2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Bu rüyalar çok yoruyor insanı yaa.Hayır olsun canım inşallah..

bende mustela almayı düşünüyorum bakalım..

:KK53::KK53:Nasıl deterjanla yıkadın peki sonra ?? Bizde öyle yapalım

Kesnlikle canım. insanın kafasında daha bir netleşiyor. E birde burada tecrübeli annişlerimizde var onlarda çok bilgilendiriyor bizi :KK16:

bana daha erken gibi geliyor hastane çantası hazırlamak için 1 ay daha beklerim ben :44:

ya şu beşiği bende çookk beğeniyorum ama evim çok küçük ve çok uzun süre kullanılmıycak bir ürün. ama gerçekten çook sevimli duruyor. Almazsam aklımda kalıcak bişey sanırım. alırsamda sonra ben bunu nereye koyucam ya offf diyeceğim bir ürün :KK1::KK1:

ooo hadi hayırlı haberlerle dönün inşallah canım. bende çook özledim oğluşumu salı gelsin artııkk

tamamen deterjanla ve bizim camasırlarla beraber yıkıyorum..
granül sabunun camasırların üzerinden cıkmadıgını herkes söylüyor..sadece doktorlar değil..

tercih meselesi..denersin..istediğinle devam edersin tatlım..sıvı deterjan ya da bildiğin tozlar var ya evde ne varsa ondan kullanıyorum..

Son düzenleme:
Bitiremediimm geçmişiii
işe gitme vaktim geldi kızlar şimdi koşarak hazırlanıp çıkmam lazımmm. püfffff
canım hiiççç işe gitmek istemiyor yaaaaa :KK52::KK52:
Neyse kızlar ben çıktım iş yerinde fırsat buldukça uğrarım :KK54::KK54:

tamamen deterjanla ve bizim camasırlarla beraber yıkıyorum..
granül sabunun camasırların üzerinden cıkmadıgını herkes söylüyor..sadece doktorlar değil..

tercih meselesi..denersin..istediğinle devam edersin tatlım..sıvı deterjan ya da bildiğin tozlar var ya evde ne varsa ondan kullanıyorum..
normal kendi çamaşırlarımız için kullandığımız deterjanla bizimkilerle birlikte yıkamak en doğrusu yani. sen tecrübelisin canım sen ne dersen o benim için :KK16: :KK1:

normal kendi çamaşırlarımız için kullandığımız deterjanla bizimkilerle birlikte yıkamak en doğrusu yani. sen tecrübelisin canım sen ne dersen o benim için :KK16: :KK1:
güzelim denersin..ama ben yaşadıklarımı yazıyorum..benim bebekte 6. ayda atopik dermatit gelişmişti..bu düzene gecince ve mustela ile yıkayınca vallaha da billaha da gecti..hamileyim..agzımdan yalan cıkmaz..Allah muhafaza...
sen kendi bebeğinin profesörü olcan..en iyiyi bizzat yasayarak yapıcan inşallah...
bunlar benim yasadıklarım..
vallaha ne dönemdi..
cocuk kasındıkca biz süte mi alerjisi var ona mı var buna mı var derken doktor test sonuclarına bakıp bi kahkaha attıydı ben aglıyoken..hiç unutmam...
benim cocuk megersem BİM deterjanı istiyomus...fazla özen değil...komediydi ya yasadıklarımız...

çok mu klasikk ne? :44:

evet..haklısın tatlım..cok klasik..ama artık her tarafta yeni isimler türedi..
cocuk 20 yasına geldiginde etrafta ayşe olmicak veeeeee klasik olanlar bu yeni ırmak nehir doga masal öykü alara dilara falan kaynicak her yer diye düsündüm...
bilmem ki...

sizleri de anlıyorum..ille deterjan omo persil onu bunu kullamak istemeyenler dalinin sıvı deterjanı var..ona ne dersiniz..sıvı sonucta..ben baya kullandım..bitince evde ne varsa ondan devam ettim işte..

evet..haklısın tatlım..cok klasik..ama artık her tarafta yeni isimler türedi..
cocuk 20 yasına geldiginde etrafta ayşe olmicak veeeeee klasik olanlar bu yeni ırmak nehir doga masal öykü alara dilara falan kaynicak her yer diye düsündüm...
bilmem ki...

mantıklı ama ayşe fatma gibi isimlerin pek tükeneceği düşüncesinde değilim nedense...
ne zor dimi insanın evladına bi isim bulması...

slm canlarım :KK16:
nasılsınız ben biraz yürüyüş yapmak bahanesi ile arkadaşıma kaçim :KK55:

Kesinlikle katılıyorum.. 2-3 haftaya ayda bir ultrason sadece bizim gibi hastadan döner sermaye ile para kazanan ülkelerde var.. Yazık bi durum.. Sağlıkçıyım ve herşeyin farkındayım .. Bu anlamda cok geri bizim ülke..

canimcim bu durumu ancak ya tam senin gibi isin icinde olunca yada baska ukelerdeki durumu gorupte disardan memleketimize bakinca farkediyorsun.. yoksa kaptirip gidiyorsun kendini ortama cevreye..ben hamileligimin basindan beri 2 ayri kurum ve doktora duzenli muayene oluyordum.. ( ilk gebe oldugumu ogrendigimde gittigimiz doktoru saymiyorum.. 2 si burda (biri bagli oldugum devlet ve digeri kendi arastirmamizla buldugumuz ozel bir klinik) ve birde tr de istanbulda cok meshur isim vermiyim bir bayan ismi hastane.. (anadolu yakasinda sahilyolunda sonra bir ozel universteyle birlesti ) :) herhangi bir ozel hastaneye gore 3 misli tum fiyatlari ..e neden diyosun yaptigin is ayni iste ayni labaratuvar islemi ayni muayene ayni konusmalar .. ve ben tr dede sgk li olmama ragmen 3 misli sgk nin odemesi disinda hasta payi olarak hep 3 misli para odedik.. inanirmisiniz ilk gebelik tahlilleri icin sadece hasta payi 760 tl hesap cikardilar ve her gittigimde hastane tiklim tiklim..dumur oluyordum bu insanlar neden bukadar ragbet gosteriyorlar paralarinin delisimi bunlar diye memnuniyetsizdim fakat yarim birakmak istemedim zaten geri doncem tekrar tr ye dondugumde daha aklibasinda bir hastane bulurum diye dusundum..ki oyle de olacak..bir aklimda ( annemi ikna edebilirsem) nerdeyse devlete gidip su haksiz ozel hastanelere verecegim dogum parasinin yarisini personele gonlumden geldigi gibi dagitayim hic olmaassa ticari bir is olmamis olur diye dusunuyorum...ve ben bastanberi tum testler islemler muayeneler hep cift dikis hatta bazen 3 dikis gitti.. ordakini burasi kabul etmeid bastan tekrar kendileri test yaptilar burayi orasi anlamadi derken..en son 3 hafta once nerdeyse anemi ilan ettiler beni :)) neymis kanimdaki lokosit degeri yukseliyormus aldim testleri gittim devlete nedir bu isin asli dedim dr de e hamilesin tabiki yukselecek delimi bunlar dedi .. ki bu ozel klinik 1 ay boyunca bizden her hafta tum kan tahlillerini tekrar tekar yaptirmislardi guya lokositteki artisi takip ediyorlarmis.. sonra anladim ki tamamen sisirme bir durum insani aptal yerine koymaya calisiyorlar..beni muallakta birakmalarindan okadar yildim biktim ki son 3 haftadir hicbiryere gitmiyorum kendimi dinliyorum sadece ve 2 haftaya tr ye gidiyorum insAllah dogum icin nasil olsa bulcaz bir hastane dr bir sekilde dogrucam diye saliverdim ..cok paniktim o tr deki 2 li test beni cok uzdu 335 de 1 ihtimal olmasina ragmen 3 luyude yaptirman lazim soyle boyle demeleri o aralardai tum tahlillerin tekrar tekrar yapilmasi ..hem maddi hem manevi yoruyor insani .. simdiye kadar iyi derece bir bebek odasi parasi harcadik elde ne var bos sadece burda su var sunda bu var diyip irdeliyiyorlar bir test bir tahlil bir birsey daha ee sonuc diyorsun haaa yok hersey yolunda tamam iyi guzel yoluna devam ee ne moralimi bozdun kurcaladinki neydi yani diyosun..yada yine bir devlet hastanesinin dr sine gidip danisiyorsun nedense ben tr dede burdada devlet hastanelerinin soylediklerine daha cok guveniyorum cunku ticari amaclari yok daha gercekci yaklasiyorlar.. gebelik muayene ve testleri tam bir ticaret olmus memlekette..ve sezaryanda ayni durumdaymis sanirim engel olmuslar simdilerde.. ayyy bir dokun bin ah isit oldu benim isim yoruldum yaz yazzz ...:))

mantıklı ama ayşe fatma gibi isimlerin pek tükeneceği düşüncesinde değilim nedense...
ne zor dimi insanın evladına bi isim bulması...
vallaha ya kesşke dillense de kendi koysa...
dün bi etrafa acayım dedim..ne ısındıydım bade ismine...
yok şarap demekmişmiş yok o muymuş..yok bu muymuş...
kusturdu millet beni yaaa...
cıksın kendi koysun su kız ismini yaw

sizleri de anlıyorum..ille deterjan omo persil onu bunu kullamak istemeyenler dalinin sıvı deterjanı var..ona ne dersiniz..sıvı sonucta..ben baya kullandım..bitince evde ne varsa ondan devam ettim işte..

ya aslında bulaşıklar için bile aynı şeyi söylüyolar... tablet veya toz deterjanlar çamaşır ve bulaşıklar üzerinde kalıntılar bırakıyor ama sıvı deterjanda böyle bir durumla karşılaşılmıyor... ben bunu bizzat test ettim...bulaşık makinesi için servisten geldiklerinde özellikle evde bebek veya hamile varsa tablet deterjan sokmayın evinize diye uyarmışlardı eşimi...

senin de söylediğin gibi deneme yanılma yöntemi en doğru olanı bence... kimi bebekler doğuştan alerjik olur en doğal en kaliteli ürüne reaksiyon gösterir pazar malına tepki göstermez gibi bi durum söz konusu bence...

Ben de çok severim kızartma ama yapamıyorum. Kabağı ve patlıcanı kızartma yaparmış gibi önce boydan ikiye bölüp sonra ince dilimliyorum. derin bir kap içinde üzerlerne tuz sızma zeytinyağı, tatlı toz kırmızıbiber ve sarımsak tozu serpip iyice elimle karıştırıyorum. Sonra onları yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizip fırına veriyorum. Üzerine domatesli sos pişiriyorum ve sarımsaklı yoğurt koyuyorum. inanın kızartmayı hiç aratmıyor hem de derin yağda kızarmadığı için sağlığa zararı yok. Çok tavsiye ederim. Misafirlerime de yaptım kızartma zannetti hepsi.

hımmm hemen deneyeceğim hafat sonu :)

olmaz ılla kendım yapıcam aklıma koydum yha sımdı hındstan cevzlı faln. valla ben yapıorum tatlm arada kızarma aldım zatn kılo amannn bda hamıle olucakmıyım acaba ne yapsam kar obur turlu zatn yemyorum :)

bende bazen öyle düşünüyorum bir daha hamile mi olacam boşver diye ama sonra hadi veremezsem eski halime dönemezsem vs diye panik oluyorum :KK43: boşver yap kendin ye:)

kizlar ben sanki simdi yikarsak erkenmis doguma kadar geri kirlanir tozlanirmis son 1 hafta yikiyip hazirlayalim diye dusunuyroum :))) komik ama gebelik boyle birsey demekmis heralde sacma sapan dusunceler ve evhamli olmak :p

ben önümüzdeki ay yıkayıp koyacağım erken doğum felan olur diye olurda tozlanırsa sonra bi daha yıkarım napıyım :)

işte benim de hiç bilgim yok o yüzden sordum arkadaş yazmış ücretliymiş de sanırım bir yerden bilgi alabilsek .sen nerde yapacaksın doğumu konyada?

canım bildiğim kadarıyla aylığı ya da günlüğü 10 dolar gibi bir fiyat bunu uzun yıllara vurduğunda epey maliyet yapıyor, yapan hastaneler var özel dolaplarında saklıoyorlar diye biliyorum ve bir hastalık olduğunda kordon kanı sahibi ya da başkası için iyileştirici özelliği olabiliyormuş

gerçekten mi ayda olsa bilmem de günlük pahalıymış,bir de konyada doğum yapcam ben böyle bir imkan olabilir mi acaba

bugün butikbebedekiler fena değil bir bak istersen[/QUOTE]

walla bilmiyorum ben konyada oturmuyorum ama konyalıyım doğum için geleceğim ailemin yanına arkadaşlarım farabiyi tavsiye etti araştırıyorum şimdi ama bende özelle karşı antipatim var sevmiyorum devlet daha güven veriyor bana

Offfff öğle yemeğinin üstüne canım cok fena bi kafe çekiyor... Siz burda sağlıklı beslendikçe ben kendimi cok suçlu hissediyorum;(((((

walla bizde kızlrla yedik dondurma mı yesek dediler onlar mı hamile ben mi bilmedim kaçamak yapmaya zorluyorlar :)

ya amannn... herker herşeye bişey söylüyo zaten... boşver dillendirme... sen bak araştır eşinle ver kararını... zaten bu dönemde kafamız allak pullak oluyo... herşeye takılıyoruz...

Tetanoz aşımın ikinci dozunu olmaya gittim. 4haftta dolduğu halde yapmadılar. Ptesi geliceksin dediler. İşten zor izin aldığımı söyledim. Yapmadılar. Sonra da birden hungur hungur aglamaya başladım.Herkese deliler gibi bagırdım. İşe gelene kadar elim ayagım titredi. Annem de yanımdaydı onu eve bıraktım önce ama kadıncağız cok korktu.İçime şeytan kaçmış gibi oldum birden.

kendileri gün vermedimi bana kart verdi üzerine yazdı bu tarihte gel dedi... çok tuhaf bu insanlar ya yapsalar ne olacakmış acaba

canimcim bu durumu ancak ya tam senin gibi isin icinde olunca yada baska ukelerdeki durumu gorupte disardan memleketimize bakinca farkediyorsun.. yoksa kaptirip gidiyorsun kendini ortama cevreye..ben hamileligimin basindan beri 2 ayri kurum ve doktora duzenli muayene oluyordum.. ( ilk gebe oldugumu ogrendigimde gittigimiz doktoru saymiyorum.. 2 si burda (biri bagli oldugum devlet ve digeri kendi arastirmamizla buldugumuz ozel bir klinik) ve birde tr de istanbulda cok meshur isim vermiyim bir bayan ismi hastane.. (anadolu yakasinda sahilyolunda sonra bir ozel universteyle birlesti ) :) herhangi bir ozel hastaneye gore 3 misli tum fiyatlari ..e neden diyosun yaptigin is ayni iste ayni labaratuvar islemi ayni muayene ayni konusmalar .. ve ben tr dede sgk li olmama ragmen 3 misli sgk nin odemesi disinda hasta payi olarak hep 3 misli para odedik.. inanirmisiniz ilk gebelik tahlilleri icin sadece hasta payi 760 tl hesap cikardilar ve her gittigimde hastane tiklim tiklim..dumur oluyordum bu insanlar neden bukadar ragbet gosteriyorlar paralarinin delisimi bunlar diye memnuniyetsizdim fakat yarim birakmak istemedim zaten geri doncem tekrar tr ye dondugumde daha aklibasinda bir hastane bulurum diye dusundum..ki oyle de olacak..bir aklimda ( annemi ikna edebilirsem) nerdeyse devlete gidip su haksiz ozel hastanelere verecegim dogum parasinin yarisini personele gonlumden geldigi gibi dagitayim hic olmaassa ticari bir is olmamis olur diye dusunuyorum...ve ben bastanberi tum testler islemler muayeneler hep cift dikis hatta bazen 3 dikis gitti.. ordakini burasi kabul etmeid bastan tekrar kendileri test yaptilar burayi orasi anlamadi derken..en son 3 hafta once nerdeyse anemi ilan ettiler beni :)) neymis kanimdaki lokosit degeri yukseliyormus aldim testleri gittim devlete nedir bu isin asli dedim dr de e hamilesin tabiki yukselecek delimi bunlar dedi .. ki bu ozel klinik 1 ay boyunca bizden her hafta tum kan tahlillerini tekrar tekar yaptirmislardi guya lokositteki artisi takip ediyorlarmis.. sonra anladim ki tamamen sisirme bir durum insani aptal yerine koymaya calisiyorlar..beni muallakta birakmalarindan okadar yildim biktim ki son 3 haftadir hicbiryere gitmiyorum kendimi dinliyorum sadece ve 2 haftaya tr ye gidiyorum insAllah dogum icin nasil olsa bulcaz bir hastane dr bir sekilde dogrucam diye saliverdim ..cok paniktim o tr deki 2 li test beni cok uzdu 335 de 1 ihtimal olmasina ragmen 3 luyude yaptirman lazim soyle boyle demeleri o aralardai tum tahlillerin tekrar tekrar yapilmasi ..hem maddi hem manevi yoruyor insani .. simdiye kadar iyi derece bir bebek odasi parasi harcadik elde ne var bos sadece burda su var sunda bu var diyip irdeliyiyorlar bir test bir tahlil bir birsey daha ee sonuc diyorsun haaa yok hersey yolunda tamam iyi guzel yoluna devam ee ne moralimi bozdun kurcaladinki neydi yani diyosun..yada yine bir devlet hastanesinin dr sine gidip danisiyorsun nedense ben tr dede burdada devlet hastanelerinin soylediklerine daha cok guveniyorum cunku ticari amaclari yok daha gercekci yaklasiyorlar.. gebelik muayene ve testleri tam bir ticaret olmus memlekette..ve sezaryanda ayni durumdaymis sanirim engel olmuslar simdilerde.. ayyy bir dokun bin ah isit oldu benim isim yoruldum yaz yazzz ...:))

ülkemizin tüümmmmmmm doktorlarının bilgisine sonsuzzzz güveniyorum..
benim gebelik için tek baktıgım kriter ne oldu biliyo musun doktorda...allah korkusu dürüstlük...
baska bi şeye bakmadım..
türkiye de özelde de devlette de devletten para alma adına inanılmaz gereksiz test ve işlemler yapılıyor..ben biliyorum çünkü bende devlet hastanesinde bu dolabın içindeyim malesef...
doktorum dürüst olsun da dedim ister sezeryan yapsın ister normal ister 40 kere soksun ultrasona..çünkü ticarethane olmus yerlerde sadece doktorun vicdanına kalıyor işimiz..
mesela benim doktorum gerekli duymadığı ve insnalardan cok cok duydugum hiç bi seyi yaptırmadı bana...ultrasona da olabildiğince az bakıyor..benim merakımdan o da ...
saatlerce normal dogumu bekledi ilk gebeliğimde..ve dogurttu..
daha neler neler...vicdan dürüstlük...

bence hiç takılma ya boşver bırak şarap demek olsun işte yıllandıkça güzelleşir kızın şarap gibi olur. o senin çocuğun kimseyi takma beğendiysen koy bence :)

Izlar dalan roxy aldim sabun tozu.onunla yikayacagim.ve ayri atacagim makineye.kendi camasirlarimizla yikamamiz dogru degil bence.her turlu bakteri mikrop ustumuze sinebilir disaridan.o yuzden ayri yikamaliyiz bence.

konyalılar...
bizim ilk tayin yerimiz konya idi..
orda bi arkadasım var..kadın dogumcu..
dürüstlük vicdan deyince gözü kapalı yatarım koltuguna..
büyükşehir belediye hastanesi nihal demirköprülü...
inanılmaz iyi bir doktor..inanılmaz iyi bir operatör..
2 yavrusunu da 27 . haftada dogurmak zorunda kalmış inanılmaz deneyimli bi anne...
tavsiye ederim..

X