2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kız öle uzak yerlere gitmiyorum e-5 efln çıkmıyorum öle marketti komşuydu fln. eşim izin vermiyor zaten.
he yaa allah korudu gerçekten

gecmiş olsun canım dun bende ilk vukaatımı yatım arka yandan carptım bıraz coktu karsıdakının arabası

tatlım bende bir türlü karar veremedim park yatakmı alsam tahta beşik mi havesim tahta beşiklerde ama daha kullanışlı diye park yatağa yönleniyorum sence tahta beşiklerinde kokusu olurmu acaba

cnm valla benim düşüncem hevesin geliyosa al çünkü ilk çocuğumuz herşey gönlümüze göre olsun herzaman doğurmıcazya...içinde kalmasın derim ben...koku konusunda yeni alınan herşeyin ilk başta kokusu olur..oyüzden ben odasını en az 2 ay öncesinden kurucamki sürekli havalandırıp kokusunu dağıtayım..hele mobilya kokusu kolay koly çıkmıyor...

Selam kizlar nasilsiniz? Dun aksam girememistim, ne kadar birikmis oyle zor okudum vallahi:)) bi arkadas kulotlu corabin karnini sktigindan bahsetmis. Hamile coraplari var ama renkleri cok az ven pentiden almistim e o zaman sadece siyah vardi. Kendi coraplarimi giyiyorum ben ama hani ortalarinda kalin bi dikis var ya onu keserek giyiyorum. Assaga kadr kesiyorum gayet rahat oluyo(dikine tabii) once kendi kendine atar mi yirtilir mi diye dusunmustum ama nerde kestiysem ord duruyo valla:) bi de ogretmen arkadaslar izin konusunda konusmus. Ben de ogretmenim, son bir haftaya kadar 6 ayin cikacagina inancim tamdi ama nedense suan inancim sifir( Allah izin verirse seminer sonuna kadar calismayi istiyorum, malum yazin ortasi oldugu icin baslama isini ne kadar geciktiritsem o kadar iyi 3 hafta kalana kadar calisabilirim insallah. Neyse biraz fazla konustum sanirim, kendinize iyi bakin:)

tatlım güzel diyosunda son aya bırakmak doğrumu sence..inşallah olmazda ya bi terslik olurda erken doğum olursa ozman napcaz?ben bu ay gitcem işimi sağlama alayımda nolur nolmaz

kızlar bana müsade, öptük sizi.

bu arada külotlu çorap mevzunda ben normal çorapların göbek kısmına makas atıyorum çok iyi geliyor sürekli hamile çorabı almaktan daha ekonomik bence

Kızlar bugün dopplerim vardı bebeğin herşeyi normalmiş ama
Sol uterin arterde NOTCH mevcuttur PI:1,63 diyo çok üzgünüm.
preklamsi olabilirmiş.

evet cnm her geçen gün biraz daha zorlanıyorum bende..sabahları erken geliyorum bazen o uykusuzluk ölüm gibi geliyoo..bakalım şu yasa eğer çıkarsa 2 ay öncesinden çıkarım izne..ama çıkmazsa eğer mecbur çalışabildiğim kadar çalışıcam bebeğimin yanında biraz daha fazla kalmak için (

ohhh ne güzel valla :))) aman sütün bol olsunda varsın fazla büyümesin..bunun sonrasıda var çünkü :)

o doktorda bi alemmiş yani niye fazla olsun..ben 5 aylıkken 4 kilo almıştım şimdi 6.ayımıza girmek üzereyim toplam 5 kilo almışım..benim doktorumda gayet güzel gidiyosun diyor hep...

iyi günlerde kullanın canım hepside çok güzell..yürüteç bile almışsın ona daha çok erken annesi...ama olsun içinden gelmiş almışsın..

oyyy yerim ben bunları bayıldımmm..nekadarda süslü şeyler yaa...allahım inşallah ikinci çocuğumu kız verirde içimdeki bu kız hasreti biter..içim gidiyor kızçelere :)))güle güle kullanın

kitap almak istiyorum hamilelikle ilgili değil anne ve çocuk kitapı gibi bizi yetiştirecek bebek bakımını anlayabileceğmiz bilgisi olan varmöı tavsiye edebileceğiniz.

selam kızlar, hastanede yiyeceğiniz pijamaya karar verdiniz mi, uzun süredir internetten bakıyorum ama karar veremedim. Alanlar varsa resim ekleyebilirlermi

güzel bir soru...hep bebeklerimizi konuştuk ne alıcaz ne giydiricez diye ama kendimiz varız daha bunu hiç konuşmadık..bende internetten baktım modellere hepsi çok güzel nasıl bişey alacağıma karar veremiyorum çok çeşit var...bence gecelik ve sabahlık daha iyi gibi yaz sıcaklarında ii olur gibime geliyor 1 tanede pijama takımı yeter gibi ama bilmiyorum ...sizin fikriniz nedir??

walla kimsenin yanında pijama ile dolaşmam ben :) hastanede giyerim 1-2 gün eve gelenlere eşofman tişört yeter evde giymem biri gelince pijama :)

Bende dolasamam canim.ama is arkadaslarim hastaneye mutlaka gidiyorlar.o yuzden şık bi takim almam lazim.evde de normal hamile pantolonumu bile giyebilirim.pijama giyemem.

o doktorda bi alemmiş yani niye fazla olsun..ben 5 aylıkken 4 kilo almıştım şimdi 6.ayımıza girmek üzereyim toplam 5 kilo almışım..benim doktorumda gayet güzel gidiyosun diyor hep...

Vallahi alem canım neyseki 2 hafta sonra memlekete gidiyorum inş. orada iyi bir doktor bulabilirim

yani? ne demekmiş o canım ?

notch: damar direnci demek.. yani damarlarımız normalde bebek büyüdükçe kanla yeteri besini taşıyabilmek için genişliyor.Ancak tansiyon hastası olan yadaailesindedamar sertliği olan bazı annelerde bu durum yuzunden 2 durum oratayaçıkıyor. Ya damar hiç genişlemiyor ve bebeğe gerekenden az gıda gidiyor ya da annenin tansiyonu çok yükseliyor. İki durumda da ya anne zarar görüyor ya bebek. Benim ablamda var da ondan bu kadar net anlatıyorum. Ancaaaak illa ki kötü bir şey olacak diye bir şey de yok. 36. haftaya kadarşikayetduymayananne adayları da olabiliyor. 32 - 33 haftaya kadar dayanabilirlerse bebeğin yoğunbakıma bile girmeden devam etme şansı çok fazla. Tuzu kesinlikle yasaklamıştı ablama, kesin istirahat verdi, bir de aspirin verdi. genelde preeklamside damar direnci ile birlikte idrarda protein atılımı ve bacaklarda fazlaca şişme görülüyor. Ancak anladığım kadarıyla bayanın notch u çok fazla br değerde değil. Dikkatli geçirirsegebeliğini sorun olmazdiye düşünüyorum.

yook canım hiç takmıyorum aramadığı daha iyi birsey demeye yüzü olmuyo :)))eşimde niye aramıyorsun hiç demiyo hali ile böle iyi nacığım ile :))

herkese slmmm..umarım iyisinizdir...bizde geldik işe başladık...dün oğlumu pek kıpırdamamıştı ama bugün maşallahı var :))

aslında moralim hiç iyi değil kızlar...dün gece işte başıma öyle bir şey geldiki çok korktumm..(tam işim bitti eve gitcem derken adamın biri sarhoş gelip kafayı bana takmazmı..12den gece 3 e kadar karakoldaydık hakaret etti bana bende şikayetçi oldum çok kötü bi gece geçirdik bebeğime bişey olacak diye çok korktum çünkü ağlama krizine girdim o derece yani...şimdi biraz daha iyiyim ama aklıma geldikçe yine sinirlerim bozuluyoo..umarım bir daha böyle tatsız bir olay yaşamam ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…