2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar sezeryan için uçuk fıyatlar konuşuluyor bence sezeryan planlı gelişen doğum her kadın doğumcu rahat yapabılır bu kadar paralar dökmeye gerek yok bence önemli olan normal doğum normal doğumda doktorum kabiliyetıne kalıyo

Selamlar güzel annişlerimiz vee onların minik kuzucukları..
Bildiğiniz üzere çok hastaydım va hastane de yatıyordum. 1 haftanın sonunda hastaneden dün şifa ile taburcu edildim.. Allah a şükürler olsun kızımda ben de şu an iyiyiz. ama çok zor bir haftaydı bizim için..
Enfeksiyon olduğu için ve fmf atağı geçirdiğim için 1 hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulandı..
Sürekli drlar NST ye baağladı kalp atışı dinlediler.. ama benim minikkıızm NST yi hiç sevmedi.
Sürekli sert tekmeler attı içerden
:KK1:..
Bu süreçte kim neler yaptı takip etmeye çalıştım ama olaylara çok da hakim olamadım..
Yine bildiğiniz üzere bebeğimin bağırsaklarında hiporohojen izlenmişti ve çok korkmuştuk.
Ayrıntılı ultrason da netleşeceğini söylemişti dr..
Hastanedeyken ayrıntılı ultrasonumu da başhekimliğin radyoloji uzmanı yaptı. Yarım saat kadar inceledi.
Rabbime şükürler olsun sonuçlarımız güzel çıktı. Yine de içim rahat etsin diye druma gösterdim. Doktorum karın yapılarının normal olduğunu bebeğimizin iyi olduğunu söyledi. Dünyalar benim oldu.. Ayrıca benim tetanoz aşım da ayrıntılı ultrason sonucuma göre yapılacqktı. Temiz çıktı çok şükür ama drum önermedi. Çünkü 1 haftadır ateş enfeksiyon ve ağrılarla mücadele ediyorm. Tetanoz yine ateş yapabilirmiş ve vücut direncim de tam yerine gelmedi zaten. Anlayacağınız tetanoz olamıycam.. Doğumdan sonra bebekle birlikte olucaz artık inşallah.
Bizden haberler böyle kızlar.. Aman sağlığınıza dikkat edin hamilelikte hastalanmak çok çok zor.. Ve bebeğe çok zarar veriyor..
Kendinize ve bebişlerinize çok çokk iyi bakın..
:KK34:

Ay o nasil bir cumle olmus kendi yazdigimi okuyamadim.sizin bebisler diyorum, acken mi tokken mi daha hareketliler?
Benimki acken sanki karin duvarimi yikiyor:)
günaydın kızlarrr...

dün gece sancılandım ve acile gitik kadın dogum dr baktı böbreğimde büyüme varmış oğluşum iyi şükürler olsun ama ben agrıdan duramadım dr sureklı kontrol ettirmen gerekiyor dedi :KK50:
Gecmis olsun canim acil sifalar dilerim.
ben aranıza yeni katıldım iki haftadır filan takip ediyorum burayı 23 hafta 3 günlük hamileyim benim size bir sorum olacak daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı ben 17 ocakta ayrıntılı ultrosana girdim bebeğimin beyninde sıvı toplanması görüldüğü için sıvının küçüldüğü söyledi ve 1 ay sonrasına yani düne tekrar randevu verdi ve dün tekrar gittim beynindeki sıvıdan eser kalmamıştı ama bu seferde kalbinin sağ tarafında 4 milimlik sıvı toplanması var dedi bana hamileyken enfeksiyon geçirip geçirmediğimi sordu bende 2-3 ay önce geçirdiğimi ve ağır geçirdiğimi söyledim ondan olabilir dedi internette araştırıyorum konu hakkında birşey bulamadım takip edicez dedi doktor ve 3 hafta sonrasına randevu verdi ben na yapacam çok çaresizim
Gecmis olsun hic bilgim yok tek tavsiyem kafani hic bulandirma kotu seylerle.moralini yuksek tutmaya çalış.

kızlaaaaaar önceden bahsetmiştim.. Babanemler artık İstanbul'da oturacaklar tekrar,ev aranıyor geldiler 1 haftadır burdalar.. Annemle babamda bi süreliğine yanlarındaydı onlarda geldi.. Şimdide bu akşam kayınvalidemle görümcem geliyorlar 1 hafta kalıcaklar..sanırım hareketli günlere devam :KK34:

mutluyum :KK69:

ayrıca köftem Efe için bebek odası (halı lamba vs dahil) bide bikaç parça bi eksiklik kaldı onları halledeceğiz bu hafta sanırım..artık ondan sonra bekle gelsin haziran
:KK19:

Çoğu şeyi halletmıssın ben bıkaç parça esya alabıldım:KK14: çünkü taşınma durumumuzda var

yeni adres değişikliği yapmışsındır canım sen de yeni evlisin ben gibi,ikamet sorunundan ulaşamamışlardır. beni daha önce yaşadığım şehirden aradılar evlenmişsiniz gebelik var mı diye daha nikahtan hemen sonra düğün bile olmamıştı o zaman... ben de arkadaşlarımın hassasiyetini gördüğüm için buraya hemen bildirdim arayıp...

canım ben de anlamadım. hastane bildirmemiştir dediler bende de.. yeni evliyim ama ASM'im değişmedi. neden öyle oldu bilmiyorum ben de :KK53::KK53::KK53:

kızlaaaaaar önceden bahsetmiştim.. Babanemler artık İstanbul'da oturacaklar tekrar,ev aranıyor geldiler 1 haftadır burdalar.. Annemle babamda bi süreliğine yanlarındaydı onlarda geldi.. Şimdide bu akşam kayınvalidemle görümcem geliyorlar 1 hafta kalıcaklar..sanırım hareketli günlere devam :KK34:

ayrıca köftem Efe için bebek odası (halı lamba vs dahil) bide bikaç parça bi eksiklik kaldı onları halledeceğiz bu hafta sanırım..artık ondan sonra bekle gelsin haziran

oyh şanslılar siziii.. biz artık iyice gariban olduk.. anneannem rahatsızlandı hastanede annem ona bakmaya gitti.. :KK14::KK14::KK14: k.validem de 40 km uzakta ve her hafta gelemiyorlar. bebiş hazırlıklarına zaten erken diyolar. bi ben bi de annem hevesliydik o da gidince tek başıma öyle boynum bükük bakıyorum. alamıyorum da pofff bak gene hüzünlendim :KK14::KK14::KK14:

bir hafta falan geçse kesin düşerlerdi peşine:KK1:

Afyon'da bir köyden gebe bir kadın gebeliğini bildirmemiş asm ye, köy yeri, iş güç, yönlendiren de olmadı demek ki kadını... kadın devlet hastanesinde doğumunu yapmış, bebeği almış aşıya getirmiş nihayetinde onu akıl etmişler... benim arkadaşlar 3 gün uyuyamadı düşün artık hasta bizim hastamız ama elimizde gebe dosyası yok diye ve o nedenle maaş kesintileri de oldu yanlış hatırlamıyorsam...

yazık ya :)
üzüldüm şimdi asm dekiler için...
ama benimkilerde çok ilgisiz canım. bu kadar da olmaz... şeytan gitme bi daha diyo :KK1: ama maaşlarından olmasınlar kıyamam :KK1:

canlar eğer hastaneler bizi hamile olarak bildirmezse ASM bizden haberdar olmuyo. ben de sizlerden duyduğum için gittim ebe "geçen hafta aradım herkesi ama senin ismin yoktu" dedi. onlar her hastadan özellikle her gebeden her bebişten ekstra para alıyolar o yüzden takip için can atıyolar.. :KK52::KK52::KK52::KK52:

işleri işmiş valla :KK1::KK1:

günaydın kızlar ve tatlı bebişleri;:KK3:

az önce asm den geldim, ikinci doz aşımızı olduk, bu defa hiç bir şey hissetmedim çok rahat geçti:KK76:
hala kan ilacına başlamamış bir kurnaz olduğumdan ebe kan tahlili yapalım madem sık sık takip edelim seni dedi(baktı ki inadımdan döneceğim yok) kan verdim, idrara bakıldı... veee bebeğimin kalp atışlarını dinledik, aletin ilkelliğine ebe bile delirdi sizin asm lerde de böyle mi, devlet o kadar yatırım yaparken her asm ye bir usg cihazı alması çok mu zor acaba... sonuçta özel hastaneye gitmiyor herkes ve devlet hastanelerinin bazıları inanılmaz yoğun en azından mahallesinde ücretsiz bir şekilde bebeğini görür bütün annişler:KK16: sonraki kontrol için 24 marta gün verdi ebe ve şeker yüklemesini biz de yapabiliriz eğer doktorun yapacaksa sonuçlarını bize de getirmen gerekiyor dedi, yani şeker yüklemesi için illa doktora gitmeye gerek yokmuş, bilginize...

sanırım şeker yüklemesinden sonra isteğimize bağlı kan tahlilleri dışında başka bir tahlil işimiz kalmayacak:KK55:

hiii darısı başımıza inşallah:nazar: bir avazda hem de en normalinden ve zamanında doğuralım bebişlerimizi:KK16:

benim de 15 martta şeker yüklemesi için randevum var, henüz konuşmadık doğum konusunu ben de konuşmayı düşünüyorum artık...gerçi sezaryen dese bile bu saatten sonra doktorumu değiştiremem artık... hem doktorumu seviyorum hem de yeni hastaneye taşınıyorlar,mis gibiiii:KK76:

çok çok geçmiş olsun, Allah şifa versin canım :KK16:

Az kaldı dayan canım:-)

Eveet canım dogru hatırlıyorsun maalesef benim bebegimde de var. Şimdilik yapılacak bir şey yok dedi doktorlar. Kontrol altında tutulması gerekiyormuş. 10 mm nin üzerine çıkınca o zaman tehlikeli olmaya başlıyormuş. 20 mm üzerine çıkınca da ameliyat yapılıyormuş.

Hoşgeldin canım, sağlıklı, ömürlü olsun bebeğin

Zeynelim geçmiş olsun. Böbrek büyümesi sağ tarafta mı? Bende de var ayrıntılı ultrasonda gördüler. Hamilelik hastalıklarından biriymiş. Dogum olunca geciyormus. Sen galiba suyu az iciyorsun, ya da idrarını tutuyorsun. Doktor bana bol su iç ve idrarını tutma demişti. Aklında bulunsun.

GÜNAYDIN ANNİŞLER VE BEBİŞLERR..nasılsınız bakalımm??

geçmiş olsun canım daha önceden böbreğinle ilgili bir sorunun varmıy dı acaba?

sanki açken daha hareketli gibi canım yaa bir de yemek yerken çok hareketli ben yemek yedikten sonra biraz kıpırtı duyuyorum sonra sanırım bebişim uyku moduna geçiyo:)))

gurbetçim maşallah göbüşün baya büyümüş:nazar::nazar:
inşallah ileriki zamanlarda böbrek problemi düzelir canım allah esirgesin..

patikpat hoşgeldin listeden gözüme çarpmıştı Antakya da yaşıyosun sanırım ben de Antakyalıyım:)) uzaklaşma buralardan yaa bayadır yoktun..:KK55::KK55:

Benimki acken sanki karin duvarimi yikiyor:)

Gecmis olsun canim acil sifalar dilerim.

Gecmis olsun hic bilgim yok tek tavsiyem kafani hic bulandirma kotu seylerle.moralini yuksek tutmaya çalış.

hepinizden allah razı olsun kızlar inşallah bugünlerde geçer su içmeye dikkat edicem inşaalah agrım olmaz cunku agrı oldgunda ben kıvrım kıvrım duramıorum :KK14:

Selamlar güzel annişlerimiz vee onların minik kuzucukları..
Bildiğiniz üzere çok hastaydım va hastane de yatıyordum. 1 haftanın sonunda hastaneden dün şifa ile taburcu edildim.. Allah a şükürler olsun kızımda ben de şu an iyiyiz. ama çok zor bir haftaydı bizim için..
Enfeksiyon olduğu için ve fmf atağı geçirdiğim için 1 hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulandı..
Sürekli drlar NST ye baağladı kalp atışı dinlediler.. ama benim minikkıızm NST yi hiç sevmedi.
Sürekli sert tekmeler attı içerden
:KK1:..
Bu süreçte kim neler yaptı takip etmeye çalıştım ama olaylara çok da hakim olamadım..
Yine bildiğiniz üzere bebeğimin bağırsaklarında hiporohojen izlenmişti ve çok korkmuştuk.
Ayrıntılı ultrason da netleşeceğini söylemişti dr..
Hastanedeyken ayrıntılı ultrasonumu da başhekimliğin radyoloji uzmanı yaptı. Yarım saat kadar inceledi.
Rabbime şükürler olsun sonuçlarımız güzel çıktı. Yine de içim rahat etsin diye druma gösterdim. Doktorum karın yapılarının normal olduğunu bebeğimizin iyi olduğunu söyledi. Dünyalar benim oldu.. Ayrıca benim tetanoz aşım da ayrıntılı ultrason sonucuma göre yapılacqktı. Temiz çıktı çok şükür ama drum önermedi. Çünkü 1 haftadır ateş enfeksiyon ve ağrılarla mücadele ediyorm. Tetanoz yine ateş yapabilirmiş ve vücut direncim de tam yerine gelmedi zaten. Anlayacağınız tetanoz olamıycam.. Doğumdan sonra bebekle birlikte olucaz artık inşallah.
Bizden haberler böyle kızlar.. Aman sağlığınıza dikkat edin hamilelikte hastalanmak çok çok zor.. Ve bebeğe çok zarar veriyor..
Kendinize ve bebişlerinize çok çokk iyi bakın..
:KK34:

İkinizinde iyi olmanıza sevindim canım.. inşallah bu hastalıklar tekrarlamaz. kendine ve minişine çok iyi bak...

Ay o nasil bir cumle olmus kendi yazdigimi okuyamadim.sizin bebisler diyorum, acken mi tokken mi daha hareketliler?
Bende diyorum bu kiz ne diyo :KK1: tatli seyler yemissem kipir kipir oluyo onun disinda pek fark yok galiba :44:
Günaydın kızlar ben önce kendimi detaylı tanitayim daha iyi kaynasitiz malum tanimayanlar var :KK66:
24 yaşındayım, 6 yillik evliyim, 3, 5 yaşında bir oğlum var. Rabbim nasip ederse hayırlı sağlıklı birde kızım olucak inşallah :KK66: Rabbim hepimize bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayi nasib etsin :KK16:

Sende benim gibisin cleopatra tek fark benim 3 yasini yeni bitiren kizim karnimdaki de oglum :KK1::KK1: Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

canlar eğer hastaneler bizi hamile olarak bildirmezse ASM bizden haberdar olmuyo. ben de sizlerden duyduğum için gittim ebe "geçen hafta aradım herkesi ama senin ismin yoktu" dedi. onlar her hastadan özellikle her gebeden her bebişten ekstra para alıyolar o yüzden takip için can atıyolar.. :KK52::KK52::KK52::KK52:

demek ki o yüzden durmadan arıyor beni bizim asm deki ebe :) bak şimdi acaba gıcıklığına biraz daha gitmesem mi :KK49: ama neyse kimseyi parasından etmeyelim yazık ya :)

Gunaydin guzel anneler ve onlarin mis kokulu poncikleri...
Bugun de guzel haberler alalim. Artik seker testinden baska rest yok degilmi? Tum así, ayrintili, seker testi bitenler ne kadar zaman da gidecekler doktora.

Ayrica bir sorum var kizlar size...

Sizin geniales soz ackenmi daha hareketliler tokkenmi? Benim zilli kizim acken nasil hareketli bi gorceksiniz, yani viven deligimden cikiverecek gibi :KK52::KK52::KK16:

canım ben cumartesi günü şekeri yüklettim kurtuldum çok şükür:KK52:
dorktor bu defa yeni testten bahsetmedi sanırım bitti. 3 hafta sonra al randevunu dedi. artık sanırım 3 haftada bir gidicez.
bu arada benim bızdıkım anneyi tok seviyor. açken gücü hali dermanı olmuyor yavrumun tekme atmaya:KK52:

Kızlar merhaba. Normal doğumdan korkuyorum ama sezeryan olamam. Annem babam trafik kazasinda on yil once vefat etti. Akrabam yok. K.validemse dogumdan sonra yardım içinorali bile degil. Torunu da onemli degil, zaten bir sürü varmış. Ne yapacağım bir akil verin

Kızlar Ben henüz doktorumla doğum konusunu konuşmadım. Martın ilk haftası randevum var artık konuşayımmı ne dersiniz?

ben de konuşmadım canım. bu konuları acaba şimdi mi konuşmak lazım? yoksa çatı kontrolü vs sırasında mı açmalı? ya da kendi mi açacak konuyu acaba? bizimki normalci. ben her fırsatta normal istediğimi belirtiyorum. ayrıca konuşmucam sanırım?

Ooohh çok sevindim adına ne güzel
Öyle kalabalik olunca günler çabuk geçiyo canim meraklanma.. maşallah zaten herseyini aldin bitirdin sen efenin :KK66:

Bende diyorum bu kiz ne diyo :KK1: tatli seyler yemissem kipir kipir oluyo onun disinda pek fark yok galiba :44:

Sende benim gibisin cleopatra tek fark benim 3 yasini yeni bitiren kizim karnimdaki de oglum :KK1::KK1: Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

Ne güzel :) Rabbim ikimizinde gönlüne göre nasib etmis.. ♥ benim oğlum mayısta 3 yaşını bitircek inşallah :)

Benim ilk dogumum normal oldu
Insallah ikincisinide normal çok istiyorum
O yüzden dr ile konuşmama gerek yok sanirim dimi kızlar? Suan gittiğim dr çok iyi zaten normalci gorumcemleri hep normal dogurtmus :KK66: ne olursa olsun bebeğim veya benim hayatimiz tehlikeye girmediği sürece son ana kadar normal için direticem ♥

Kızlar merhaba. Normal doğumdan korkuyorum ama sezeryan olamam. Annem babam trafik kazasinda on yil once vefat etti. Akrabam yok. K.validemse dogumdan sonra yardım içinorali bile degil. Torunu da onemli degil, zaten bir sürü varmış. Ne yapacağım bir akil verin

Allah yar ve yardımcın olsun :KK43: bende ilk hamileligimde normalden korkuyordum 9 ay hep sezaryen olucam kesinlikle diodum ama Rabbimin izniyle normal doğum yaptım emin ol hiç korkulacak bişey yok Şuan ben sezaryenden çok korkuyorum sonuçta ameliyat :/ normal doğum hem bizim hemde.bebegimiz için çok sağlıklı canım ♥ kayinvaliden de çok vicdansizmis çok üzüldüm Allah merhamet duygusu nasib etsin 100 tane torunu olsa ne olur sonuçta bir bebek daha gelecek ve senin kimsen yok ilgilenmesi lazım :/ eşin kayinvalidene bisey demiyor mu?

Esim sıkıntının buyuklugunun farkinda degil. Kizmiyorum annesi ne de olsa. Peki dogumdan sonra kendi sagligimla,bebegimle,evle,yemek temizlikle tek basıma başa çıkabilir miyim?

Ohoooo desene cümbür cemaatt olacaksınız. ben severim kalabalığı :KK70:

aaaay evet yaaa bende seviyorum..zaman nasıl geçiyo anlamıyo insan..

oyh şanslılar siziii.. biz artık iyice gariban olduk.. anneannem rahatsızlandı hastanede annem ona bakmaya gitti.. :KK14::KK14::KK14: k.validem de 40 km uzakta ve her hafta gelemiyorlar. bebiş hazırlıklarına zaten erken diyolar. bi ben bi de annem hevesliydik o da gidince tek başıma öyle boynum bükük bakıyorum. alamıyorum da pofff bak gene hüzünlendim :KK14::KK14::KK14:

oooyyyyy canımmm benim kıyamammmm öyle demeeeee :KK43:
eminim fırsat olduğu an annenle ikiniz yetersiniz..bizde annemle öyleyiz çünkü..hem sağlık sorunu varmış bak önemli bşey bu çok geçmiş olsun ayrıca..

Çoğu şeyi halletmıssın ben bıkaç parça esya alabıldım:KK14: çünkü taşınma durumumuzda var

bn daha hiç birşey almadım :)

bazen tercih meselesi beklemek,bazende böyle zorunlu durumlar oluyor..olsun kızlar her ne olursa olsun sağlıklı olsunlar bebişler biz anne adayları herşeye razıyız eminimki

X