2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
merhaba, bu aşı tetanoz aşısı mı, bana sağlık ocağındaki hemşire 20.hafta içinde gel dedi, yanlış mı söyledi ki :KK53:

evet canım tetanoz aşısı.

bana en baştada 16.haftanı doldurduktan sonra istediğin zaman yaparız demişti.
şimdi 18 haftan doldu gel dedi anlamadım.

ama duyduguma göre ağrı yapması aşıyı yapanla ilgiliymiş.ebemizin de eli hafiftir hani ,inşallah ağrımaz.

yarın gideceğim ,yarın doğum günüm :KK16:

Günaydın iki canlı güzel anneler :emir_bebek: blgn08 duanı okudum canım Allah kabul etsin inşallah! Benim cimcime bugün çok hareketli maşallahh hiç durmuyor sabah 9 dan beridir müzikle dans ediyoruz beraber. :KK1: Nasıl bir huzurdur nasıl bir mutluluktur bu! Rabbim bu duyguları yaşattığı için binlerce şükür.. Allah herkese nasip etsin!

Son düzenleme:
merhaba, bu aşı tetanoz aşısı mı, bana sağlık ocağındaki hemşire 20.hafta içinde gel dedi, yanlış mı söyledi ki :KK53:

Dün sabah da ben aşımı oldum. Sabah hiç bişey yoktu. Öğleden sonra biraz ağrımaya başladı. Şimdi ise dirseğime kadar ulaşan bir ağrı var. Dün geçe epeyce zorladı. Dirsekle omuz arasına pek dokunamıyorum. Ama 3-4 güne tamamen geçeceğini söyledi sağlık ocağı. Ayrıca kalp atışını dinletti (garip bir aletle) nasıl da duyuluyor yaa. Ama hiç hissetmiyorum bebemi.

kızlar aşıyla ilgili bilgi buldum netten.paylaşmak istedim.

Gebelikte Tetanoz Aşısı Ne Zaman Yapılır

Tetanoz aşısı gebelikte her dönemde yapılabilir fakat sıklıkla 3. ayın bitiminden sonra yapılması tercih edilir.

Tetanoz aşısının uygulanış programı;

1. doz : hamileliğin 4. ayı.
2. doz : ilk dozdan en az 4 hafta sonra.
3. doz : ikinci dozdan en az 6 ay sonra.
4. doz : üçüncü dozdan en az 1 yıl sonra.
5. doz : dördüncü dozdan en az 1 yıl sonra.

Tetanoz aşısı canlı mikroorganizma içermediğinden dolayı gebelikte güvenle yapılabilecek bir aşıdır. Daha önce tetanoz aşısı hiç yapılmamış veya aşı yapılmasının üzerinden 10 yıldan fazla süre geçmiş olan gebelere tetanoz aşısı yapılması önerilir. Tetanoz aşısı yapılan anne adayında oluşan antikorlar bebeğe de geçer ve bebeği yenidoğan döneminde oluşabilecek tetanoz hastalığına karşı koruma sağlar. Hamilelikte yapılmasının nedeni bebeği yenidoğan tetanozundan korumaktır.

canım dikkat et önemli olAn bebişlerin kilo alması senin değil ikizdi sanırım bebişlerin, son aylarda zorluk çekme

ben bu zamana kadar egepol,kordon, medicalparka gittim kızlar, ayrıntılı için prof. yakup erataya gidicem.

senden en kısa sürede müjde bekliyoruz canım:KK34:

macleran mı stokke mi bebeconfort mu derken
kızımıza bebeconfort mila aldık çünkü;

1) baston olması (*özellikle kapanıp baston olmuş halinin dik durabiliyor olması, bir tek bunda var)
2) 6-7 kilo çok hafif ve bagajda yer kaplamayacak
3) kumaşlarının antibakteriyel leke tutmaz ve tamamının yıkanabilir olması
4) travel sistemler gibi pusetle kullanılması (travellar çok ağır ve çok yer kaplıyor)
5) maxi cosi markası olması sağlam ve güvenlik vb. ödüllerinin olması.
6) 15-16 kiloya kadar kullanılabilmesi
7) pusete geçirilen kışın kullanılabilecek parçasının olması
8) ön tekerleklerinin çiftli değil tekli olması (kolay manevra için)
9) tamamen yatıp uyku pozisyonu alabilmesı.

ben çalışmıyorum çok geziyorum araba kullanıyorum en çok ben kullanıcam bebek arabasını kızımı da alıp rahatça gezmek bagajdan kolayca alıp açabilmek için bunu istedim fakat bagajımız geniş olsaydı iri güçlü biri olsaydım Stokke alırdım :KK34: çok sağlam aynı zamanda mama sandalyesi özellikle iri kocacım çok sevmişti yükselip alçalabiliyor diye:KK16: keşke ikisini de alabilsek haftaiçi milayı kullanırdım haftasonu kocamla stokkeyi kullanırdık:KK53::KK37: ama çok para:KK5:

Eki Görüntüle 630608 Eki Görüntüle 630609 Eki Görüntüle 630610 Eki Görüntüle 630626
çok tatlı canımmm gule gule kullanın ınslll
iyi akşamlar hanımlar... :KK3: bir kaç gündür giremiyorum hatta perşembeden beri ogün kontrolüm vardı ve pek iyi gecmemişti allahım daha kötüsünden saklasın.. :nazar: ama ertesi günü yine doktordaydım kasıklarım ağrım oldu ve bütün karnıma dağılıyodu gece hiç uyutmadı doktorumuz hemen iğne yaptırdı herhangi birşeye karsı bebeğim iyiydi çok şükür kalp atışı normaldi ama çok korkuttu rahimde kasılmalarım var hemen hemen hamileliğimin başından beri ara ara oluyo :18: bnde annemlerdeydim bugün geldim evime yarın kontrolümüz var inşallah güzel haberler alırız hatta bebişim bize kıymetlisini gösterirde mutlu eder inş. cinsiyetinde felan değilim sadece merak ve bir tek sağlıklı olmasını istiyorum :KK16:

pek geçmişi okuyamadım anca bir kaç sayfa cinsiyetini öğrenen arkadaslar hayırlı olsun ilgilenen arkadaslarım için de çok teşekkür ederim..:KK19:
gecmısler olsun cnm ınsl gosterırde mutlulugun katlanırrrrrrrrrrrrr

selam kızlar ne zamandır yazamıyordum nasılsınız bebişler nasıl :KK49:

sütyenleri değiştiren oldu mu? şu toparlayıcılar falan var telsiz olanlar.. onlardan kullansak bişey olur mu acaba çok mu sıkar hiç kullanmadım ama:26:

normalde slikonsuz boş kap kullanıyordum ama artık çok büyük gözükmeye başladılar. penyeler de hiç hoş değil nolacak bi karar veremedim..
:KK17::KK17:
ben kullanıyorum cnm rahat oluyorrr tavsıye edılırrrrrrrrr

günaydın tatlı annişler :)) İstanbul'da sonunda güneş açtı herkeze güzel mutlu bir gün diliyorum.
blgn08 duanı okudum kuşum allah kabul etsin inşallah...
bu arada dün akşam ayrıntılı kontrolüm vardı herşey güzel çok şükür veee benimde prensesim olacakmış çok mutlu olduk çoook :))
Allah herkesin evladını sağlıkla güzellikle bağışlasın inşallah ...
abow bızım oglanların kısmetı arttı hehehe:KK53::KK53::KK53:

slm kızlar,dün cinsiyeti öğrendim...kızım geliyor :)16 cm olmuş :)
gozunuz aydın cnm :KK12::KK12:süslü bir kızın olur artık hehehe kıslar suse duskunyaaaaaaaa:KK12:

günaydın herkeseee,

nasılsınız,bebişler nasıl kızlar?

ebe aradı beni aşı için :KK43::KK43::18::18: 18 haftan doldu istediğin zaman gel dedi :18:

sizde nasıl keyifler?
18 haftadan ıtıtbaren yapılıyorrr cnm hangı kulunu az kullanıyorsan ona yaptır en az 1 hafta agrıyor cunkuuuu benım 4 gun sıddetlı agrdıdı sonra haftası dolunca gectiiiiiiii:KK24::KK24:

haydı gule gulee hanımlar bebegımle sohbetımız var bugunnn gıdelımde dua larda bulualım ınslll oglusumlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kayseri az yagıslı ıkı gundur semsıyesız cıkmamak gerek ama:KK25::KK25::KK25::KK25::KK54::KK54::KK54:

dualarimiz seninle tatlim merak etme sende bebiste iyisinizdir hersey yolundadir..kv de helal olsun bravo :)

canim bana alucol gel diye bi ilac verdi surup gibi sütrenginde meyve veya nane tadinda oluyor ama tadi nasil desem camurumsu gibi :)
rica ederim ne demek..yarinda güzel haberler alirsin insallah..

kizlar kacirma konusuna gelince bende üsüttügümde öksürürken yada hapsururken arada bi damla kactigi oluyordu cok komik bisey ama ya bu yasta altina kacirmak :))

sagol canim ben de sorarim doktora bu surubu. gittim bgn kbb ye doktor hem cihazla hem elle kontrol etti bogazimi hicbir sey yok dedi biraz rahatladim. unutmaya calis dedi ama o nasil olcak bi bilsem:))

amiiin canım inşallah

Canım hoşgeldin, midemiz yukarıya doğru çıkıyor ya sanırım ondandır o takılma hissi

Ben de gidiyorum canım ikisine de ama benim özel ünv. hastanesi bide devlet hastanesine gidiyorum. test yaptırmadım ama bir doktor yedekte dursun istiyorum, birinin göremediğini diğeri görür :KK76: doğumu da özelde düşünüyorum Rabbim izin verirse

AYRICA BENİ TEBRİK EDİN LÜTFEN BIKMADAN 30 SAYFA OKUDUM GEÇMİŞİ BENİM İÇİN BÜYÜK BİR BAŞARI :))))))))))))))))
sanirim canm. gittim bgn doktora muayene oldum bi sey cikmadi Allah tan. insallah gecer yakinda.
Bende 18+2 oldum bugün :)
İsim düşündünüz mü prensese :KK16:

oooo bir hafta buyuksunuz yani bizden:)) yok daha isme karar veremedik biz:KK43: siz dusundunuz mu peki?

Günaydın anneler hastaneden geldim şimdi.Veeee hemen sizinle paylaşmak istedim.Oğlum oluyor :KK70:DDDDD Demir bebek yoldaaaa benide ekleyin :) listeyeeee...

günaydın tatlı annişler :)) İstanbul'da sonunda güneş açtı herkeze güzel mutlu bir gün diliyorum.
blgn08 duanı okudum kuşum allah kabul etsin inşallah...
bu arada dün akşam ayrıntılı kontrolüm vardı herşey güzel çok şükür veee benimde prensesim olacakmış çok mutlu olduk çoook :))
Allah herkesin evladını sağlıkla güzellikle bağışlasın inşallah ...

Hayırlı olsun canımm tatlı prensesinnn :KK16:Sağlıklı çok mutlu bebiş olsun inşallahh :nazar::nazar:
Hayatına anlam katan her olay özeldir,
Seni yaşama bağlayan her şey aslında bir mucizedir,
Önüne geçemediğin tek şey kaderdir,
Bu gün yaşadığın her şey dünden kalma sebeplerdir
ve aslında hayat
... YAŞAYABİLDİĞİN KADAR
GÜZELDİR...
Kim derinden hissederse, yaşayan herkesin adına hisseder. Aslında hepimizin istediği sevilmektir.
Sevgi, aşk yüreğinizden eksik olmasın.
Her şey istediğiniz yönde gelişsin.
Sağlıklı olun, Mutlu olun, Sevgi ile kalın.
Günaydın, günaydın herkese..

Canımm yine güzel mesajınla güne çoookk güzel başlıyorumm :KK16:Yüreğine sağlık

slm kızlar,dün cinsiyeti öğrendim...kızım geliyor :)16 cm olmuş :)

Hayırlı olsun tatlım maşallah kuzunu boylu poslu olmuş ne güzell :nazar::nazar::KK16::KK16:

günaydın herkeseee,

nasılsınız,bebişler nasıl kızlar?

ebe aradı beni aşı için :KK43::KK43::18::18: 18 haftan doldu istediğin zaman gel dedi :18:

sizde nasıl keyifler?

Bizim bebiş iki gündür pek hareketli hayretle karnımı dinliyorum çok heyecan verici. O yüzden keyifler şahaneee :KK16:
Aşı fikri benide çok korkuyorr :18:

oooo bir hafta buyuksunuz yani bizden:)) yok daha isme karar veremedik biz:KK43: siz dusundunuz mu peki?

Biz ismimizi bulduk nihayet canım Ali Kağan olucak oğlumuz inşallah. Artık ismiyle seviyoruz bebişimizi :KK16:

Günaydın anneler hastaneden geldim şimdi.Veeee hemen sizinle paylaşmak istedim.Oğlum oluyor :KK70:DDDDD Demir bebek yoldaaaa benide ekleyin :) listeyeeee...

Hayırlı olsun canımm. Benim oğlana bi oyun arkadaşı dahaaa :KK1::KK1:

bütün hamişlere günaydınlar, mutlu ve tekmeli günler diliyorum:KK55::KK55: elif gözün aydın öğrenmişsin cinsiyeti:) bende öğrendim ama bi hafta sonraki randevuyu bekliorum tam ikna olmak için:KK9:

bütün hamişlere günaydınlar, mutlu ve tekmeli günler diliyorum:KK55::KK55: elif gözün aydın öğrenmişsin cinsiyeti:) bende öğrendim ama bi hafta sonraki randevuyu bekliorum tam ikna olmak için:KK9:

Günaydıınn sana ve bebişinedee bir dahaki kontrol ne zamandı?

Gözün aydın cnm bi prensimiz daha oldu ayy ne güzell maşşallah kuzuna:nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: allahım sağlıkla kucağımızada almayı nasip eder inşş:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canim hayirli olsun:)

Biz ismimizi bulduk nihayet canım Ali Kağan olucak oğlumuz inşallah. Artık ismiyle seviyoruz bebişimizi :KK16:

ismiyle sevebildiginiz icin ne mutlu size:)) canim bu arada yeni oldugum icin ozel mesaj atamiyorum sana yorumlarim yetmiyomus:))))) dusunceli davranisin icin cok cok tesekkur ederim, bi cok seyden haberim yok galiba:)) ama sanirim yapabildim onu, tekrar tesekkur ederim canim:)

X