2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
aksmaa kdr gezdık aksam babamızda eltımlerden geld ı aldı bızı 30 dk da gelırken yurudukk hoppp bu hafta kı yuruyuzumuz tamam dır (haftada en az 3 gun 30 dk lık demıstı dr mmm)
vee büyük gün bankadan olumlu cvp gelmıs sabah esım ve evın eskı sahıbı ıle(yenı sahıbı bızım hayırlısı ıle ınsl)tapuya gıdıp ustumuze alıcaz esım dıyorkı tapuya alperenın ustunemı yapsakk:KK9::KK9:dedım yokk ulaa ya ıkncı bebemız nıe dıye sorarsa ınsll olurda daa:21:ve sbh gıdecegız kocısımleee hayırlısı ıl eyarına evımız olmus olucakk dua edın bıze ınsll kı hayılrısı ıse sorunsuz bır gun gecırelım ınslllll

sımdı gecmıse azdaha goz atmmm (bu arada mıdemm co kazınyorr oglusum kıpır kıpırrr e acıktı sanırımsaamm kıne vurup duruyorr yemek yee annee!!!dıye )

aynen bana ve babamıza benzesın ıkı tarafıda benzemesinn yahuuuuuuuuuu:KK52::KK52::KK52:
pardon cnm meslek neydı senn yaff hastane fılan dıyorsunyaa:KK6::KK6::KK6::44::44:sorun olmaz sa tabımmm :KK54:
Doktorum canım devlette çalışıyorum.. Ama bu kadar bilgi yeter.. Birgün tanışma imkanı bulursak evlatlarımızla detaylarına inerim..

ama bende annemi çok özledim altı aydır görmüyom, kasım ayında ablamın ikizleri oldu onlara bakıyor yeğenlerimi de göremedim daha :KK43:

Allah yardimcimiz olsun sekerim bende 6 aydir gormuyorum nasip olursa kurban bayraminda gorebilcem :KK5:

Eki Görüntüle 676501 Eki Görüntüle 676500 Eki Görüntüle 676502

arkadaslar biz bu modeli begenerek aldik cunku bebek arabanizi bu sekilde bir travel sistem alirsaniz ayrica oto koltugu ve anakucagi almaniza gerek yok..ilk 1 yil bu kucuk parcayi hem ana kucagi olarak elde hem arabaya monte ederek bebek arabasi olarak hemde arabaya oto koltugu olarak 3 farki fonksiyon olarak kullanabiliyorsunuz..

hastane cikisinda ana kucagi sart kosuluyormus..trafiktede oto koltugu sart e yaya gezerkende bebek arabasi lazim derken cok guzel hepsini bir yer toplamislar.. zaten ilk zaman bebek cok kucuk olcak bebek arabasina konmaz ayri ayri almaktansa topluca alalim dedik.. tabi kullandiktan sonra tecrube edinicez simdilik hersey normal duruyor :) acizane tavsiyem butcenizi zorlamiyorsa ayri ayri alip ugrasmaktanda derli toplu tek bir travel sistem almaniz .. tek basina oto koltuguna 300 tl civari vermekse ki ilk 1 yil kullanamicaksiniz hem bebek arabasina hemde diger 3 fonksiyon olarak kullaniln bu 2. parcaya bu fiyatlar cok normal.. bu travel sistemi subat ayinda istanbuldan 950 ye aldik pierre cardin ps 802 travel system.. tum ozelliklerini dusununce 4 farkli fonksiyon icin bu para fazla gorunmedi gozumuze..sevgiler..

şimdiden hayırlı olsun canım güle güle sağlıkla kullanın :))

kızlar benim yediklerimi bilseniz valla sizin menülerinizi görünce kendimi kötü hissediyorum.ben sabah okula gitmeden çeyrek ekmekle peynir zeytin falan yiyorum açık çay içiyorum.okulda 1-2 saat sonra bazen yine evden getirdiğim peynir ekmek veya çikolatalı ekmek ya da börek kek falan götürüyorum onu yiyorum.gerçi yanlarında da bir meyve yiyorum.eve gelince evdeki bir yemekten yiyorum yada tost falan yapıyorum kendime.bazen kızımla çorba içiyoruz.zaten o zamana kadar nerdeyse 1 ekmeği götürmüş oluyorum.sonra akşam yemeği yemekten sonra meyve.akşam da yine acıkıyorum ekmekle peynir zeytin birşeyler atıştırıyorum.peynire taktım zaten çok yiyorum.
:KK56:bu arada çikolata baya yediğim oluyor.bu aralar da günde 2 dondurma yiyorum.tatlı yiyorum maşallah.hiç yoğurt yemiyorum.sütü de 1 gün içmezsem birgün içiyorum.meyve yeme konusunda iyiyim işte.ne bileyim kilo önemli değil onu takmam da ben çok zayıftım zaten yine veririm.benim taktığım bebeğime bir zararı olur muki.kendimi de hiç tutamam.yani ben hamilelikten önce de böyleydim hamilelikte kısıtlayamıyorum kendimi

boşver canım sağlıklı olsun bebiş yeter :))

Eki Görüntüle 676711

Herkese slmmmm tatlı anneler ve onların biriciklleri. Bugün kontrolümüz vardı Allah'a şükürler olsun oğlum gayet sağlıklı ve çok tatlıydı :) onu görmek çok güzeldi. Allah hepimizin yavrularını korusun

stresi atmışsın canım demiştim sana görmenin heyecan verici olduğunu :)) ben de özledim oğlumu belki yarın gideriz kontrole

canım maşallah iyi geçtiğine sevindim..bizimde vardı bugün kontrolümüz..4 boyutlu baktı doktorumuz.ama aklıma takıldı seninle haftamız hemen hmeen aynı ama maşalah senin bebeiş 800 gr mışş..bizimkine 585 gr dedi..bak ben şimdi bunu kafama takarım :KK43:(ama doktor haftasıyla aynı gidiyo ve gelişimide ii dedi...zayıfmı acaba oğluşum :KK43:

bence hiç kafana takma canım zaten doktor da normal demiş. birincisi döllenme zamanı farklı olabiliir. ikincisi de, benim bildiğim bebeğin gelişiminde bi alt limit bi üst limit var, birbirine paralel iki çizgi düşün, senin oğluşunun gelişimi bu iki çizginin içinde herhangi bi yerdeyse endişelenmeye gerek yok, genetik faktörler var mesela..

Bende aranıza yeni katıldım.Sizlerden cok şey öğrendim bilgi akışı süper.Grafcım beni ekler misin?tahmini doğum tarihim 04/07/2013 adı zeynep beren olacak.Gebze den olan var mı?Varsa hangi doktora gidiyorsunuz?Doktorumdan hiç memnun değilim de.Cevaplarınızı bekliyorum.

aramıza hoşgeldin canım :)))

Gunaydin kizlar dun kontrole gittik cok iyiydi herseyy.kizim 650 gr olmuss.gelinlik caga gelmis.video cektik fotograf da koymaya calisirim
Bu arada doktor cok kizdi.bir ayda 3 kilo almisim diye.yasakladi kizartmayi felann.

Son düzenleme:
erkenden oturdum geçmişi okuyup bitireyim diye :)) ama ben azıcık ayrılınca yine birikecek biliyorum :KK43:

ooo sanırım siz benim memleketimden bahsediyorsunuz... konya :KK43:(

evet memleketimiz gez dünyayı gör Konyayı :)

kızlar eşimin bugun son iş gunuymus :KK43: işyerı kapanıomus :KK43: pat dıe cıkarıolar bıraz tazmınatla bu ayın 14 de uzmanlık sınavları var inş. kazanır dıe umut edıorum oğlum inş. bze rızskıyla gelır :KK43: tam alşverş yapıcaz derkn bebgmze cıkıo allahm sen yardm et :KK43:(

Allah hepinize sağlık versin cicim bebek şansıyla gelir derler iini ferah tut

insann moralı bozuk olnca tatlı yaparmı hamıle halıyle ben yaptımmm valla
asıl bozuk olunca yapar tatlı insana moral veriri :)

7

bugun kontrolum vardı 5 hafta önce gitmiştim en son hoca bile kilo almıssın dedi :KK43:( o kadar hasta görmesine rağmen üstüne de ekledi ben bile farkedebiliyorum diye,ayrıca ıkı gun oncekı tartıyla bugun arasında bır kılo var bana bısıler oldu fena iştahım var bende tombik hamıle kalanlardanım maalesef :KK43:

siz benim yediklerimi görseniz cook rahatsız olursunuz demekki :)) bana menüleriniz diyet yemeği gibi geldi :))
walla diyet menüsü de olsa 7,5 kg aldım işte beni sinir eden de bu :KK43:

kızlar benim yediklerimi bilseniz valla sizin menülerinizi görünce kendimi kötü hissediyorum.ben sabah okula gitmeden çeyrek ekmekle peynir zeytin falan yiyorum açık çay içiyorum.okulda 1-2 saat sonra bazen yine evden getirdiğim peynir ekmek veya çikolatalı ekmek ya da börek kek falan götürüyorum onu yiyorum.gerçi yanlarında da bir meyve yiyorum.eve gelince evdeki bir yemekten yiyorum yada tost falan yapıyorum kendime.bazen kızımla çorba içiyoruz.zaten o zamana kadar nerdeyse 1 ekmeği götürmüş oluyorum.sonra akşam yemeği yemekten sonra meyve.akşam da yine acıkıyorum ekmekle peynir zeytin birşeyler atıştırıyorum.peynire taktım zaten çok yiyorum.
:KK56:bu arada çikolata baya yediğim oluyor.bu aralar da günde 2 dondurma yiyorum.tatlı yiyorum maşallah.hiç yoğurt yemiyorum.sütü de 1 gün içmezsem birgün içiyorum.meyve yeme konusunda iyiyim işte.ne bileyim kilo önemli değil onu takmam da ben çok zayıftım zaten yine veririm.benim taktığım bebeğime bir zararı olur muki.kendimi de hiç tutamam.yani ben hamilelikten önce de böyleydim hamilelikte kısıtlayamıyorum kendimi

walla bence besleniyordur peynir dondurma süt olan şeyler ya bende dondurma arada yiyorum süper mutlu oluyor oğlum tekme üstüne tekme :)

herkese günaydın kızlar
aksmaa kdr gezdık aksam babamızda eltımlerden geld ı aldı bızı 30 dk da gelırken yurudukk hoppp bu hafta kı yuruyuzumuz tamam dır (haftada en az 3 gun 30 dk lık demıstı dr mmm)
vee büyük gün bankadan olumlu cvp gelmıs sabah esım ve evın eskı sahıbı ıle(yenı sahıbı bızım hayırlısı ıle ınsl)tapuya gıdıp ustumuze alıcaz esım dıyorkı tapuya alperenın ustunemı yapsakk:KK9::KK9:dedım yokk ulaa ya ıkncı bebemız nıe dıye sorarsa ınsll olurda daa:21:ve sbh gıdecegız kocısımleee hayırlısı ıl eyarına evımız olmus olucakk dua edın bıze ınsll kı hayılrısı ıse sorunsuz bır gun gecırelım ınslllll

sımdı gecmıse azdaha goz atmmm (bu arada mıdemm co kazınyorr oglusum kıpır kıpırrr e acıktı sanırımsaamm kıne vurup duruyorr yemek yee annee!!!dıye )

aynen bana ve babamıza benzesın ıkı tarafıda benzemesinn yahuuuuuuuuuu:KK52::KK52::KK52:
pardon cnm meslek neydı senn yaff hastane fılan dıyorsunyaa:KK6::KK6::KK6::44::44:sorun olmaz sa tabımmm :KK54:
hayırlı olsun şimdiden canım.ne güzel bebeğiniz yepyeni eve gelecek işte.

günaydın kızlar :)

kızlar geçenlerde konuşulmuştu doğuma giderken fön çekmek yada ördürmek saçı. bende komşumla konuşuyordum dün 1,5 yaşında oğlu var doğuma giderken fön mü çektirsem doğum fotograflarında kötü çıkmayayım felan diye bana doğumunu anlattı çok güldüm :) ben fön çektircem deyince kahkaha attı bende dedi sancım geldi duş aldım saçımı başımı yaptım hatta makyaj malzemelrirmi aldım malum daha hafifi ağrı hafif makyajınıda yapmış gitmiş. güzel güzel giyinmiş güzel dediğim tişört altta eşofman spor ayakkabı. tabi ağrı gelince diyor bağırmaktan saç baş rimel kalmadı aktı diyor birde suyum bi anda gelince eşofman ayakkabı vs her taraf mahvoldu o an ne makyaj ne kıyafet ordan giydirdiler yeşil önlük bi terlik maymuna döndüm diyor yazık garibimi sonra sezeryana almışlar ayılmış ama kendinde değilmiş tabi akan rimeller vs ilk 2 gün kımıldayamadım fotolar facia diyor :) güzel olacaz diye onun duruma düşmeyelim de :)

günaydın kızlar :)

kızlar geçenlerde konuşulmuştu doğuma giderken fön çekmek yada ördürmek saçı. bende komşumla konuşuyordum dün 1,5 yaşında oğlu var doğuma giderken fön mü çektirsem doğum fotograflarında kötü çıkmayayım felan diye bana doğumunu anlattı çok güldüm :) ben fön çektircem deyince kahkaha attı bende dedi sancım geldi duş aldım saçımı başımı yaptım hatta makyaj malzemelrirmi aldım malum daha hafifi ağrı hafif makyajınıda yapmış gitmiş. güzel güzel giyinmiş güzel dediğim tişört altta eşofman spor ayakkabı. tabi ağrı gelince diyor bağırmaktan saç baş rimel kalmadı aktı diyor birde suyum bi anda gelince eşofman ayakkabı vs her taraf mahvoldu o an ne makyaj ne kıyafet ordan giydirdiler yeşil önlük bi terlik maymuna döndüm diyor yazık garibimi sonra sezeryana almışlar ayılmış ama kendinde değilmiş tabi akan rimeller vs ilk 2 gün kımıldayamadım fotolar facia diyor :) güzel olacaz diye onun duruma düşmeyelim de :)

herseyleri aldılar üzerimden toka bile taktırmadılar..uğurlu künyemi bile.. Bi güzel silindim paklandım.. Herhalde anca fönü kalır yine sacımın gerisine izin yok

günaydın herkese :) dün şeker yükleme testimin sonuçlarını doktoruma gösterdim iyi çıkmış dedi.. çok sevindim :) sonuçlar şöyle :
100 gr 0 dk 89
100 gr 60 dk 158,5
100 gr 120 dk 124,1
100 gr 180 dk 116,2

sonuçlar bu şekil..

kızımı da gördüm maşşalah saglıgı yerinde kilosu 842gr boyu 32,2cm dedi doktor :)protein agırlıklı beslen dedi doktorum.

X