2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar sezeryan için uçuk fıyatlar konuşuluyor bence sezeryan planlı gelişen doğum her kadın doğumcu rahat yapabılır bu kadar paralar dökmeye gerek yok bence önemli olan normal doğum normal doğumda doktorum kabiliyetıne kalıyo

Selamlar güzel annişlerimiz vee onların minik kuzucukları..
Bildiğiniz üzere çok hastaydım va hastane de yatıyordum. 1 haftanın sonunda hastaneden dün şifa ile taburcu edildim.. Allah a şükürler olsun kızımda ben de şu an iyiyiz. ama çok zor bir haftaydı bizim için..
Enfeksiyon olduğu için ve fmf atağı geçirdiğim için 1 hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulandı..
Sürekli drlar NST ye baağladı kalp atışı dinlediler.. ama benim minikkıızm NST yi hiç sevmedi.
Sürekli sert tekmeler attı içerden
..
Bu süreçte kim neler yaptı takip etmeye çalıştım ama olaylara çok da hakim olamadım..
Yine bildiğiniz üzere bebeğimin bağırsaklarında hiporohojen izlenmişti ve çok korkmuştuk.
Ayrıntılı ultrason da netleşeceğini söylemişti dr..
Hastanedeyken ayrıntılı ultrasonumu da başhekimliğin radyoloji uzmanı yaptı. Yarım saat kadar inceledi.
Rabbime şükürler olsun sonuçlarımız güzel çıktı. Yine de içim rahat etsin diye druma gösterdim. Doktorum karın yapılarının normal olduğunu bebeğimizin iyi olduğunu söyledi. Dünyalar benim oldu.. Ayrıca benim tetanoz aşım da ayrıntılı ultrason sonucuma göre yapılacqktı. Temiz çıktı çok şükür ama drum önermedi. Çünkü 1 haftadır ateş enfeksiyon ve ağrılarla mücadele ediyorm. Tetanoz yine ateş yapabilirmiş ve vücut direncim de tam yerine gelmedi zaten. Anlayacağınız tetanoz olamıycam.. Doğumdan sonra bebekle birlikte olucaz artık inşallah.
Bizden haberler böyle kızlar.. Aman sağlığınıza dikkat edin hamilelikte hastalanmak çok çok zor.. Ve bebeğe çok zarar veriyor..
Kendinize ve bebişlerinize çok çokk iyi bakın..

Ay o nasil bir cumle olmus kendi yazdigimi okuyamadim.sizin bebisler diyorum, acken mi tokken mi daha hareketliler?
Benimki acken sanki karin duvarimi yikiyor:)
Gecmis olsun canim acil sifalar dilerim.
Gecmis olsun hic bilgim yok tek tavsiyem kafani hic bulandirma kotu seylerle.moralini yuksek tutmaya çalış.

Çoğu şeyi halletmıssın ben bıkaç parça esya alabıldım çünkü taşınma durumumuzda var

canım ben de anlamadım. hastane bildirmemiştir dediler bende de.. yeni evliyim ama ASM'im değişmedi. neden öyle oldu bilmiyorum ben de

oyh şanslılar siziii.. biz artık iyice gariban olduk.. anneannem rahatsızlandı hastanede annem ona bakmaya gitti.. k.validem de 40 km uzakta ve her hafta gelemiyorlar. bebiş hazırlıklarına zaten erken diyolar. bi ben bi de annem hevesliydik o da gidince tek başıma öyle boynum bükük bakıyorum. alamıyorum da pofff bak gene hüzünlendim

yazık ya :)
üzüldüm şimdi asm dekiler için...
ama benimkilerde çok ilgisiz canım. bu kadar da olmaz... şeytan gitme bi daha diyo ama maaşlarından olmasınlar kıyamam

işleri işmiş valla

Benimki acken sanki karin duvarimi yikiyor:)

Gecmis olsun canim acil sifalar dilerim.

Gecmis olsun hic bilgim yok tek tavsiyem kafani hic bulandirma kotu seylerle.moralini yuksek tutmaya çalış.

hepinizden allah razı olsun kızlar inşallah bugünlerde geçer su içmeye dikkat edicem inşaalah agrım olmaz cunku agrı oldgunda ben kıvrım kıvrım duramıorum

İkinizinde iyi olmanıza sevindim canım.. inşallah bu hastalıklar tekrarlamaz. kendine ve minişine çok iyi bak...

Ay o nasil bir cumle olmus kendi yazdigimi okuyamadim.sizin bebisler diyorum, acken mi tokken mi daha hareketliler?
Bende diyorum bu kiz ne diyo tatli seyler yemissem kipir kipir oluyo onun disinda pek fark yok galiba :44:

Sende benim gibisin cleopatra tek fark benim 3 yasini yeni bitiren kizim karnimdaki de oglum Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

demek ki o yüzden durmadan arıyor beni bizim asm deki ebe :) bak şimdi acaba gıcıklığına biraz daha gitmesem mi ama neyse kimseyi parasından etmeyelim yazık ya :)

canım ben cumartesi günü şekeri yüklettim kurtuldum çok şükür
dorktor bu defa yeni testten bahsetmedi sanırım bitti. 3 hafta sonra al randevunu dedi. artık sanırım 3 haftada bir gidicez.
bu arada benim bızdıkım anneyi tok seviyor. açken gücü hali dermanı olmuyor yavrumun tekme atmaya

Kızlar merhaba. Normal doğumdan korkuyorum ama sezeryan olamam. Annem babam trafik kazasinda on yil once vefat etti. Akrabam yok. K.validemse dogumdan sonra yardım içinorali bile degil. Torunu da onemli degil, zaten bir sürü varmış. Ne yapacağım bir akil verin

Kızlar Ben henüz doktorumla doğum konusunu konuşmadım. Martın ilk haftası randevum var artık konuşayımmı ne dersiniz?

ben de konuşmadım canım. bu konuları acaba şimdi mi konuşmak lazım? yoksa çatı kontrolü vs sırasında mı açmalı? ya da kendi mi açacak konuyu acaba? bizimki normalci. ben her fırsatta normal istediğimi belirtiyorum. ayrıca konuşmucam sanırım?

Ooohh çok sevindim adına ne güzel
Öyle kalabalik olunca günler çabuk geçiyo canim meraklanma.. maşallah zaten herseyini aldin bitirdin sen efenin

Ne güzel :) Rabbim ikimizinde gönlüne göre nasib etmis.. ♥ benim oğlum mayısta 3 yaşını bitircek inşallah :)

Benim ilk dogumum normal oldu
Insallah ikincisinide normal çok istiyorum
O yüzden dr ile konuşmama gerek yok sanirim dimi kızlar? Suan gittiğim dr çok iyi zaten normalci gorumcemleri hep normal dogurtmus ne olursa olsun bebeğim veya benim hayatimiz tehlikeye girmediği sürece son ana kadar normal için direticem ♥

Allah yar ve yardımcın olsun bende ilk hamileligimde normalden korkuyordum 9 ay hep sezaryen olucam kesinlikle diodum ama Rabbimin izniyle normal doğum yaptım emin ol hiç korkulacak bişey yok Şuan ben sezaryenden çok korkuyorum sonuçta ameliyat :/ normal doğum hem bizim hemde.bebegimiz için çok sağlıklı canım ♥ kayinvaliden de çok vicdansizmis çok üzüldüm Allah merhamet duygusu nasib etsin 100 tane torunu olsa ne olur sonuçta bir bebek daha gelecek ve senin kimsen yok ilgilenmesi lazım :/ eşin kayinvalidene bisey demiyor mu?

Esim sıkıntının buyuklugunun farkinda degil. Kizmiyorum annesi ne de olsa. Peki dogumdan sonra kendi sagligimla,bebegimle,evle,yemek temizlikle tek basıma başa çıkabilir miyim?

Ohoooo desene cümbür cemaatt olacaksınız. ben severim kalabalığı

aaaay evet yaaa bende seviyorum..zaman nasıl geçiyo anlamıyo insan..

oooyyyyy canımmm benim kıyamammmm öyle demeeeee
eminim fırsat olduğu an annenle ikiniz yetersiniz..bizde annemle öyleyiz çünkü..hem sağlık sorunu varmış bak önemli bşey bu çok geçmiş olsun ayrıca..

Çoğu şeyi halletmıssın ben bıkaç parça esya alabıldım çünkü taşınma durumumuzda var

bn daha hiç birşey almadım :)

bazen tercih meselesi beklemek,bazende böyle zorunlu durumlar oluyor..olsun kızlar her ne olursa olsun sağlıklı olsunlar bebişler biz anne adayları herşeye razıyız eminimki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…