2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar yha esmle bırlıkte tekmelerını seyredıoruz eşim nekadar bellı oluo artk dıo :) ama babası elını karnma koyunca atmıoooo şaka gbı yha elını çekıo tekmeye devam izlioruz elını koyuyo atmıo bn koyuyorum bna atıo :KK9: eşimde babasına saygılı benm tosunum dıo :):KK9: sızlerde varmı bole bıse

merln cnm bu kelebek göğüs ucu bildiğimiz silikon göğüs ucu mu?
aventin açıklamasında sadece yara olan göğüslerde kullanılır diyorda,çıkmayan uçlardada kullanabilir miyiz ki?

Canim ablama hastanede gogsu cikmadi diye verdiler onla emzirdi.kullanilabiliyor yani.bi de gogus ucunu cikartmak icin plastik bi aparat var.gunde bi kac saat takili duruyor.ama rahatsiz eder o.ikisini de al istersen.

Lyre domatesi az yağda kavur üzerine pirinç ekle suyunu kat pişir.çorba olacak yani.onun suyundan bol bol iç cnm çok iyi geliyor bu çorba ishale.

Geçmiş olsun pirinç lapası ardına da muz ye ardına da su iç..

gecmıs olsun tatlım :KK43: dıkkat et kendne

pattes haşlamamı yiyim muz bol bol yiyom hastane eve yakın gidicem artık
domates çorbasınıda yaparım tşk ederim kızlar iyiki varsınız mujukkk

Son düzenleme:
kızlar yha esmle bırlıkte tekmelerını seyredıoruz eşim nekadar bellı oluo artk dıo :) ama babası elını karnma koyunca atmıoooo şaka gbı yha elını çekıo tekmeye devam izlioruz elını koyuyo atmıo bn koyuyorum bna atıo :KK9: eşimde babasına saygılı benm tosunum dıo :):KK9: sızlerde varmı bole bıse

Hahaa koptum yaa.sadece bizde var saniyordum.esim akilli kizim babaya vurmuyor diyor:KK9:

aynısı cnm oluyo bizde de bende acaba bebek yabancımı hissediyor diye düşünüyorum :26:

kızlar yha esmle bırlıkte tekmelerını seyredıoruz eşim nekadar bellı oluo artk dıo :) ama babası elını karnma koyunca atmıoooo şaka gbı yha elını çekıo tekmeye devam izlioruz elını koyuyo atmıo bn koyuyorum bna atıo :KK9: Eşimde babasına saygılı benm tosunum dıo :):KK9: Sızlerde varmı bole bıse

bizde de aynısı ama benim eşim oğlanın bana garezi var diyor :)

Hahaa koptum yaa.sadece bizde var saniyordum.esim akilli kizim babaya vurmuyor diyor:KK9:

babası artk hıssedım dıo oynatıo yok atmıo ben hc bse yapmadn tekme yagmuruna tutuo. bız bakalım buyutelm 9 ay boyunca ohhh tekmelerı bız yıyelm babaya gelnce hıc dert yok valla :KK9:

cnm ben aldım 23 lira yanında da ıslak mendil hediye.en az 20ye bulursun nette onada 5 lira kargo parası ekleyince bu daha uygun :KK66:

bu arada maşaallah senin bebek cok cok emecek desene=)
yaa valla bilemedim çok mu emecek minicik ağzına sığmayacakda ememeyecekmi anlamadımm yaa :KK50::KK50::KK50: bende sipariş vereyim bari hiç bez almadım daha. 1 paket yeni doğan yetermi acaba yoksa 1 büyüüğünümü alsam:44::44:
güzel anneler ve dünya tatlısı bebişleri ,oğlumla hepinize slmmmmm diyoruz..umarım iyisinizdir...bizi soracak olursanız maşallah bomba gibiyiz işe geldik son iş günümüz sonra iki gün izin:)) en önemliside yarın oğlumla buluşucaz ve herzamanki gibi be çok heyecanlı ve tedirginim....inşallah herşey yolundadır ve bebeğimin sağlığı yerindedir...

birdeeeeee size bir haberim daha varrrrr :))))) kv ler bugün gittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.............yuppiiiiiiiiiiii..artık bebeğimin odasını boşaltıp alışverişe ve hazırlıklara tam gaz devam :))))

gözün aydıın çok sevindim senin adınaa:KK9::KK9::KK9::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

babası artk hıssedım dıo oynatıo yok atmıo ben hc bse yapmadn tekme yagmuruna tutuo. bız bakalım buyutelm 9 ay boyunca ohhh tekmelerı bız yıyelm babaya gelnce hıc dert yok valla :KK9:

Babalarin rahatligi ta anne karninda bile var iste goruyorsun.ben ayaktayken esim hemen uzanir uzanmaz koyuyor ilk uzandigimda cok hareket ediyor pozisyon aradigi icin.onu deneyin sizde.sirt ustu uzan bacaklarini uzat.hemen elini koysun hisseder.

Babalarin rahatligi ta anne karninda bile var iste goruyorsun.ben ayaktayken esim hemen uzanir uzanmaz koyuyor ilk uzandigimda cok hareket ediyor pozisyon aradigi icin.onu deneyin sizde.sirt ustu uzan bacaklarini uzat.hemen elini koysun hisseder.

evet bnde ole yapıorum bakınca karnma goruo ama elını koyunca atmıo :KK9:

bu akşam denicem cnm sonucu yazarım :KK31:

Arkadaşlarım,
Bugün gittim kızıma küvet, doğal sünger bir de küçük maşrapa aldım. Çok kullanışlı ve sempatik. Paylaşmak isterim. Dümdüz yapıp her yerde saklayabiliriz.
Bunun dışında Avent ikili bpa free pembe biberonlardan aldım.
Lansinoh göğüs pedi, lanshinoh süt poşeti ve milkway tek kullanımlık lohusa kilodu aldım. (hastanede cok rahat oluyor kullan - at)
Mustela, şampuan, pişik kremleri ve losyon aldım. başkaaa
Emzirme önlüğü ve onun takımı olan emzirme minderi ve bel destek minderi aldım
Bir de şu kitapları aldım:
Sezaryen, Gece Boyunca uyumak, Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler, Bebeğinizin Beyin Eğitimi, Hamileler İçin Pilates ve Doğal Doğuma Doğru...
Bir an önce izne çıkıp kitaplarımı okumak istiyorum sakin kafayla..

Emzirme sütyeni almadım ben henüz son iki ay en çok büyüyomuş, bilemedim o yüzden şimdiden, haziran sonu alırım ne yapayım.

hepsi iyiymiş güle güle kullanın ama küvete bayıldım pahalı değilse bende alabilirim

Tatlım nerede o mobilyacı bende bakayım bari beğendiysen :)

izmit çınarlı durağın da kutay bebe orda genç biri var dükkanın sahabı ağzı çok laf yapıyor ama belisin ürünleri var farklı 2 marka daha var gidince bakarsın şimdiden kolay gelsin

Canim ablama hastanede gogsu cikmadi diye verdiler onla emzirdi.kullanilabiliyor yani.bi de gogus ucunu cikartmak icin plastik bi aparat var.gunde bi kac saat takili duruyor.ama rahatsiz eder o.ikisini de al istersen.

çok sağol cnm :KK54:

yaa valla bilemedim çok mu emecek minicik ağzına sığmayacakda ememeyecekmi anlamadımm yaa :KK50::KK50::KK50: bende sipariş vereyim bari hiç bez almadım daha. 1 paket yeni doğan yetermi acaba yoksa 1 büyüüğünümü alsam:44::44:

cnm ben 1 paket yenidoğan 3lü ıslak mendil sipariş ettim bence 1 paket al.kilosunu falan bilmiyoruz çünkü.yada teni o markayı istemeyebilir.stok yapmamakta fayda var.
3-5 lira için tonlarca bez almam ben şahsen her yer market söyleriz gider alırlar :KK66:

prima premium care ıslak mendilin içeriği çok dolu kızlar ben ilk ay onu kullanmayı düşünmüyorum yazayım dedim.
ıslak pamuk yada uni baby ilk zamanlar :KK66:

çok sağol cnm :KK54:

cnm ben 1 paket yenidoğan 3lü ıslak mendil sipariş ettim bence 1 paket al.kilosunu falan bilmiyoruz çünkü.yada teni o markayı istemeyebilir.stok yapmamakta fayda var.
3-5 lira için tonlarca bez almam ben şahsen her yer market söyleriz gider alırlar :KK66:

prima premium care ıslak mendilin içeriği çok dolu kızlar ben ilk ay onu kullanmayı düşünmüyorum yazayım dedim.
ıslak pamuk yada uni baby ilk zamanlar :KK66:

etrafımda prima kullanıp da pişik olan popsu prima sevmeyen hiç bir bebek görmedim :)

merhabalar koca göbişliler :) nasılsınız? ben ve oğlum okuldayız sabırsızlıkla annesinin dersinin bitmesini eve gidip dinlenmeyi bekliyor kuzucum:) ama benim bu ödemle başım dertte kızlar ayaklarım ayak bileklerim ve ellerim çok şişti. hatta ayaklarıma parmağımla bastırınca çukur oluşuyor:KK43: günde en az 3 lt su içiyorum tuz tüketimimi sıfıra indirdim ama geçmiyor. sizlerde de aynı durumda olan varmı ve neler yapıyorsunuz rahatlatmak için?
çok şişse doktoruna görün istersen bi canım

Merhaba güzel temmuza anneleri ve tatlı bebekleri ..herkese güzel keyifli bir gün diliyorum:) Şiddetli boğaz ayrısı için önerilerinizi bekliyorum.Soğuk birşey yemedim içmedim nasıl oldu anlamadım yutkununca ağrı hissediyorum :44:
pekmeze karabiber karıştır yut.limonlu ballı su da iyi gelir geçmiş olsun
Gebelik sırasında timerosal (cıva) içeren aşıların (grip, menenjit, tetanoz) aşılarının yaptırılmaması. İhtiyaç halinde menenjit (Hib) ve tetanoz aşılarının timerosalsiz olanlarının yaptırılması (Grip aşılarının hepsi timerosal içerir.

yazıyor ama ben rasgele geçen hafta sağlık ocağına doktora bi soru sormaya gittim, kaydım yokmuş onu yaptılar bana aşı yaptılar 1 ay sonra tekrar gel yapılacak dediler. gitmelimiyim gitmemelimiyim bilemedim, yada aşımı eczaneden alıpta mı gideyim bilemedim?

Pastörize ve homojenize sütlerden mümkün olduğunca kaçınılması. UHT teknolojisi uygulanılmış olan kutu sütlerinin tüketilmemesi.

televizyonda bir kanalda gebelikte beslenme ile ilgili bir program vardı bir uzman pastorize edilmiş süt ve süt ürünlerini tercih edin, katı peynir yiyin dedi. çünkü pastorize edilmeyenlerde bakteri olabiliyor ve bebeğe kalıcı zarar verebiliyormuş.

Şimdi kime inanalım, neye göre beslenelim?
zaten böyle şeyler beni sinir ediyor her kafadan bir ses .ne doğru anlayamadık.

aynen bende ya canım çok tatlı istediğinde özellikle yoğurdun içine pekmez karıştırıp yiyorum nasıl güzel geliyor normalde olsa kesseler yemem:) bu ara favori yemeğim annemler doğal pekmez yolladı ananem yapmış elleriyle 10 numara oldu :)
canım öyle yeme bir daha pekmezin de ne güzel doğalmış.pekmez ve süt ürünleri bir araya geldiğinde hiçbir faydası olmaz.kalsiyum demirin emilimini engeller.araştır bi istersen.pekmezi kendi başına tüket.

evet gogus catlamamsı için önceden kullnmamz gerekıomus ben son ıkı ayımda baslıcam yoksa cok kotu oluomus
evet ya mahvediyor.çabucak çatlıyor bebek emerken de canın çok fena acıyor.bu sefer önceden krem kullanmaya başlıycam aman ihmal etmeyin arkadaşlar
kızlar bi ishal oldum ki sormayın gitsin :KK43: dün gece 11 den beri 24 saat boyunca geçmezse dr a başvurmam gerekiyormuş patates haşlaması falan yiyim de geçmezse akşam gidicem hayatım da ilk defa böyle ishal oldum :KK17:
geçmiş olsun canım.kahve aslında zararlı ama bir defadan birşey olmaz heralde.bir tatlı kaşığı kahveye limon sık iyice onu ye.çok iyi geliyor ishale

Canım benim kızda babasının sesini duyunca başlıyor hareket etmeye dün akşam yemek yaptım felan eşim geldi kızım napiyo felan dedi 2 dk sonra başladı hareket etmeye nasıl bir mucize anlamadım babasına düşkün olacak benim kız şimdiden anladım bunu :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: kız çocukları babaya düşkün oluyor zatenn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

X