2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

tamamen deterjanla ve bizim camasırlarla beraber yıkıyorum..
granül sabunun camasırların üzerinden cıkmadıgını herkes söylüyor..sadece doktorlar değil..

tercih meselesi..denersin..istediğinle devam edersin tatlım..sıvı deterjan ya da bildiğin tozlar var ya evde ne varsa ondan kullanıyorum..

Son düzenleme:
Bitiremediimm geçmişiii
işe gitme vaktim geldi kızlar şimdi koşarak hazırlanıp çıkmam lazımmm. püfffff
canım hiiççç işe gitmek istemiyor yaaaaa
Neyse kızlar ben çıktım iş yerinde fırsat buldukça uğrarım

normal kendi çamaşırlarımız için kullandığımız deterjanla bizimkilerle birlikte yıkamak en doğrusu yani. sen tecrübelisin canım sen ne dersen o benim için

normal kendi çamaşırlarımız için kullandığımız deterjanla bizimkilerle birlikte yıkamak en doğrusu yani. sen tecrübelisin canım sen ne dersen o benim için
güzelim denersin..ama ben yaşadıklarımı yazıyorum..benim bebekte 6. ayda atopik dermatit gelişmişti..bu düzene gecince ve mustela ile yıkayınca vallaha da billaha da gecti..hamileyim..agzımdan yalan cıkmaz..Allah muhafaza...
sen kendi bebeğinin profesörü olcan..en iyiyi bizzat yasayarak yapıcan inşallah...
bunlar benim yasadıklarım..
vallaha ne dönemdi..
cocuk kasındıkca biz süte mi alerjisi var ona mı var buna mı var derken doktor test sonuclarına bakıp bi kahkaha attıydı ben aglıyoken..hiç unutmam...
benim cocuk megersem BİM deterjanı istiyomus...fazla özen değil...komediydi ya yasadıklarımız...

çok mu klasikk ne? :44:

evet..haklısın tatlım..cok klasik..ama artık her tarafta yeni isimler türedi..
cocuk 20 yasına geldiginde etrafta ayşe olmicak veeeeee klasik olanlar bu yeni ırmak nehir doga masal öykü alara dilara falan kaynicak her yer diye düsündüm...
bilmem ki...

sizleri de anlıyorum..ille deterjan omo persil onu bunu kullamak istemeyenler dalinin sıvı deterjanı var..ona ne dersiniz..sıvı sonucta..ben baya kullandım..bitince evde ne varsa ondan devam ettim işte..

mantıklı ama ayşe fatma gibi isimlerin pek tükeneceği düşüncesinde değilim nedense...
ne zor dimi insanın evladına bi isim bulması...

slm canlarım
nasılsınız ben biraz yürüyüş yapmak bahanesi ile arkadaşıma kaçim

mantıklı ama ayşe fatma gibi isimlerin pek tükeneceği düşüncesinde değilim nedense...
ne zor dimi insanın evladına bi isim bulması...
vallaha ya kesşke dillense de kendi koysa...
dün bi etrafa acayım dedim..ne ısındıydım bade ismine...
yok şarap demekmişmiş yok o muymuş..yok bu muymuş...
kusturdu millet beni yaaa...
cıksın kendi koysun su kız ismini yaw

sizleri de anlıyorum..ille deterjan omo persil onu bunu kullamak istemeyenler dalinin sıvı deterjanı var..ona ne dersiniz..sıvı sonucta..ben baya kullandım..bitince evde ne varsa ondan devam ettim işte..

ya aslında bulaşıklar için bile aynı şeyi söylüyolar... tablet veya toz deterjanlar çamaşır ve bulaşıklar üzerinde kalıntılar bırakıyor ama sıvı deterjanda böyle bir durumla karşılaşılmıyor... ben bunu bizzat test ettim...bulaşık makinesi için servisten geldiklerinde özellikle evde bebek veya hamile varsa tablet deterjan sokmayın evinize diye uyarmışlardı eşimi...

senin de söylediğin gibi deneme yanılma yöntemi en doğru olanı bence... kimi bebekler doğuştan alerjik olur en doğal en kaliteli ürüne reaksiyon gösterir pazar malına tepki göstermez gibi bi durum söz konusu bence...

hımmm hemen deneyeceğim hafat sonu :)

olmaz ılla kendım yapıcam aklıma koydum yha sımdı hındstan cevzlı faln. valla ben yapıorum tatlm arada kızarma aldım zatn kılo amannn bda hamıle olucakmıyım acaba ne yapsam kar obur turlu zatn yemyorum :)

bende bazen öyle düşünüyorum bir daha hamile mi olacam boşver diye ama sonra hadi veremezsem eski halime dönemezsem vs diye panik oluyorum boşver yap kendin ye:)

kizlar ben sanki simdi yikarsak erkenmis doguma kadar geri kirlanir tozlanirmis son 1 hafta yikiyip hazirlayalim diye dusunuyroum :))) komik ama gebelik boyle birsey demekmis heralde sacma sapan dusunceler ve evhamli olmak

ben önümüzdeki ay yıkayıp koyacağım erken doğum felan olur diye olurda tozlanırsa sonra bi daha yıkarım napıyım :)

gerçekten mi ayda olsa bilmem de günlük pahalıymış,bir de konyada doğum yapcam ben böyle bir imkan olabilir mi acaba

bugün butikbebedekiler fena değil bir bak istersen[/QUOTE]

walla bilmiyorum ben konyada oturmuyorum ama konyalıyım doğum için geleceğim ailemin yanına arkadaşlarım farabiyi tavsiye etti araştırıyorum şimdi ama bende özelle karşı antipatim var sevmiyorum devlet daha güven veriyor bana

Offfff öğle yemeğinin üstüne canım cok fena bi kafe çekiyor... Siz burda sağlıklı beslendikçe ben kendimi cok suçlu hissediyorum;(((((

walla bizde kızlrla yedik dondurma mı yesek dediler onlar mı hamile ben mi bilmedim kaçamak yapmaya zorluyorlar :)

ya amannn... herker herşeye bişey söylüyo zaten... boşver dillendirme... sen bak araştır eşinle ver kararını... zaten bu dönemde kafamız allak pullak oluyo... herşeye takılıyoruz...

kendileri gün vermedimi bana kart verdi üzerine yazdı bu tarihte gel dedi... çok tuhaf bu insanlar ya yapsalar ne olacakmış acaba

bence hiç takılma ya boşver bırak şarap demek olsun işte yıllandıkça güzelleşir kızın şarap gibi olur. o senin çocuğun kimseyi takma beğendiysen koy bence :)

Izlar dalan roxy aldim sabun tozu.onunla yikayacagim.ve ayri atacagim makineye.kendi camasirlarimizla yikamamiz dogru degil bence.her turlu bakteri mikrop ustumuze sinebilir disaridan.o yuzden ayri yikamaliyiz bence.

konyalılar...
bizim ilk tayin yerimiz konya idi..
orda bi arkadasım var..kadın dogumcu..
dürüstlük vicdan deyince gözü kapalı yatarım koltuguna..
büyükşehir belediye hastanesi nihal demirköprülü...
inanılmaz iyi bir doktor..inanılmaz iyi bir operatör..
2 yavrusunu da 27 . haftada dogurmak zorunda kalmış inanılmaz deneyimli bi anne...
tavsiye ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…