2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Canım bende tansiyondan olduğunu düşündüm.Yanımda yok ofistede yok tansiyon aleti,evdede yok ama yakında gelecek tedarik aşamasındaymış sipariş ettim :KK31: Bakalım gelsinde düzenli ölçüp dr uma sorucam

kızlar park yatak ne kadar olana kadar kullanılabilir acaba ? üstü kısmı 6 ay gitse sonra aşağıya alsak ne kadar kullanılır sizce ?
canım bence epey kullanılır. bebeğin sevmeside önemli tabide. 2 yaşına kadar kullansa iyidir derim ben

Canım bende tansiyondan olduğunu düşündüm.Yanımda yok ofistede yok tansiyon aleti,evdede yok ama yakında gelecek tedarik aşamasındaymış sipariş ettim :KK31: Bakalım gelsinde düzenli ölçüp dr uma sorucam

geçmiş olsun canım allah korusun seni de minnoşu da :))

bennnnnnn benimde aklımdaydı sormak yaaaa. mesela uzanırken felan öyle bir çarpıyor ki bazen sanki sırtımda atıyor gibi.

Bendoktoruma sordum. Eğer nabzın 100'ü geçerse (bu spor yaparken de olabilir,normal otururken de) ya yaptığın sporu bırak yada derin nefes al. YEterince oksijen alamıyorsundur dedi. O durumda iki büklüm oturuyorsanız ayakalrınızı uzatın derin nefeleralıp verin.Fazlaca oksijen aldığınızda hemen düzelir kalp atışlarınız.

o zor ışte ben cok cabuk verıyorum oyuzden kılodan korkmuyorumda hep çatladım onn için moralım bozuk :KK43:

ya evet işte o para beni de düşündürüyor yapmasan olmaz yapsan gereksiz geliyor

şekerim geldik ama geç mi kaldık kii

hadi gözünüz aydın ben haftaya açlık tokluk bir daha ölçtüreceğim

ay maaşallah yok yok biizm dr gıcık oluyor benim paşa da cool adam ne yapayım :)

ya benim de tek tesellim o yağlar bu çocuk oynyor da benim yağlardan hissedemiyorum diye yoksa kafayı yerim meraktan ki yiyorum zaman zaman

ya düzelir bence o şimdiden korkutmaya gerek yok ama birçok dr son dakka bir bahane bulup sezeryan diyormuş haberiniz olsun

fiyatı süper ucuzmuş kesin al

ben leylekliyi daha ok beğendim süslerden

süper hele kırmızı beyaz :))

görümcem .../01/2010 yazdırmıştı :)

benim bir arkadaş eczaneden birşey almadan demiş arkadaşa soracağım ecz ısrarla kim ki ark. demiş biizmki de dayanamamış kadınlar kulübüü deyivermiş

ben de öyleyim canım idrar kesemize baskı yapıyorlar ondandır

bence hazır yeme güvendiğin bir dondurmacıdan ye üzerine de oda sıcaklığında su iç

inşş. amiiiiinnnnn

evet evet buluşalım beşiktaş ya da taksim merkezi olabilir belki iki yakadakiler için de

ben de bu süsü çok sevdim fiyatını öğrenebildin mi

canım görümcem pasta malzemeleri dükkanından kızamık şekeri diye kalıp şekerler aldı onarla yaptı aynı şekerler sanırım kadıköydeki aktarlarda da var ama doğal karışım bulursan bana da haber et

ben de öyleyim bir sürü sayfa okudum :))

ya benim tersine ayda yılda bir duraksız oynuyor sonra pek cool takılıyor

canım biz bir mobilya beğendik odasını boyadık daha bir milim ilerlemedik olur ama mobilya bence önmeli alacaksanız boya kokusu çıksın

canım önemli birşey olsa mutlaka hatırlarlardı az çok tetanoz aşını olduysan şeker yüklemen tansiyonuna bakıldıysa bence gerek yok daha birşeye allah bilir hem bunları yaptırmayan o kadar anne var ki

canım daha önce bir uzman en sağlıklı gıdanın dondurulmuş olduğunu söylemişti tv de ama daha sonra dondurucudaki gazların bebeği olumsuz etkileme ihtimali olabilir diye de birşey duymuştum hangisi gerçektir bilmiyorum çok abartmamak kaydıyla belki yiyebilirsin ama biz eşimle dondurucuda kalanları o poşet kokusundan dolayı pek sevmiyoruz

ay aynı ben gibisin her gün mutlaka çatacak biri buluyorum sinirim tepemde geziyorum, bugün sabah tam herşey yolunda kimseye çatmadım derken mdr yrd öyle bir uyuzluk etti ki tepem zonkladı hala başım ağrıyor onun yüzünden :KK43:(

kanguru zararlı diyrlar ama ne dersin?

tabi oku oku gözleirm bozulacak :)

canım yorgunken oluyor da onun dışında pek hissetmedim sen tansiyonunu ölçsene öyle zamanlarda

nerelerdesin sen canım ya bidaha bu kadar özletme kendini:KK16:kızçemin odasını beğendiğin içinde ayrıca teşekkürler
kendine ve kuzucuğuna iyi bak tatlım :KK16::KK54:

Kızlar merak ettiğim bir soru var.Günün belli saatlerinde sık olmamakla birlikte kalp atışlarınızın hızlandığını hissettiğiniz oluyor mu?

Yorgun değilken durduğunuz yerde kalp ritminizin hızlandığını bir 5-10 dk sonra normale döndüğünü hissetinizmi?

Ben 1 haftadır zaman zaman hissediyorum bu normal midir? :44:
benimde oluyor böle sallıyor sanki oturduğum yerde kulaklarımda falan atıyor kalbim sonra düzeliyor
seaside o kalp atışı bana da oluyor cnm merak etme.nefes daralması,hızlı kalp artışı bu aydan sonra normalmiş.

kısa kolluları aldım kızlar sağolun fikir verdiğiniz için :) yazın hep bunları giydi yeğenim.iyisinden olsun istedim.yıkayınca o kadar çok ağzı burnu kaymasın.mothercare çok övülüyor bu konuda.

bu arada annem bana A101den küvet takımı file yorgan yastık alez nevresim takımı almışşş ayy nasıl sevindimm yaaa :KK76: 65e falan geldi dedi..

yarın memlekete gidiyoruz inş. bir heves ediyorum ki herşeyi alıp kızımın ilk çeyizini yapmayı :KK1:
erkenci anne herşeyi almayı başarmış hamişleri sevindirdi bugün 101:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
bende hıçkırdığını biliyordum ama sebebini merak ettim canım birkaç sebebi okudum:
Baby Center bu konuda tatmin edici bir açıklama yapmamış, sadece bebeklerin anne karnında birinci üç ayın sonuna doğru, ya da ikinci üç ayın başında hıçkırmaya başladıklarını söylemekle yetinmiş.
Milliyet gazetesinin arşivinde bulduğum bu araştırma ise Fransız bir bilimadamının anne karnındaki hıçkırığın bebeğin emme refleksine yardımcı olduğuna dair bir açıklamasını içeriyor, ama çok da fazla detaya girmiyor.
iVillage’daki bu makale ise biraz daha tıbbi içerikli olmakla birlikte “bebeğin amniyotik sıvıyı yutması sebebiyle diyaframın kasılması” olarak açıklamaktan öteye gitmiyor.
çok bir açıklaması yok yani. öyle hıçkırıyor nedeni belli değil pek demekki.

Kızlar merak ettiğim bir soru var.Günün belli saatlerinde sık olmamakla birlikte kalp atışlarınızın hızlandığını hissettiğiniz oluyor mu?

Yorgun değilken durduğunuz yerde kalp ritminizin hızlandığını bir 5-10 dk sonra normale döndüğünü hissetinizmi?

Ben 1 haftadır zaman zaman hissediyorum bu normal midir? :44:

banada oluyor canım o. tansiyonumu ölçüyorum bişey yok. bazende başım dönüyor anlık geçiyor. anlamadım bende

kızlar gecelik alanlar oldu mu aramızda? bence en acil ihtiyaçlardan biri, allah korusun acil bir durum olsa benim hastanede giyecek insan içine çıkılacak tarzda hiç geceliğim yok :)) bakıyorum hem netten hem de denk gelen mağazalara ama hem çok pahalı hem de çirkin :/ ankara'da oturan varsa mağaza tavsiye edebilirseniz çook sevinirim

Ayynen benimde yokkk hicbiseyim.ankarada oturuyorum ben de.ama bulamadim bi turlu.en uyduruk sey 60-70 lira.internetten de bulamiyomm.sirf o yuzden su networking mi ne oyle bisey var ona uye olsam mi diye dusundum.

canım o gemili kapı süsünün fiyatını öğrenemedim henüz. resmini alıp birkaç yere sormayı düşünüyorum. onuda anca salı günü yapabilirim. eğer bulursam haber veririm sanada :KK34:

canım o gemili kapı süsünün fiyatını öğrenemedim henüz. resmini alıp birkaç yere sormayı düşünüyorum. onuda anca salı günü yapabilirim. eğer bulursam haber veririm sanada :KK34:

ben onu yapabılırm :KK9: keçeden guzel olur kabartmalı şekılde guzel olur hemde degısık olur :KK9:

uzun olmuş sayfaya girmeyeli.epey yorum olmuş bu arada:)ben bebişinin kalp hastalığını öğrenen anne adayıyım..bugün kardiyolog kontrolümüz vardı söylediğim gibi..bi umut bi gelişme olduğunu duyarım diye gitmiştim ama maalesef:KK43: Farklı bi doktora gittik bu sefer ama o da aynı şeyleri söyledi.Ama doğar doğmaz ameliyat olacağı kadar vahim bi durum görmediğini de ekledi.Doğduktan 6 ay ya da 1 yıl sonra ameliyat olması gerekicekmiş yavrumun..Neyse biz de Allahtan gelen razı olduk velhasıl..İnşallah iyi olucak oğlum ne yapalım Allah beterinden korusun..Bu arada cevap yazabildiklerime yazdım yazamadıklarım kusura bakmasın..hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Allah razı olsun

tatlım allah bebeğine şifa versin inşallah hiç belli olmaz allah isterse herşey olur ne belli belki senin bebeğinde olabileceği en sağlıklı haliyle doğacak ve sonrasında da kısa bir tedaviyle tamamem sağlığına kavuşacak inşallah hakkınız da hayırlısı olur ve hayırlısı gönlünüzden geçenidir:)

X