:grade bir değerlendirme şeklidir. Grade 1-2 normaldir 3-4 patolojiktir. Diğer bahsettikleriniz için doktorunuza kontrole gidin.
2.sorunun yanıtı:Nilay hanım merhabalar....Korkmanıza gerek yok, anterior yerleşimli plasenta , plasentanın rahim ön duvarında olduğunu göstermektedir. Plasenta previa da ise bebeğin eşi rahim ağzının özerine yerleşmiştir...

anladığım kadarıyla seninde benim gibi plasentan ön duvarda benimde öleydi 24. haftaya kadar tamamen yukarı çıktı.kanaman yada lekelenmen oluyomu canım senin.

canım öncelikle çok teşekkür ederim benim için bakmışsın hakkını helal et.benm hiç kanamam ya da lekelenmem olmadı çok şükür.sen ne zaman baktırdıgıda plesentan ön duvardaydı? böyle olması sezaryenmi gerekiriyor acaba ben sezaryen hiç istemiyorum :KK50:

Kızlar merhaba dün bi numara aradı kendileri ebeymiş hamileisnz deil mi size eğitim vermek için ziyaretinize gelmek istyrz dediler sizi,ben de pazt günü müsaittim kabul ettim ama kv mi de cagrdm yalnz olmayım ne olr ne olmaz sizi de böyle arayan oldu mu

aaaaa ilk defa duyuyorum bunuda
:26:
ama ben olsam kabul etmezdim..hem tırsardım bu ne diye hemde zaten gerek duymam böyle bişeye..

Kızlar bu sabah dr gittim...ayrıntılı ultarsonda da bebeğimin böbreğideki olması gereken darlığın geniş olduğunu söylediler...Ayrıca 50 lilik şeker yüklemeside yapıldı..Aç tok farketmiyomuş ben aç yaptırdım..Sonucu öğleden sonra alacağım yazarım siz..Bu arada ben bardakta şekerli su hazırlayacaklar sanıyodum...Böyle enerji içeceği gibi bişi verdiler.. Eki Görüntüle 982796 Eki Görüntüle 982797

aaaaa o da ne :26:
bende hep plastik bardakta şekerli su gördüm,duydum..ama bi arkadaş yazmış bu daha kolay içiliyor gazoz gibi diye banada böyle verseler keşke :KK1:

:nazar::nazar: okudum bile çok sevindim gerçekten bende çok beklemiştim sinir olıuyodum artık neden hareket etmiyo die şimdi gece uyandırıyo o biçim çok şükür.:KK16:.

heeeee evet şimdi bende o uyandırmaları bekliyorum bakalım :KK34:

inşallah canım gelicem gelirken getiririm bebek şekerlerinden ama önce dikim aşamasına geçmem lazım.şeker yüklemende temiz çıkar inşallah.dualarım seninle bu arada senin dersane süleyman çakırın ordamı nerde tam olarak bana yazda uğrarım yanına dertleşmeye :KK16:

sağol canım ...papatya gibi he :KK9: çok güldüm allah iyiliğini versin.

:nazar::nazar: okudum bile çok sevindim gerçekten bende çok beklemiştim sinir olıuyodum artık neden hareket etmiyo die şimdi gece uyandırıyo o biçim çok şükür.:KK16:

hoşgeldin rabbim oğlunu ve doğacak kızını sana bağışlasın ne güzel bi oğlan bi kız hemde genç yaşta maşallah.

geçmiş olsun canım rabbim şifa versin inşallah.ihmal etme aman bikaç kişide daha dymuştum doğumdan sonra düzelmiş die.inşallah seninkide geçici bi durumdur.

anne karnında yapılacak bişey varmıymışki onu öğren bence ama yinede bi prof a görün istersen.enfeksiyon geçirdiğinde antibiyotik kullanmadınmı canım tam olarak nedeni enfeksiyonmuymuş yani.belki beynindeki gibi buda geçicidir kendiliğinden yok olur bak beynindeki bitmiş tamamen.inşallah da öyle olur

ewt canım darısı başına ama benim plasenta aşağıda değildi zaten.ön duvardaydı o yuzden bebeği hissetmiyordum.hiç kanamam yada lekelenmem olmadı benim.şimdi tamamen yukarı çıkmış.inşallah seninkide çıkar kuzum.

teşekkür ederim arkadaşımmmm... inş geçici bir durumdur :26:

selam kızlar herkes göbüşlerini paylaşmış hepsi çok tatlııı kimi küçük kimi büyük ama hepsinin içinde minik kurabiyelerimiz var :KK16::KK16: hepinizi tebrik ediyorum annişler.ben de paylaşayım dedim gerçi benim baya büyük karnım gören ikiz mi diyor ama napim zaten kiloluydum hamile olunca da böle oldu :KK49:

bu arada bebek şekeri konusunda ne düşünüyorsunuz ne yaptıracağınıza veya yapacağınıza karar verdiniz mi ben öyle magnetli buz dolabı süslerini sevmiyorum boşa giden para ve bi süre sonra bi köşeye atılııp takılmıyo bile dolaba benim dolap öyle süslerle dolu.daha yararlı sonradan kullanılabilecek bir şeyler olsa ne güzel olur.şimdi küçük mantar tıpalı şişelere kolonya,sıvı sabun gül suyu veya duş jeli koyuyorlar süslü minik şişeler çok şirin duruyor böle fikirleri olan var mı kızlar
$aaF3168.jpg $prenses-temali-tacli-dogum-gunu-hediyelik-cam-mantar-kapakli-sise.jpg $1.jpg

selam kızlar herkes göbüşlerini paylaşmış hepsi çok tatlııı kimi küçük kimi büyük ama hepsinin içinde minik kurabiyelerimiz var :KK16::KK16: hepinizi tebrik ediyorum annişler.ben de paylaşayım dedim gerçi benim baya büyük karnım gören ikiz mi diyor ama napim zaten kiloluydum hamile olunca da böle oldu :KK49:

bu arada bebek şekeri konusunda ne düşünüyorsunuz ne yaptıracağınıza veya yapacağınıza karar verdiniz mi ben öyle magnetli buz dolabı süslerini sevmiyorum boşa giden para ve bi süre sonra bi köşeye atılııp takılmıyo bile dolaba benim dolap öyle süslerle dolu.daha yararlı sonradan kullanılabilecek bir şeyler olsa ne güzel olur.şimdi küçük mantar tıpalı şişelere kolonya,sıvı sabun gül suyu veya duş jeli koyuyorlar süslü minik şişeler çok şirin duruyor böle fikirleri olan var mı kızlar
Eki Görüntüle 982974 Eki Görüntüle 982976 Eki Görüntüle 982978

Ayyy bunlar cok guzel ve mantikli. Nereden buldunuz bunlari :)

canım öncelikle çok teşekkür ederim benim için bakmışsın hakkını helal et.benm hiç kanamam ya da lekelenmem olmadı çok şükür.sen ne zaman baktırdıgıda plesentan ön duvardaydı? böyle olması sezaryenmi gerekiriyor acaba ben sezaryen hiç istemiyorum :KK50:
rica ederim canım ne demek benzer bi durum olunca merak ettim.benimde hiç kanamam yada lekelemem olmadı aynı durum sanırım 21.haftaya kadar hep öleydi dün kontolüm vardı yani 1 ay geçti 24+4 de gittim yukarı çıkmış tamamen dedi doktorum.bu durum sezeryan gerektirmiyor.rahim ağzı açık oluyor çünkü sadece ne kadar rahime yakın olursa doğumda o kadar kanama fazla oluyor.yani sorun yok aslında sadece doğumunda mutlaka doktorunun olmasına dikkat et devlette ebeler yaptırıyor doğumu gece gidersen yani eskişehirde böle.o yuzden bana o zaman ebe demişti doktorun girer doğumuna diye.her ihtimale karşı yani.
heeeee evet şimdi bende o uyandırmaları bekliyorum bakalım :KK34:
yakındır başladımı hepsi üstüste yaşanıyo.muhteşem bi duygu ama deme.:KK16:

kızlar aranızda bebeğinin böbreklerinde büyüme olduğu görülen var mıı?
canım gebe eğitiminde anlatmıştı ebe bebekteki böbrek büyümesini orda bi arkadaşta vardı.genelde doğumdan sonra normale dönüyormuş.bu şekilde çok bebek var demişti ebe.bazısındada annede böbrek büyümesi oluyomuş.genelde geçici bi durum ama gebelik boyunca takip edilmesi gerekiyor demişti.

Ayyy bunlar cok guzel ve mantikli. Nereden buldunuz bunlari :)

canım uzun süredir araştırıyrum hatta o küçük şişeleri yurt dışından getirtecektim çok da uygundu fiyatları ama son anda çok küçük olduklarını fark ettik de iptal ettik :KK1: yoksa elimde kolye ucu kadar mantar kapaklı bissürü şişeyle kalacaktım :KK53: internette bi sürü site var bunlarla dolu ama hazır yapılmışı baya pahalı tutuyo tabi imkanı olana çok güzel fiyatlar.

Hehe masallah :) kızlar cadı oluyor zaten
Bende minik cadı kızımı sabırsızlıkla bekliyorum :) çok seviyorum kız çocuklarını yaa :)
Evet cok sevimliler. Sende boyle cadilik yaptigi gunleri gorursun insallah. Allahim isteyen herkese yasatsin bu guzel duygulari
Merak etme Allah yardımcın olur şimdiden dert etme bunları,inşallah gönlüne göre bı dogum yaparsın ama sezaryan olursan da korkma her sezaryan olan zorlanmıyor bende sezaryan oldum ertesi gün ayaktaydim ne ağrı ne sancı,cok rahattim hem bebeğime baktım hem evimin I'sini yaptım sezaryan o kadar korkunç bisey değil şimdiden korkutma kendini

Sana katiliyorum arkadasim. Ben kesinlikle normal dogum taraftariyim ama sezaryenle dogum yapmak zorunda kaldim. Ayni gun ayaga kalkiliyo zaten ve ben yanlis hatirlamiyorsam 3. yada 4. gun evime gelen misafirlerime servis yaptim. Kayinvalidem yanimda kaldi ve yardimci oldu sagolsun ama bende kalkip dolanabilecek durumdaydim.

Herkese merhabaaa haziran anne adayları sizlerle ortak bir yanımız var ben hem 2011 hemde 2012 haziran annesiyim 2011 de 37. Haftada bebeğim dünyaya geldi fakat kucağıma alamadım kavuşamadım melek oldu cennette bebeğim bir sene sonra gene haziranda 2. Bebeiğimi kucağıma oladım muhteşem bişeydi rabbim sizleride bebeklerinize kavuşturur inş.

kızlar ben buna bayıldım, adı ne bilen var mı? lütfen bulalım da alalım bundan:KK16:

Ay çok şeker bende bayıldım buna :)

Kızlar ne zamandır uzun uzun yazmak yazmak istiyorum ama üşeniyorum:KK17::KK17:

cuma günü tetanoz aşısının 1. dozunu vurdurdum...Kolumda aşırı ağrı oldu..daha bugün geçmeye başladı ağrısı...

Bugün kendi doktorumuza gittik...Kızımı gördüm elleri ayakları öyle güzeldiki...Çok güzel pozlar verdi ki bize... Bakın parmaklarına...Eki Görüntüle 981823 510 gr olmuş kızım..22+1 olduk bizde...Ve ben tam 7 kg almış bulunmaktayım:KK43::KK43:

Şöyle bişey dedi doktor böbreklerle ilgili.Böbreklerden mesaneye giden 3 tane boru varmış ve bunun darlığı en fazla 10 mm olması gerekiyomuş... bizim biri 7 mm , biri 6 mm çıktı..dr takip edicez dedi..sizde böyle bi durum oldu ? Burda bi kaç arkadaşında böbrekle ilgili sıkıntısı olmuştu sanırım...Yanlış hatırlamıyorsam yeşilerik arkadaşımızda böbrekle ilgili bi sorundan bahsetmişti..CVp ve dualarınızı bekliyorum...

Eki Görüntüle 981908 Buda kızım ve benim bugünkü halimiz...

Onun parmaklarını sevsin teyzeleri maşallah subhanallah :nazar: ne güzel poz vermiş prensesin.

hayırlı geceler kızlar..
ben sevinç :kk77:
hamile kaldığım ilk dönemlerde sık sık geliodum ancak
uzun zamandır bakamadım bile
özlemişim kk yı..
artık fırsat buldukça hep burdayım inşallah :KK16::KK16:

Hoşgeldin canım bende çok sık giremiyorum ama seni hatırladım :)

ay hadi insallah öyledir ama bazen öyle bı tekme yıyorum kı mesanem patlıcak sanıyorum:KK1: ama önceleri yeri sabıttı herzaman karnımın sağ tarafından yada bıraz asgısındandı. sımdıde gobeğimin bayagı altında kac gundur burda yanı hıc gezmıyo benımkı:KK1: demek kı bı sure aynı yerde takılıyo:KK1:

Sen hiç stres yapma gerçekten sabit durmuyor afacanlar :)

günaydın kızlarrr...

dün gece sancılandım ve acile gitik kadın dogum dr baktı böbreğimde büyüme varmış oğluşum iyi şükürler olsun ama ben agrıdan duramadım dr sureklı kontrol ettirmen gerekiyor dedi :KK50:

Çokkkk geçmiş olsun canım Oğluşunun iyi olmasına sevindim Rabbim sana da şifa versin inşallah

ben aranıza yeni katıldım iki haftadır filan takip ediyorum burayı 23 hafta 3 günlük hamileyim benim size bir sorum olacak daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı ben 17 ocakta ayrıntılı ultrosana girdim bebeğimin beyninde sıvı toplanması görüldüğü için sıvının küçüldüğü söyledi ve 1 ay sonrasına yani düne tekrar randevu verdi ve dün tekrar gittim beynindeki sıvıdan eser kalmamıştı ama bu seferde kalbinin sağ tarafında 4 milimlik sıvı toplanması var dedi bana hamileyken enfeksiyon geçirip geçirmediğimi sordu bende 2-3 ay önce geçirdiğimi ve ağır geçirdiğimi söyledim ondan olabilir dedi internette araştırıyorum konu hakkında birşey bulamadım takip edicez dedi doktor ve 3 hafta sonrasına randevu verdi ben na yapacam çok çaresizim

Bu konuda bir bilgim yok canım ama bir sonra ki gittiğinde herşey normale dönmüş olur inşallah.
Güzel haberlerini bekliyoruz

Kızlar merhaba. Normal doğumdan korkuyorum ama sezeryan olamam. Annem babam trafik kazasinda on yil once vefat etti. Akrabam yok. K.validemse dogumdan sonra yardım içinorali bile degil. Torunu da onemli degil, zaten bir sürü varmış. Ne yapacağım bir akil verin

Rabbim anne ve babacığının mekanını cennet eylesin inşallah canım.
Kvaliden insafa gelir inşallah.Rabbim yar ve yardımcın olsun canım.

Bence çok şirinsiniz. Bunlar bebek şekerleri içindekiler nedir bende böyle birşey hazırlamak istiyorum Eminönünden bu şişelerden alıp

canım fikir hakikaten çok güzelmiş.. el emeği göz nuru yapılabilir şeyler.. gül suyu da mantıklı geldi bana bilmiyorum:KK52::KK52::KK52:

kilolu hamile kalmıştım demişsin kaç kilosun ki. o kadar da kilolu durmuyosun sadece göbiş bebişten şişmiş :KK52::KK52::KK52:

Canım benim ilk aklıma bunlar geldi içine fireş kokular konulabilir, duş jeli sıvı sabun Kenarına şekerini tül içinde yine sunabiliriz. Sonrarkdaşaım kalıcı birşey olsun dedi. İşte anahatarlık magnet tarzı. Bende keçeden 25 adet nazar boncuğu şeklinde anhatarlık kendim apayım dedim 25 adet de hazır petalden bebek figürlü anahtarlık alayım dedim. 50 adet de bu şişelerden yapayım diyorum. 100 adet yeter heralde.

canım fikir hakikaten çok güzelmiş.. el emeği göz nuru yapılabilir şeyler.. gül suyu da mantıklı geldi bana bilmiyorum:KK52::KK52::KK52:

kilolu hamile kalmıştım demişsin kaç kilosun ki. o kadar da kilolu durmuyosun sadece göbiş bebişten şişmiş :KK52::KK52::KK52:

64 ile hamile kaldım canım geçen aya kadar 66 kiloydum 1 ayda 4 kilo almışım çok dikkatsiz yemişim yemekleri :KK1: ama artık dikkat ediyorum :KK34: ama normalde de az bi göbeğim vardı zaten bi de bebiş eklenince tam oldu :KK16:

X