2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
zaten makineden çıkardığında bardaklardaki lekeleri farkedebilirsin dikkatli bakarsan... ben kullanmıyorum artık tablet... sıvı deterjan+çamaşır suyu olarak yıkıyorum genelde..

ben artık çamaşır için de bulaşık için de sadece Amway ürünleri kullanıyorum.Hepsi organik. Bebekler için ayrı ürünleri de var.Internet sitesinden ed bakabilirsiniz. Çok güveniyorumo markaya.

http://www.amway.com.tr/product/109851,sa8-baby-concentrated-laundry-powder-detergent

Son düzenleme:
ben artık çamaşır için de bulaşık için de sadece Amway ürünleri kullanıyorum.Hepsi organik. Bebekler için ayrı ürünleri de var.Internet sitesinden ed bakabilirsiniz. Çok güveniyorumo markaya.

bende amwayin genelde temizlik ürünlerini kullanıyorum yıllardır.... diş macunu vazgeçilmezim... ama çamaşır ve bulaşık deterjanını pek kullanmadım... eminim onlar da diğerlerinden farksızdır...

Tetanoz aşımın ikinci dozunu olmaya gittim. 4haftta dolduğu halde yapmadılar. Ptesi geliceksin dediler. İşten zor izin aldığımı söyledim. Yapmadılar. Sonra da birden hungur hungur aglamaya başladım.Herkese deliler gibi bagırdım. İşe gelene kadar elim ayagım titredi. Annem de yanımdaydı onu eve bıraktım önce ama kadıncağız cok korktu.İçime şeytan kaçmış gibi oldum birden.

işlerine gelmemstır bı aşiyı yapmak allhm yha hamıle kadın yapın aşisnı nıe bda gelsın saglık ocagna cok dusunceszler yha

bende amwayin genelde temizlik ürünlerini kullanıyorum yıllardır.... diş macunu vazgeçilmezim... ama çamaşır ve bulaşık deterjanını pek kullanmadım... eminim onlar da diğerlerinden farksızdır...

diğerlerinden farksızdır derken diğer Amway ürünleri gibi iyidir anlamında mı yoksa diğer deterjanlardan farksızdır anlamında mı anlamadım?

diğerlerinden farksızdır derken diğer Amway ürünleri gibi iyidir anlamında mı yoksa diğer deterjanlardan farksızdır anlamında mı anlamadım?

AMWAY'in bulaşık ve çamaşır deterjanları da kullandığım AMWAY temizlik ürünlerinden farksızdır... :KK9: eminim... uzun süre satışını da yaptım çünkü... elde bulaşık deterjanını kullandım ama artık elde yıkamadığımdan makine için olanını almadım...

Canim benim ben tabiki ulkemizin saglik standartlariyla burayi kiyaslarmiyim ve doguma tr ye gelme sebeplerimden biride ne olursa olsun memleketimin ozel olsun devlet olsun tum kurumlarina sonsuz guvenimdendir.. Ama abartilanlar bizi yorduklari konularda oluyor.. bir ulkenin devlet hastanelerine guvenilir hale gelmesi ne demektir..bizim ulkemizin saglik sorunlari cozulmus ...degil ozel hastaneler canini devlet hastanelerinede daha sorgusuz emanet edebilirsin.. Eskiden boylemiydi... Benim amacim dr leri karsilastirmak hele hele bilim adamlarimizin yaptigi nakilleri calismalari gundeme getirmek degildi.. tip alanindaki calismalar atilimlar kabullerle normal kosullardaki karsilastigimiz problemler ortusturlemez .. O cok ayri bir konu arkadasin dile getirdigi..Benim esimde dr ve emin olun tum bu kritikleri biz heran yapiyoruz..burda bulunmamiz bir sureligine daha mecburiyetten ..Allah izin verirse 3 seneye doncez memlekete fakat saglik sektorumuzde herzaman bir somuru ve insanlari kullanma olduguda inkar edilemez.. Sozum asla doktorlarimiza camur atmak olamaz keza esimde dr.. .)

Canım ben asla karşlaştırma yaptığını düşünmedim..sadece ülkeler arası uygulama farklarının sebeplerini bildiğim kadarıyla anlatmak istedim:)Özel hastane ve devlet arasındaki uygulama ve ücret farklılıkları insanların sosyal korkularının sömürülmesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum.Medya iletişim araçları sürekli sağlık konusunda halkta endişe yaratmıştır görüşündeyim.İnsanımız inan dolabında yiyecek yemeği olmayan en lüks sağlık hizmeti alma peşinde olabiliyor.Sürekli endişelenme halimiz önümüze konan istatistik raporlarıylada bizi avuzunun içine almış görünüyor.Basit birkaç örnek:sokaktaki her 4 kadından 1 i düşük yaşıyor!! bebek doğumlarındaki anomalilerin artış oranları!! Bunlar bildiğimiz birçak sonuç.Yani bizim yanılgımız yada sömürülmemiz biraz bu endişelerin sonucudur.Fakültede bir hocamız 3 çeşit yalan vardı.1.si beyaz yalan çok zararı yoktur2.pembe yalan bu daha zararlıdır ama yinede idare eder 3 en tehlikeli yalandır onun adıda istatistiktir demişti :)Bazen o hocanın ne demek istediğini anlıyorum. :nazar:

Son düzenleme:
AMWAY'in bulaşık ve çamaşır deterjanları da kullandığım AMWAY temizlik ürünlerinden farksızdır... :KK9: eminim... uzun süre satışını da yaptım çünkü... elde bulaşık deterjanını kullandım ama artık elde yıkamadığımdan makine için olanını almadım...

ben hepsini kullanıyorum o LOC temizleyicileri filan özellikle yerleri sildiği suyu evdeki bayan evdeki ciceklerin dibine döküyor hiçbir zararı olmuyor çiçeklere... Demek kii gerçekten dedikleri gibi organik.

ben hepsini kullanıyorum o LOC temizleyicileri filan özellikle yerleri sildiği suyu evdeki bayan evdeki ciceklerin dibine döküyor hiçbir zararı olmuyor çiçeklere... Demek kii gerçekten dedikleri gibi organik.
ewet ewet gerçekten organik... örn; ben diş macunlarından nefret ederm midem bulanır genzime küçücük de kaçsa... ama glister hiç öyle değil... miss gibi... ağzımda diğer macunlar gibi kötü tat da bırakmıyo... ayrıca; bu deterjanlı sularla bitkiler sulandığında gübre etkisi de oluyor... çok daha canlı oluyor çiçekler... hemde 1 şişe loc 6 ay gidiyo... 15 tl veriyosun her kova için bir pompa sıkmak yeterli, konsantre olması da ayrı bi avantaj... sıradan deterjanlara göre de daha ucuza geliyo bence...

zaten makineden çıkardığında bardaklardaki lekeleri farkedebilirsin dikkatli bakarsan... ben kullanmıyorum artık tablet... sıvı deterjan+çamaşır suyu olarak yıkıyorum genelde..

aa pek olmuyor bende o renkli lekelerden ama yine de geç olsa içime şimdi kurt düştü

HAyır bi de kadın yüzümebaka baka sağlık açısındanbugun yapmamın hiçbi sakıncası yok ama prosedür böyle dedi. yapsa yapılır yani. Neyse ya... Sinir bozucu tipler..

afedersin de mallarmış biraz

SA8

ya ben nedense bir antipatiğim amwaya anlamadım, hatta bir yerde de trdeki amwayler kanserojen ama gerçek amwayler iyi diye birşey duymuştum, bilmiyorum abd de de olsa almazmışım gibi

selam annişler ve kucukları nasılsınız bakıımmm:KK16:
geceden beri felaket midem yanıyordu bugünde dayanamadım öğlen gittim dr a.kızımı gördüm bahaneyle:))) doktor yediklerimden dolayı dedi ve bundan sonra dikkatli ol hazmetmesi zor şeyleri yeme dedi.bebişimide gösterdi bana.yine 1 hafta önde kızım tosuncuk olmuş maşallah kilosu:1.185 boyuda:38 cm.biraz iri bir bebek olucak dedi herşey yolunda dedi çok sevindim.ama troid sıkntım devam ediyor şimdilik düzeliyor ama çok dikkat et düzenli ilacını al dedi.çatı muanesinide sordum bunun için henüz çok erken dedi bunları düşünüpde kasma kendini dedi.
10 mayıs itibariylede rapor vericek.geçsin artık şu günler gidip dinlenmek istiyorum.

Çok haklısın ;öğretmen bir arkadaşım sınıfında 2 yağız 4 arda 3 ata 3 çınar 4 toprak isimli ilkokul 1 öğrencisi olduğunu söylemişti :KK1: kızlarda öyle çifter dörder aynı isimli çocuklarmış ...

6.ve 7. sınıflarda da furkan, büşra, kübra patlaması var resmen geçen bi dershanede tesadüf deneme sınavı sonuçlarında gördüm :)

merhaba arkadaşlar ben 26 haftalık gebeyim karnımda serteşme oluyr diye dün doktora gittim kan ve idrar testi yapıldı ve intihap çıktı doktor antibiyotik(alfasilin 1g)verdi ve fitil(endol)verdi sizce kullanmalımıyım bu ilaçları kullanan varmı aranızda antibiyotikten korkuyorum açıkçası yardım edin banaaaa

selam annişler ve kucukları nasılsınız bakıımmm:KK16:
geceden beri felaket midem yanıyordu bugünde dayanamadım öğlen gittim dr a.kızımı gördüm bahaneyle:))) doktor yediklerimden dolayı dedi ve bundan sonra dikkatli ol hazmetmesi zor şeyleri yeme dedi.bebişimide gösterdi bana.yine 1 hafta önde kızım tosuncuk olmuş maşallah kilosu:1.185 boyuda:38 cm.biraz iri bir bebek olucak dedi herşey yolunda dedi çok sevindim.ama troid sıkntım devam ediyor şimdilik düzeliyor ama çok dikkat et düzenli ilacını al dedi.çatı muanesinide sordum bunun için henüz çok erken dedi bunları düşünüpde kasma kendini dedi.
10 mayıs itibariylede rapor vericek.geçsin artık şu günler gidip dinlenmek istiyorum.

masallh kızna :)) benmde mıdem yanıo rennı dıe bı surup verdı cok rahatlatıo benı :)

merhaba arkadaşlar ben 26 haftalık gebeyim karnımda serteşme oluyr diye dün doktora gittim kan ve idrar testi yapıldı ve intihap çıktı doktor antibiyotik(alfasilin 1g)verdi ve fitil(endol)verdi sizce kullanmalımıyım bu ilaçları kullanan varmı aranızda antibiyotikten korkuyorum açıkçası yardım edin banaaaa

bence kullan diyorsa kullan bende hamilliek başında bronşit oldum doktorum kullan değilse bebeğe zarar veriri öksürük dedi. ama bol yoğurt ye bi yerde okudum yoğurt antibiyotiğin yan etikisini alıyormuş

Ilaclari kontrollerini yapan doktorun mu verdi.yoksa baska bi doktor mu?baskasi verdi ise kendi doktoruna danis derim.izin verirse ic.

Kizlar konusu gecti ama ben bulamadim sanirim yazan olmadi.
Ne zaman yapacaksiniz cantayi.bi de iki ay once mesela yikayip koysak dolabina cekmecesine daha sonra yaklasinca koysak valize olur mu.tekrar yikamaya gerek olur mu.direk valiz e koysak iki uc ayda kokar diyedusunuyorum.dolapda kokmaz havadiz kalmaz dimi?ona gore hazirliyacam...

evet kendi doktorum verdi antibiyotik de çoçuğa bir zararı yok bunun dedi genede merak ediyorum işte kullanan varmı diye

yanlış

şeyden korkuyorusun..
alfasilin antibiyotik. penisilin türevi..dünya üzerinde gebelere verilen en masum antibiyotik türevi..yani kullanacaksan onu kullan..
burda güvenlik derecesi c kategorisi olan ilaç endol dur..yani antienflamatuvar.nsaıı türevi..doktorun verdi ise burda laf düsmez ama en azından ağrın yoksa kullanma derim..cünkü mikrop öldürücü degil seni rahatlatıcı ödem giderici bir ilaç...
endol le alfasilin karsılastırıldıgında alfasilin cok güvenli..

X