2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
arkadaşlar size tavsiyem bebek arabası alırken kullanışlı ve hafif olmasına dikkat edin,bikere bağaja rahat sığmalı çocuk en az 18 ay binmeli,ve sepeti büyük olmalı çünkü küçük sepet olduğu zaman,hem bebek arbasını itiyorsun hem kendi çantanı hem çocuğun çantası ve yolda aldığın poşetleri taşıyorsun,kızımın arbası çok hantaldı çanta asma yeride yoktu ee sepetide küçük,eve gelene kadar verem oluyordum,yani görüntüsüne sakın aldanmayın,ne kadar pahalıysa okadar zahmetli haberiniz olsun,ayrıca çift yönlüde itile bilsin araba çünkü bazen rüzgar tam çocuğun yüzüne yüzüne esiyor,hemen kendi yönünüze çevirebilin :KK49:

benim beğendiğim çift yönlü kullanılıyor ama öyle saptan değişmiyor. puseti çevirmek gerekiyor. saptan değişenlerin boyutları çok büyük olduğu için düşünmedim. ben biraz ufak olduğum için kendime göre seçtim :KK1::KK1:

benim beğendiğim çift yönlü kullanılıyor ama öyle saptan değişmiyor. puseti çevirmek gerekiyor. saptan değişenlerin boyutları çok büyük olduğu için düşünmedim. ben biraz ufak olduğum için kendime göre seçtim :KK1::KK1:

iyi yaptın :KK1: zaten 18 ay bincekler ondan sonra bastona geçiyorsun,en rahatıda baston,kızım 4 yaşında hala kullanıyorum,çabuk yoruluyor,ee kucağımada alamıyorum,alıyorum bastonu montları çantamı koyuyorum,hanfendi yorulunca sapına asıyorum oturuyor,bazen uyuyor vallaha elim ayağım resmen :KK49::KK49:

iyi yaptın :KK1: zaten 18 ay bincekler ondan sonra bastona geçiyorsun,en rahatıda baston,kızım 4 yaşında hala kullanıyorum,çabuk yoruluyor,ee kucağımada alamıyorum,alıyorum bastonu montları çantamı koyuyorum,hanfendi yorulunca sapına asıyorum oturuyor,bazen uyuyor vallaha elim ayağım resmen :KK49::KK49:

Benim baktığım yerdeki arkadaşta öyle söyledi. Sonradan herkes baston puset alıyor bebek büyüyünce dedi. Bende memnun kalırım inşallah çok beğendim bakalım yaşayarak görücez :KK16:

kızlar benim malum yerimde iç tarafta sivilce gibi bir şey çıktı önceden küçüktü şimdi nohut kadar olmuş ne ola ki baktık da kıl dönmesi gibi de değil

kızlar benim malum yerimde iç tarafta sivilce gibi bir şey çıktı önceden küçüktü şimdi nohut kadar olmuş ne ola ki baktık da kıl dönmesi gibi de değil

bence çok acil doktoruna söyle onu sen. acıyor mu peki?

Bende aranıza yeni katıldım.Sizlerden cok şey öğrendim bilgi akışı süper.Grafcım beni ekler misin?tahmini doğum tarihim 04/07/2013 adı zeynep beren olacak.Gebze den olan var mı?Varsa hangi doktora gidiyorsunuz?Doktorumdan hiç memnun değilim de.Cevaplarınızı bekliyorum.

tombis annelerimize ve kuzucuklarina selamlar, uzun zamandir giremiyordum sayfalar almis basini gitmis maasallah oku oku bitiremedim ruyalardan bahsetmissiniz kizlar bu aralar bende garip ruyalar goruyorm Allah hepimizinkini hayira cikarsin herkes eksiklerini tamamlamis nerdeyse pek bisey kalmamis guzel gunlerde kullansin bebisleriniz bu arada herkes annesiyle konusup beraber biseyler yapiyor ne kadar guzel kiskanmiorum desem yalan olur annemi okadar ozledim ki sesini duyunca bile aglama geliyr :KK43:

ama bende annemi çok özledim altı aydır görmüyom, kasım ayında ablamın ikizleri oldu onlara bakıyor yeğenlerimi de göremedim daha :KK43:

ben de sema soysala gidiyorum ama önce başkente gidiyordum emel hanıma, doğuma girmediğini öğrenince değiştirdim. Sema soysala 2 kere gittim. Şimdilik iyi gibi ama pek çevremden duymadım, tanıyan yok, onda doğum yapan yok, sizin duyduğunuz var mı nasıl bir doktormuş acaba?
sadece onda doğum yapan kayınvaldem var görümcem 19 yaşında onun doğumunu sema soysal yaptırmış.bunu da ben bu doktora başladıktan sonra kayınvaldem doktorun ismini duyunca söyledi.tanıyan yok aslında ama uzun süre devlette çalışmış.baya bir süre de almanyadaki hastanelerde çalışmış o yüzden tanınmıyor heralde diyorum ben.devlette doğum yapıp bir tanıyan olsa iyi olurdu aslında.ben hastaneyi de seviyorum diğer hastaneler çok kalabalık
kızlar eşimin bugun son iş gunuymus :KK43: işyerı kapanıomus :KK43: pat dıe cıkarıolar bıraz tazmınatla bu ayın 14 de uzmanlık sınavları var inş. kazanır dıe umut edıorum oğlum inş. bze rızskıyla gelır :KK43: tam alşverş yapıcaz derkn bebgmze cıkıo allahm sen yardm et :KK43:(
canım inşallah kazanır ve işe girer.moralini iyi tut dua ederiz biz de.
Ben araştırdım canım pahalı zahmetli birşey değil fakat dondurulmuş kordon kanından seneler sonra çözdürüp kök hücre alabilmenin garantisini vermiyorlar, yani kusura bakmayın bu kordonda kök hücre bulamadık diyebiliyorlarmış, biraz daha araştırıcam....

Kuzenim aile hekiminin ysnında hemşire, ceza yiyorlarmış canım bi gebeyi takip etmediklerinde,

Ohhh annişler bende yaptırdım şeker yüklemesi,
Glukoz Tolerans testi 50 Gr.lık 90, Açlık 75 çıktı, değerlerim çok iyimiş çok şükürr kızımızla çok sevindik:KK8: Çok korktum yüksek çıkcak diye çünkü dün öğlen arkadaştaydık bir masa dolusu hazırlık yapmış bende maşallahhh yedim de yedim, sonra başka bi arkadaşa gittim ordada bisürü şey yedim eve geldim yemek yedim akşam başka arkadaşa gittim ordada yedim en son ağzıma bişey atıp eve döndüğümde saat 12ydi:18: acaba benim değerlerim daha mı düşük dr.a söylesemmi ki
of bu kordon kanı saklama meselesi sıkıntılı sanırım.şeker yüklemen de iyi çıkmış.boşver kurcalama sonuçta gece boyu saatlerce açtın yine de sen bilirsin için rahat edecekse söyle.
çok saol canım ya zahmet oldu yorganı kaça aldığını merak ettim birde bende yarı ortebetik ve yaylı yatak almak istiyorum ama park yatakların ilk 6 ay kullanımı için uygunmu onu düşünüyorum o kancalar yatağı tartmaz gibi geliyor alırken sorucam ama fikrini almak istedim sonrası için mi alıcan yatağı yoksa
ortopedik yataklar bebeğin vücut gelişimi için zararlı canım hatta 10-12 yaşına kadar kullanmayın diyorlar.
bence hemen doktora gözük

iyi dileklerim seninle..:emir_bebek::emir_bebek:

Çok güzel geçti kontrolümüzzz...Çok özlemişimmm bakmaya doyamadım...Şimdi gene bekle 1 ay nasıl geçecek bakalım :)
Gelişimi iyi dedi 800gr ve 29cm olmuş bebişim...Kemikli suratı etlenmiş azcıkkk :)

Kan ,idrar ve şeker yüklemesi sonucunda da herşey normal çıktı çok şükürrr...Daha me istiyim kiiii...
Herkesin iyi geçer kontrolleri ve sağlıkla kucaklarız bebişlerimiziii...

$image.jpg

Herkese slmmmm tatlı anneler ve onların biriciklleri. Bugün kontrolümüz vardı Allah'a şükürler olsun oğlum gayet sağlıklı ve çok tatlıydı :) onu görmek çok güzeldi. Allah hepimizin yavrularını korusun

Çok güzel geçti kontrolümüzzz...Çok özlemişimmm bakmaya doyamadım...Şimdi gene bekle 1 ay nasıl geçecek bakalım :)
Gelişimi iyi dedi 800gr ve 29cm olmuş bebişim...Kemikli suratı etlenmiş azcıkkk :)

Kan ,idrar ve şeker yüklemesi sonucunda da herşey normal çıktı çok şükürrr...Daha me istiyim kiiii...
Herkesin iyi geçer kontrolleri ve sağlıkla kucaklarız bebişlerimiziii...

canım maşallah iyi geçtiğine sevindim..bizimde vardı bugün kontrolümüz..4 boyutlu baktı doktorumuz.ama aklıma takıldı seninle haftamız hemen hmeen aynı ama maşalah senin bebeiş 800 gr mışş..bizimkine 585 gr dedi..bak ben şimdi bunu kafama takarım :KK43:(ama doktor haftasıyla aynı gidiyo ve gelişimide ii dedi...zayıfmı acaba oğluşum :KK43:

canım maşallah iyi geçtiğine sevindim..bizimde vardı bugün kontrolümüz..4 boyutlu baktı doktorumuz.ama aklıma takıldı seninle haftamız hemen hmeen aynı ama maşalah senin bebeiş 800 gr mışş..bizimkine 585 gr dedi..bak ben şimdi bunu kafama takarım :KK43:(ama doktor haftasıyla aynı gidiyo ve gelişimide ii dedi...zayıfmı acaba oğluşum :KK43:

Yok canım gayet normal seninki...Bizimki biraz iri kıyım olacak sanırım...Hatta doktorumuz bana benzeyecek hali yok ya anne babaya benzeyecek tabi dedi güldürdü bizi...Ben 1.75 eşim 1.92...Geçen gittiğimizde kilosu normaldi..Bu sefer öne geçmiş bende şaşırdım...
Belli olmaz bir sonraki ay, 1 hafta geri der dr.umuz...Öyle de olabiliyormuş...Sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalımda gerisi teferruat

Son düzenleme:
sadece onda doğum yapan kayınvaldem var görümcem 19 yaşında onun doğumunu sema soysal yaptırmış.bunu da ben bu doktora başladıktan sonra kayınvaldem doktorun ismini duyunca söyledi.tanıyan yok aslında ama uzun süre devlette çalışmış.baya bir süre de almanyadaki hastanelerde çalışmış o yüzden tanınmıyor heralde diyorum ben.devlette doğum yapıp bir tanıyan olsa iyi olurdu aslında.ben hastaneyi de seviyorum diğer hastaneler çok kalabalık
Evet devlette çalıştığı için tanınmıyor galiba, hastane çok tenha ben de seviyorum, çok rahat oluyor,hastane odaları nasıl ama o konuda bir fikrim yok, ben normal doğum istiyorum acaba doktor bunu destekliyor mu yoksa sezeryancı mı, bunları hiç bilmiyorum:emir_bebek:

Kızlar eltim dün gece apar topar sezeryana alındı. Bebeğimiz doğduğunda kalbi atmıyordu:KK43:(((( tüp kaktılar nefes almaya başladı doktorlar çok umutsuz konuşuyorlar yüzde elli yaşama ümüdi varmış:KK43:( Perişan olduk ve annensinin haberi halen yok bebeğini görmek istiyor:KK43:(((( eltimin adı hicran Kızlar nolur duaa edin bebeğimize bişey olmasın:KK43:(((( Rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize inşallahh...

ya arkadaşlar siz kaç kilo aldınız? ben zaten hamile kaldığımda kiloluydum şimdi 7 kilo aldım doktor geçenlerde kızdı bana ne bu diye :KK43: benim göbeğim yeni yeni çıkıyor ama göğüslerim çok büyüdü çamaşır bulamıyorum o derece oldu :KK43: :KK43: yürüyüşlere çıkıyorum evde hareket halindeyim ama ne bileyim ya napmam lazım ki :KK43: :KK43:
7

bugun kontrolum vardı 5 hafta önce gitmiştim en son hoca bile kilo almıssın dedi :KK43:( o kadar hasta görmesine rağmen üstüne de ekledi ben bile farkedebiliyorum diye,ayrıca ıkı gun oncekı tartıyla bugun arasında bır kılo var bana bısıler oldu fena iştahım var bende tombik hamıle kalanlardanım maalesef :KK43:

X