2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
eltim de hamileydi benim ,şimdi eşim aradı, kv aramışta suyu gelmiş kızın . doğumu daha 5 mayısta falan olcaktı. Erkenci bebiş.Bir iki gün daha tutabilirsek içerde tutmaya çalışcas demişler yoksa alıcas. Allahım hayrlısı neyse o olsun.Onlar giresunda biz izmitteyiz.Beni nie aramamışlarda eşimi aramışlar acaba annesi de babasıda,telaş yapmiim die mi acaba nieki yada alınmammı gerek buna?? bilemedim.:KK17::KK17::KK17::KK17: Allah yardımcısı olsun eltimin.

hiiiç alınma canım biz geliniz onlar oğulları ,soylede dusunebılırsın benım kanamam oldu dusuk tehdıtım vardı bende kaynanamı arayıp bole bole demedım hemen kendı annemı aradım :)onlarda oğullarından duydular sonra yada araba aldık hemen annemgılı aradık onlar 3 gun sonra oğullarından duydu cok normal bence :))

Günaydın annecikler ve onların kuzucukları.. :emir_bebek: Güzel keyifli ve bol tekmeli bir gün geçirmeniz dileğiyle! Bugün kv cimmm gelecek bana, aradı müsait misin diye çok şaşırdım. Sağolsun kendisi evlendiğimizden beri yani 3 yıldır 3 defa geldi evime de bu 4. olacak tabi gelirse. :KK9: Neyse ortalığı toplayayım biraz. :KK16:

:))) hahahh ilahiii yaa daha ne istiyosun...ahh benimkide öyle az gelse ne varki???bizimkide geldimi aylarca gitmek bilmiyor söylemesi ayıp beni çok sever ondan ayrılamıyor :))))

Kızlar bi sorum olacak biraz özel ama cinsel hayatınıza devam ediyor musunuz?Doktorunuz bişey dedi mi?Benim doktorum hamile değilmişim gibi normal cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz dedi ama ben korkuyorum kızıma bişey olur diye.Aynı sorunu yaşayan var mı?

Hicbirsey olmaz canim merak etme.yanliz bende pek istek kalmadi o yonde.bi de temizlige daha cok onem vermelisin.onlara dikkat etsen yeter.bebek cookk uzakta hicbisey olmaazz.son ay yaklasiyor sadece.

Baba iznini 4 ay diye duymuştum ne güzel olur baba hakkını anneye verebilse..zaten onlara 1 hafta yeter genelde tüm yük annenin üstünde oluyor ilk aylarda

canım benim kocam bunu duyduğunda ne dedi biliyomusun..sen iznin bitince başlarsın işine sonra ben iznimi alırım oğlumla baş başa kalırımmm..:)))yaa çok kolay sanıyolar 2 saat yalnız bıraksan kafayı yerler heralde...benim için hava hoşş baksın bakalım birde emzirir olur biter :)) eee hayat müşterek dimi ama ???hahahhh

Yatak odam çok büyük değil ama beşiği alabilir,
Odam böyle:

Eki Görüntüle 680548

Yatağı biraz daha öne alıp, pencerenin önüne koymayı düşünüyorum beşiği.
Sizce nasıl olur?

Not: Şu haliyle pencere ile yatak arasında 1 m mesafe var.

cam tarafında üşümesin bebiş bizimde öyle gibi yatak odamız da öbür tarafa koyucaz biz üşür minnacık die,nacizane fikrim

aynen bnde doktrum bna hamur işini cıkolatayı kes dedı :)) ama canım istıo napımmm oğluşm istıooo yıyorum valla annemlere gttm valla yaglılar katmerler borekler :))) eve bı geldım bacaklarım çatlayıp patlamişşş :KK9: :KK9: napimm herrgn hamıle degılım yha bde herkez yakıştıro kıloyu mutlyummm :KK9: :KK1: oğlşum saglıklı olsundaa

ohh afiyet olsun :)) annesi ıle yakın yasayanlara naıl ımrenıyorum bılemezsınız esimin mecburisi bitince yakın yere tayın ısteyelım diyorum

Hicbirsey olmaz canim merak etme.yanliz bende pek istek kalmadi o yonde.bi de temizlige daha cok onem vermelisin.onlara dikkat etsen yeter.bebek cookk uzakta hicbisey olmaazz.son ay yaklasiyor sadece.

Benim hiç isteğim yok o yüzden eşimdende uzaklaşmak istemiyorum ama elimde değil.Şİmdilik anlayışla karşilıyor ama sonra ne der bilemiyorum.Biraz zorlayayım kendimi bari.

vauuv 14 kiloya ragmen anlaşılmıyo muuu :))) valla ayıptır söylemesi bende agdaya gittim ordaki kız bana göbek bi bebek mi dedi şaşırdım o kadar da değil resmen belli yaniii:))))

arabalarda bile hiç yer vermiyolarr uleyn resmen hamileyizzz işte demekki göbek gibi duruyooo bizimkileerr
kaç kilosun şuanda??? :KK28:

yaa hiç sorma bazen metrobüse biniyorum ve sıcak olduğu zaman montumu çıkarıyorum ama kimseler farkedip yer vermiyor :KK43:(( artık bindiğimde ben gidip diycem pardon yer verirmisiniz hamileyimde....eee napalım başka ben derim valla hiç çekinmem en doğal hakkımız bu..

Benim hiç isteğim yok o yüzden eşimdende uzaklaşmak istemiyorum ama elimde değil.Şİmdilik anlayışla karşilıyor ama sonra ne der bilemiyorum.Biraz zorlayayım kendimi bari.

Bi de hamilelikte istek artiyor diyorlar:KK1:bende tik yok.bazen haberlerde felan goruyom da esi hamile adam aldatmis felan diye.cok korkuyorum.insan nekadar guvensede aklina geliyor.allah korusun.sen zorla biraz kendini zorla:KK1::KK1:

hiiiç alınma canım biz geliniz onlar oğulları ,soylede dusunebılırsın benım kanamam oldu dusuk tehdıtım vardı bende kaynanamı arayıp bole bole demedım hemen kendı annemı aradım :)onlarda oğullarından duydular sonra yada araba aldık hemen annemgılı aradık onlar 3 gun sonra oğullarından duydu cok normal bence :))

hamilelik alınganlığı o zaman benimki:KK4::KK4:Zaten çok şükür bi sorun yok aramızda işte en son bir ay kalıp gittiler kız erken falan doğurur diye, öyle de oldu . siz öle diince kv mi aradım dedim naptınız nasıl durumu die, sonra eltimle de konuştum. İşte bikaç gün daha tutmaya çalışcaklarmış içerde.Suyu kısmen gelmiş. dedim moralini sıkı tut herşey en güzel şekilde olur inşallah dedim. Durumları iyi Allaha şükür.

Kızlar bi sorum olacak biraz özel ama cinsel hayatınıza devam ediyor musunuz?Doktorunuz bişey dedi mi?Benim doktorum hamile değilmişim gibi normal cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz dedi ama ben korkuyorum kızıma bişey olur diye.Aynı sorunu yaşayan var mı?

canim arasira doktorlarin soyledigine kulak asmak lazim :)

kızlarrr oğlum 2 gündür hep sağa çalışıyor dışarıdan hareketlerini görüyorum şuan çooook duygulandımm sizinle paylaşmak istedimmm:KK5::KK31:

canım seninle aynı haftadayız ama ben neden aynaya bakınca hareketlerini göremiyorum :KK43:( buna çok sinir oluyorum

Odam böyle:

Eki Görüntüle 680548

Sizce nasıl olur?

canim pencere onu isi ve isik farkliliklarinin bebegini etkilemesi ve rahatsiz etmesi acisindan pek dogru bir yer degil.. mumkun oldugunca yatagini pencereye yaklastirip resimde gorundugu kadariyla hemen kapinin saginda duran tuvalet masani kapinin soluna yani yatak basinin sagina alarak tuvalet masasindna acilan yere ise besigi koymayi dusunebilrisin..boylece pencere onunden hem daha korunakli hemde gun icinde bebegin ihtiyac duydugunda daha kolay erisilebilir bir konumda olur.. gecede artik kim ilgilenecekse o besik-kapi girisi tarafinda yatarsa bu sartlarda en iyi cozum odaya girerken sagda besigin konumlandirilmasi gibi gorunuyor..tabi resimden olculer anlasilmiyor.. tuvalet masanla besiginin olcusu ve tuv. asani tasiyacagin komidinin yerinin olcusu tutuyorsa.. bir fedakarlik yapip iki komidinini ust uste koymanda gerekebilir bu durumda eger gardrap tarafinda yerin varsa suan gorunmuyor resimde o kisim ama .. benim fikrim budur .. bir mimar olarak ..

Son düzenleme:
canım seninle aynı haftadayız ama ben neden aynaya bakınca hareketlerini göremiyorum :KK43:( buna çok sinir oluyorum

Aynadan nasil gorecen kizz.sirt ustu yat gobeginin ortasina hafif bisey koy bak nasil ziplatiyor onu.aynadan cok zor gormen.

kızlar haftasonu aldığım cicişler bunlar lcw.den. hep bebeklerimize aldıklarımı gösteriyoz azda kendimizi düşünelim demi ama :KK9:
sadece etek hamile reyonundan.diğerleri geniş kesimli ürünlerden hep.
pantolonunda beli lastikli 46 beden aldım ilerleyen zamanlardada giyebilirim, gerçekten rahat oldu.
zaten yazlık gibi hepsinin kumaşları ince,
çalışan biri olmadığımdan evdeki önceden aldıklarımla beni bayabi idare eder diye düşünüyorum. sonra yine bakarız artık:KK60:
daha güzelleri sizin olsun şekerler :KK9: :KK16:

Eki Görüntüle 680614 Eki Görüntüle 680615 Eki Görüntüle 680617 Eki Görüntüle 680618

güle güle giyin canım benımde pantolona ıhtıyacım var sımdıye kadar kullanabılıyordum eskılerı ama tek hamıle pantolonuna kaldım artık dıgerlerı olmuyo benımde almam lazım cicilerden

valla yasak olmamasına rağmen canım bende korkuyorum bebeğime birşey olur die.o yüzdenden isteksiz oluyorum.henüz çözüm yoluda bulamadım:)ama daha ne kadar dayanır eşim bilmiyorum.birde doğumdan sonra 40 ı çıkana kadar bekliycez:)))

canım benim kocam bunu duyduğunda ne dedi biliyomusun..sen iznin bitince başlarsın işine sonra ben iznimi alırım oğlumla baş başa kalırımmm..:)))yaa çok kolay sanıyolar 2 saat yalnız bıraksan kafayı yerler heralde...benim için hava hoşş baksın bakalım birde emzirir olur biter :)) eee hayat müşterek dimi ama ???hahahhh

Ayyyynen öyle :KK1: o kadar kolay sanıyorlar zora gelince hemen arazi olacak durum yaratırlar:) gerçi bazı babalar tam tersi olabiliyor yaşayıp görmek lazım ...

Arkadaşlar. Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Arkadaşım sizler gibi gitti gidiyordan şeker aldı. Hiç ama hiç memnun kalmadı. Evet süsleri filan gorundugu gibi geldi ama ucuza kaçmak içiniçlerine koydukları badem şekerleri o kadar adi ve bayattı ki utandı gelenlere vermeye. İiçnden kurtu bademi cıkan bile oldu. Tabi herkes butcesine gore bir şeyler yapmak istiyor ama görmeden tatmadan alacaksanız bence badem şekeri yerine lavanta kesesi yaptırın. En azından riskiniz çok daha aza iner.
zaten internetten yenilecek birşey almak riskli bence de.

Merhaba anneler,
Nasılsınız, bebişleriniz nasıl?

Kafam çok karışık, bebeğim için nasıl bi beşik seçeceğimi bilemedim.
Park yataklar oyuncak gibi geliyor bana, İkeada Hensvik karyola var, sallanmıyo ama şık bi karyola onu mu alsam diye düşünüyorum.
Sallanan beşiklerde çok hantal geliyo gözüme, çünkü bebek odası düşünmüyorum uzunca bi süre yatak odamda bakıcam bebeğime.

Siz neler düşündünüz?

Benim beğendiğim beşik şu:

Dec092010_5796.jpg

Yanına da bi şifonyer almayı planlıyorum şimdilik.

Odam böyle:

Eki Görüntüle 680548

Sizce nasıl olur?

ben de çok beğeniyorum bu beşiği.yalnız 3 yaşına kadar falan ancak kullanılır,sonra başka yatak alınır.
pencere kenarına koymasan daha iyi olur gibi. pencereler ne kadar iyi olursa olsun bir soğukluk oluyor

canım ben aynaya bakmıyorum mesela kımıldamaya başlayınca elimi koymuştum bir kere oraya ve dışardan hissedebildiğimi farkettim..

sonra göbeğimi açtım çıplak gözle baktım göbeğime ve gördüm :) aynaya bakmakla ugrasma..bebeğin kımıldamaya başlayınca hiç pozisyonunu bozmadan atlatini filan kaldır öyle bak göbeğine göreceksin canım..

ayrıca benim bebeğimde öyle çok fazla hareketli değildi bu 2 gündür hissediyorum bende ..dikkatli olunca sende hissedeceksin canım..

Kızlar nasılsınız bakalım canım çok sıkıldı bugün nedense akşam bi olsada evime gitsem diye bekliyorum yawwww ne sıkıcı bir gün bugün:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK53::KK53::KK53:

X