2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
off kızlar çok kafama takıyorum isim konusunu hiç bir fikrim yok eşimle aha budur dediğimiz bi isim çıkmadı karşımıza :KK43: ilk başta zaman var diyoduk ama zaman kısalmaya başladı oğluma isim bulun lütfen yaaaa :KK43:

bizim bebişte hala no name :KK50:

kızlaarrr azönce yağlanırken aynaya baktım veeee
ÇATLIYORUUUMMMM :KK43: :KK43:
karnım temiz daha da, göğüslerimin altında mor mor çizgiler olmuuşşşş :KK14: :KK14:

ya bu çatlak çok acayip bişey.
ben 9 ay boyunca kendimi kontrol etmiştim hiçbişey yoktu.
doğumdan çıkıp bebeğimi emzirirken bi baktım şok oldum çatlamışım:KK43:
10 günlük süre içinde çatlarmı insan?!!!
ama işte çatlıyomuş..

bizim bebişte hala no name :KK50:

ayyyy çok alemsiniz yaa... bi bebelerinize isim bulamadınız... :KK9::KK9::KK9::KK9:
benim yeğenim doğduğu güne kadar isimsizdi... daha doğrusu "fasülye"ydi adı paşamın... ablam enişteme yüzlerce isim sordu... yok anam beğenmedi adam... sonra bi baktık YağızAlp olmuş:nazar::KK9::KK9::KK9:

demem o ki; sıkıntı yapmayın kızlar... onlar sağlıkla gelsin isim de geliyo peşinden...

ya bu çatlak çok acayip bişey.
ben 9 ay boyunca kendimi kontrol etmiştim hiçbişey yoktu.
doğumdan çıkıp bebeğimi emzirirken bi baktım şok oldum çatlamışım:KK43:
10 günlük süre içinde çatlarmı insan?!!!
ama işte çatlıyomuş..

valla benim şu an çatlıyacakmı diye drdim yok 2 hamileliğimde çatlıyacağı kadar çatladı oda çok fazla kilo almama ma rağmen napalım yavrularımız için katlaniciz artıkın çokçok bikini giymeyiz iç çamaşırı defilelerinede çıkmayız artık napalım

ya bişey sorucam size neden park yatak istiyosunuz özelliği nedir cahilimde bu konuda herkes park yatak alıcam diyo normal yataklar güüzel duruyo ama bunlar kullanışlımı yada nesi kullanışlı acaba

bence;
hem fiyatı uygun
hem çocuk yatmayı bıraktığında katlayıp bazanın altına kaldırabiliyosun
hem içi geniş
hemde her çocuk farklı yapıda..
beşikte yatmayı hiç sevmeyen çocuklarda var(benim oğlum)
3-4 yaşına kadar yatanda?
bilemiyosun yani
ama kullanış açısından ben kullandım memnunda kaldım
tekerlekleri sayesinde ordan oraya taşıyodum:KK1:

valla benim şu an çatlıyacakmı diye drdim yok 2 hamileliğimde çatlıyacağı kadar çatladı oda çok fazla kilo almama ma rağmen napalım yavrularımız için katlaniciz artıkın çokçok bikini giymeyiz iç çamaşırı defilelerinede çıkmayız artık napalım

doğum sonrası düzenli yağlanmam sayesinde büyük ölçüde düzeldi ama biliyomusun?
bide spor yapınca karın gerginleşip sıkılaşınca oda işe yarıyo.
ben hiç bakıp sorun yapmadım herşeyin bi bedeli var çünkü :)

off kızlar çok kafama takıyorum isim konusunu hiç bir fikrim yok eşimle aha budur dediğimiz bi isim çıkmadı karşımıza :KK43: ilk başta zaman var diyoduk ama zaman kısalmaya başladı oğluma isim bulun lütfen yaaaa :KK43:
bizimde daha aklımızda kızım için tam karar verdiğimiz bir isim yok şekerim ya :KK14:
ama eğer oğlumuz olsaydı adını aras koyacaktık belki fikir olur snada :KK9:
ben bide erkeklerde yiğit, yağız gibi isimleride çok beğeniyorum :KK54:
ama kızıma bi tane isim beğenemedim bak :KK60:

Merhaba güzel anne adayları;

Aylık rutin kontrolümüze gidip geldik. 50gr. lık şeker yükleme testimizde yapıldı. Herşey yolunda ve oğluşumuz sağlıklıymış şükür ki.
Sizlere de tüm kontrollerinizden böylesi güzel ve sağlıklı haberlerle dönmek nasip olur inşallah!!!

Doktorumuz ideal olduğunu söyledi gelişiminin, boyu ve kilosunun;680gr. ve 28cm olmuşuz. Ama ben yine de acaba oğluşum biraz kısa mı olacak diye düşünmeye başladım şimdiden. Forumdaki tabloya göre de kilosu ve boyu geride görünüyor çünkü.

Son kontrollerinizde bebişleriniz ne kadarlıklıkken, ne kadarlardı:) Yani yakın değerlede mi? Bilgi verirseniz sevinirim.
hemen söliyim canım benimki 22haftalıkken 527gr 27cm.di. bence fazla kıyaslama yapmak doğru değil bu son aylarda, tabiki insanın içinde bi tedirginlik oluyor ama sen içini ferah tut dr.unda normal demiş bak. allah başka sıkıntılar vermesin sağlıcakla kucağına al inşaallllaaahhhhh :KK54:

off kızlar ya ben ne kadar sorunlu bi kadın oldum yaa ?? :KK14:
ama midem 2 gündür çok yanıyooorrrr :KK31: ne yedim ne içtiysem geçmedi :KK14:
3 ay önce olan yanmalarım çay yüzündenmiş onu tesbit ettikte bu neden ki acep?
saçlanıyor falan derlerdi eskiler duyardım ama onun içinde erken değilmi yavf :KK31:

saçlanıyor falan derlerdi eskiler duyardım ama onun içinde erken değilmi yavf :KK31:

canım bence yine yediğin ictigin birşseydendir, baharat sıcak asitli ya da kafeinli ne yedin ki acaba?

evet canım hergün sürüyorum ama haftasonu kv.dedydim süremedim 2gün.
ama ondan değildir bence olsa karnımdada olurdu
benim göğüslerim normalde küçüktü, şimdi ergenlere döndüm :KK60:
derisi çok gergindi zaten şişmeye başlayıncada kaçınılmaz son işte napalım??
ama argan yağı fln bilmiyorum ben duymadım, duyduğum bildiğim tek şey;
bi kere oluştuktan sonra giderilemeyen tek cilt probleminin çatlaklar olduğu :KK14: :KK14:

şekerin iyi çıkmış benimki aç 74 1saat sonrada 136 çıkmıştı yanlış hatırlamıyosam 150yi geçince sıkıntı diye sölemişlerdi. ama gelişimini kafana takma fazla, her bebek aynı gelişicek diye bişey yok, sapasağlam olucak inş. bebeciğin, moralini bozup durduk yere stres yapma sen kuzum faydalı şeyler yemeye çalış yeterki :KK54:

iki günden olmaz birşey de bence, argan yağı bu aralar çok popüler ya watsonsda mı ne bitki yağları reyonunda bir kitapçık vardı orada yazıyordu diye hatırlıyorum, tabi gerçek mi satış için mi bilemem :))

Arkadaşlar merhabalar,
Bugün 2.düzey renkli testi yaptırdım,Allaha şükür bebişim sağlıklı ve bütün organları oluşmuş.22+2 günlük ve 536 gram olmuş :) Kızımız olacağı artık kesinleşti.Bende isim konusunda kararsızlardanım,Derin ismi çok hoşuma gidiyor ama çok fazla kişi bu ismi koymuş bu yüzden biraz tereddütte kaldım.Sizlerin etrafında çok Derin ismi varmı?

gerçekten o dediğin zararlıların hiçbirini yemedim diyebilirim :KK14:
şu argan yağının piyasada olanları genelde sahte diolar yada katkılı çünkü gerçek argan yağı çok pahalıymış
ne kadarı demişti komşum 100ml. mi dediydi tam hatırlayamadım 100dolarmış freeshopta.
vardır tabiki faydasıda doğalını bulmak lazım işte
bizim piyasamızdada bir ürünün hakikisini katkısızını bulmak derede altın tozu aramak gibi birşey yani demi :KK60:

gerçekten o dediğin zararlıların hiçbirini yemedim diyebilirim :KK14:
şu argan yağının piyasada olanları genelde sahte diolar yada katkılı çünkü gerçek argan yağı çok pahalıymış
ne kadarı demişti komşum 100ml. mi dediydi tam hatırlayamadım 100dolarmış freeshopta.
vardır tabiki faydasıda doğalını bulmak lazım işte
bizim piyasamızdada bir ürünün hakikisini katkısızını bulmak derede altın tozu aramak gibi birşey yani demi :KK60:

off yaa 100 dolar daha neler o zaman evet sahtesidir buradakiler 5-10 tlye

Arkadaşlar merhabalar,
Bugün 2.düzey renkli testi yaptırdım,Allaha şükür bebişim sağlıklı ve bütün organları oluşmuş.22+2 günlük ve 536 gram olmuş :) Kızımız olacağı artık kesinleşti.Bende isim konusunda kararsızlardanım,Derin ismi çok hoşuma gidiyor ama çok fazla kişi bu ismi koymuş bu yüzden biraz tereddütte kaldım.Sizlerin etrafında çok Derin ismi varmı?

maaşallah kuzuna, canım ben şahsen yakınen derin diye kimseyle tanışmadım :)

fte, kaos302, m_s_c ve nisayy

kızlar allah kabul ederse okudum dualarınızı, allah gönlünüze göre versin bebişlerinizi hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin, aynı zamanda tüm hamişlere de etsin amin :))

not: uyuz kkocama tv nin sesini kıs dua okuyacağım dememe rağmenvazgeçemedi komedisinden de kısamadı.. ona rağmen okudum ama uyuz da oldum.. neyse allah kabul etsin

bu arada aldım sazı elime kendi kendime okuyup yazıyorum sanırım :)) haydi bana müsade opuyorum, yarın seminer dolayısıyla gün içinde giremeyeceğim.. kendinize iyi bakınn görüşmek üzere

ya bir de size de bebişiniz usg de size yüz vermiyor gibi geliyor mu? benimki sanki bana hiç şirinlik yapmıyor kızmış gibi..ben mi çokalınganım :KK43:(

kızlaarrr azönce yağlanırken aynaya baktım veeee
ÇATLIYORUUUMMMM :KK43: :KK43:
karnım temiz daha da, göğüslerimin altında mor mor çizgiler olmuuşşşş :KK14: :KK14:
benim karnımın alt kısmı göbek deliğine kadar harita gibi oldu:KK52:
canlar bugün şeker yüklememiz vardı dr mçıktığı için sonuçları yorumlatamadım ama bilginiz var mı yazsam buraya?

açlık:97
1 saat sonra:129
2 saat sonra: 111
bir de hematokritim çok düşük çıkmış 33 gibi birşey min. 35 olmalıymış o da kansızlıkdemekmiş diye anladım tabi yarın dr kendisi ne yorum yapacak bilmiyorum ama sizce nasıl?

ayrıca dr ye daha önce yaptırdığım beş doz tetanoza rağmen yeni tetanoz yaptırayım mı ddim gerek yok dedi,

bir de sağa sola dönerken ani hareketlerden ya da eğilirken korkuyorum birşey olu mu diye dedim, yok korkma suyu bebeği korur dedi

sadece sadece gün boyu bebeğin hareketlerini hissetmezsen akşam yemek ye sola yat bir saat sonra yine hissetmezsen beni ara dedi

bir de bebişin giderek geride çıkıyor olması sorun oluşturabilir ama sürekli belli bir gün sayısı geriyse o döllenme tarihine bağlıdır dedi,

ama benim son aylardır her seferinde 2şer gn geri gidiyor, mesela 3 ay önce 2 gün geriydi, 2 ay önce 4 gün geri bu ay da bir haftagerilemiş, dr birşey demedi ama yine de benim canım sıkıldı,

artık 15er günle takip edeceğiz dedi,

sen 13 kilo almışsın ama sen alınca bebek de alacak değil dedi

şeker çıkarsa bebek normal kiloda bile olsa küvözde kalması gerekebilir şeker sana değil bebeğe zararlı solunumu etkiler dedi,

daha da birşey hatırlamıyorum
50 lik yüklemede 140 ın altında olması gerekiyordu.buna göre bile kıyaslasak sende şeker yok canım:)kilo olayına çok takmamaya çalış .bebek kilolu olunca sağlıklı olacak diye bir kural yok.nasıl beslendiğini bilmiyorum ama beslenmeni protein yönünden zenginleştirirsen faydasını görürsün diye umuyorum

artık bebeklerimiz büyüdüğü için mideye baskı yapıyor onun için yanma şikayetlerimiz artabiliyor.dr bana renni duo verdi.midem yandıkça yarım ölçek içiyorum anında kesiyor.tavsiye ederim.herhangi bir zararı ve yan etkisi yok.

Benimde göğsümün alt kısımları koyu renk oldu. onlarda çatlakmıdır ki ? :44:

bence değildir bende de oldu çatlak göğüslerde ve gayet belirgin kırmızı çizgiler sanırsam daha sonra kızarıklıklar gidecek ve beyzlıyacaklar ilk olduğunda da mor çizgiydiler renk cümbüşü valla şimdilik sadece gögüste ama benim için hiç sorun değil onlar bebeğimin varlığından sebep varlar ve beni hiç üzmüyorlar:))

Arkadaşlar merhabalar,

kuzenimin çocuğunun ismi güzel isim ama

Kızlarımızla moralimiz çok bozuk. Babamızla kısa bir süre ayrı kalacağız. :KK14:

Rabbim uzun ayrılıklar yaşatmasın. Kızlarım, ben ve babamızla uzun yıllar aynı çatı altında yaşamayı Yaradan Rabbim nasip etsin.

evet biz uyurken onlar uyanık olabilirmiş ve beslenmelerine devam ederlermiş... ilk aylarda depodan beslendiklerinden, şimdilerde annenin sık yemesi gerekirmiş... ben zaten hamilelikte gördüğüm rüyaların nerdeyse tamamını hemen ertesi gün yaşadım... hatırlarsan bi ara eski erkek arkadaşımla ilgili bir rüya da görmüştüm ve o da çıkmıştı... daha biçok örnek var buna benzer... inşallah güzel kızım sağlıkla bize kavuşsun başka bi dileğim yok...

evet uyku saatlerini değiştirmeye gerek yok çünkü bu çok anlamsız olur, ilerde zaten rahat rahat uyuyamıycaksın, uyku saatlerine ve benim en rahat tüketebildiğim şeylere bağlı olarak hazırladı bu listeyi...

ewet gerçekten çok üzüldüm... çok şükür gelişiminde bi sıkıntı olmadığından biraz daha rahatım... bu aylarda daha çok protein ağırlıklı beslenmek gerekiyormuş... bakliyat da gaz yaptığından ve ben pek sevmediğimden çok da zorlayarak yemene gerek yok ama et-süt ürünlerini asla aksatmaman lazım dedi...

inşallah düzelir çok sağol... evet çalışıyo olsam bu eminim çok daha zor olurdu... ama bence sen de sık sık bişeyler atıştırmaya çalış...

teşekkür ediyorum arkadaşlar... alıntı yapamadıklarım olmuş olabilir kusura bakmayın... sizlerin yazdıkları biraz daha kendime getirdi beni... bugün biraz daha rahat uyandım... kalktım doktorumun söylediklerini harfiyen uyguladım, kahvaltımı da yaptım... biraz fazla şişkinlik hissediyorum ama önceden pek bişey yiyemediğimden midemi küçültmüş olma ihtimalim çok yüksek... ayrıca unutmadan ekliyim ki, biz ailecek iri kemikli iri yapılıyız, bi bayan 70 kilo olup bıngıl bıngıl göbeğe sahipken, benim karnım dümdüz tahta gibi olduğu zamanlarda 70 kilo çıkıyorum... doktorum da benim değil, bebeğimizin kilo alabilmesi için, ona faydalı olacak protein ağırıklı bi liste verdi... tekrar söylüyorum ki, bu liste benim vücut yapım-benim tüketebildiğim gıdalar ve benim psikolojik olarak rahatça besleneceğim, bebeğimin gelişimini olumlu yönde etkileyecek bir liste... elbette kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durumdur... ayrıca bu cuma kısmet olursa annem geliyo, cumartesi inşallah bebeğimizin beşik olayını halledicez... pazar günü de annemle birlikte bursa'ya gidicem... 1 hafta kalıcam, kısmet olursa sonraki hafta da eşim gelip, alıcak bizi... annemler çok üzüldü bu duruma... biraz da orda toparlanırım sanırım... 15 gün sonra doktor kontrolümüze gittiğimizde bakalım minik meleğimiz büyümüş olacak mı?... Allah'ım hayırlısıyla sağlıkla gelişimini nasip etsin...

Canım önemli olan kilosu değil sağlıklı olması eşim 2buçuk kilo bile yokmuş doğduğunda ama şuan boyu 188 90 kilo ben 4 kiloya yakın doğmuşum ama şuan boyum 160 bile değil 23haftalık hamileyim 52 kiloyum, tombiş ama sürekli hasta Olan bebekler var zayıf olup bütün kış hiç hastalanmayan bebişler var , sağlıklı olsunda sıkma canını,

herkes nerede bi gece kuşu ben mi varım neyse benimde uykum geldi herkese iyi geceler

X