2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bende calısıyorum ama ne pompa ne böyle kap hiç bakmadı daha nasılsa 4 yada 6 ay kadar evde olucam ya bakalım sonra bakarım heralde... ay alıcak ne çok sey varmışşş
daha emzirme sütyeni atleti vs. alıcazzz...
bak poşetler varmış onlardan almak lazımm

ay canım yaaa
bi kapı kapanırsa bi kapı açılırmışş
sıkıntı olcak biraz ama sizin için belki daha güzel seyler olur

saol tatlım :KK43: inş. eşimde ole dıo uzulme dıo kısmetmz burda bukadarmıs dıo bnde uzlmemeye calişiorum

canım bu topikte bi çoğumuzun başına geldi bu durum ama bebeğin nasibine gerçekten inanıyorum ben allah yardımcınız olsun

bende oğlumun nasıbne inancam artk cok bı sıkntı cekmıcez ama insan işte uzuluo ister istemez :KK43: napalm kadrmzde bolymıs

kızlar günaydın geçmişi okudum gözüm şaşı oldu yaaa :)

bu arada moralim bozuk benim gün geçtikçe kg alıyorum ve bu beni çok rahatsız hissediyor kendimi bakımsız salaş hissediyorum. ben çok mu yiyorum acaba şimdi yazacağım size yediklerimi çok mu sizce ?
SABAH 7 de kahvaltı
*2 dilim tam buğday ekmeği yada çeyrek normal beyaz ekmek
*beyaz peynir 5 zeytin
*1salatalık
*1 domates
çay reçel sarelle vs yok. çok nadir çay kaşığı ile küçük parça sarelle son lokma ekmeğe

ARA ÖĞÜN
10,30 da 1 kutu süt ve sabahtan öğlene kadar 1-1,5 lt su

ÖĞLEN
evde ne yemek varsa akşamdan kalma abartmadan 1 dilim ekmek 1 kase yoğurt ile

ARA ÖĞÜN

15.00 da 1 elma 1 avuç (çok dolu değil ) badem yada fındık
17.00 da 1 kutu süt
AKŞAM
sebze yemeği et yemeği ne varsa yanında pilav makarna abatmadan mesela pilavın yanına fasülye koyarak 1 tabak

ARA ÖĞÜN
10.00 DA 1 bardak süt.

çok mu bu yediklerim şimdi ortalam bi liste yaptım size bu nadir değişiyor mesela hafta sonları kaçamak oluyor ama dondurma vs gibi. ama genelde canım çok tatlı yemek istiyor günde 1 küçük parça çikolata atıyorum ağzıma o kadar. günde mutlaka 4 lt su içiyorum belki çok yiyorum ama etrafımda 2 kişi daha hamile benim yediğimden çok daha fazla yiyorlar. ben bu yemek olayını abartıyor muyum sizce offfff :KK43:

Tetanoz aşımın ikinci dozunu olmaya gittim. 4haftta dolduğu halde yapmadılar. Ptesi geliceksin dediler. İşten zor izin aldığımı söyledim. Yapmadılar. Sonra da birden hungur hungur aglamaya başladım.Herkese deliler gibi bagırdım. İşe gelene kadar elim ayagım titredi. Annem de yanımdaydı onu eve bıraktım önce ama kadıncağız cok korktu.İçime şeytan kaçmış gibi oldum birden.

merhaba arkadaşlar ben 26 haftalık gebeyim karnımda serteşme oluyr diye dün doktora gittim kan ve idrar testi yapıldı ve intihap çıktı doktor antibiyotik(alfasilin 1g)verdi ve fitil(endol)verdi sizce kullanmalımıyım bu ilaçları kullanan varmı aranızda antibiyotikten korkuyorum açıkçası yardım edin banaaaa

Canım ara öğünlerde süt veya yoğurtla birlikte meyve de tüketebilirsin

ya bı arkadasım bugun bana sen artık hastane cantanı hazırla dedı korktum war ya bırden acaba hazırlamalı mıyızz
sizce erken değil mi ya
yoksa tedbırı elden bırakmamak mı lazımm

Tetanos aşısını ben de yaptırmaya gittiğimde yapmadılar tam 30 gün dolacakmış geç olur ama erken olmaz dediler. İki gün varmış Ben de eli boş dönmüştüm

Ben de kullandım ama istemedim başta. Doktor dedi ki enfeksiyon artarsa bebeğin için daha zararlı. Öyle deyince mantıklı geldi.

ya bı arkadasım bugun bana sen artık hastane cantanı hazırla dedı korktum war ya bırden acaba hazırlamalı mıyızz
sizce erken değil mi ya
yoksa tedbırı elden bırakmamak mı lazımm

bılmm hastne cıkısı bı kenarda dursun da dgerlerı ıçn erken bnce

canım çok güzelmiş gerçekten. güle güle kullanın.
Bende senin gibi düşünerek travel sistem alıcam bebek arabamızı. şimdilik ayırttık salı elimizde inşallah :KK16:

sizinkide hayirli olsun canim..Allah saglikla huzurla kullanmak nasip etsin hepimize .. :))

kızlar eşimin bugun son iş gunuymus :KK43: işyerı kapanıomus :KK43: pat dıe cıkarıolar bıraz tazmınatla bu ayın 14 de uzmanlık sınavları var inş. kazanır dıe umut edıorum oğlum inş. bze rızskıyla gelır :KK43: tam alşverş yapıcaz derkn bebgmze cıkıo allahm sen yardm et :KK43:(
insann moralı bozuk olnca tatlı yaparmı hamıle halıyle ben yaptımmm valla
Sıkma canını tatlım. inşallah oğluşunun kısmetine çok işsiz kalmaz canım eşin.:KK16:

kızlar eşimin bugun son iş gunuymus :KK43: işyerı kapanıomus :KK43: pat dıe cıkarıolar bıraz tazmınatla bu ayın 14 de uzmanlık sınavları var inş. kazanır dıe umut edıorum oğlum inş. bze rızskıyla gelır :KK43: tam alşverş yapıcaz derkn bebgmze cıkıo allahm sen yardm et :KK43:(

tatlım allah yardımcınız olsun kısmet bunuda yaşamak varmış inşallah daha iyi bir iş bulur eşin bebişinizin kısmetine

Eki Görüntüle 676501 Eki Görüntüle 676500 Eki Görüntüle 676502

arkadaslar biz bu modeli begenerek aldik cunku bebek arabanizi bu sekilde bir travel sistem alirsaniz ayrica oto koltugu ve anakucagi almaniza gerek yok..ilk 1 yil bu kucuk parcayi hem ana kucagi olarak elde hem arabaya monte ederek bebek arabasi olarak hemde arabaya oto koltugu olarak 3 farki fonksiyon olarak kullanabiliyorsunuz..

hastane cikisinda ana kucagi sart kosuluyormus..trafiktede oto koltugu sart e yaya gezerkende bebek arabasi lazim derken cok guzel hepsini bir yer toplamislar.. zaten ilk zaman bebek cok kucuk olcak bebek arabasina konmaz ayri ayri almaktansa topluca alalim dedik.. tabi kullandiktan sonra tecrube edinicez simdilik hersey normal duruyor :) acizane tavsiyem butcenizi zorlamiyorsa ayri ayri alip ugrasmaktanda derli toplu tek bir travel sistem almaniz .. tek basina oto koltuguna 300 tl civari vermekse ki ilk 1 yil kullanamicaksiniz hem bebek arabasina hemde diger 3 fonksiyon olarak kullaniln bu 2. parcaya bu fiyatlar cok normal.. bu travel sistemi subat ayinda istanbuldan 950 ye aldik pierre cardin ps 802 travel system.. tum ozelliklerini dusununce 4 farkli fonksiyon icin bu para fazla gorunmedi gozumuze..sevgiler..

çok güzelmiş markası neydi bu arabanın şekerim

kızlar oto koltugu almayı düşünen ve bu konuda araştırma yapan varmı ?

ben baktım 0-13 kg olanlar en fazla 8 aya kadar kullanılır yazıyor..ondan sonra yeni bi oto koltugu almamız lazımmış..

ilk başta almasam diye düşündüm ama o zamanda çocugu bi yere nasıl taşıycam hep kucağımdada olmaz çok kararsızım

tatlım bence de diğer arkadaşların dediği gibi trevel sistem al kesene göre daha kullanışlı oluyorlar bence ana kucağı zaten alman gerekiyor araç için bebk arabasıyla uyumlu olunca daha kullanışlı gibi geliyor banada bende kraft trevel rlx yada graco düşünüyorum sende bir bak istersen

çok saol canım darısı başına:):) eksikleri tamamladıkça rahatlıo insan.
park yatağa yarı ortopedik yaylı yatak alıcam araştırdım tavsiye edilen bu.idaşa yataşa falan bakıcam. kayınvalidem üzerine pamuk annem de yün yatak yapılcak dio.sanırım ince bişe olcak .birinden birini yaptırcas.sonuçta bebeğin içine gömülmemesi önemli herhalde.fiyatını hatırladıklarımı söyliim.ateş ölçeri 50ye aldık hızlıal comdan. phılıps aventi eminönünden 170e aldık.bübchen şampuanını 15e aldık english home sepetini 25e aldık.ayy fiyatların hepsini hatırlayamadım.özellikle merak ettiğin varsa sor canım. park yatağını alpay bebeden aldık.

çok saol canım ya zahmet oldu yorganı kaça aldığını merak ettim birde bende yarı ortebetik ve yaylı yatak almak istiyorum ama park yatakların ilk 6 ay kullanımı için uygunmu onu düşünüyorum o kancalar yatağı tartmaz gibi geliyor alırken sorucam ama fikrini almak istedim sonrası için mi alıcan yatağı yoksa

Kızlar benim 50lik yüklenme kötü çıkmıştı bugün korkarak 100lük yaptırdım. İçerken bayağı zorlandım ben hiç bu kadar tatlı bişe içtiğimi hatırlamıyorum çok kötüydü. 3 saatin sonunda da bayağı acıkmıştım kuzum da aç kaldı onca saat. ama neyseki sonucumuz iyi çıktı. 25 gündür yaptığım diyet ve yürüyüş işe yaramış çok şükür. İnanılmaz mutluyum şimdi:))))

50lik yaptırıp 100lük yaptıracak olanlar hiç morallerini bozmasınlar benim 50lik 190 çıkmıştı (sınır 140) ve 100lük normal çıktı. Yediklerinize dikkat edince düşüyor:)

tatlım bence de diğer arkadaşların dediği gibi trevel sistem al kesene göre daha kullanışlı oluyorlar bence ana kucağı zaten alman gerekiyor araç için bebk arabasıyla uyumlu olunca daha kullanışlı gibi geliyor banada bende kraft trevel rlx yada graco düşünüyorum sende bir bak istersen

canım bende graco fusio travel alıcam. gittim yakından da gördüm. çoğu travel sistem gibi hantal değil. baston pusetler gibi hafif. kolayca katlanıyor. arabanın bagajında çok yer kaplamaz.ben çok beğendim graco düşünüyorum dediğin için yazayım dedim :KK34:

Kızlar benim 50lik yüklenme kötü çıkmıştı bugün korkarak 100lük yaptırdım. İçerken bayağı zorlandım ben hiç bu kadar tatlı bişe içtiğimi hatırlamıyorum çok kötüydü. 3 saatin sonunda da bayağı acıkmıştım kuzum da aç kaldı onca saat. ama neyseki sonucumuz iyi çıktı. 25 gündür yaptığım diyet ve yürüyüş işe yaramış çok şükür. İnanılmaz mutluyum şimdi:))))

50lik yaptırıp 100lük yaptıracak olanlar hiç morallerini bozmasınlar benim 50lik 190 çıkmıştı (sınır 140) ve 100lük normal çıktı. Yediklerinize dikkat edince düşüyor:)
hadi gözünaydın canım. bundan sonra hep dikkat edersin hem senin hem de bebişinin sağlığı hep iyi olur inşallah :KK16:

arkadaşlar size tavsiyem bebek arabası alırken kullanışlı ve hafif olmasına dikkat edin,bikere bağaja rahat sığmalı çocuk en az 18 ay binmeli,ve sepeti büyük olmalı çünkü küçük sepet olduğu zaman,hem bebek arbasını itiyorsun hem kendi çantanı hem çocuğun çantası ve yolda aldığın poşetleri taşıyorsun,kızımın arbası çok hantaldı çanta asma yeride yoktu ee sepetide küçük,eve gelene kadar verem oluyordum,yani görüntüsüne sakın aldanmayın,ne kadar pahalıysa okadar zahmetli haberiniz olsun,ayrıca çift yönlüde itile bilsin araba çünkü bazen rüzgar tam çocuğun yüzüne yüzüne esiyor,hemen kendi yönünüze çevirebilin :KK49:

X