2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kizlar butik bebeden yorgan pazen carsaf alez bi de nevresim takimi aldim.100 lira tuttu hepsi.cok guzel hepsi gelince foto koyarim.fiyatlari da cok iyiydi.

Bende 28 haftalıkken istanbula 34 haftalık ken Ankara'ya ucucam .. Ankara ya uçağa izin vermeyebilir doktorum çünkü 36 haftalıkken döncem.. Arabaya gitmek zorunda kalabiliriz

Alışveriş derken kaynanamda bana hamile kot eteği bir bluz bir pantolon ve bir elbise aldı... Cok seviyorum su tatlı bıdık kaynanamı
ohh elerine saglıkk cnm benımmmmmmm k v ler ıyı olunca pekde ıyı oluyor yaaaaaaa cok sukur benımkıde öle elınden geldgınce yapmaya calısyorr ya bakalımm sımdı ogluma bır yelek oruyor ıcım gıdıyor bır n once gıydırmek ıcınnnnnnnnnnnnnn bıtsınd efotosunu koyarım hehe

ya canım allah gönlünüze göre ve daha da hayırlı bir iş nasip etsin tez zamanda işine, biz de yeni hamileyken aynı stresi yaşamıştık ve hepimizin hele de özelde çalışanların o riski hep var.. allah yardım etsin

canım evet daha önce de sanırım yardımcı olmuştun, şimdi ort. tanesi 2,5 tllik birşeyden 100 tane yaparsak 250lye denk geliyr, sonra buna bir kilo şeker-çikolata alsam- bir de aynı şekilde anı defteri ve kapı süsü eklense ortalama 500tlyi bulacak diye düşünüyorum.. ee bakılırsa pek de ekonomik sayılır mı onu bilemedim işteee, ama yine de benim listemde de ekli hatta mesajlaştık sağolsun çok bilgi verdi bana eğer bütçe ayarlayabilirsek tabii ki tekrar görüşmüş oluruz

ben de o kadar kilo aldım ama minnoşu iki hafta önce 700lerde birşeydi sanırım maaşallah minnoşuna

tesettürlü hamişler lcwnin sitesinde hamile etekleri var üç model çok hoşuma gitti acaba mağazada var mıdır tek tek dolaşşam bulur muyum şi,mdi alsam bedeni tutmaz ki

ya ben kaç tane lcw gördüysem hepsinde kot var sanki başka birşey giymezmiş hamileler gibi ( ama büyük beden uzun eteklerini belki deneyebilirisniz

of canım ya inş. doğumunuzda yanınızda olacak babacığınız

bana da avent iyi diyorlar da cam biberonu yokmuş acaba cam mı olsa?

lyre iyi ki var... ama yazdıklarında ben tam da yapmamam gerekenleri yapıyormuşum (( yani kırk yılın başı et yemeye başladım onda da ayran alıyordum yanına ki geçen seneki diyetisynim öyle demişti diye. hatta sormama rağmen yoğurt demiri azaltır mı diye bakma sen onlara demişti...

canım bildiğim çok yokuşlu takıt tukur değilse sorun olmaz benim 8,5 aylıkken 20saat ototbüste sıcakta gezen ark. var

canım ne güzel işte ben eğilipdoğrulurken ve göbeğimin altını gremezken ve kıyafetler sığamazken anlıyorum :)))

bu tummuy tub bildiğimiz kova değil mi

belki ciğerleri açılmamıltır henüz ama çaresi va bildiğim kadarıyla, çok geçmiş olsun

Kizlar ben iki haftadir oksuruyorm ne yapmaliyim birde ben 14 kilo aldim biraz fazla ve geceleri horluyorum sizdede varmi horlayan

ben horlasam da duymuyorum :)))

ay hadi geçmiş olsun

bayanlar yaaa 3 nisanda evlilik yıldönümümüz bana hediye konusunda fikir verebilecedk olanınız varmııı

bence başbaşa geçireceğiniz son yıldönümüz romantik başbaşa birşeyler yapın, hediye de her bütçeye göre değişiyor önce bütçeni belirle sonra eşinin hobisi ya da zevkine göre birşeyler düşün istersen

kızlar bir gün daha gidiverdiii
st ler bır st alınackya 12 den sonraaa hehe kaldı 93 hayırlı dogumlar ınsll

o bir saate bizim minikler kansa şimdiden 1 temmuza ayarlarım takvimleri p hayırlısı olsun inş.. aminn

ben de ben de, ya keşke 7. aydan itiaren erken bitirsek mesaileri

pazar pazar şu kaynana milleti asabımızı bozmasa olmaz sanki yaaaaaaaa........
kendilerinden zorla soğutur bu insanlar!!!

hayırdır canım ya?

güle güle kullansın canım, yenidoğan 4lü set havuzlu handa 90tl idi, süt pompasına kmisi ilk gündenal diyor kimisi acele etme 6. aydan sonra gerekirse al diyor, gecelik için ben optimumdaki gecelikçiden aldım bir takım hem lohusa için olanlardan daha uygun fiyatı ve bence daha da şıktı, sen de öyle avmlere bakabilrisin bence

Kizlar sirmustum ama cvp alamadim bu oyun parkinin icine yatak elyaftanmi pamuktanmi yoksa organikmi olucak yaz bebegi bunlar hangisi daha iyi bilen kullanan varmi acaba

bilmiyorum ama bzim yeğene el yapması bir minder koydular galiba eğer ümkünse ince pamuk br minder bence en iyisi

kızlar nasılsınzz cıok sessz bu aksam :) hastayım bn bırazcık yarında gezmeye gtcez ne yapıcm bılemıorum burnumu çeke çeke gidicem artk

geçmiş olsun canım

oy maaşallah.. söylemesen hamile old. anlamazdım

ay eşime deil de ben de başkalarına canımı acıtanlara ediyorum öyle şeyler..mesela midem bulandığında iki lokma birşey yerken şimdi ırası mı diyen müdürüme çok içerlemiştim.. allah korusun ama dayanamıyorum ben de ne yapalım

Kızlar nasılsınız.Ben sabahları çok zor kalkıyorum sizler nasılsınız.

canım benim minnoş da öyle, sola yatınca sola yığılıveriyor, netcen yapıları o

maaşalalh güle güle kullanın

amin canım inş., üzülme benim de tiroid prob. olan arkadaşım nurtopu gibi doğum yaptı hiç korkma sadece diyet ilaç neyin varsa onlarını ihmal etme, onun dışında ne gelirse allahtan gelir.. biz hiçbirşeklde engel olamayız ya da değiştiremeyiz.. o yüzden güzel düşün kendini suçlama..

kızlar saat 2 de ayrıntılı ultrason için doktora gidicem bizim için dualarınızı bekliyorum vede hazırlanmak için ayrılıyorum kendinize iyi bakın

güzel haberlerle gel canım

canım inşaallah daha güzel haberlerle gel

ben duşa girince çok yoruluyorum kalbim fena çarpıyor, ama sıak basmaları terlemeler bende de var.. dün gece açtım üzerimi sonra dondum vs vs

acaba köşelere sirke pril ya da mazot dökseniz işe yarar mıydı

32. Haftadan sonra 2 haftaya bir gitcez. Nst ye gircez.. Ben henüz 24 haftalığım yani 5,5 aya tekabül ediyo.. Daha dolu dolu 3.5 ay var

bizim bu haftadan itibaren 15günde br dedi dr :))

Allah nazarlardan saklasın maşallah.. Ne güzel iyilikten iyilik doğar.. Tüm kaynanalar böyle olsun işte.. Tüm bebekler iyilik gördün öğrensin

Alışveriş derken kaynanamda bana hamile kot eteği bir bluz bir pantolon ve bir elbise aldı... Cok seviyorum su tatlı bıdık kaynanamı

Anamm kvlere bak Maaşallah diyin tahtaya vurun nazar değdircenizz

28drn sonra rapor istiyorlar.. Yok ben 28 değilim dersen senin bildirmene binahen tüm sorumluluk senin oluyor.. Herhangi bir durumda onlar suçlu olmuyo yani..

Hadii arayıp bir daha sorayım ozaman gerçi çok geç artık da, her halükarda raporu alayım bunların sağı solu belli olmaz

doğum günlerimiz aynı bende 10-11 kilo aldım dediğin gibi hiiiiç anlamadım..
ohhh ne güzel olmuşş gezmek iidir. kütahyayı bilmiyorum ama kaynanamde dedi bana mevlüt olacak hatta mevlüt takımı beğendik gittiğimde aldı. 40 ı çıkınca yapılıyormuş ama yatağı bilmiyorum kaynanana sor bence veya elti veya daha samimi olduğun eşinin yakını varsa ona.
kaynanayı sevmeekkk oooo ne güzellllll. benim kaynana o şansını çoktaan kaybettti

Anamm kvlere bak Maaşallah diyin tahtaya vurun nazar değdircenizz

Hadii arayıp bir daha sorayım ozaman gerçi çok geç artık da, her halükarda raporu alayım bunların sağı solu belli olmaz
Sen raporunu al için rahat olsun tatlım .. Doktorun da gidebilirsin desin onun da rızası olsun..

ben geldimmmm

haftasonu pek güzeldi çok şükür.

sırt ve kaburga ağrılarım olmasa daha iyi olcaktı ama buna da şükür

bu aralar hızlı kilo almaya mı başladım ne? günden güne alıyorum sanki.

canım bir hazır kahve çekiyor ki bu sıra gittim 1 kavanoz kafeinsiz kahve aldım kendime.

kondisyon bisikleti aldık eve,işten eve git yorgun argın yemek ye derken yürümeye fırsat,zaman kalmıyor.tv karşısında ya da kitap okurken biniyorum ben de.

öyle işte annişler,bizde durumlar böyle.

Kızlar birşey sormak istiyorum.
Bebek kıllanınca anne tekrar mide bulantısı yaşıyormu ya genellikle bu bulantılar ne zaman başlıyor 30.haftalardan sonramı yoksa olsa şimdiden olurmuydu...

benım gıbı ıstahsızlıgı olan yokmu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:44::44::44:

Cancanlarrr

Biz yemeğe gidiyoruz oğluşumla.
Öptük hepinizi dönüşte görüşürüz

Kızlar birşey sormak istiyorum.
Bebek kıllanınca anne tekrar mide bulantısı yaşıyormu ya genellikle bu bulantılar ne zaman başlıyor 30.haftalardan sonramı yoksa olsa şimdiden olurmuydu...

Benim midem yanmaya başladı canım.
Ama onun bebeğin kıllanmasıyla ilgisi yok.
Bebek büyüyüp mideni sıkıştırdığı için yemek yedikten sonra midenin ürettiği asit mideye fazla geliyor o da midenin yanmasına sebep oluyor. hatta benim ağzıma kadar geliyor
Çok berbat bişey. Bunun çareside baharatlı bişey yemiycez çay kahve içmiycez. acı yemiycez. az ve sık yicez ki mide çok asit üretmesin.
Ama ne kadar dikkat etsekte bebek büyüdükçe pekte çaresi olmıycak gibi. Katlanıcaz yani.

aynen dediğin gibi. bendede oluyor ben gaviscon şurup içiyorum rahatlatıyor. yoksa boğazdan mideye ateş topu sallanmış gibi oluyor.
canım açıkçası bende bir iştah bir iştah hele bir de tatlı varsa hiçkapanmıyor (
iştahsızlık nasıl bişi acabatatlı olduktan sonra iştahsızlık olmaz bende de markete girdiğimde kendimi çikolata reyonuna atıyorum kaşık kaşık çokkokrem yiyorum durum vahim

kızlar, cumartesi eminönüne gittik felaketti kalabalıktan yürüyemediğimiz bile oldu ((

ne mi yaptık?? mısır çarşısı etrafında bir beş kez döndük... önce şekercileri gezelim dedik ama baktık ki çok kalabalık ve modeller genelde aynı fiyatlar da min. 2 tl, dedik ki biz keçe alalım kendimiz yapalım bu sefer önce bursa pazarın gittik oradan alamadı sonra tuhafiyeciye gittik orada da metrelik keçe yoktu ama ip mip aldık.. sonra anahtarlık yapalım dedik aradık tahtakaleye daha önce yanlışlıkla gitmiştik bu sefer anahtarlık için gittik.. sonra havuzlu hana bakalım dedik havuzluhana vardığımızda mecalimiz kalmmıştı şöyle bir baktık ve bir hamile destek yastığı alıp çıktık.. akşam gezmeye gidecek bize halimiz yoktu... çok kalabalıktı...kafamız da çok akrışıktı pek işe yarayan birşey de alamadan döndük evimize...yani hala nereden ne alacağız bilmiyoruz :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…