2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
slm kizlar uzun zamandir giremedim netim yoktu bizim pasada buyumustur 19 nisanda kontrolumuz var yanliz bn daha canta hazirlamadim siz naptiniz gec kalmam umarim
ne çantas canım ben daha kıyafetlerini bile yıkamadım odası bile yok oğlumun :KK1::KK1: 3 ay var daha bence geç değil

anaaaaaammm kızlar bu geçmiş nasıl okunurrrrr????

eee 2 gün gezilip tozulunca böle oluyor cicim ..bak bana haftasonu burdaydım ve ve öyle biriktirmedim :)))bende izinliyken bakamadığım zaman baya bir birikiyor açıkçası okumayada üşeniyorum ama konu kaçırmammak için bakıyorum valla napıymmm

eee 2 gün gezilip tozulunca böle oluyor cicim ..bak bana haftasonu burdaydım ve ve öyle biriktirmedim :)))bende izinliyken bakamadığım zaman baya bir birikiyor açıkçası okumayada üşeniyorum ama konu kaçırmammak için bakıyorum valla napıymmm
İyi nöbet tuttuk senle haftasonu :KK1::KK1:

kızlar sizin tekme sıklığı ne bizimki tembel mi acaba? ben genelde sabah erkenden bir iki tekme hissediyorum gece yatmadan biraz iyi bir de akşam üzeri bir iki tanecik.. ancak seminer ve konferanslarda coştu hep hobareeeyyy o da iki kez oldu.. bazı arkadaşalrım içeride coşuyor hiç durmuyor hep dışarıdan görülüyor diyorlar, sizde durumlar nasıl
valla beni sabahları bi uyandırıyor dahada uyutmuyor 9 gibi fln. gün içindede çok hareketli dışardan karnım bi otarafa bi bu tarafa gidiyor akşam oluncada aynı ama ben evdeyim ve sürekli kendimi dinleyebiliyorum sen koşturmaca içindesin o hareket etse bile hepsini farkedemiyosundurki. hepsinin huyu suyu farklı anacım seninki çok terbiyeli bak maşallah benim kız pek cadı :KK9: :KK9:

canım o beyaz olanı yakından gördün dimi.
bende çok beğenmiştim onu ama yakından görünce çok kötü geldi bana görüntüsü çok naylon buruş buruştu benim gördüğüm
benim baktıklarımın hepsi buruş buruştu ama. başka yerde aziz bebede flnda baktım onlarda öyleydi zaten hepsi naylon değilmi ben hiç değişik bi kumaşta görmedimki bana iyisi denk gelmedi demekki :KK14:

Son düzenleme:
valla beni sabahları bi uyandırıyor dahada uyutmuyor 9 gibi fln. gün içindede çok hareketli dışardan karnım bi otarafa bi bu tarafa gidiyor akşam oluncada aynı ama ben evdeyim ve sürekli kendimi dinleyebiliyorum sen koşturmaca içindesin o hareket etse bile hepsini farkedemiyosundurki. hepsinin huyu suyu farklı anacım seninki çok terbiyeli bak maşallah benim kız pek cadı :KK9: :KK9:

benim baktıklarımın hepsi buruş buruştu ama. başka yerde aziz bebede flnda baktım onlarda öyleydi zaten hepsi naylon değilmi ben hiç değişik bi kumaşta görmedimki bana iyisi denk gelmedi demekki :KK14:

bende o yüzden vazgeçtim o modelden internette görünce çok beğenmiştim bende. birde geçende baktığımızda arkadaş dedi ki ayakları falan kalın sağlam olsun sırf görüntüsüne aldanma dedi. bi tane cibinliği olan beğenmiştim. sakın alma onu dedi bana. yarın alıcam markasını hatırlamıyorum yarın koyarım fotosunu :KK34:

bu arada günaydınlar kızlarrrr :)

hafta sonu 100lük şekeri yüklememi yaptırdım ama çok şükür değerlerim düşük çıktı yani şeker yok :KK76:

doktoruma bugün göstericem yinede sonuçları:KK76:

dün eşimle alışverişe çıktık..benki asla park yatak almam diyen kadın gittim park yatak aldımmmm:KK52:

zaten bebeğime oda yapacaktım ben ama ayrıyetten yatak odamada bi beşik gibi bişey almak istiyordum..bambu beşiklere baktım 3-4 aydan fazla kullanma ihtimali hiç kesinlikle ve en ucuzu 400den başlıyor...sonra bi park yatak vardı e bebek mağazasından aldık 130 tlye baby&plus diye bi marka.. çok kaliteli bişey değil ama ben zaten en fazla 1 sene yatak odamda dursun diye böyle bi beşik aldım..anı kurtardık yani eşimle :)

mavili aldımmmm çok hoşumuza gitti..

sonraaa ana kucağı aldık oda sunny baby marka 0-13 kg olandan aldım en fazla bi sene hem sallama amaçlı hemde otoya bağlanıyor..

ben aslında chicconun istiyordum ama onun fiyatı 300 tlydi e 1 sene kullanıp yerine yenisini alacağım birşey için o kadar para vermek istemedim..ve çok memnun kaldık içi yumuşacık...1 sene sonrada sadece araca bağlanan bi oto koltugu alırız diye düşündük :)

bebeğimin ilk büyük eşyalarını aldım çok mutluyum kızlarrr dün gece heyecandan gözüme uyku girmedi:KK52::KK52:

işte aldıklarımda bunlarrr

park yatak
Baby&Plus Çok Fonksiyonlu Park Yatak My Farm - e-bebek.com

oto koltugu(burda gözüktüğünden daha güzel )
Sunny Baby SB-402 Honey Taşıma Koltuğu Siyah - e-bebek.com

ha bu arada e bebek mağazısın personelinden çok memnun kaldık çok ilgili ve güler yüzlüler:KK6:

cnm öncelikle aldıkların hayırlı olsun güle güle kullanın..benimde uzun zamandır düşündüğüm bi konu bu ve kafamı karıştırdın ???bende odasını yapıcam ama ayrıca 1 seneye kadar yanımda yatırmak istiyorum ama ben sepet değilde o tarzda daha küçük beşikler bakıyordum ve fiyatlarıda dediğin gini 400 ün üstünde..ama senin gibi herkesete 6-7 aylıkken o beşilker küçük gelir diyo...birde benim yatak odamada yatağımın yanına joyacağım yer bek geniş değil acaba park yatak alsam sığarmı oraya?
e-bebek mağazası varmı gidip bakabileceğimiz??ben sadece internetten diye biliyorum...araştırayım bakıym ist Avrupa yakasında varsa bi gidip bakayım bende ..

belki de ama kaç gidişimizde de usg de uyuduğundan dr bile onayladı tembelliğini :)))

Masal Bebek | Masalsı Anlar Yaşatır guzel seyler var satın almasanızda kendınız yapıcanız zaman fıkır olabılır
şimdi biraz inceledim siteyide çok pahalıya gelir bunlar yaa. ben evlenirken bu kadar masraf yapmadım yahu :KK53::KK1:
çok güzel hepsi bende çok özeniyorumda biraz bütçeyide düşünmek lazım. bunların haricinde daha alıncak bi sürü şey var. ben daha yolun başındayım bunlar çok uzak görünüyor bana :KK50:

şimdi biraz inceledim siteyide çok pahalıya gelir bunlar yaa. ben evlenirken bu kadar masraf yapmadım yahu :KK53::KK1:
çok güzel hepsi bende çok özeniyorumda biraz bütçeyide düşünmek lazım. bunların haricinde daha alıncak bi sürü şey var. ben daha yolun başındayım bunlar çok uzak görünüyor bana :KK50:

ya ne kadarlık şeyler düşünüyorsun mesela eminönünde 30tllikler falan var ya da bazıları kampanya yapmış 50 şeker, kapı süsü, hatıra defteri, lohusa şerbeti seti vs vs vs 150 tl idi,

Emziren anne diyetinde beslenmede özellikle “protein ağırlıklı beslenme” olmasına özen gösterilmelidir. Hayvansal proteinlerin yanında bitkisel protein grubu ( fasulye – nohut – soya ) mutlaka tüketilmelidir. Balık ve balık ürünleri haftada 1 ile 2 öğünde yer alması omega3 ve balık yağı asitlerinin faydaları açısından oldukça önem arz etmektedir. Unutulmamalıdır ki balık kesinlikle yağda kızartılmamalıdır. Izgara ya da buğulama yöntemi tercih edilmelidir.
Her diyet programında olduğu gibi emziren anne diyetinde de ana amaç, ne tarzda olursa olsun sadece kilo vermek değildir; sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo vermektir

Kilo vermek için yapılan sağlıksız ve bilinçsiz diyetlerde bazı ana gıdalar az veya hiç alınmamakta, bunu sonucunda anne sütü azalmakta veya kalitesinde ciddi seviyelerde bozulmalar gözükmekte ve sonuçta annede ve bebekte sağlık problemleri oluşabilmektedir. Özellikle anneler bu dönemdeki diyetlerini mutlaka bir uzman yardımıyla yapmalıdırlar. Yenilecek gıdalar özenle ve iyi hesaplanarak seçilmeli ve diyet programına harfi harfiyen uyulmalıdır.

Emziren Anne Diyeti, sağlıklı doğum sonrasında annenin gebelik dönemde alınan ortalama 10 ile 15 arasında kiloyu bir an önce vermek istemektedir. Fakat diyet programına en erken 3 hafta sonra başlanması en doğru ve sağlıklı olanıdır. Emziren bir anne günde en az iki bin kalori almak zorundadır. Mutlaka yeterli miktarda protein almalı ve günde en az 2-3 litre sıvı tüketmelidir. Suyun yanında limonata, nane aromalı ıhlamur veya papatya çayı hem bebek hem anne için oldukça yararlıdır.

Bebeklerin beslenmesinde anne sütünün en önemli besin kaynağı olduğunun unutulmaması gerekmekte ve diyetin o şekilde yapılması gerekir. Bu dönemdeki diyetin en önemli farkı diyetin tekil değil iki kişilik yapılmasıdır! Anne sütü, bebeğin beslenmesi, metabolizmasının gelişmesi ve büyümesi adına en önemli gıda olduğu gibi anne ile bebeği arasında psikolojik bağ oluşmasını da sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı annenin beslenirken özellikle sütünün yeterli oranda ve kalite seviyesinin düşmemesine öncelikle birincil olarak dikkat etmesi gerekir.

Vitamin ve mineral yönünden zengin olan meyve ve sebzeler ihmal edilmeden yenilmelidir. Bu dönemde ( hatta her dönemde ) kesinlikle sigara ve alkol yasaktır. Kilo verilme aşamasında diyetin değişmez yardımcısı olan egzersiz ideal kilolarınıza gelinmesinde kesinlikle yardımcı faktördür. Pilates, yoga, yürüyüş ve yüzme kesinlikle önerilen sporlar arasındadır. Kilo verme döneminde ve açlık hissinin meydana gelmemesi konusunda alternatif tıptan yardım alınıp “akupunktur” uygulamaları yardımcı olabilir.

Emziren bir annenin günlük kalorisi normal bir kadına göre 600 – 750 kalori fazlalık içermektedir. Bu yüzden de günlük alınacak kalorinin en az 2 bin – 2 bin 200 olmasına mutlaka dikkat etmelidir. diyet programında unutulmaması gereken diğer konu bol miktarda sıvı alınmasıdır. Sıvı alınması yaklaşık 2 – 3 litre civarında olmalıdır. Sizlere diyet uzmanı Dr. Ender Saraç tarafından hazırlanan diyet listesini sunuyoruz.

Dipnot: Bir haftalık bu diyet programı arasında ara verilmeli ve doktor görüşü alınması tavsiye edilmektedir.

Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri için tıklayın !

Dr.Ender Saraç’dan Bir Haftalık Emziren Anne diyet Programı

Emziren Anne diyet Programı
1. Gün

Sabah :

- Bir Bardak Şekersiz Süt, – Bir Yumurta, – Bir Kibrit Kutusu Kadar Beyaz Peynir,
- Bir Dilim Kepek Ekmeği

Ara Öğün: Bir adet Elma.

Öğle :

- Bir Porsiyon Yağ Konmadan Yapılan Etli Türlü, – Bir Ufak Tabak Makarna ( Yağsız )
- Bir Kase Yoğurt, – Bir Dilim Kepek Ekmeği.

Ara Öğün:

-Bir Dilim Kepek Ekmeği ile Bir Dilim Beyaz Peynir.

Akşam :

- Bir tabak Domates Çorbası, – Bir Balık Izgara, – Bol Salata, – Serbest Meyve.

2. Gün

Sabah :

- Bir Bardak Şekersiz Süt, – Bir Yumurta, – Bir Kaşık Bal, – Bir Dilim Kepek Ekmeği,
- Bir Domates-

Ara Öğün: Bir tane Muz.

Öğle :

- Bir Tabak Etli Taze Fasulye ( Yağsız ), – Bir Porsiyon Yağsız Yapılmış Pilav,
- Bir Kase Komposto ( Sakarin yada esmer şeker tatlandırılmalı ), – Bir Dilim Ekmek.

Akşam :

- Bir Kase Tarhana Çorba, – 5-6 Adet Izgara Köfte, – Bir Tabak Püre, – Bir Kase Yoğurt, – Bir Tabak Kayısı.

Ara Öğün: Yatmadan Önce Bir Bardak light süt.

3.Gün

Sabah :

- Bir Bardak Taze Portakal Suyu, – Bir Dilim Beyaz Peynir, – Bir Yumurta, – Bir Dilim Kepek Ekmeği.

Öğle :

- Bir Tabak Taze Etli Bezelye, – Bir Kase Cacık, – Bir Ufak Dilim Börek, – Bir Kase Komposto ( Sakarin ya da esmer şeker tatlandırılmalı ), – Bir Dilim Kepek Ekmeği.

Akşam :

- Bir Kase Yayla Çorbası,- Bir Tavuk But Haşlama, – İki Havuç, – Bir Domates, – Bir Salatalık ve Birkaç Yaprak Maruldan Oluşan Salata Tabağı,

Ara Öğün: Yatmadan Önce Bir tane Muz.

4.Gün

Sabah :

- Bir Yumurta, – Bir Dilim Beyaz Peynir, – Bir Domates,- Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Birkaç Bardak Çay.

Öğle :

- Bir Porsiyon Barbunya Pilaki, – Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Bol Salata, – Bir Ufak Kase Kaymağı Alınmış Yoğurt,

Ara Öğün: Bir adet Muz.

Akşam :

- Bir Porsiyon Bonfile, – Bir Patates Haşlama, – Bir Tabak Taze Fasulye, – Bir Kase Cacık, – Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Bir Domates.

Ara Öğün:Yatmadan Önce Bir Bardak Light Süt.

Emziren anne diyeti ile sağlıklı zayıflayın!
5.Gün

Sabah :

- Bir Bardak Şekersiz Süt, – Bir Yumurta, – Bir Dilim Beyaz Peynir, – Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Birkaç Bardak Şekersiz Çay.

Öğle :

- 6 Adet Yağsız Kıyma ve Az Ekmekle Yapılmış Izgara Köfte, – Bir Ufak Kase Kaymağı Alınmış Yoğurt, – Bir Tabak Süt ile Yapılmış Püre, – Bir Portakal.

Ara Öğün: Bir tane Muz.

Akşam :

- Bir Kase Mercimek Çorbası, – Bir Tavuk Göğüs Haşlama, – Bir Tabak Taze Fasulye, – Bir Kase Cacık, – Bir Elma veya Portakal.

6.Gün

Sabah :

- Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Bir Bardak Süt, – 8 & 9 Adet Siyah Zeytin, – Bir Dilim Beyaz Peynir, – Birkaç Bardak Şekersiz Çay.

Öğle :

- Bir Tabak Yağsız Et İle Yapılmış Türlü, – Bir Kase Cacık, – Bir Ufak Tabak Yağsız Yapılmış Pilav, – İki adet Portakal.

Ara Öğün: Bir Bardak Ayran.

Akşam :

- Bir Dilim Kepek Ekmeği Bir Adet Alabalık Haşlama, – Bir Domates, – İki Havuç,
- Bir Salatalık, – Birkaç Yaprak Maruldan Oluşan Tabak,
- Bir Ufak Tabak Yağsız Makarna (Üzerine İki Kaşık Yoğurt Koyabilirsiniz),
- İstediğiniz Meyveden Bir Porsiyon Yiyin.

7.Gün

Sabah :

- Bir Bardak Şekersiz Süt, – Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Bir Dilim Beyaz Peynir, – Bir Domates, -Birkaç Bardak Şekersiz Çay.

Öğle :

- Bir Tabak Taze Bezelye, – Bir Dilim Kepek Ekmeği, – Bir Kase Cacık, İki Havuç,
- İki Domates, – Bir Haşlanmış Patates,

Ara Öğün: Bir tane Elma Ve Bir Portakal.

Akşam :

- Bir Kase Domates Çorbası, – Bir Bonfile, – Bir Dilim Kepek Ekmek, – Bir Patates Püre, – Bir Domates, – Bir Salatalık, – Bir Havuç, – Bir Muz.

Emziren Anne Diyeti Yapanlar

Malumunuz özellikle yeni olmuş anneler için diyet programlarını uygulamak ayrı bir hassasiyet gerektiriyor bu nedenle daha önce emziren anne diyetini uygulamış olanların görüşü bu aşamada büyük önem arz etmekte. Lütfen daha önce emziren anne diyeti yapmışsanız tecrübelerinizi bizlerle paylaşınız.

Bu diyeti yapmadan önce lütfen hekimizinle görüşünüz.
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/diyet/emziren-anne-zayiflama-42394.html

Evet canım bu krem. Ben internetten almadığım için güvenilir bir site bilmiyorum. Şanslıyım bütün kremlerim ablamdan:)

bu krem eczanelerde de mevcut... bende kullanıyorum...
$IMG_2957.JPG

cnm öncelikle aldıkların hayırlı olsun güle güle kullanın..benimde uzun zamandır düşündüğüm bi konu bu ve kafamı karıştırdın ???bende odasını yapıcam ama ayrıca 1 seneye kadar yanımda yatırmak istiyorum ama ben sepet değilde o tarzda daha küçük beşikler bakıyordum ve fiyatlarıda dediğin gini 400 ün üstünde..ama senin gibi herkesete 6-7 aylıkken o beşilker küçük gelir diyo...birde benim yatak odamada yatağımın yanına joyacağım yer bek geniş değil acaba park yatak alsam sığarmı oraya?
e-bebek mağazası varmı gidip bakabileceğimiz??ben sadece internetten diye biliyorum...araştırayım bakıym ist Avrupa yakasında varsa bi gidip bakayım bende ..

teşekkür ediyorum canım çok sağol :)

canım o beşiklerde çok hevesim vardı ama gittim inceledim gördüm gerçekten küçükler,çocuk hareket etmeye başlayınca asla rahat edemez bence içinde..birde 400den aşağı yok dediğim gibi 1 sene kullanıp sonra onu nereye koyucam diye düşündüm vazgeçtim :)
ben normalde park yataklara çok karşıydım ama gittim park yatak aldım:KK1: benimkinin boyu 1.20 eni 60 cm'miş canım..bi ölç yatak odandaki yeri istersen akşam..

bu arada benim aldıgım model zaten kaba değil orası burası çok cebi yok sade yani o yüzden beğendim zaten..zaten oda yapacakmışsın fazla abartılı park yatak olmana gerek yok bence..

canım e bebek sitesine gir orda en altta mağazalarımız var..oraya ıkla yaşadıgın ili seç sizin ildeki e bebek mağazalarını gösteriyor :)

ben normalde internetten hiç alışveriş yapmam ille gözümle görmem gerekiyor o yüzden bulundugum şehirde şubesi olan sitelere bakıyorum:KK1:

birde e bebek personelinden çok memnun kaldım o kadar güzel ilgileniyorlarki anlatamam..varya dükkanın içine normal taşıtın arkasını yapmışlar oto koltukları oraya takıp filan gösteriyorlar yani uygulamalı eğitim almış gibi olduk :KK1:

adam varya bize park yatağı kaç kere açtı kapadı her yerini gösterdi :KK8:

ya ne kadarlık şeyler düşünüyorsun mesela eminönünde 30tllikler falan var ya da bazıları kampanya yapmış 50 şeker, kapı süsü, hatıra defteri, lohusa şerbeti seti vs vs vs 150 tl idi,
çok detaylı düşünmedim de ordaki fiyatları görünce biraz gözüm korktu. 150 tl hepsi için daha uygun bir fiyat. daha fazlasını yapamayabiliriz :44:

slm kızlar
şeker yüklemesi testi iyi çıktı bende bebekte iyiz çok sükür aldığım 6-7 kiloya fazla diyo yaa deli oliicimmm :KK19:
doğum tarihi 6 temmuzdan 10 temmuza kaydı
kan ilacımız 1 den 2 ye çıktı
ana oğul tombişmişiz:KK19:
sensin şişko dicektim en son :KK31:

arkadaslar anakucagi konusu yeni gundeme geldi sanki.. hatta ben yeni boyle bir sey oldugunu farkettim ve gerekli olup olmadigini konusunda dusunmekteyim..travel system bebek arabasi alanlar yine anakucaginida alacaklarmi acaba? ..evde ihtiyac olcakmi..ilk 6-7 ay icinmis kullanim.. emzirip altini degistirip hop yataga yatirmicazmi bidikleri :) benim gozumde ilk 6 ay icin hep boyle bir sahne canlaniyroda :p .. bebisler oturabiliyormu 1-2 ayllikken bu anakucaklarinda acaba.. hem travel systemin anakucagini disarda anakucagi veya bebek arabasinin ustunde veya kendi arabamizda oto koltugu olarak kullanacagimiz icin disarda kullanilan sey evde cok saglikli olmayacaktir diye dusunmeye basladim ister istemez toz pis sokak esyasi ..siz anakucagi resimelri paylasmaya baslayinca.. cogunluk alacakmi acaba ana kucagi ? ne cok soru sordum :) ozetle anakucagi konusunda cogunlugun karai ne olacak acaba :)

bendew almayı düşünmüyorum ana kucağı sadece puset alacağım onunla idare eder olmadı bakarız duruma :)

Hahaha alemsin yaa ama bende böyleyim bu sıralar üzerime en cok yakışan kıyafetleri forma gibi giyip cıkarıyorum taytım vazgeçilmezim:)Boşu boşuna hamile pantolnu aldım 2 tane süs gibi duruyo bende bi tane elbise 2-3 tane de göğüsten aşağısı bol tunik ve 2 de babet alsam yeter ay bebişlerin masraflarından bize fırsat yok daha lohusa geceliği pijaması alıncakk..
3 pantlon 4 tişört aldım walal napalım bizde anneyiz :)

mama sandalyesi bana çok gerekli gelmiyor ama bir yandan da düşünüyorum yemekte kucağıma mı alıcam çocuğu o daha zor. yürütecin de erkek bebekler için zararlı olduğunu söylüyorlar. o yüzden almam büyük ihtimalle diye düşünüyorum
mama sandalyesi bende düşünmüyorum ya gerek yok gibi ama baklım fikrim değişir mi

cnm ben mama sandalyesini ikea dan alıcam çok alengerli birşey almayı düşünmüyorum :KK31:

canım onu gördüm de ben sanki pek sağlam değil bgibi geldi düşer gibi geldi hareket edince biraz Allah korusun emin olmadım almayı düşünmüyorum ama bu ucuzmuş

arkadaşlar aranızda yüz için kruyucugüneş kremi kullanan ve tavsiyesi olan var mı?

sebamed nasıl 50 faktör?
ben kullanıyorum memnun kaldım ve pareben içermiyor en güzelide bu

bizde visco yatak kullanıyoruz çok memnunuz fakat doktorlar bebeklere visco önermiyor gömülmemesi lazımmış bende visco alacaktım bu yüzden vazgeçtim canım, çok sert veya çok yumuşak olmamalıymış, hafif sert olmalıymış, dr lateks önerdi

hangisi daha byükse onu al bence daha uzun süre kullanırsın

bunun yerine ben oyun halısı aldım canım; playgro mutlu çiftlik, aslında tinylove tekmele oyun halısını çok istedim daha fonksiyonluydu ama 180 tl'ydi
5duyusunu geliştiriyormuş jimlastik yapıyormuş bu sayede hem gaz problemi azalıyormuş hem bedensel gelişimini olumlu yönde geliştiriyormuş ,
bende oyun halısı düşünüyorum ana kucağı yerine arkadaşlarım çok memun kaldılar :)

kizlar biz gecen hafta bu kangruyu almistik mothercareden fakat dogdugunda hemen kullanabilecegimiz bir tasiyici oldugunu dusunmuyordum.. soyle ki 4-5 aylikken ancak kullaniriz diye aldik ..aslinda benim icin degil tamamen babamiz icin yapilan bir hazirlikti.. :) kullanimiyla ilgili bugun linkteki yaziyi okuyunca pek bi hosuma gitti bu kanguru ve slinglerdende kendim icin almak istiyorum ama sanki bebek yamuluyormus gibi geliyor.. bu sling konusunuda degerlendirmenize acmak istiyorum.. fikirlerinizi bekliyorum ..Eki Görüntüle 678435

http://www................../bebekl...nguru-aparati-ne-zaman-kullanilmali_1359.html

Bebek Eşyası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
ya ben sevmiyorum bu kanguruları çocuk içinde iki büklüm kalıyor gibi zaten benide taşırken afakanlar basar sıcak olur :) birde bi yerde okudum bebeğin kafasını tutan boyunluklu almak lazımmış

Beyaz akıntı normal diye biliyorum, bende de vardı hamilelikte de devam etti.
Ama bugünkü farklıydı, inşallah tekrarlamaz :KK43:

Bu arada merak ediyorum eşleriniz bebek konusunda nasıl davranıyor?
Benimkisi çok ilgisiz :KK43: Hareket ettiğini söylediğimde merak edip elini bile koymuyo karnıma :KK43:
Ben doğduğunda anlıcam ne olduğunu diyor, çok üzülüyorum..

ne demişler annelik hamile kalınca babalık doğunca başlarmış üzme kendini :)

çok güzel görünüyo canım alasım geldi benimde :))titreşim ve müzikliden mı almak lazımkı hiç düşünmemiştim boyle bişeyi aslında
ya bu titreşim beni korkutuyor devre kablo mu vardır içinde bi kaçak felan olur mu Allah korusun diye düşünüyorum

Doğumdan sonra giymek için ben pijama almak istiyorum. gecelikle rahat edemezmişim gibi geliyor bana. normalde de sevmem gecelik giymeyi. Lohusa pijamaları sezeryanda olsak bence rahatsız etmez ona göre dikilmiştir bence beli falan. Daha hiç bakmadım aslında.
bu ara herşeyi hep erteliyorum. nolucak sonum bilmem. bir başlasak alışverişe gerisi gelicekte başlayamadık.

amaaan veririz kiloları nolcak 1 ayda olmazsa 1 yılda olur. ya da hiç olmaz napalım :KK1::KK1:
bende hergün biraz daha alıyorum. tartı her seferinde başka rakam gösteriyor :KK9::KK9: benim toplam aldığım 10 u geçti sanırım ama şimdi hiiiççç bakasım yok :KK9:
bendensin devamlı erterliyorum bende ne biçim anne olcam bilmem :)

Gunaydin kizlarr.ben 23+5 im bu gun.6. Ay kacinci haftada bitiyor.kafam cok karisiyor bu hesaplara.ilk ayi 6 hafta sayiyorlar sanirim.bi el atin yaa.anlatin bana:26:
canım kimse anlamıyor zaten bu durumu dışardan :) mesela ben bugün 28 oldum bu hafta bitince 7 ayımı doldurmuş olacağım haftaya paartesi itibati ile 8 aydan ilk gün alacağım ama annem hala 6 aylıksın diyor :)

slm kızlar herkese,

güzel mutlu,huzurlu bir hafta dilerim....

haftasonu çok güzeldi .gezdik,tozduk.

parka gittik,güneş o kadar yakıcı ki hafif yanmışım.

bugünse hava bulutlu.

karın büyüdükçe kıl,tüy meselesi sıkıntı olacak.yaz da geliyor.

eskisine göre daha hızlı uzuyor,tırnaklarım da öyle.erkek annelerinin öyle olurmuş derler.

kız doğuracak arkadaşım var benimse nerdeyse hiç çıkmıyor diyor.

sayfalar da okunmayacak kadar ilerlemiş,sizi çenesi düşükler sizi....:KK16:

aynen benim tırnaklarımda çok hızlı uzuyor :)

bizim de yarıınn yuppiii :KK16:
bebeciklerimizi görücez yarın.
sende arayı çok açma canım sonra böle geçmişi okucam diye şaşır olursun :KK1::KK1:

ay sorma misafir vardı haftasonu öldüm :KK43:

valla cnm ben sağa yatınca daha rahat uyuyorum yaaaa blılıyorum sola yatmak gerek ama olmuyo napcam bılemedım yastk almadım yatakta yerımız bol babamız bız horluyoruz dıye kılodan sebeb :) bızımle pek yatmıyo zaten ama yastıklarda 100 tl dıyolar soradan kullanabılırmıyımkı bılemıyorum

ben 26. haftamda doktora sordum nasıl yatayım ben sırt üstü daha rahatım özellikle sağda dedim. oda bana istediğin gibi yat daha bebek küçük büyüdükçe sola yat dedi. o yüzden ben yatıyorum walla nasıl rahat olursam ama yarın kontrolüm var tekrar soracağım bu durumu

çok detaylı düşünmedim de ordaki fiyatları görünce biraz gözüm korktu. 150 tl hepsi için daha uygun bir fiyat. daha fazlasını yapamayabiliriz :44:

cnm bak ben bu şekil almayı düşünüyorum yastığı sepeti kapı süsü gayet uygun

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/50-adet-bebek-sekeri-sepet-kapi-susu-yastik-72437771

ve bir çok alternatif mevcut

canım onu gördüm de ben sanki pek sağlam değil bgibi geldi düşer gibi geldi hareket edince biraz Allah korusun emin olmadım almayı düşünmüyorum ama bu ucuzmuş

cnm bir çok rest bu model mama sandelyesi kullanıyor benim arkadaşımda kullandı güvenlik sorunu hiç yaşamadılar

Son düzenleme:
X