2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ayy dogruyaa sıkı cı bı rdurum sen ıcın cnm benımm

meslegın nedır cnm bu kdr sık calısıyorsunn hafta sonu dahılın de bılem yanııı:44::44:

çaok saol canım ya evet malesef benim dr dan yana hiç yüzüm gülmedi bu çok iyi beni anlıyor diyordum buda tırt çıktı dün dayanamadım aradım dr niye ağlıyorsun burdayken ağlamıyordun diyor bana sonra telefonda takrar anlattı ayrıntılı iyi oyüzden üzülme bebeğe zarar vericen diye de ekledi çok şükür bu gün iyiyim erkan beyden de randevu almıştım ama bu iyi deyip bunda karar kıldığım için birde artık birinde kakalım dediğimiz için erkan beye gitmedik artık bu saatten sonrada mecbur bununla tamamlıcaz nasipse dr lar fasafiso allah korusun yavrularımızı da bizleride dilerim dün yaşadıklarımı hiç bir anne adayı yaşamasın gerçekten kendime hakim olamadım evlat sahibi olmak böyle birşeymiş demekki insan o söz konusu olunca kendini kaybediyor rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah

trisomy 21: 1.50 yaş riski: 1.464 nöral tüp defekt:1.10000 ayrıntılıda da hiç bir belirtisi yok

a aa canimcim benim kahrolmam lazimdi o halde..benim 3 lude , 325:1 cikti ve hic tinlamadim..bak soyle dusun 464 ihtimalde 463 saglikli olma ihtimalini sen elinin tersiyle bir kenara itip 464 de 1 ihtimalemi uzuluyorusn oyle.. yasamimizin her aninda ihtimallerle olasiliklarla yasiyoruz zaten..eger boyle her ihtimalde kendimizi paralarsak nefes alamayiz.kaldiki en bastan bu testleri yaptiriken sunu kabul ediyoruz bu testler sonuc degil sadece olasi ihtimalleri hesapliyor..yani bu teste gore senin bebisin hasta degil! bu olasiliga gore hasta olma ihtimali var.. bana 2li yaptirdigimda yas sinirindasin sonuctan urkme 3lude yapalim sonra sonuclara gore amniyosentezide yapariz dedi doktor.. ben ne yaptim tamam dedim ve sogukkanliligimi korudum cunku soyle dusun sende,esinde ve anne babalarinzida,yakin ailenizde akrabalarinizda adini yazmak istemedim bu hastaliktan olan varmi?.. eger sen ve esin ve atalariniz saglikliysa senin cocugun neden hasta olsun ki..bak gecen hafta ulkemizde bu testlerin ne kadar abartildigini insanlarin mecvut durumlarini kullanarak nasilda somuruldugunu yazmistim..sonra baktim ben ne yazdim konu nerelere carpitildi ve kapattim konuyu..bak ben 2 fakulte isletme ve mimarlik mezunuyum,ekonomi mastere yapmis bir yuksek mimarim esimde doktor agzim var diye konusmam boyle ciddi bir konuda ve arkadaslarin bahsettigi gibi bu testlerin aldatmacalarin ne egitimim durumumuzla nede maddi durumuzla bir ilgisi yok..hamileyiz hassasiz evhamliyiz ister 5 fakulte bitirelim ister zircahil olalim bu durumu ve hassasiyetimizi ulkemizde cok fena ticari bir sektor haline getirmis kullaniyorlar.. avrupada ve asyada bizdeki gibi boyle gebeligi kriz haline getirmiyorlar..lutfen sagduyulu sogukkanli ol .. icinden gelen sesi dinle bebegin kirsal kesimde doktorsuz testiz ve sagliksiz beslenerek hatta akraba evliligi kan uyusmazligi gibi konulari dahi gozardi ederek bebk sahibi olmus kadincagizlarin bebekleri kadar ve boylesine hassas davranarak hatta bile onlardanda daha saglikli.. kuzenimin 100:1 cikti ve dru cok panik yaptirdi ne paralar doktuler neler yaptilar simdi 8 yasinda piril piril zeka kupu bir oglu var ..beni birazda o sakinlestirmisti sonuclarim kotu ciktiginda..bu ornekler cok sende bu sevimsiz konuya kendi ornegini yarat birgun unutacagin bu sevimsiz konu icin kendini ve bebegini daha fazla uzme .. sevgiler..

heheeh ben yemekten sonra sığamıyor heralde diyorum o kadar çok tekmeliyor ki. midemden bebişe yer kalmadı galiba diyorum ehhehe

son ayimizda napcaz :)) simdi sevimli gelen o tekmeler 9. ayda canimizi yakar derecede oluyormus .)

slm hamişler ve tosbişler
sabah 5.30 gibi beyimi izmir'e yolcu ettik akşam gelicek allahtan inş sağ salim gider gelir

BİZ CIKTIK HANIMLARR OGLUSUMLAA namz kılıp merkete gıdecegız yarın ınsll pıknıge gıdecegız gıbııı söle dogaya bırakmak ıstıyorumm kendımıı

slm canlar dün çok kötüydüm bu gün daha iyiyim bu kötü anımda yanımda olup desteklerinizi esirgemediğiniz için allah sizlerden razı olsun çok zor bir sınav rabbim kimseyi evladıyla sınamasın ben testin sonucunu ilk aldığımızda hiç önemsemesim çünkü ben allahtan istedim dedim ve o nasıp nasip ettiyse kabulumuz ama dr söyleme tarzı sabır sınırımı zorladı bebeğime zarar vermemişimdir inşallah ondan da çok özür diledim allahda şükrettim kendime hakim olamadığım nadir anlardan biriydi allah kimsenin başına vermesin ağlamak istemiyordum ama göz yaşı çeşmem patlamış gibiydi malım gözler balon ve şiddetli bir baş ağrısı çok şükür geçti bebeğimi kucağıma alıp öpüp koklayınca en mutlu eşim ve ben olucaz o an bu dünyada mevlam bu duyguyu hepimize nasip etsin

amin .. canim..

tatlım bak bir biz kalmışız burda ama bende çıkmak zorundayım dışarı çıkıcaz kendine iyi bak

arkadaslar anakucagi konusu yeni gundeme geldi sanki.. hatta ben yeni boyle bir sey oldugunu farkettim ve gerekli olup olmadigini konusunda dusunmekteyim..travel system bebek arabasi alanlar yine anakucaginida alacaklarmi acaba? ..evde ihtiyac olcakmi..ilk 6-7 ay icinmis kullanim.. emzirip altini degistirip hop yataga yatirmicazmi bidikleri :) benim gozumde ilk 6 ay icin hep boyle bir sahne canlaniyroda .. bebisler oturabiliyormu 1-2 ayllikken bu anakucaklarinda acaba.. hem travel systemin anakucagini disarda anakucagi veya bebek arabasinin ustunde veya kendi arabamizda oto koltugu olarak kullanacagimiz icin disarda kullanilan sey evde cok saglikli olmayacaktir diye dusunmeye basladim ister istemez toz pis sokak esyasi ..siz anakucagi resimelri paylasmaya baslayinca.. cogunluk alacakmi acaba ana kucagi ? ne cok soru sordum :) ozetle anakucagi konusunda cogunlugun karai ne olacak acaba :)

Canım cok geçmiş olsun Allah bidaha yasatmasın böyle bişey,o dr u da yeminle parçalıyasım var benim de babamın hastalığını adam yalnızken dan diye yüzüne yüzüne söylemiş okadar sinirlenmiştik ki anlatamam maalesef böyle dr lar var işte ama bi dr a takılma başka bi dr a daha git mesela için rahatlar belki hem o testlerin doğruluk payı %75 diye biliyorum yanılma payları var mesela bizimkine de sağlıklı deniliyo ama Allah korusun belki bi problem olcak zaten olacağı varsa son dk doğumda bile olur canım bunlar kader kısmet rabbim seni sınıyo sabret sonucu güzel olur inş. buna inan pozitif düşün hem yanlış okumadıysam ultrasonda iyi herseyi önemli olanda o bitti yavrunu sağlıcakla alcaksın kucağına bak gör sıkma canını bazen ben de cok ağlıyorum herkesin sorunları var işte benmde var bikaç sorunum ama ağlayınca kasıklarım ağrıyo resmen ve sürekli tekmeliyo oğlum okadar üzülüyorum ki sonra şükrediyorum halime iyi şeyleri düşünüp benm sana tavsiyem havalarda güzel cık cık gez hava al sevdiğin kişilerle beraber ol müzik dinle ama umut verici güzel müzikler bak nasıl toparlanıyosun ok..

ayy dogruyaa sıkı cı bı rdurum sen ıcın cnm benımm

meslegın nedır cnm bu kdr sık calısıyorsunn hafta sonu dahılın de bılem yanııı:44::44:
mağazada çalışıyorum canım ben o yüzden haftasonu asıl mesai günüm.

son ayimizda napcaz :)) simdi sevimli gelen o tekmeler 9. ayda canimizi yakar derecede oluyormus .)

evet yaa eşimde öyle diyor. şimdi tekmelesin diye bekliyorsun 1 ay sonra uyutmıcak seni o zaman nolcak diyor

slm hamişler ve tosbişler
sabah 5.30 gibi beyimi izmir'e yolcu ettik akşam gelicek allahtan inş sağ salim gider gelir

ayy Allah kavuştursun canım. neyseki hemen dönücekmiş

canım yarın be sana eşlik edicem yine merak etme hemi yalnız değilsin :)))

aaa yarında yalnız değilim yuppiiii

canım biraz daha iyi gibi geldin bugün gözüme aman sıkma sen canını emi. Kuzucuğunu düşün.

Canım ana kucağı bende almıycaktım ama hediye gelince geri çeviremedim:))Ben puseti kullanrım diye düşünüyodum ama ikiside farklı bence ana kucağı şart evde cocuk biraz toparlanınca koy içine o oyuncaklarla oyalansın sende işini yap hem gözünn önünde olur yani özellikle mutfakta yemek fln yaparken bence olmalı daha sonrasında mama sandalyesi veya yürüteç diye düşünüyorum bilmem doğru mu??:)

Ben ana kucağı almayı düşünüyorum. çünkü kuzenin kullanıyordu çokta memnundu. gün içinde sürekli yatağında uyutmıyorsun bebeği. yanında olmak istiyor. e evde yemek yapmak gerekiyor temizlik yapılıyor. sürekli kucağında da taşıyamazsın. kuzenim ana kucağına koyuyordu kızını. mutfakta yemek yaparken hem onla konuşuyor hem yemeğini yapıyor. bi süre sonra zaten bebiş uyumuş oluyordu bana o yüzden 8 aya kadarda kullanılsa mantıklı geliyor.

Hahaha alemsin yaa ama bende böyleyim bu sıralar üzerime en cok yakışan kıyafetleri forma gibi giyip cıkarıyorum taytım vazgeçilmezim:)Boşu boşuna hamile pantolnu aldım 2 tane süs gibi duruyo bende bi tane elbise 2-3 tane de göğüsten aşağısı bol tunik ve 2 de babet alsam yeter ay bebişlerin masraflarından bize fırsat yok daha lohusa geceliği pijaması alıncakk..

mama sandalyesi bana çok gerekli gelmiyor ama bir yandan da düşünüyorum yemekte kucağıma mı alıcam çocuğu o daha zor. yürütecin de erkek bebekler için zararlı olduğunu söylüyorlar. o yüzden almam büyük ihtimalle diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…