2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar doktordan geldim.bebeğim çok şükür iyi ama amniyon sıvısı fazlaymış.bu yüzden aşağı baskı yapıyormuş ve rahim ağzım kısalmış.böyle giderse sancım başlayabilirmiş ve doğum başlayabilirmiş.Allahım sen koru nolur ya.daha 21.haftamdayım.çok üzgünüm.doktor bir hap verdi.bir hafta kullnıcam.bir hafta sonra bi daha kontrolüm var.doktor şekerden olabilir dedi ve 50 mg şeker yüklemesi yaptı.sonucunu um 1 saat sonra alıcam.çok korkuyorum.bana dua edin nolur.

Birde bişey dikkatimi çekti.Ben 19.haftayı hangi sitede okuduysam artık 5 aylık hamilesiniz yazıyor.Ama burada kk nın gebelik takvimine bakıyorum benim yorumumun altında yazanı 4 aylık hamilesiniz yazıyor.Ve bebişin boyu vs.de diğer sitelerde yazanlardan farklı bunda bir gariplik var bence.

evet 19.haftada bır problem var ...oyle yazıyor takılma ona canım:) sen 5 aylık hamılesnın:KK49::emir_bebek:

Kızlar doktordan geldim.bebeğim çok şükür iyi ama amniyon sıvısı fazlaymış.bu yüzden aşağı baskı yapıyormuş ve rahim ağzım kısalmış.böyle giderse sancım başlayabilirmiş ve doğum başlayabilirmiş.Allahım sen koru nolur ya.daha 21.haftamdayım.çok üzgünüm.doktor bir hap verdi.bir hafta kullnıcam.bir hafta sonra bi daha kontrolüm var.doktor şekerden olabilir dedi ve 50 mg şeker yüklemesi yaptı.sonucunu um 1 saat sonra alıcam.çok korkuyorum.bana dua edin nolur.

Allahim yardımcı olsun canm allah korusun az olani duymustum ama amniyon sivisi cok olmasini ilk kez duyuyorum inşallah olmaz oyle bisey sanci falan. Plasentan ne durumda peki

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım geçmiş olsun inşallah olmaz birşey moralini bozma inşallah sonucunda iyi çıkar. Allahım hayırlısıyla evlatlarimizi kucağımiza almayi nasip etsin. . Canım içini ferah tut biliyorsan hz.yunusun duasını oku cok cok ferahlatiyor. .

Allahim yardımcı olsun canm allah korusun az olani duymustum ama amniyon sivisi cok olmasini ilk kez duyuyorum inşallah olmaz oyle bisey sanci falan. Plasentan ne durumda peki

Sağol canım.Doktorum amniyon sıvısının halini görünce plesantayı falan önemsemedi.özellikle sordum plesantayı.o çıkar kendisi zamanla yukarı dedi.

canım ıcını ferah tut...allahın izniyle hersey yoluna gırıcek..sıvı fazla ıse mutlaka bır yolu vardır ınternette tedavı seklı yazıyor mutlaka caresı bulunur üzme kendını neolur..Tedavi:
Çok sık uygulanmasa da bazı durumlarda fazla sıvı enjektör ile çekilerek (amniyodrenaj) azaltılmaya çalışılabilir.
İndometazin denilen ilaç ile amniyon sıvısı miktarı azalabilir fakat bu ilaç 32 haftadan sonra kullanılması sakıncalıdır, 32 haftadan büyük fetuslarda duktus venozusun erken kapanmasına sebep olabilir.

Kendini üzme canım, Allahın izniyle bişey çıkmaz inşallah. Kötü düşünme hiç, kendine zarar vermekten başka bir işe yaramıyor. şeker yüklemesinin sonucu çıktı mı? İyidir inşallah. Allah yardımcın olsun

çok iyi takip edemesem de bikac msji okuyabildin.. 2k1 Allah yardimciniz olsun.. yasin tefriciye filan demis arkadaslar sayiyla dagitiyosaniz sewe sewe alirim..sıkıntısı olan butun anne adaylarina okuyalim..
ben de henuz girmedim detayliya endiseyle bekliyorum..

bebegin suyunun az olmasinin tehlikeli oldugunu biliyodim da fazla olmasini duymamistim..moonlight sana da Allah yardim etsin..
insallah Agustos sonunda firesiz uzuntusuz hepimiz yawrularimizi anlatiyo oluruz..

Canım geçmiş olsun inşallah olmaz birşey moralini bozma inşallah sonucunda iyi çıkar. Allahım hayırlısıyla evlatlarimizi kucağımiza almayi nasip etsin. . Canım içini ferah tut biliyorsan hz.yunusun duasını oku cok cok ferahlatiyor. .

Sağol canım.Doktorum amniyon sıvısının halini görünce plesantayı falan önemsemedi.özellikle sordum plesantayı.o çıkar kendisi zamanla yukarı dedi.

canım ıcını ferah tut...allahın izniyle hersey yoluna gırıcek..sıvı fazla ıse mutlaka bır yolu vardır ınternette tedavı seklı yazıyor mutlaka caresı bulunur üzme kendını neolur..Tedavi:
Çok sık uygulanmasa da bazı durumlarda fazla sıvı enjektör ile çekilerek (amniyodrenaj) azaltılmaya çalışılabilir.
İndometazin denilen ilaç ile amniyon sıvısı miktarı azalabilir fakat bu ilaç 32 haftadan sonra kullanılması sakıncalıdır, 32 haftadan büyük fetuslarda duktus venozusun erken kapanmasına sebep olabilir.

Kendini üzme canım, Allahın izniyle bişey çıkmaz inşallah. Kötü düşünme hiç, kendine zarar vermekten başka bir işe yaramıyor. şeker yüklemesinin sonucu çıktı mı? İyidir inşallah. Allah yardımcın olsun

çok iyi takip edemesem de bikac msji okuyabildin.. 2k1 Allah yardimciniz olsun.. yasin tefriciye filan demis arkadaslar sayiyla dagitiyosaniz sewe sewe alirim..sıkıntısı olan butun anne adaylarina okuyalim..
ben de henuz girmedim detayliya endiseyle bekliyorum..

bebegin suyunun az olmasinin tehlikeli oldugunu biliyodim da fazla olmasini duymamistim..moonlight sana da Allah yardim etsin..
insallah Agustos sonunda firesiz uzuntusuz hepimiz yawrularimizi anlatiyo oluruz..

Çok sağolun arkadaşlar.şeker testinin sonucu çıktı.üst sınır 140.benimki 141 çıktı.doktor yarın sabah 100 mg lık şeker testi yapacak.eğer onda da çıkarsa bilemiyorum artık.Allah sağsalim ve zamanında kucağımıza almak nasip etsin ne diyeyim.üzgünüm.

Ben aldım canım bebek arabasıyla beşiğini. Büyük parçaları alıyorum ufak ufak.

Bende düşünüyorum diyorum ki 2 aylık falan olsun belki çıkarırız diye sonrada yaz bebeği olduğunu unutuyorum öyle böyle alıcaz sanrım cumartesi odası gelicek giyimi tamam sadece biberon emzik gibi onlar eksik :)

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

yaaa insallah yanilmislardir :KK43: insallah bise olmicak kuzuya.ben de daha girmedim korkuyorum valla.

olmadi tatlim ya bi kuvet biraz devasalmis havuz gibi :) annem gidip fileyi degistirelim dedi ama bence aynidir boyu.ama lastiklisi ya icine yatirilani filan varsa bilemem neyse araya kumas attirarak hallettik.

he cnm geldiydi bi bak istesen mahallede bebeli cok yoksa kalmistir.bitek kuvet degil aski , bibeberon, emzik , badi, masrapa, kovasi vs.. hersey :)

Canım bakmaya gittik iş çıkışında kalmamış hiçbirşey çok üzüldüm 😔😔😔

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

İyi akşamlar arkadaşlar.Çok zamanım olmadığı için yazılanları ara sıra okuyabiliyorum.
Moonlight arkadaşımıza da çok geçmiş olsun.

selam canım. ayrıntılıda ben hiçbir şey sormadım, baktığı her şeyi doktor söyledi tek tek. başından ayağına tüm organlarına bakıyor. kalp atışına, damardaki kan akışına, kalbini, beyninin içine bakıyor. ölçümler alıyor. Senin kendi doktorun mu bakacak detaylıya da?

bir şey söylemedi hayatım sanırım kendi bakacak çok teşekkür ederim

senin iç karnın maşallahı var o zaman :))) bebeğin kaç kilo doğdu peki küçükmüydü?

iç karın değil benim ki ova :KK1:
37. hafta da doğdu oğlum 2.5 kg ama zamanında doğsa 3. 3.500 arası bekliyordu dr.u

Korkutma beni yawwww bu haftaya kadar bisey yoktu birden firladi ve içi çok gergin gibi normalmi öyle hissetmek

gerginlik ben de hissediyorum hatta acıyla karışık bazen..
ama bişey olmaz kız ne şişler var merak etme :)

kızlar sanırım hormonların etkisiyle ben iyice delirdim 2 gündür ağlıyorum berbat durumdayım nedeni de bebek arabası seti falan vardı karar veremedim çok pahalı gibi geldi evimiz küçük onlarda çok büyük gibi geldi karar veremeyince paniğe kapıldım ya yanlış yapıyorsam korkunç bir fırsatı kaçırıyorsam ben hiç bir şey bilmiyorum bebeğime zarar verirsem ona nasıl bakıcam diye kendimi de bebeği de perişan ettim durduramıyorum kendimi :KK43:

X