2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
64 ile hamile kaldım canım geçen aya kadar 66 kiloydum 1 ayda 4 kilo almışım çok dikkatsiz yemişim yemekleri ama artık dikkat ediyorum ama normalde de az bi göbeğim vardı zaten bi de bebiş eklenince tam oldu

oyoyoy kiloluyum diyo bi de ben 86 kiloyla hamile kaldım bacım dediğin gibi dikkatsiz yemekten 4 kilo aldım son ay toplamda 6 kilo oldu 92'ye çıktım hatta ASM'de 94 çıktım dün (tok karna ve kıyafetli baya bi farklı çıkıyorum) ebe kızdı vallahi doğumun zorlaşır diye.. bugün başladım dikkatli yemeye. Bebişim sağlıkla gelsin ahdım var vallahi eski halime döncem 60 kiloya düşcem gene..

Evet izmirde yasyrm bu durum kafama takıldı sağlık Ocağı'na uğrayıp sorucam olmazsa

ama eskiden çok zayıftım eski halimi düşününce yani 44 kiloları falan 64 halim kilolu geliyordu bana bide göbeğim olunca çıldırıyordum hiç bi kıyafetim olmuyordu daha hamile kalmadan sen de dikkat et tatlım ben farkında olmadan yemek öğünlerimi 4e çıkarmışım bide her gün portakal suyu içiyordum ayrıca omega 3 hapı alıyordum dr portakal suyunu kes portakalı günde 1 tane suyunu sıkmadan ye dedi omega 3üde 1 gün iç 1 gün içme o şekilde devam et dedi

arkadaşım öncelikle başın saolsun hayat devam edio sıkma canını bebişinde üzülmesin öncelikle normal doğum düşün tek diilsin doğum anında birsürü melek gönderirmiş allah yardımcı olucaklar sana korkma bende normal istiorum inş.sezeryan olursan hem bebişe hem sana bakmaya biri lazım tabi mecbur sezeryana alırlarsa bakacak mutlaka biri olur k.validene bakma sen olsunda torun bak nasıl sevicek gör allaha dua et yeter arkadaşım

ahaaa portakalı hiç düşünmedim ben.. her gün vallahi 2 3 tane yiyorum ben portakal. ilk defa bugün sabah suyunu içtim.. ama benim birde abur cubur olayım çok daha doğrusu tatlı ve çikolata gördüm mü dayanamıyorum bebiş de aynı çikolata veya tatlı yedim mi içerde havai fişekler patlatıyo sevincinden

omega 3 'de almıyorum. kociş o hapları içirtmiyor. her gün ceviz yedirmeye çalışıyo hamileliğimin başından beri sanırım 4 5 kilo cevizi bitirdik kan hapıyla multi vitamin içiyorum onlar da iştah açıyo işte pofff neyse daha dikkatli olucam bundan sonra

Kızlar selam bende bebek şekerleri kendim yapmak istiyorum
hatta bugün bir kaç fikrim geldi :)

Küçük havlulardan alıp üzerine kendim işleme yapacağım ve kurdela ile süsleyeceğim
sonra küçük bebek patiği ve elbisesi magnet üzerleri için kendim öreceğim onlarıda tül ile süslicem
birde aklımdan geçen arkadaşım kurabiye yapıyor bebek şekeri için onlardan yapacağım
hatta bi kaç tane daha ekleme olacak böyle ufak ufak olucak ama toplamda 5 parça felan sonra bunları
karton poşet yapmayı öğrenip kendim poşetlerini hazırlayıp hatta poşetlerin üzerlerinede hatıra olsun diye
süsliyim diyorum kızımın adını felan yazayım hoşgeldiniz tarzında
ben böyle paketler halinde gelen misafirlere sunmayı düşünüyorum
nisan ayından sonra evde olucam inşallah uğraşacak bi işimde yok nasıl olsa
bakalım şimdilik fikir aşamasındayız zaman gösterecek ama imkanı olan varsa bu fikirleri numune olarak hazırlayıp bana sunabilir çok memnune olurum

kızlar bakın bunlar internetten bulduğum el emekleri

Eklentiler

• $bebeksekeri.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 26
  • $etiket.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 28
  • $dsc00142.jpg
    24,5 KB · Görüntüleme: 30
  • $bebek-þekeri.jpg
    26,2 KB · Görüntüleme: 20
  • $bebek-sekerleri-modelleri-10.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 29
  • $bebek-sekerleri-modelleri-6.jpg
    78,8 KB · Görüntüleme: 39
  • $bebek-sekerleri-modelleri-3.jpg
    48,7 KB · Görüntüleme: 48

canım yaa inan bilmiyorum doğum ne kadar... geçen sene normal doğum 1000-1500 arası bişeydi diye hatırlıyorum arkadaşım orada doğum yapmıştı çünkü. bu sene bakalım ne kadar çıkacak bahtımıza muayene ücreti de ocak ayından beri zamlandı 110 ya da 120 oldu canım... canım ben fatma reşide önalanın adını da duydum bu arada. bir arkadaşım da ona gidiyor ve çok memnun. ben hatta koruya gitmesem ona gidecektim açıkçası. hastaneni de kendin seçiyorsun sanırım medicanada ya da güvende falan yapıyorsun doğumu ona gidersen. o da normalcidir diye duymuştum. aslında kime gidersen git ama bir an önce karar ver ki doktorun da sen de birbirinize alışın

Ben gecen sene oldum sezaryan iki sezaryan arası kısa olursa zor gecermi diye korkuyordum,doktoruma sordum bı zorluğun görmezsin o benim isim dedi şimdi psikolojik olarak rahatım inşallah bu ikincilerde rahat gecer,ben ilk bebeğimi normal dogum seklinde kaybettim cok zordu cok canım yandı,demekki kimi bünye sezaryani kimide normal dogumu rahat geçiriyor

hayır gösterdi hatta kagıtta çıkardı ama siyah beyaz net değil. bende heralde sarısı başka zamandır diye sormadım.
Kağıt dediğin rapor degilmi,birde uzun surmustur yarım saat felan siyah beyaz bakmış ama renkli yani sarı halini göstermemiş ,istersen kendi doktor kontrolünde doktoruna sor renkli gorebilrmiyiz diye cogu doktorların usg lerinde bu özellik var benim doktorum bana renkli halinide gösteriyor gerçi bizimki perinatolog zaten detayliyida kendi yapıyor

canım neler neler yaşamışsın yaa çok geçmiş olsun tekrardan Allah acil şifalar versin. ama tüm sorunlar tatlıya bağlanmış zaten çok şükür ki o yüzden çok sevindim canım
NTSye bağlanmak nedir çok merak ediyorum canım nasıl bağlıyorlar? karnında böyle bir sürü kablo falan hayal ediyorum öyle mi ki acaba
fmf atağı çok zor diye duyuyor ve görüyorum canım. özellikle bu dönemde ilaç da kullanamadığımız için lütfen kendine dikkat et. bir de stres vs atakları etkiliyormuş galiba. hiç bişey senden ve kızından önemli değil. bundan sonraki zamanların hep rahat geçer inşallah

canım gerçekten güzel fikirler bunlar peki bu hediyeleri ilk etapta gelen misafirler için mi yoksa 40 mevliti için mi düşündün ben karar veremiyorum hangisi için böle hediye paketleri hazırlasam bak sana fikir olsun bunlar çok güzeller madem senin de kız olacakmış bulduğum pembişleri paylaşayım

bnde böyle mantar şişe istiyorum bir tane numune sipariş verdimö bakalım yarın gelicek nasıl duruyo merak ediyorum ama içine ne koyulması gerektiği konusunda kararsızım lavanta düşündüm..sıvı sabun ve ya duş jeline sıcak bakmıyorum ama kolanya fikri hoşuam gitti

evet canım ben de klonya düşünüyorum ya da gül suyu da olabilir.şişeyi nerden sipariş verdin ve tanesi kaç tl merak ettim

bi de arkadaşlar bir şey soracağım dün aşı olmuştum aşı yerimde şişme ve sertlik oluştu kolonyalı pamuk bastırdım şişi biraz indi ama endişeleniyorum böle olan var mı başka müthiş kaşınıyo ve ağrı yapıyo

Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inş.. Darısıda sağlıkla hayırlısıyla bizletin başına

ay canım seninki çok teknolojikmiş bizimki pek ilkel kaldı seninkinin yanında
ben gittim karton bardaga sıcak su koydular onun içinde glikozu erittiler. normalde 50 ml içinde eritilmesi lazım ya bu karton bardaklar ancak 20-25 ml gelir zaten. o yüzden ikinci bir bardak da normal su doldurdular. önce şekerliyi içtim arkasından normal suyu ohh:) bu arada benim tokluk şekerim de o verilen eferans aralığından azıcık düşük çıktı 114. ama doktorum öyle ufak sapmalar olabilir dedi. senin de inşallah yüksek çıkmaz canım. insan sonucu görünce rahatlıyor baya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…