2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kizlar bebeginiz genelde karninizin neresinden tekmeliyor..degisiyormu tekme attigi yer yoksa hep ayni yerdenmi.. ???

benim genelde göbeğimin altında kasıklarımın ordan geliyo tekmeler ama bazen göbek deliğimin hemen altında da hissedebiliyorum...

mrb larr
kızlar dr verdııg yenı kan ılacna basladım acayıp mıdemı bulandırdıkıac karnına ıcılıyor kı 1 st sonra kahvaltımı yaptım ama genede cok bulandım yaa dusunu nsofradan 2 parca ancak yedım de az once zorla da olsa corba ıcııtm eksılıceee dr araıp sorsammıkı
ılacın ısmı gylıne gıbı bırseydııı pembe renklı bonıbonn gıbıı

bak yine gül dürmüş annesinin yüzünüüü bebecikkk :KK16::KK16:
evet cok sukur nddd cımmm hıcc durmadı hemde sanırımbuyudukce hıc durmucak ınsll:KK16::KK16:,annesını paşa sıııı

slm kızlar herkese,

güzel mutlu,huzurlu bir hafta dilerim....

haftasonu çok güzeldi .gezdik,tozduk.

parka gittik,güneş o kadar yakıcı ki hafif yanmışım.

bugünse hava bulutlu.

karın büyüdükçe kıl,tüy meselesi sıkıntı olacak.yaz da geliyor.

eskisine göre daha hızlı uzuyor,tırnaklarım da öyle.erkek annelerinin öyle olurmuş derler.

kız doğuracak arkadaşım var benimse nerdeyse hiç çıkmıyor diyor.

sayfalar da okunmayacak kadar ilerlemiş,sizi çenesi düşükler sizi....:KK16:
aynen kıl tuy hemde buyuk sorun olucak yaaa normal dogumun zamanı olmadıgı ıcın daha da korkuyorum her ann olabılır dıye kı sezeyanılar sanslı bu konuda ama:KK8:.aynen gobısım bılekılladıkı benım bacagımda zatı cok az kıl vardınr omaldee

Günaydıınn canlaarrrr :KK16:

Yeni bir hafta yeni birgünn
Hepimiz için çok keyifli ve hızlı geçen bir hafta olur inşallah. bebeciklerimize biraz daha yaklaşıyoruuuzz :KK8:
Günlerin geçmesi çok keyiflide hergün artan ağrılar beni çook korkutuyor. Acaba bebeğime bişey mi oldu diye.
Neyseki oğlum hareketiyle kendini hemen hissettiriyor. Ben burdayım anne diyor bana :KK16:
Ama ben yinede yarın bütün ağrılarımı doktora sorucam. Gerçi o bana yine vücut kendini doğuma hazırlıyor bu ağrılar normal dicek ama olsun benim içim daha çok rahatlıycak.
Yarın şeker yüklemeside yapılacak. Bakalım ne sonuç alıcaz.:44::nazar:
sıfa dılegımle cnm benım ınsl gusel gecer gununnn:KK54:.

Yuppiiii 6 aylik hamileyim artiiikkkkk
evet cok sukur canım merlyn sen ne dr beklemıstın melegını yanlıs hatırlamıyorsam tup bebek fılan denemıstık mı demıstın ablanın zoru ıle test yapmıstın dımıı yoksam baska sı ıle mı karısıtırıyorumm ben 4 sene bekledım de mucızemıı vee 3 gun sonra 8.aydan gun alacagız ınsllll:KK16::KK16::KK16::KK16:.:nazar:

canım allah daha da hayırlı bir iş nasip etsin inş eşine, güzel haberlerle gel, allah elbet bir rısk verecek minnoşuna da size de üzülme

benim görümcem o poşetleri bazen yıkayıp tekrar kullanıyordu

oy maaşallah tosuncuğa benim bıcırık hala poz vermiyor dr bile uyuz oldu :))

canım üzülme benim de dayımın eşinin doğumunda bebişin ciğerlerini patlattılar çokşükür evde şimdi tabii bir ay hastanede kalmıştı, güzel haberlerini ver çok geçmiş olsun

hayırlı olsuunnnn

avatar fotonuzu yesinlerrr çoook güzeell

benim görümcem de kervandan almıştı iki yıl önce bebek mobilyasını, ama kokusu iki yılda ancak çıktı, sanırım 4500tllik takımı tekstilleri dahil -halı hariç- 2750ye senetle almışlardı

ana dizini ilk kez duydum canım bilmiyorum ki bulursaan bana da haber ver
sagolasın c nm benım ınsll hayılrısı ıle oturmakda nasıpp olur :KK31::KK31:

selam kızlar ve totolarını yediğim bebişleri :KK56::KK9::KK9:
ve aleykum selamm canımm:KK54:

Tünaydın güzel anneler ve minikleri :)
perşembeden beri giremedim sayfalar almış başını gitmiş :) ben malesef gün içinde yoğun olduğum için pek paylaşımda bulunamıyorum :KK43: ancak sizlere selam verip akşam sayfalara göz atabiliyorum ama kalbim ve dualarım sizinle :)
evasude duanı okudum şekerim Allah kabul etsin inşallah..
bu arada 50 lik şeker yüklemem sınırdaydı :KK43: 100 lük yaptırdık oda malesef sınırda çıktı bize diyet yolları gözüktü :KK43: dualarınızı eksik etmeyin benden de :) Allahım bütün anneleri ve bebeklerini korusun inşallah(amin)
sevgiler
allah kolaylık versın cnm benım dıet konusunda ınslll amın ınsll dua ılee:KK8:
Günaydınlarrrrrrrr biz geldik kızçemleeeeee:KK4::KK55::KK31::KK12::KK12::KK12:
Haftasonumuz çok iyi geçti.Cumartesi günü Tekirdağ'da hava
harikaydı ama pazar çok soğuktu sanki kış geri gelmişti.Olsun biz
yine de miss gibi köy havası alıp geldik.Dedemin bahçesini ziyaret ettik,
akraba ziyaretlerinde bulunduk...Herkes ne kadar az kilo almışsın dedikçe biraz
şımardık kızçemle:21::21::21::KK1::KK1::KK1:Bol bol kayınvalidemin yemeklerini yedik
Çok iştahlıydık her zamanki gibi:KK9::KK9::KK9:Kayınvalidemin aldıklarına baktık hepsi
harika şeyler.Küçük kızımın büyük çeyizi:KK9::KK9::KK9:Gün geçtikçe de büyüyor nasıl
sığacağız bakalım:KK9::KK9::KK9:Bu arada dualarınızı okudum kızçelerimmmmmmm ALLAH'ım
kABul eylesin(amin)geçmişi okuyayım da geleyim hemen:KK55::KK55::KK55:
ohhhhhh ıstah dıyınce kıskanıyorum bu aralar sızı yaa kahvaltımız ı zor yapıyoruzz az once zar zor corba ıctım sız cok sukur ıyızsınız kıscenlee k.v elıne saglık kesesıne bereket cnm darısı bızımkıne 2 yelek den baska bırsey yok ortadaa ama sukur babamı z yanımızda ya o yeter kımseden bırsey beklemıyorummmm:KK19:hersey ne yaparsa kendınee o kaaaa:13:
Kızlarrr bebek arabasına bakınnn:KK55::KK55::KK55:
super esım buna bıyılacak hehe

kızçelerim ve minnoşlarım şeker yüklemesi testi yapıldı şimdi sonuçları almaya gidiyom inş iyi çıkar :KK16:
haydı ınsl hayırlı haberle gelın cnm

tünaydın güzellikler...
dün gece kızım çok kıpır kıpırdı... yattığımızda hala devam ediyodu tepikleri :KK9: babası her gece elini karnımıza koyup, dua okur meleğimize... ve o esnada ilk kez hissetti hareketini "aaaa kızım vurdu" diye bağırdı... çok heyecanlandı... :KK9: ayrıca bütün gece mide ağrısından kıvrandım... hala bi kargaşalık mevcut nedense... karnımdan gurultular geliyo... babamız da "kızım konuşmaya başladı galiba" diyip duruyo... delirmiş olsagerek :KK9: kahvaltımızı da yaptık ama bu gurultu nedir hiç anlamadım... dün biraz üşütmüş de olabilirim... ondan olurmu dersiniz?
usutmussundur cnm benımm daha yenı mı hıssettı babanız tekmelerııı :44:senn kıs nazlı mı nee??:KK9:bızım oglan cok sukurr 5.aydan berıdırr babamıza da vuruyorr:nazar::nazar:daa
kizlar bebeginiz genelde karninizin neresinden tekmeliyor..degisiyormu tekme attigi yer yoksa hep ayni yerdenmi.. ???
gece valla bır rahım ustundedı bır mıdemde bır sagda bır solda sasırıyorum ne ara gecıyro oralara dıye ama cok suur kıpır kıpır yer yerden gelıyor gumburtusu paşamınnnnn:nazar::nazar::nazar:

benimki çok dönüyor ya sağ kasıktan sol kasıktan göğsün az aşağısından bazen vajınaya doğru bile hissediyorum kıpırdak kızımı:KK49::KK49::KK49:

benimki neden acaba nerdeyse ilk hissettigim gunden beri hep ayni yerden sol alt kasigimdan tekmeliyor.. tembelli bebisim ne .. bi dolas gezin ordan burdan hissettir varligini degil mi .. :KK43:

benimki neden acaba nerdeyse ilk hissettigim gunden beri hep ayni yerden sol alt kasigimdan tekmeliyor.. tembelli bebisim ne .. bi dolas gezin ordan burdan hissettir varligini degil mi .. :KK43:

Benimkide miskin o halde :) bende hep sol altta hissediyorum..demekki o pozisyon da rahat ediyorlar..endişelenme canım

kızlar mrb gecelerı artık ben cok rahat degılım sızde durumlar nasıl hamıle yastıgı falan almadım acıkcası ama bu aylardan sora sola yatmak daha ıyı dıyolar ya ben sola yatıyorum oğlus vuruyo sureklı rahatsız oluyo sanıp saga donuyorum yıne vuruyo ınanaın gecelerım artık saga sola donmek ve lavobaya gıtmekle gecıyo kaç saat uyuyyorum bılemıyorum bende sızde nasıl durumlar

benmkı her yerde valla bı kasıklarımda bı mıdemn altında yatarken de ne tarafa yatıosam otarafa dogru gelıo tatlım :KK9:

benim oğlan genelde sol tarafa çalışıyor :KK1::KK1: ama arada değişiyor tabi çok nadir sağda ve karnımın altında hissettiğimde oluyor.

kızlar mrb gecelerı artık ben cok rahat degılım sızde durumlar nasıl hamıle yastıgı falan almadım acıkcası ama bu aylardan sora sola yatmak daha ıyı dıyolar ya ben sola yatıyorum oğlus vuruyo sureklı rahatsız oluyo sanıp saga donuyorum yıne vuruyo ınanaın gecelerım artık saga sola donmek ve lavobaya gıtmekle gecıyo kaç saat uyuyyorum bılemıyorum bende sızde nasıl durumlar

aynı:KK43: uyanıorum karnım acıkıo :KK43: tuvlte gıdıorum sol taraıma yatıorm olmuo sag donuorum olmuo sırt ustu yatıorum olmuo en sonnda eşime dayanıorum çap yatıorum :KK9:

bn her bölgeden hissediyorum canım.. kıpır kıpır ama artık çözdüğüm kadarıyla gündüzleri göbek altında ve nerdeyse alttan çıkcak gibi vajinamda hissediyorum akşam olunca göbek üstü göğüs altı arada oluyo sağ sol farketmiyo bize :KK1:
ve bigün hareketleri çok sert oluyo diğer gün daha sakin yavaş ve gün içinde bazen 4 saat hissetmiyorum sanırım uyuyo kuzum benim.. :KK49: :nazar::nazar:
bir de çoğunlukla hep sağda duruyo göbeğim öyle bir yamuk duruyo ki sormayın göbek deliğim bu yüzden sola kaymış şekilde ortada değil..

Son düzenleme:
Sevgili annişler çoğunuz oda takımı dışında park yatak alıcaksınız yada aldınız.
Ben oda alınca büyüyen beşik almıcam karyola alıcam onuda ilk önce yatak odama koymayı sonra bebğin odasına koymayı düşünüyorum.Sallamayada alıştırmıcam.Bu yüzden sallanan birşey istemiyorum hem çocuk beyni içinde iyi değilmiş çevremde çocuğu sallayanlar ilerki zamanda resmen çarşafla çocuğu sarhoş ediyolardı.

Karyolanın içinede yarı ortapedik yatak alıcam
2 tane masraf yapmak istemiyorum Birde evim küçük sonra nereye koyucam beşikti bambuydu...

canım sen döndükçe o da senle birlikte dönüp tekrar yerleşiyor içerde. bende geceleri hep aynı tarafımda yatmıyorum. ben dönünce bebişimde benle birlikte dönüyor birazcık kıpırdanıyor yerleşiyor heralde :KK1::KK1:sonra uykuya devam :KK16:

bn her bölgeden hissediyorum canım.. kıpır kıpır ama artık çözdüğüm kadarıyla gündüzleri göbek altında ve nerdeyse alttan çıkcak gibi vajinamda hissediyorum akşam olunca göbek üstü göğüs altı arada oluyo sağ sol farketmiyo bize :KK1:
ve bigün hareketleri çok sert oluyo diğer gün daha sakin yavaş ve gün içinde bazen 4 saat hissetmiyorum sanırım uyuyo kuzum benim.. :KK49: :nazar::nazar:
bir de çoğunlukla hep sağda duruyo göbeğim öyle bir yamuk duruyo ki sormayın göbek deliğim bu yüzden sola kaymış şekilde ortada değil..
aa bak benimde öyle birgün çok kuvvetli hissettiysem hareketlerini ertesi günü çok nadir hissediyorum. bugün çok sakin mesela ama dün karnımı yırtıp çıkıcak sandım :KK1::KK1:

haftasonu giremedim kızlar geçmişide okumadan önce bi bakıyım size dedim :KK9:
cumt. günü eşimle ttahtakalede havuzluhana gittik keşif amaçlı neler var neler yok bi bakalım dedik aşşşırı kalabalıktı
elimde listeyle gittiğimde kesinlikle haftaiçi gitmem gerek adım atılmıyor çünkü.
öle dışarıya göre fiyatlar aşırı uygun değil aşağı yukarı aynı belki biraz pazarlık edilebilir. ama en azından bütüüünnn htiyaçlarımızı fazla oraya buraya bakmadan tek bi yerden alıp çıkacağımız bi yer. çeşit açısındanda herşey var. hem kendimiz hem yavrumuz için gerçekten fazla yorulmadan eksiklerimizi giderebiliriz bi bu kolaylığı var bence :KK9:
bide şu park yatağı beğendim fiyatı uygun 230 tl. idi ben kırmızı beyaz istiyorum henüz kesin karar veremedik ama beğendik şimdilik en azından buda bi aşama :KK60:
ANIL OCUK RNLER , crest - tortoise baby, 0324 235 77 70
ANIL OCUK RNLER , crest - tortoise baby, 0324 235 77 70

Benimkide miskin o halde :) bende hep sol altta hissediyorum..demekki o pozisyon da rahat ediyorlar..endişelenme canım

acaba cinsiyetiyle ilgili canimcim he ne dersin.. erkekler hareketli kizlar miskin olur diye bir mantik kursak tutmuyor kiz anneleride hareketli oldugunu soyluyor.. seninkinin cinsiyeti nedir ? bizim belli degil daha haftaya ogrenmeyi umid ediyoruz :)

Benimde pzt temizlik günüm erkenden kalktım bekliyorum abla gelmedi; nerde kaldın diye aradım gelemeyecekmiş ve haberde vermedi akşamda uzaktan misafirlerim gelecek , televizyonun karşısına oturdum melül melül napcam ben diye düşünüyorum :KK31: Pasta börek hazır alıcam artık da bütün eevi nasıl temizliyeceğim eşim erken çıksa bari işten :KK5: Ama bari önceden haber verseydi çok sinirliyim çok memnundum ama gelmesin bundan sonra çok zor duruma düşürdü beni, başka bi abla bulucam artık:KK19: :KK31::KK14:

sorumsuz teyze ne olecek yavas yavas basla canım görunur yerleri yapıver :) ben sıkısınca oyle yapıyorum :)) cok kolay borek tarıfleri var patatesli peynırlı pratık :))

canim soyle ki bende ve saniyorum tum bu haftalardaki gebelerde ayni dertten muzdaribiz.. sirtustu kesinlikle yatmiyoruz cunku hem tansiyonumuz duser hemde artik bebis ve plesanta belirli bir agirliga geldigi icin baski yapar deniyor.. sag tarafada yatmiyoruz sebebi kalbe giden damarlarimizdan birisi sagdan gectigi icin yine rahatsizlik verir deniyor bu haftalardan itibaren kesinlille sag tarafimiza yatmamamiz oneriliyor.. e geriye kaliyor sol taraf :) ben daha sonrada emzirme yastigi olarak kullanabilecegim bir ucu ince bir ucu kalin yastiklardan aldim hani su yarim ay seklinde olanlardan.. sirtima yasliyorum ve bir sure uykuya gecen kadar rahat ettiriyor ama uyandigimda surekli soluma yattiigm icin hissettigim uyusuklugu ve rahatsizligi ise ne sen sor nede ben soyliyim :)) hamile yastiklari var buyuklerden yatakta 1 kisilik yer kaplayan eger yer probleminiz yoksa onlardan da alabilirsin ben dusunuyorum .. ama cok kaba gerek varmi tartisilir ..

kabuklanması çok normalmiş peki akıntı sarı yada kahverengi renktemiydi. benden dün kan gibi geldi bugün kahverengi anlamadım bende :KK43:

canım sarı-beyaz arası birşey böyle sıvı da değil ilginç ama ben uyuz oluyorum, genelde de çatlak için kullandığım şeyleri de sürüyorum göğsüme

canım genelde az ve göbişimin altına doğru tekmeliyor evet genelde aynı yeri ama ters tarafını da tekmelediği oldu, bir iki kez de göeğimin üzerine doğru oluyor o zaman zaten dışarıdan da görülüyor

mrb larr
kızlar dr verdııg yenı kan ılacna basladım acayıp mıdemı bulandırdıkıac karnına ıcılıyor kı 1 st sonra kahvaltımı yaptım ama genede cok bulandım yaa dusunu nsofradan 2 parca ancak yedım de az once zorla da olsa corba ıcııtm eksılıceee dr araıp sorsammıkı
ılacın ısmı gylıne gıbı bırseydııı pembe renklı bonıbonn gıbıı

evet cok sukur nddd cımmm hıcc durmadı hemde sanırımbuyudukce hıc durmucak ınsll:KK16::KK16:,annesını paşa sıııı

aynen kıl tuy hemde buyuk sorun olucak yaaa normal dogumun zamanı olmadıgı ıcın daha da korkuyorum her ann olabılır dıye kı sezeyanılar sanslı bu konuda ama:KK8:.aynen gobısım bılekılladıkı benım bacagımda zatı cok az kıl vardınr omaldee

sıfa dılegımle cnm benım ınsl gusel gecer gununnn:KK54:.

evet cok sukur canım merlyn sen ne dr beklemıstın melegını yanlıs hatırlamıyorsam tup bebek fılan denemıstık mı demıstın ablanın zoru ıle test yapmıstın dımıı yoksam baska sı ıle mı karısıtırıyorumm ben 4 sene bekledım de mucızemıı vee 3 gun sonra 8.aydan gun alacagız ınsllll:KK16::KK16::KK16::KK16:.:nazar:

sagolasın c nm benım ınsll hayılrısı ıle oturmakda nasıpp olur :KK31::KK31:

ve aleykum selamm canımm:KK54:

allah kolaylık versın cnm benım dıet konusunda ınslll amın ınsll dua ılee:KK8:

ohhhhhh ıstah dıyınce kıskanıyorum bu aralar sızı yaa kahvaltımız ı zor yapıyoruzz az once zar zor corba ıctım sız cok sukur ıyızsınız kıscenlee k.v elıne saglık kesesıne bereket cnm darısı bızımkıne 2 yelek den baska bırsey yok ortadaa ama sukur babamı z yanımızda ya o yeter kımseden bırsey beklemıyorummmm:KK19:hersey ne yaparsa kendınee o kaaaa:13:
super esım buna bıyılacak hehe

haydı ınsl hayırlı haberle gelın cnm

usutmussundur cnm benımm daha yenı mı hıssettı babanız tekmelerııı :44:senn kıs nazlı mı nee??:KK9:bızım oglan cok sukurr 5.aydan berıdırr babamıza da vuruyorr:nazar::nazar:daa

gece valla bır rahım ustundedı bır mıdemde bır sagda bır solda sasırıyorum ne ara gecıyro oralara dıye ama cok suur kıpır kıpır yer yerden gelıyor gumburtusu paşamınnnnn:nazar::nazar::nazar:

ins canım amin, bu arada demir ilacını sabah değil de gece yatmadan ya da gün içinde almayı dene, aç karnına bulantı ve yanma yapar demişlerdi

ya ben aldım da hala işe yaramıyor sanki yine göbeğimin üzerine ya da sırtüstü dönüveriyorum dolayısıyla benim de gece uykum azalıyor

merhaba hanımlar...Bende temmuz annesi olucam Allah nasip ederse...bu ilk hamileliğim.Bir oğlum olucak..Demin tekmeleyip duruyordu karnımın üstünde hareketlerini gözümle gördüm:)çok güzeldi..Allah herkese nasip etsin inşallah...Yalnız biz biraz üzgünüz.Geçen ay ayrıntılı ultrasonda bebeğimiz de bir kalp rahatsızlığı olduğunu öğrendik:KK43: Doğduktan sonra 2 ameliyat geçirmesi gerekicekmiş:KK43:((( Hatta amniosentez de önerdiler ama yaptırmadım.Çok yıkıldım,kahroldum ama şimdi yavaş yavaş toparlanıyorum Allahın izniyle..Okuyanlardan da dua bekliyorum.Hepiniz hamilesiniz hamilelerin duaları kabul olur melekleriniz var yanınızda çünkü..bana da dua edin yavrum inşallah doğana kadar düzelir..Yarın rutin kontrolümüz var,çarşamba günü de kardiyolog kontrolümüz var..İnşallah bi gelişme vardır kalbinde

canım inan çok üzüldüm rabbim inşallah sağlıcakla kucağına almayı nasip eder.sen üzülme canım derdini veren dermanınıda verecektir ona inan ve dua et..bizimde dualarımız sizinle..allah yardımcınız olsun..

acaba cinsiyetiyle ilgili canimcim he ne dersin.. erkekler hareketli kizlar miskin olur diye bir mantik kursak tutmuyor kiz anneleride hareketli oldugunu soyluyor.. seninkinin cinsiyeti nedir ? bizim belli degil daha haftaya ogrenmeyi umid ediyoruz :)

Sen söyleyince mantıklı geldi aslında bilemedimki ondan olabilir mi :44: benimki erkek.Ultrasonda bile öyle kıpır kıpır bir hali yoktu.Geneldede işte evde öyle kımıl kımıl bir bebek değil ...yenidoğan kız bebeklerin erkek bebeklere göre daha hareketli olduğunu duymuştum.Belki hamileliktede öyledir durum.Senin öğrenmen lazım artık ayrıntılıda görmediniz mi ?

canim soyle ki bende ve saniyorum tum bu haftalardaki gebelerde ayni dertten muzdaribiz.. sirtustu kesinlikle yatmiyoruz cunku hem tansiyonumuz duser hemde artik bebis ve plesanta belirli bir agirliga geldigi icin baski yapar deniyor.. sag tarafada yatmiyoruz sebebi kalbe giden damarlarimizdan birisi sagdan gectigi icin yine rahatsizlik verir deniyor bu haftalardan itibaren kesinlille sag tarafimiza yatmamamiz oneriliyor.. e geriye kaliyor sol taraf :) ben daha sonrada emzirme yastigi olarak kullanabilecegim bir ucu ince bir ucu kalin yastiklardan aldim hani su yarim ay seklinde olanlardan.. sirtima yasliyorum ve bir sure uykuya gecen kadar rahat ettiriyor ama uyandigimda surekli soluma yattiigm icin hissettigim uyusuklugu ve rahatsizligi ise ne sen sor nede ben soyliyim :)) hamile yastiklari var buyuklerden yatakta 1 kisilik yer kaplayan eger yer probleminiz yoksa onlardan da alabilirsin ben dusunuyorum .. ama cok kaba gerek varmi tartisilir ..

valla cnm ben sağa yatınca daha rahat uyuyorum yaaaa blılıyorum sola yatmak gerek ama olmuyo napcam bılemedım yastk almadım yatakta yerımız bol babamız bız horluyoruz dıye kılodan sebeb :) bızımle pek yatmıyo zaten ama yastıklarda 100 tl dıyolar soradan kullanabılırmıyımkı bılemıyorum

X