2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlarrrrrrrrrrrrrrr cücüklerinizin kıyafetlerini neyle yıkayacaksınız zaman egcmeden yıkayııp kaldırayım dıyorum ark.ilkını ayrı ozel yıka kaldır sonrakılerde sennkıle yıka kı bebek hassa solmasın dyor bende dalın ın bebe sıvı detarjanı var matık onunla yıkayımm dıyorum ya ne dersınız fıkırnız varmı cunku hatalar gectıkce utuyu sevmemeye baslaım(belım grıyorda)sizceee gercı beyzlılarımızı yanı ıc altelerınııı elımde yıkayıp sonra makınede bır daha yıkayım sonra da utuleyımdıyorum ama sızın fıkrınız nedırrr

canım ben onu araştırdım..hacı şakirin yada dalinin makinalar için granül tozlu deterjanı varmış ben onlardan birini alıcam.. dalin sıvı deterjan için leke çıkarmıyor diye bi yerde okumuştum bilgin olsun seninde..

ama ben kıyafetlerini uzun bi süre ayrı yıkarım heralde canım ya..çünkü bizimkiler onunkilere göre daha kirli filan olur..ilk 1 sene filan ayrı yıka sende bence

kızlarrrrrrrrrrrrrrr cücüklerinizin kıyafetlerini neyle yıkayacaksınız zaman egcmeden yıkayııp kaldırayım dıyorum ark.ilkını ayrı ozel yıka kaldır sonrakılerde sennkıle yıka kı bebek hassa solmasın dyor bende dalın ın bebe sıvı detarjanı var matık onunla yıkayımm dıyorum ya ne dersınız fıkırnız varmı cunku hatalar gectıkce utuyu sevmemeye baslaım(belım grıyorda)sizceee gercı beyzlılarımızı yanı ıc altelerınııı elımde yıkayıp sonra makınede bır daha yıkayım sonra da utuleyımdıyorum ama sızın fıkrınız nedırrr

ben hep ayrı yıkıcam cnm dalınle yıka tatlım hassas oldugu için beyazlarıda 2 kere at makıneye ıstersen elnde nasıl yıkıcaksın

kızlar ülker hero babyden gelmişti bana oraya da üye olunnnnn

canım ben son zaman bırakıyorum zira daha alışverişim bitmedi

romaroma çanta çok hoşş canım bence

suzancım bundan sonra başlar süt olayı zaten göğüsler hazırlıyor kendini dert etme cnm :KK54:

yarim cnm tabiki şartlar ne gerektiriyorsa ona göre davranacaksın mecbur

bende çok begendim canım :21: alıcam çok büyük ihtimalle

adiyef senin doğum tecrübelerini alsak cnmm :KK1: 2. çocuktu değil mi bu?
sezeryan mi normal mi oldu?
ben en çok hastanede hazırlık sürecini merak ediyorum.ne yapıyorlar ne giydiriyorlar ne takıyorlar doğum anına kadar neler hissettin kaç kişi seninle ilgilendi falan?

hele son haftalar nasıl geçecek onu merak ediyorum.heyecan korku merak:KK52:şuan uykuya dalmakta zorlanıyorum.düşünceler alıyor gidiyor.
nasıl olacak nasıl doğuracağım falan pöfff :18:

sezaryen oldu canım.doktorumuz sabah 9 da aç olarak gel demişti.ben genel anestezi istemiştim.ailece geldik odamıza yerleştik.biraz bekledik.sonra çağırdılar doğuma alınacaksınız diye.hep beraber ameliyathanenin önüne gittik.beni bir odaya aldılar annemle girdik,giysilerimi çıkarttım yeşil ameliyat elbisesi giydim.hemşire sonda taktı,o birazcık acıttı ama o kadar değil .
sonra beni ameliyathaneye aldılar.bir süre sonra kendimden geçtim uyanmaya başladığımda bir bebek ağlaması ve etraftakilerin sesi geliyordu.mesela görümcem de sezaryenle doğum yaptı o iyice ayılınca getirdiler ben baya baygındım kendimde değildim yani.biraz da ağrı çekiyordum tabi videom var da komik biraz.her kafadan bir ses çıkıyor.bebeğini verelimmi diyorlar hayııııır herkes odadan çıksın diye bağırıyorum herkes bir garip olup tek tek odadan çıkıyor.eşim bebeğimize bakıp ağlıyor.biraz kendime gelince aldım emzirdim bebeğimi o çok güzel bir duygu işte ama yine yarı baygındım 1-2 saat sonra bilinçli hareket ettim.bilinçli gibisin aslında da sonradan tam hatırlamıyorsun ilk zamanları.gerçekten normal doğum o açıdan daha iyi.gerçi epidural sezaryen olanlar da baygın olmadıklarından iyi oluyor.
neyse o gece hastanede kaldık ertesi gün eve geldik.çok farklı bir hayat başladı tabi.

bende granül sabunla yıkamayı düşünüyorum.ilk zamanlar ayrı yıkamak lazım çok hassas ciltleri çünkü.ve de bizimd eterjanlar malum kimyasal kaynıyor :KK43: yazık bebelerin ciltlerine.

arkadaşım hep kendilerininkiyle yıkamış o kadar hassaski cildi anında kızarıyor yavrumm

Son düzenleme:
canım ben onu araştırdım..hacı şakirin yada dalinin makinalar için granül tozlu deterjanı varmış ben onlardan birini alıcam.. dalin sıvı deterjan için leke çıkarmıyor diye bi yerde okumuştum bilgin olsun seninde..

ama ben kıyafetlerini uzun bi süre ayrı yıkarım heralde canım ya..çünkü bizimkiler onunkilere göre daha kirli filan olur..ilk 1 sene filan ayrı yıka sende bence

canım yaa bişey sorcamm hani şu bebek kıyafetleri için yıka torbaları varya onda yıkasak nasıl olur temiz olurlarmı acaba ??

sezaryen oldu canım.doktorumuz sabah 9 da aç olarak gel demişti.ben genel anestezi istemiştim.ailece geldik odamıza yerleştik.biraz bekledik.sonra çağırdılar doğuma alınacaksınız diye.hep beraber ameliyathanenin önüne gittik.beni bir odaya aldılar annemle girdik,giysilerimi çıkarttım yeşil ameliyat elbisesi giydim.hemşire sonda taktı,o birazcık acıttı ama o kadar değil .
sonra beni ameliyathaneye aldılar.bir süre sonra kendimden geçtim uyanmaya başladığımda bir bebek ağlaması ve etraftakilerin sesi geliyordu.mesela görümcem de sezaryenle doğum yaptı o iyice ayılınca getirdiler ben baya baygındım kendimde değildim yani.biraz da ağrı çekiyordum tabi videom var da komik biraz.her kafadan bir ses çıkıyor.bebeğini verelimmi diyorlar hayııııır herkes odadan çıksın diye bağırıyorum herkes bir garip olup tek tek odadan çıkıyor.eşim bebeğimize bakıp ağlıyor.biraz kendime gelince aldım emzirdim bebeğimi o çok güzel bir duygu işte ama yine yarı baygındım 1-2 saat sonra bilinçli hareket ettim.bilinçli gibisin aslında da sonradan tam hatırlamıyorsun ilk zamanları.gerçekten normal doğum o açıdan daha iyi.gerçi epidural sezaryen olanlar da baygın olmadıklarından iyi oluyor.
neyse o gece hastanede kaldık ertesi gün eve geldik.çok farklı bir hayat başladı tabi.

cnmm çok sağol yazmışsın tek tek... ne güzel darısı bu bebişin başına inş. yine genel mi olmayı düşünüyorsun?

aynennnn....ama kocam olacak rahat adamda nekadar acelecisin diyip duruyoooo..sinir oluyorum...

benimkide aynen ben dayanamıyorum gördüğümü almak istiyorum ama o doğsun hele alırız herşeyini diyor bizimki üçüncü ya ondan heralde

hacı şakirin sabun tozu var onunla ve tabiki kendi çamaşırlarımızdan ayrı olarak yıkarsak daha iyi olur cicim

canım yaa bişey sorcamm hani şu bebek kıyafetleri için yıka torbaları varya onda yıkasak nasıl olur temiz olurlarmı acaba ??

canım onu bende araştırdım..şimdi bebeklerin mesela eldivenleri var küçücük minnacık :) onlar makinaların işte arasında kaybolmasın iyice yıkansın bol suyla temas etsin diye öyle torbalar yapmışlar..

hatta ben paketlerini filan açtım baktım inceledim zaten..torba dediğin her yeri kapalı değil..delikleri var böyle..sadece işte düzgün şekilde yıkansın kıyafetler diye yapılmış çok kullanışlı geldi bana açıkçası onlardan almayı düşünüyorum..

aynennnn....ama kocam olacak rahat adamda nekadar acelecisin diyip duruyoooo..sinir oluyorum...

ay hiç sorma valla aynı dertten bende muzdaribim canım ya..

alırız hallederiz daha çok var diyo valla bana afakanlar basıyo:KK1:

ama yok artık tepem attı haftaya çıkıyoruz büyük eşyalarını bakmaya :KK1:

kızlar bugun milupa dan bugun hediyem geldi :) bende şaşırdım hiç beklemiyodum daha bu sabah baktım netten hediye ile ilgili yazılara :) hee içinde şunlar var devam sütü 2 tane. indirim kuponları..pişik kremi... sç ve vucut şampuanı...bebegim diye bir dergi.. emizren anneler için çay...bebek çantası ...

evet bende üye olmuştum ama daha bişeycik gelmedi bize

demedım mı 1 yasına kadar emsın yeter dıo cok bılıo yha arkadsları hep 2. yaptı hemn onden dolayı bırazda ama kendısı dıo zaten ben bakarım bnm tarafma besıgı koyarız ben sallarım ederm gorucez ddm bnde herseyını yaptırıcam erkek zaten beznı bıle aldırıcam :KK9: :KK9:
boşver bence o zoru görünce vazgeçecek merak etme.
bebek deterjanlarıyla yıkarız zaten de biraz da karbonat eklediğimizde deterjanın zararlı etkileri yok oluyormuş hem de daha temiz oluyormuş bunu bir yerde okudum da mantıklı geldi.deterjan gözüne yarı deterjan yarı karbonat koyun yazıyordu.aslında bunu kendi çamaşırlarımızı yıkarken de yapmalıyız.
cnmm çok sağol yazmışsın tek tek... ne güzel darısı bu bebişin başına inş. yine genel mi olmayı düşünüyorsun?
inşallah hepimizin doğumu kolay olur canım.evet ben yine genel düşünüyorum çünkü benim epidural yapacak cesaretim yok çok panik biriyim.hem tansiyon da biraz düşüyor diyorlar benim tansiyonum da sürekli 8e 5,9a 5 gidiyor böyle.ne bileyim epiduralden korkuyorum ben.

kızlar yha bebek sampuanlarını faln ne marka alıcaksınz ben karar veremedım de

Merhaba tatlı bebişler ve anneleri
Bugün kızlarımla anneannemiz ve babaannemizle güne gittik. Canımız biraz sıkıldı, çünkü teyzelerimiz bizim göbeğimizin yukarıda olmadığını aşağıda olduğunu söylediler. Kız kardeşimin düşük tehlikesi vardı ve hep göbeği aşağıdaydı. Biraz korktuk. Sizde de göbeği aşağıda olan var mı?

Cnm hiç korkma benim de göbeğim bayağı aşağıda ama daha yeni kontrole gittim plasentası yukarda ve rahim açıklığı yok yani erken doğum riskin yok dedi. İçini ferah tut canım.

hacı şakirin sabun tozu var onunla ve tabiki kendi çamaşırlarımızdan ayrı olarak yıkarsak daha iyi olur cicim

boşver bence o zoru görünce vazgeçecek merak etme.

bebek deterjanlarıyla yıkarız zaten de biraz da karbonat eklediğimizde deterjanın zararlı etkileri yok oluyormuş hem de daha temiz oluyormuş bunu bir yerde okudum da mantıklı geldi.deterjan gözüne yarı deterjan yarı karbonat koyun yazıyordu.aslında bunu kendi çamaşırlarımızı yıkarken de yapmalıyız.

inşallah hepimizin doğumu kolay olur canım.evet ben yine genel düşünüyorum çünkü benim epidural yapacak cesaretim yok çok panik biriyim.hem tansiyon da biraz düşüyor diyorlar benim tansiyonum da sürekli 8e 5,9a 5 gidiyor böyle.ne bileyim epiduralden korkuyorum ben.

hacı sakır en mantıklısı o zmaan vee karbonat daaa öle yaa beyazlıları elımde ıslayımm dıyoru m bır ıkı ufelesem sonrada makınaya hoppp sonrada utu ınsll dıye dusunuyordumm cnm benım

canımmm ben dalin dusunuyorum etrafımdakı herkesler dalın kullanıyor ve memnunlardaaa

sımdı bız cıkıyrum yemek yapmadık daha babamız gelır bır st denn muck sızlereeeeeeeeeeeeeeeee

X