2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Onceliklegunaydin ve hosgeldin canim.benimde bi fikrim yok ama bi yakinim da ayni durum vardi kuculup yok olmus.
Meraklanma ve inan yok olucaktir umarim....

günaydın, teşekkür ederim inşallah canım ya ama bu 3 hafta nasıl geçecek bilmiyorum acaba başka bir doktora mı gitsem ya da iyi bir prof mu bulsam diye düşünüyorum.

Kızlar Ben henüz doktorumla doğum konusunu konuşmadım. Martın ilk haftası randevum var artık konuşayımmı ne dersiniz?

benim için doğum konusu önemli. umarım, herkesin doğumu dilediği gibi, kalbinden geçen gibi olur. o yüzden martta gittiğinde konuş canım bence. erken değil... nası düşündüğünü bil ki, ona göre doktor değiştirmek zorunda kalma. pufpufcum sende konuş, belki doktorun isteğe bağlı sezeryan yapmam diyecek belli mi olur...
ben de doktor konusunda çok tereddüt yaşadım. umarım benim de son gittiğim doktor gönlüme göre olur, bir daha değiştirmem
normal doğum taraftarıyım dedi ama bakalım sonum ne olacak...

Son düzenleme:
Canim arkadaslarim gunaydin.
Huzeyfecim ne guuzel senin plasentan cikmis yukari.
Darisi basima persembe kontrol var.umarim tatli oglum
plesantasini alip yukarlara cikmistir.bbu arada kahverengi lekeler devam ediyo
korkuyorum .dualarinizi eksk etmeyin annisler

Gunaydin canim.ben iki hafta olcak nerdeyse asim yapilali.ordaki hemsire cok ilgiliydi
kalp cihazimizda evet biraz ilkeldi zorla buldu kalbini hatta bebegini hissediyomusun diye sordu aklim cikti.
Neyseki sonra pat pat duyduk sesi.140-150 arasi dedi

şu kadar atıyor demedi ama düzenli iyi falan dedi... karnımın içi bayram yeri gibi o ne gürültüydü öyle, kalp atışını nasıl algıladı onca sesten ben de anlamadım

bu arada evet hepsi çok ilgili, çünkü her hasta her aşı her takip onlar için kazanç demek

günaydın, teşekkür ederim inşallah canım ya ama bu 3 hafta nasıl geçecek bilmiyorum acaba başka bir doktora mı gitsem ya da iyi bir prof mu bulsam diye düşünüyorum.

canım senin yerinde olsam prof bir radyoloğa tekrar görünürdüm. hocalar daha bilgili oluyor. en azından genellikle küçük meseleleri çok büyütmüyorlar... başka bir gözün görmesinde fayda var bence.
Allah'ım hepimizin bebişlerini korusun.

bence doktorun fiyatı dahil halidir. demekki doktordan doktora fiyatlar değişiyor...
lilyumcum senin doktorun kimdi? belki daha önce söylemişsindir ama unuttum

Evet baznede hiç konuşmayayım. Nasıl gelişirse yle gitsin diyorum

hadi yaa.. sağlık ocağı yani şimdiki aile sağlığı merkezi dimi bu? hasta başına ücret aldıklarını bilmiyodum...

Açlık tokluk şekerini nasıl yaptılar sana, 50 gr mı 100 gr mı glikoz içirdiler?[/QUOTE]

50 gr içirdiler canım ilk test oldu yani

doğru söylüyorsun..doktorumu çoooook seviyorum ve bulunduğu hastanede doğum 7.000 tl olmasına rağmen orda doğum istiyorum ama inan doktorumu bu kadar sevmeme rağmen sezeryan olmaz derse tereddüt etmem değiştiririm..o kadar netim..

GÜNAYDIN ANNİŞLER VE BEBİŞLERR..nasılsınız bakalımm??

geçmiş olsun canım daha önceden böbreğinle ilgili bir sorunun varmıy dı acaba?

Ay o nasil bir cumle olmus kendi yazdigimi okuyamadim.sizin bebisler diyorum, acken mi tokken mi daha hareketliler?
sanki açken daha hareketli gibi canım yaa bir de yemek yerken çok hareketli ben yemek yedikten sonra biraz kıpırtı duyuyorum sonra sanırım bebişim uyku moduna geçiyo:)))

gurbetçim maşallah göbüşün baya büyümüş
inşallah ileriki zamanlarda böbrek problemi düzelir canım allah esirgesin..

Aaaa merhaba Sevinçcgm. Hatırlıyorum nickini.Ben de pek bakamıyorum ancak seni gürdüğüme de çok sevindim....Merhaba herkese.

patikpat hoşgeldin listeden gözüme çarpmıştı Antakya da yaşıyosun sanırım ben de Antakyalıyım:)) uzaklaşma buralardan yaa bayadır yoktun..

hadi yaa.. sağlık ocağı yani şimdiki aile sağlığı merkezi dimi bu? hasta başına ücret aldıklarını bilmiyodum...

evet canım asm bahsettiğim... yakın arkadaşlarımdan biri asm de aile hekimi biri de onun yanında ebe... hekim olan şu an doğum izninde ve maaşının 3 te 2 sini alıyor çünkü hasta bakamıyor... mesela bir gebenin takibini eksik girseler ya da bir bebeğin aşısı bunlara bildirilmezse "performans yiyoruz" diye bir kavramları var, doktordan da hemşireden de hatırı sayılır paralar kesiliyor...

benim doktor ve hemşire baya rahat olduğuna göre, durumları iyi heralde
ne arayan var ne soran... tetanoz aşısına bile kendi kendime gittim, yaptırdım. hiç bişi diyen olmadı...

canım arkadaşlarda yazmış ben anca görüyorum korkma benim aşağıda olma gibi bi problem yokken ben kızımın tepişlerini hep göbişte ve aşağısında hissediyorum.. korkma senin inatçı oğlun sımsıkı sana tutunuyor..

Ay o nasil bir cumle olmus kendi yazdigimi okuyamadim.sizin bebisler diyorum, acken mi tokken mi daha hareketliler?

vallahi ilk yazdığından bişeycik anlamamıştım. aşağıya da yazmışsın çok güldüm vallahi benim bebişim anası gibi obur olacak açken bir yemek ye diye uyarıyo. yedikten sonra da içerde parti veriyo kendi kendine. sonra da uyuyo

Evet baznede hiç konuşmayayım. Nasıl gelişirse yle gitsin diyorum

canım ilk yazını atlamışım ondan bu yazını buldum alıntıladım hemencik. ben de konuşsam mı konuşmasam mı diye düşünüyordum ama konuşmicam ya.. normal doğum istiyorum. inşallah da bir aksilik çıkmaz da öyle doğum yapabilirim. eğer bişey olursa doktor zaten açar konuyu bence

ne arayan var ne soran... tetanoz aşısına bile kendi kendime gittim, yaptırdım. hiç bişi diyen olmadı...

canlar eğer hastaneler bizi hamile olarak bildirmezse ASM bizden haberdar olmuyo. ben de sizlerden duyduğum için gittim ebe "geçen hafta aradım herkesi ama senin ismin yoktu" dedi. onlar her hastadan özellikle her gebeden her bebişten ekstra para alıyolar o yüzden takip için can atıyolar..

bir hafta falan geçse kesin düşerlerdi peşine

Afyon'da bir köyden gebe bir kadın gebeliğini bildirmemiş asm ye, köy yeri, iş güç, yönlendiren de olmadı demek ki kadını... kadın devlet hastanesinde doğumunu yapmış, bebeği almış aşıya getirmiş nihayetinde onu akıl etmişler... benim arkadaşlar 3 gün uyuyamadı düşün artık hasta bizim hastamız ama elimizde gebe dosyası yok diye ve o nedenle maaş kesintileri de oldu yanlış hatırlamıyorsam...

yeni adres değişikliği yapmışsındır canım sen de yeni evlisin ben gibi,ikamet sorunundan ulaşamamışlardır. beni daha önce yaşadığım şehirden aradılar evlenmişsiniz gebelik var mı diye daha nikahtan hemen sonra düğün bile olmamıştı o zaman... ben de arkadaşlarımın hassasiyetini gördüğüm için buraya hemen bildirdim arayıp...

kızlaaaaaar önceden bahsetmiştim.. Babanemler artık İstanbul'da oturacaklar tekrar,ev aranıyor geldiler 1 haftadır burdalar.. Annemle babamda bi süreliğine yanlarındaydı onlarda geldi.. Şimdide bu akşam kayınvalidemle görümcem geliyorlar 1 hafta kalıcaklar..sanırım hareketli günlere devam

mutluyum

ayrıca köftem Efe için bebek odası (halı lamba vs dahil) bide bikaç parça bi eksiklik kaldı onları halledeceğiz bu hafta sanırım..artık ondan sonra bekle gelsin haziran

Ohoooo desene cümbür cemaatt olacaksınız. ben severim kalabalığı

bn daha hiç birşey almadım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…