2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
geçenlerde geçmiş karşıma sen onu çıkar içinden birkaç gün benim içime koyalım bende hissedeyim hareketlerini diyor :) bide kadınlara kıskanç derler :) erkekler en ala kıskanç :KK70: :KK70:

aynen ole yha :9) kopuyorum bnlara yha :) bızmkıde cabuk dogsa dıe bakıo :)) beşik alicaz ne gerek var dıo kocamn yatak var ben oğlmla yatarım dıo ben ne olcm ddm arkamza kıvrılır yatarsn dıo :)))) gorucem ddm bı dogsunda

Gebelik sırasında timerosal (cıva) içeren aşıların (grip, menenjit, tetanoz) aşılarının yaptırılmaması. İhtiyaç halinde menenjit (Hib) ve tetanoz aşılarının timerosalsiz olanlarının yaptırılması (Grip aşılarının hepsi timerosal içerir.

yazıyor ama ben rasgele geçen hafta sağlık ocağına doktora bi soru sormaya gittim, kaydım yokmuş onu yaptılar bana aşı yaptılar 1 ay sonra tekrar gel yapılacak dediler. gitmelimiyim gitmemelimiyim bilemedim, yada aşımı eczaneden alıpta mı gideyim bilemedim?

Pastörize ve homojenize sütlerden mümkün olduğunca kaçınılması. UHT teknolojisi uygulanılmış olan kutu sütlerinin tüketilmemesi.

televizyonda bir kanalda gebelikte beslenme ile ilgili bir program vardı bir uzman pastorize edilmiş süt ve süt ürünlerini tercih edin, katı peynir yiyin dedi. çünkü pastorize edilmeyenlerde bakteri olabiliyor ve bebeğe kalıcı zarar verebiliyormuş.

Şimdi kime inanalım, neye göre beslenelim?

benim doktorumda lisansını uzmanlığını almanya da tamamlamış bilgisine güvendiğim bir doktor onun bana tetanozla ilgili söylediği şuydu: Türkiye de tetanoz aşısı saf tetanoz değil içerisine difteri aşısı karıştırıp vuruyorlar ve hamile bir insan da difteri mikrobunun işi yok demişti Türkiye bu anlam da güven vermiyor yıllarca rahim ağzı kanseri aşısı da vurdurun dediler geçen yıl onun da bir şaibesi çıktı öksürük şurupları da keza öyle..bence anne karnındaki bebeği mümkün olduğu kadar ilaçla aşıyla tanıştırmamak lazım aşı demek ölü mikrop demek sonuçta tetanoz için böyle olmasa da difteri için bu durum böyle...

sütlere gelince de uht sütleri gerçekten hiç bir şekilde önermiyorlar ama pastörize sütler konusunda öyle uç olumsuz şeyler duymadım,tabiki de en iyisi köy sütü ama onda da brucella vb bulaşıcılardan insan tedirgin oluyor kaynatınca da bir besin değeri kalmıyor yine kötünün iyisi pastörize süttür diyerekten ben her gün içiyorum..

aynen ole yha :9) kopuyorum bnlara yha :) bızmkıde cabuk dogsa dıe bakıo :)) beşik alicaz ne gerek var dıo kocamn yatak var ben oğlmla yatarım dıo ben ne olcm ddm arkamza kıvrılır yatarsn dıo :)))) gorucem ddm bı dogsunda

erkekler pek fena ya ben hergün bebek istiyorum dedikçe ne gerek var diyodu ama çocuk görüncede içi eriyodu ben ısrar ettim bebeğimiz olsun başkalarının çocuğunu değil kendi çocuğumuzu sevelim dedim sonunda ikna ettim şimdi eve gelince önce karnımı öpüyo güya istemiyodu :) :) doğum zamanını iple çekiyo :)

hahah evet bizdede elektrikler gitti 1 saat :) çok konuşmuşlar :) boş bırakmamak lazım :)

güzel güzel keyif yapın ben evde olduğum için hep keyif yapıyoruz konuşuyoruz kızımla :) babamızda kıskanıyor :)

Bende hep oğluşumla konuşuyorum eşimde arada benlede ilgilen diyor :KK9:

benim doktorumda lisansını uzmanlığını almanya da tamamlamış bilgisine güvendiğim bir doktor onun bana tetanozla ilgili söylediği şuydu: Türkiye de tetanoz aşısı saf tetanoz değil içerisine difteri aşısı karıştırıp vuruyorlar ve hamile bir insan da difteri mikrobunun işi yok demişti Türkiye bu anlam da güven vermiyor yıllarca rahim ağzı kanseri aşısı da vurdurun dediler geçen yıl onun da bir şaibesi çıktı öksürük şurupları da keza öyle..bence anne karnındaki bebeği mümkün olduğu kadar ilaçla aşıyla tanıştırmamak lazım aşı demek ölü mikrop demek sonuçta tetanoz için böyle olmasa da difteri için bu durum böyle...

sütlere gelince de uht sütleri gerçekten hiç bir şekilde önermiyorlar ama pastörize sütler konusunda öyle uç olumsuz şeyler duymadım,tabiki de en iyisi köy sütü ama onda da brucella vb bulaşıcılardan insan tedirgin oluyor kaynatınca da bir besin değeri kalmıyor yine kötünün iyisi pastörize süttür diyerekten ben her gün içiyorum..

neye inanacağımızı şaşırır olduk. birgün yapın dediklerine sonra aman çok tehlikeli diyorlar. :KK50::KK50:
Artık doğal olan ne kaldıki zaten

erkekler pek fena ya ben hergün bebek istiyorum dedikçe ne gerek var diyodu ama çocuk görüncede içi eriyodu ben ısrar ettim bebeğimiz olsun başkalarının çocuğunu değil kendi çocuğumuzu sevelim dedim sonunda ikna ettim şimdi eve gelince önce karnımı öpüyo güya istemiyodu :) :) doğum zamanını iple çekiyo :)

çocuk ailenin eksik kalan parçası o olmadan olur mu hiç. ben evlendiğim andan beri istiyordum çocuk eşimde öyle. evliliğimizin 5. ayında da hamile kaldım :KK16:
Çoook güzel bir duygu gerçekten

kızlar yha esmle bırlıkte tekmelerını seyredıoruz eşim nekadar bellı oluo artk dıo :) ama babası elını karnma koyunca atmıoooo şaka gbı yha elını çekıo tekmeye devam izlioruz elını koyuyo atmıo bn koyuyorum bna atıo :KK9: eşimde babasına saygılı benm tosunum dıo :):KK9: sızlerde varmı bole bıse

evet canım benimki de babaya naz yapıyo

Bende hep oğluşumla konuşuyorum eşimde arada benlede ilgilen diyor :KK9:

neye inanacağımızı şaşırır olduk. birgün yapın dediklerine sonra aman çok tehlikeli diyorlar. :KK50::KK50:
Artık doğal olan ne kaldıki zaten

kesinlikle katılıyorum sana utanmasalar en iyisi siz yaşamayın boşverin diyecekler :S

kesinlikle katılıyorum sana utanmasalar en iyisi siz yaşamayın boşverin diyecekler :S
ilaç alsak deerrt almasak dert.
Doğal sağlıklı sebze meyve kalmadı artık. ne kadar dikkat etsekte kullandığımız herşey sağlıksız aslında. yaptıklarımız yapabildiklerimiz kötünün iyisi işte :KK50:

bızdede ben ıstemıodum :KK9: erkek isteyınce oluo ama simdide kımseyle paylasamm yha. ikinciyi hemn istemzz ama senn istegnle olduysa benm eşim şimdiden soluo 2.de hemn olucak dıe aralarında yas farkı olmıcakmıs ne yapıcam bılemıorum artk yha :KK43:

çocuk ailenin eksik kalan parçası o olmadan olur mu hiç. ben evlendiğim andan beri istiyordum çocuk eşimde öyle. evliliğimizin 5. ayında da hamile kaldım :KK16:
Çoook güzel bir duygu gerçekten

ah ah ben evlendiğimde yapsaydım 4 yaşında olacaktı çocuğum ama hemen olmasını bende istemedim sonrada eşimi ikna etmek zaman aldı :) ama şimdi evli, mutlu, hamileyim :)

bızdede ben ıstemıodum :KK9: erkek isteyınce oluo ama simdide kımseyle paylasamm yha. ikinciyi hemn istemzz ama senn istegnle olduysa benm eşim şimdiden soluo 2.de hemn olucak dıe aralarında yas farkı olmıcakmıs ne yapıcam bılemıorum artk yha :KK43:

aynen yaaa birinci olduda sanki şimdi eşim ikinciyi konuşmaya başladı..ismi bile hazırmış onda :)))alemler yaaa bu kocişler ..

Bu akşam maç var kızlar oğluşumla izleyeceğiz inşallah boll tekmeler olur inşallah süt konusunda paket sütler daha iyi diye biliyorum ama anneannesine gidince bririnden alıyo oda güzel oluyo amaaa biz paket süt alıyoruz bideee ben bu haftasonu anneannesine ve babannesine gidecez ve 1 hafta ordayız inşallah

aynen yaaa birinci olduda sanki şimdi eşim ikinciyi konuşmaya başladı..ismi bile hazırmış onda :)))alemler yaaa bu kocişler ..

aynen bna bde dıokı bu erkk oldu sen sımdı kız ıstersn dıo bn cok kız ıstemıstım :)) bde kızmz olur dıo allhm yha bırıncıyı cıkarttm dedm 2. hc eksık etmeyelm aman :) bde tayyp saolsun 8 çocugu olanları emeklı edıomus yha bende calşmıorum sıgortmı ode dıorum oda 8 cocuk yapalm dıo emeklı olursun heee dedm cok para verıomus gbı cocuk basına nasıl masrfnı karsılıcaz :KK9:

$2013-04-03 16.05.59.jpg Eki Görüntüle 675568
Merhaba tatlı bebişler ve anneleri
Bugün kızlarımla anneannemiz ve babaannemizle güne gittik. Canımız biraz sıkıldı, çünkü teyzelerimiz bizim göbeğimizin yukarıda olmadığını aşağıda olduğunu söylediler. Kız kardeşimin düşük tehlikesi vardı ve hep göbeği aşağıdaydı. Biraz korktuk. Sizde de göbeği aşağıda olan var mı?

Kızlar ben bu konuya sanırım fazla taktım. Size fotoğrafımızı koyuyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. İkiz gebeğim.

$2013-04-03 16.05.59.jpg

boşver sen gocagarıları:KK9: pek biliyolar herşeyi, bi arkadaş hasta olunca maydanoz suyu iç iyi gelir demişler:KK53: neyse ki bişi olmamış bebişine düşmemiş:KK19:

sen dr.a sor canım, düşük tehliken olsa dr söylerdi bence....

En son kontrolümde doktor her şey yolunda demişti çok şükür canım. Ama dün bütün gün aynanın karşısında göbeğime bakıp durdum.

bana göre de benim göbeğim aşağıda duruyo...
iş arkadaşmında öyleydi
sonradan yukarı cıkıyo onlar boşvr bişi olmaz....

İnşallah canım inşallah..

-kızlar komple bu sekilde almayı düşünüyorum nasıl sizce??

Harika, ben çok beğendim. Biz kızlarımızla ve babamızla kızlarımızın odasına hiçbir şey bakamıyor ve alamıyoruz. Babamız çok uzakta ve mayısta tayin yerimizi bekliyoruz. Hüzün çöktü yine.. Ama sizlerin aldıklarını görünce de seviniyorum, Rabbim sağlıcakla huzurla kullanmayı nasip etsin.

günaydın herkese sabah haberlerde izledim 6 aylık doğum izni bakanlara verilmiş onyadan geçicekmiş en geç 45 gün sonra haberi gelicek hadi bakalım çok sevinçliyimmm inş gelir haberi iyi bi şekilde bir an önce...

İnşallah tez zamanda çıkarırlar, dört gözle bekliyoruz.

Selammm canlarrr

Bugün pek uğrayamadım yanınıza b ir ara geldim ama çok duramadım. Çünküü bugün izinliydik gezmelere gittik :KK55::KK55:

Şansımıza havada çook güzeldi. Bizde bol bol yürüyüş yaptık gezdik. Birdee eşimin arkadaşı bebek mağazasında çalışıyordu. Oraya da gittik. Alacağımız bebek arabasına nihayettt karar verdik :KK1::KK1: Önümüzdeki hafta eşim maaşını alınca hem bebek arabasını hem de park yatağını alıcaz. E tabi bir kaç kıyafette alırız. Birde emzik biberon ateş ölçer gibi ihtiyaçlarınıda tamamlarız. yani haftaya alışverişimizi tamamlıycaz inşallah :KK16:
bir saatten fazla durmuşuz orda hiiç farketmedim. herşey o kadar güzeldi dahada bakabilirdim heralde :KK9:
Birde annemlere gittik bugün. Anneannesi oğluşuma bi sürü cicişler almış bayıldıımm :KK16:
Beğendiğimiz bebek arabasınında resmini göstereyim. alınca orjinal resmini çekip paylaşıcam sizlerle tüm aldıklarımı

Eki Görüntüle 674996 Eki Görüntüle 674997
Ben şimdi geçmişi okuyayımm :KK1::KK1:

Güle güle ve sağlıcakla kullanın.

mrb çiğdem.. benimde göbeğim aşağıda..iş yerinde hamileliği benden 3 hafta önde olan arkadaş var onun hemen göğsünün altından başlıyor.kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama benimse daha göğsümün altı dolmadı.. işyerinde yaşça büyük bi abla var dün o da göbeğin aşağıda bi doktora git istersen dedi..acaba bebek kız yada erkek olunca değişiyormu ..dün acayip kafaya taktım habire hamile fotolarına bakıp durdum..bu hafta doktora gittiğimde soracam bakalım ne dicek..

Elif Husna senden haber bekliyorum. Senin de göbeğin fotoğraftaki gibi düşük mü?

ben bi internet sitesinde okumuştum eğer bebek erkekse karnın daha aşağıda olurmuş. benimde öleydi ama yavaş yavaş doluo yukarı doğru bence daha aşağıda olması daha ii çünkü kaburgam acımaya başladı şimdiden ,azcık yükselmeye başladı o kadar:KK14::KK14:

İnşallah canım yukarı çıkarlar.

boş ver sen milleti bende burad okuduklarımdan etkilenmiştim acaba benimde aşağıda mı diye dr gittiğimde ırda bir hamile bayan vardı onunla kendimi kıyasladım benimki aşağıda geldi bana ama o rahat 7-7,5 vardı hamileliği içerde dr sordum normal dedi daha yukarı çıkacak dedi yani anlayacağın kimsenin lafına bakıpta moralini bozma dr sor a zaten sana anlatır tatlım çevremizde herkes dr luğa soyunmuş :)

Buna sevindim işte:KK16:

kızlar bi ishal oldum ki sormayın gitsin :KK43: dün gece 11 den beri 24 saat boyunca geçmezse dr a başvurmam gerekiyormuş patates haşlaması falan yiyim de geçmezse akşam gidicem hayatım da ilk defa böyle ishal oldum :KK17:

Çok geçmiş olsun canım. Aç karnına muz yemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
kızlar bonbonmarket.coma bir bakın derim,biraz pahalı ama çok değişik bebek kıyafetleri var babyaspenin.

bu arada süt konusunda hangi uzmanı dinlediysem güvendiğiniz sütçüden alın kaynatın için mayalın yoğurdunu yiyin yiyor eski usul yani.
paket sütün içindeki koruyucu maddeler çok fena.hangi süt onca gün bozulmadan durur yani?
ev yoğurdu bozulmadan önce ekşir hazır yoğurtlarsa direk küfleniyor düşünün artık. :KK50:

bir prof.hazır süt süt değil yoğurtta yoğurt değil demişti.bildiğiniz kimyevi madde ona göre.hele o kaymaklı diye satılan yoğurtların üstündeki resmen yağ imiş yaa :KK19:

hiç zor değil alın 5kg süt iyice kaynatın 2ltsini içmeye ayırın 3 ltde mayalın 2 dkınızı almaz vallahi bir deneyin vazgeçemezsiniz kızlarrr

adiyef senin doğum tecrübelerini alsak cnmm :KK1: 2. çocuktu değil mi bu?
sezeryan mi normal mi oldu?
ben en çok hastanede hazırlık sürecini merak ediyorum.ne yapıyorlar ne giydiriyorlar ne takıyorlar doğum anına kadar neler hissettin kaç kişi seninle ilgilendi falan?

hele son haftalar nasıl geçecek onu merak ediyorum.heyecan korku merak:KK52:şuan uykuya dalmakta zorlanıyorum.düşünceler alıyor gidiyor.
nasıl olacak nasıl doğuracağım falan pöfff :18:

biz kaçıyoruz kızlar herkese iyi akşamlarr... mesaimiz bugünde bitti.. çok kaynatmayın yarın sabah kadar yaaa 1 saatimi alıyor okumak:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

X