2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar kafama takıldı ve sizle paylaşmak istiyorum sadece.rüyamda bizim üst komşumuzun oğlu var ama görmyorum epeydir.rüyamda gördüm çoocuk norma de down sendromlu rüyma girdi kalktım allahım diyorum neden rüyama girdi ağzıma alamıyorum ama anlamışsınızdır sanırım çok korktum kızlar yaaa :KK43:( çocuktan ana diil yanlış anlamayın çokta seerim ama çocuğum için korktum acaba neden gördüm yaa bide bana bitek ikili test yaptılar üçlü yada dörtlü istemediler neden acab sizden aldılarmı

o kadar saçma sapan rüyalar görüyoruzki bu dönemlerde normalmiş hayır diyelim hayır olsun kötü şeyler getirme aklına bence.
banada sadece 2li yaptı doktor galiba sonuç ii çıkınca diğerlerine gerek görmüyor

bu arada sırada beklerken 3 kez doğuma giden doktorumuzu ikinci günün sonunda yakalayabildik çok şükür :)
Hadi gözünaydın canım.
Nasıl geçti peki?

kızlar şu konuyu çok merak ediyorum: acaba ben hapşırınca bebişim ne hissediyo :) eşim dalga geçiyo çocuğu korkuttun falan diyo :)

Benim bebiş çok yoğun seslerde biranda hareketleniyor tekme atıyor. Hapurduğumda da sanki yerini değiştirmiş gibi hissediyorum ben :KK9:

kızlar kafama takıldı ve sizle paylaşmak istiyorum sadece.rüyamda bizim üst komşumuzun oğlu var ama görmyorum epeydir.rüyamda gördüm çoocuk norma de down sendromlu rüyma girdi kalktım allahım diyorum neden rüyama girdi ağzıma alamıyorum ama anlamışsınızdır sanırım çok korktum kızlar yaaa :KK43:( çocuktan ana diil yanlış anlamayın çokta seerim ama çocuğum için korktum acaba neden gördüm yaa bide bana bitek ikili test yaptılar üçlü yada dörtlü istemediler neden acab sizden aldılarmı

canım çok endişeli olduğun için görmüşsündür. sadece ikili test yapıp diğerlerini yapmadığına göre bir sıkıntı yok demekki canım.
üzme kendinide bebişide kuzum :KK16:

az önce öyle kötü oldum ki...

masamın yanındaki pencere açıktı ofiste ve birden kedi sıçradı içeriye.ben de sıçradım tabi,irkildim Allah ım çok korktum bir anda.:26:

az önce öyle kötü oldum ki...

masamın yanındaki pencere açıktı ofiste ve birden kedi sıçradı içeriye.ben de sıçradım tabi,irkildim Allah ım çok korktum bir anda.:26:

Oyy nerden çıkmış o kedicik yaaa.:KK52:
üstüne falan gelmemiştir umarım

Canim bosuna kendini skma. Ne ruyalar goruyoruz biz de sorma gitsin. Benden de 3 lu ve 4 lu test istemedi doktor. Bunun nedeni de ikilinin en guvenilir test olmasi, o iyi ciktigi icin istememistir. Hiiiiic evhamlanma sen :)

kızlar merhabalarrr
bugün ikinci aşımızı olduk sabahtan şu an hafif sızı var ama yarına kötü olurum kesin geçen seferde aynı şey oldu cuma günüde ayrıntılı ultrasonum var bir an önce gelse ve kızımın sağlıklı haberlerini alsamm die dua ediyorum hepinize iyi günlerrrr...

Oyy nerden çıkmış o kedicik yaaa.:KK52:
üstüne falan gelmemiştir umarım

ofisin bahçesinden gelmiş.üzerime gelmedi gelseydi çığlık çığlığa........:KK9:

zıpladı şöyle bir baktı gitti,bir anda gelince yüreğim hopladı.pis kedi.

bizde görelim halıyı hani foto :44::KK9:

Canım aynısı bende de oluyor. Uyuyor bebiş o pozisyonda. Dün baktı baya doktorum. Bebişte bişey yoktu. Erken doğum riskide yoktu.çok tedirgin olduysan doktorunada bir sor istersen :KK34:

Benim hamileliğimden öncede olurdu akıntım. şimdide oluyor.herhangi bir ağrı sızı yoksa normal canım o :KK34:

Utku yu sevmemişti dimi eşin??
Tolga olabilir?
Emir de güzel
bunlar aklıma geldi. Aklıma gelen bişey olursa yazarım yine :KK34:

utku ve tolgaya hayır dedi cicim de emir de bana olmaz gibi geldi çünkü ben 2 isim koyacağım ilk ismi eren olacak 2. Ona uygun çok uzun olmayan değişik bi isim olsun istiyorum

kizlarr soyle bilgi okudum sizinle paylasmak istedim

annenin hamileyken yediklerinin çoçuk üzerindeki tesirleri

annenin hamilelik dönemindeki beslenme durumunun hatta çocuğun ahlak, zihin ve zekası üzerinde bile çok tesiri vardır. Zira çocuğun sinirleri ve beyni annenin yiyeceğinden meydana gelmektedir her yemeğin kendine has bir eseri vardır. Islam da anne yiyeceğinin çocuğunun gelişmesinde etkili olduğu konusuna değinmiştir. örneğin:

Peygamber efendimiz buyuruyor ki: "hamile kadınlar, çocukların iyi ahlaklı ve sabırlı olması için hamileliğin son aylarında hurma yesinler."[38]

başka bir yerde de buyuruyor ki: "hamile kadınlara, çocuklarının iyi ahlaklı olmaları için ayva yemelerini tavsiye edin."[39]

imam rıza (as) şöyle buyuruyor: "ayva yemek akıl ve zekayı fazlalaştırır."[40]

resulullah'tan (s.a.a) şöyle nakledilir: "kavun yiyen hamile kadının çocuğu iyi ahlaklı ve güzel olur."[41

daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim

hemen yazıyorum cicim bende bi yerde okudum hatta bi arkadaşım anlatmıştı peygamber efendimizin zamanında bir kavimde çocuklar çirkin doğuyormuş sağlıksızmış sanırım ve bunun üstüne ayva yedirin hamilelere demiş efendimiz. Bende hamileliğin başından beri çok yedim ayva :) hurmaya gelince ben daha öncede yazmıştım geçen senenin temmuz ennesi bi arkadaşım var o demişti ki ben bol hurma yedim çok rahat doğumum oldu demişti. Hurmanın rahatlatıcı ve damar yollarını açma etkisi mi ne varmış bende daha hiç yemedim ama başlayacağım inşallah.ama kavunu ilk kez duydum :)

canım bende ne rüyalar görüyorum anlatamam. Bence sen olumsuz düşünme çünkü anne olarak pimpirik yapıyoruz şöyle mi olur böyle mi bilinç altına atıyoruz ister istemez. Bende 4 lü test yaptırtmadım çünkü 2 li ve 3 lü nortmal çıktı diye hatta en iyi sonuç ikili veriri demişlerdi. O kadar çok incelemeye gerek yok bence. Bak sana bir örnek vereyim bizim iş yerindeki temizlik görevlilerinden biri de hamile aşağı yukarı benimle aynı haftada 25 de net olarak bilmiyor az önce gördüm sordum kaç hafta oldu ne bileyimd edi en son 4 aylıkken gitmiş doktora standart doktoru yok kimi bulursa ona gidiyor testlerin çoğunu yaptırmamış aşı olmamış tetonaz daha ve 2. Bebeği onun o kadar rahat ki biz onu mümkün olduğu kadar az çalıştırmaya çalışıyoruz ama umrunda değil. Ben 26 haftadır 1 bardak çay içmedim o devamlı çay içiyor ben yemeklere tuz atmam o turşu suyu içiyor daha neler neler. Sakınılan göze çöp baratmış rahat ol biraz.

Merhaba güzel anne adayları;

Aylık rutin kontrolümüze gidip geldik. 50gr. lık şeker yükleme testimizde yapıldı. Herşey yolunda ve oğluşumuz sağlıklıymış şükür ki.
Sizlere de tüm kontrollerinizden böylesi güzel ve sağlıklı haberlerle dönmek nasip olur inşallah!!!

Doktorumuz ideal olduğunu söyledi gelişiminin, boyu ve kilosunun;680gr. ve 28cm olmuşuz. Ama ben yine de acaba oğluşum biraz kısa mı olacak diye düşünmeye başladım şimdiden. Forumdaki tabloya göre de kilosu ve boyu geride görünüyor çünkü.

Son kontrollerinizde bebişleriniz ne kadarlıklıkken, ne kadarlardı:) Yani yakın değerlede mi? Bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
kızlar merhabalarrr
bugün ikinci aşımızı olduk sabahtan şu an hafif sızı var ama yarına kötü olurum kesin geçen seferde aynı şey oldu cuma günüde ayrıntılı ultrasonum var bir an önce gelse ve kızımın sağlıklı haberlerini alsamm die dua ediyorum hepinize iyi günlerrrr...

çok az kalmış kontrolüne canım. iyi haberlerde alıcaksın inşallah.

Aylık rutin kontrolümüze gidip geldik. 50gr. lık şeker yükleme testimizde yapıldı. Herşey yolunda ve oğluşumuz sağlıklıymış şükür ki.
Sizlere de tüm kontrollerinizden böylesi güzel ve sağlıklı haberlerle dönmek nasip olur inşallah!!!

Doktorumuz ideal olduğunu söyledi gelişiminin, boyu ve kilosunun;680gr. ve 28cm olmuşuz. Ama ben yine de acaba oğluşum biraz kısa mı olacak diye düşünmeye başladım şimdiden. Sizin bebişler nasıl, yakın değerlede mi? Bilgi verirseniz sevinirim.

internette yazılanlarla hamilelik takviminde yazılanlarla kıyaslama bence doktorun normal dediyse normaldir internetteki bilgiler fazla fazla çıkıyor hep. ben 22.haftada gittim 500 gr demişti ama +50 -50 olabilir hiç bir ultrasyon ölçümü net değildir demişti. pazartesi kontrolümüz var baklım bende ne kadar olmuş merak ediyorum :)

utku ve tolgaya hayır dedi cicim de emir de bana olmaz gibi geldi çünkü ben 2 isim koyacağım ilk ismi eren olacak 2. Ona uygun çok uzun olmayan değişik bi isim olsun istiyorum

hemen yazıyorum cicim bende bi yerde okudum hatta bi arkadaşım anlatmıştı peygamber efendimizin zamanında bir kavimde çocuklar çirkin doğuyormuş sağlıksızmış sanırım ve bunun üstüne ayva yedirin hamilelere demiş efendimiz. Bende hamileliğin başından beri çok yedim ayva :) hurmaya gelince ben daha öncede yazmıştım geçen senenin temmuz ennesi bi arkadaşım var o demişti ki ben bol hurma yedim çok rahat doğumum oldu demişti. Hurmanın rahatlatıcı ve damar yollarını açma etkisi mi ne varmış bende daha hiç yemedim ama başlayacağım inşallah.ama kavunu ilk kez duydum :)

bende hamileligimin basinda mide bulantisi yasadigimda sadece ayva yiyordum rahatlatiyordu beni ama bukadar yararli oldugunu bilmiyordum sadece ayva yiyen hamilelerin cocuklarinin gamzeli oldugunu duymustum

bende hamileligimin basinda mide bulantisi yasadigimda sadece ayva yiyordum rahatlatiyordu beni ama bukadar yararli oldugunu bilmiyordum sadece ayva yiyen hamilelerin cocuklarinin gamzeli oldugunu duymustum

normalde de çok severim ben ayvayı tuzlayıp limonlayıp felan yemeyi ama hamilelikte tuzlamadım ama normal yedim her gören diyordu ayva ye şanslısın tam zamanı diye yedim baya ama bu ara pek yemiyorum benim istikrarlı bir şekilde hamilleiğin ilk gününden beri yediğim tek şey var oda kivi onu asla bırakmam can arkadaşım benim o :)

normalde de çok severim ben ayvayı tuzlayıp limonlayıp felan yemeyi ama hamilelikte tuzlamadım ama normal yedim her gören diyordu ayva ye şanslısın tam zamanı diye yedim baya ama bu ara pek yemiyorum benim istikrarlı bir şekilde hamilleiğin ilk gününden beri yediğim tek şey var oda kivi onu asla bırakmam can arkadaşım benim o :)

benimde kirmizi domates tursusu bu gidisle domat yanakli kizim olcak :KK52:

çok hoşuma gitti yaa ne güzel:)
biri aşagı biri yukarı içerde tepinip dururlar:)
güzel bir duygu gerçekten ama gece ben yatınca tekmeye :KK52:başlarlarsa bir süre uyutmuyorlar beni

benimde aşağı aşağı vuruyo bazen ama farkettim çok yorulursam vuruyo.Birde kızlar bişey sorucam ben masa başı çalışanım sürekli bacak bacak üstünde oturuyorum alışkanlık sizce bebğe bi zararı olurmu bilginiz varmı bu konuyla ilgili.
ben de bazen farkında olmadan öyle oturuyorum ama çoğunda bebişler kıpraşmaya başlıyorlar.ben de onların rahat edemediğini düşünerek bacaklarımı hafif açarak oturuyorum.
Kızlar ya size bişi sorucam:KK3:

Benim karnımda çok sık olmasa da (yani günde 3 kere oluyodur belki) bebişin bi yerde toplandığını hissediyorum. Böyle sanki ayağını geriyo,kafasını dayıyo gibi aynı. O kısım dışardan dokununca semsert hissediliyor sonra 1 dk sürmeden düzeliyor.

Ben bebişin hareketlerinden dolayı diye düşünüyodum ama biraz araştırınca korktum. Kasılmalar oluyormuş, erken doğum falan diyo bilginiz varmı sizin? Korkmam gerekirmi?:18:
ben de de oluyor.senin gibi endişelenerek dra sordum normal dedi.canın yanarsa bastırmadan azıcık ovala geçer annesi

selam kızlar nasılsınız..??? size birşey sorucam ya bnm 2 haftadır akıntım olmaya başladı bazen şeffaf renkte bazen sarımsı..sizde de oldu mu yada bi bilginiz var mı..?? doktoruma sormayı unutmuşum.. olmadı arayıp sorucam..
kaşıntı,koku ve koyu renk yoksa endişelenme.ben de de akıntı var ama bir şikayetim yok,yine de idrar tahlili yaptırdım sonuç temiz çıktı.sen de içini rahatlatmak için yaptırabilirsin.herhangi bir enfeksiyon varsa önlem almak gerekir.

kızlar şu konuyu çok merak ediyorum: acaba ben hapşırınca bebişim ne hissediyo :) eşim dalga geçiyo çocuğu korkuttun falan diyo :)

ben de çok güldüğüm zaman göbeğim göbeğim şekilden şekile giriyor,içerde neler yaşanıyor merak ediyorum:KK1:

kizlarr soyle bilgi okudum sizinle paylasmak istedim

Annenin hamileyken yediklerinin çoçuk üzerindeki tesirleri

Annenin hamilelik dönemindeki beslenme durumunun hatta çocuğun ahlak, zihin ve zekası üzerinde bile çok tesiri vardır. Zira çocuğun sinirleri ve beyni annenin yiyeceğinden meydana gelmektedir Her yemeğin kendine has bir eseri vardır. İslam da anne yiyeceğinin çocuğunun gelişmesinde etkili olduğu konusuna değinmiştir. Örneğin:

Peygamber efendimiz buyuruyor ki: "Hamile kadınlar, çocukların iyi ahlaklı ve sabırlı olması için hamileliğin son aylarında hurma yesinler."[38]

Başka bir yerde de buyuruyor ki: "Hamile kadınlara, çocuklarının iyi ahlaklı olmaları için ayva yemelerini tavsiye edin."[39]

İmam Rıza (as) şöyle buyuruyor: "Ayva yemek akıl ve zekayı fazlalaştırır."[40]

Resulullah'tan (s.a.a) şöyle nakledilir: "Kavun yiyen hamile kadının çocuğu iyi ahlaklı ve güzel olur."[41

Daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim
allah razı olsun canım yazdgıın icin:KK70:
hurma doguma yakın dogum kannallarını acıyor
ayva gamze yapar dıye ben ılke aylada sırf mevsım meyvesıde oldug ııcn yedım bolcaaaaaaaaaaa:KK70:zeka ya etkısı oldugunu bılmıyordum hee:44:

cnm artık anı ses lere karsı oda tepkı verıyormus ona goreee:KK66::KK66::KK66: hehe hapsrunca oda sıcrıyordur zarrr:KK62:

Doktorumuz ideal olduğunu söyledi gelişiminin, boyu ve kilosunun;680gr. ve 28cm olmuşuz. Ama ben yine de acaba oğluşum biraz kısa mı olacak diye düşünmeye başladım şimdiden. Forumdaki tabloya göre de kilosu ve boyu geride görünüyor çünkü.

Son kontrollerinizde bebişleriniz ne kadarlıklıkken, ne kadarlardı:) Yani yakın değerlede mi? Bilgi verirseniz sevinirim.
cnm dr normal dedı ıse nıye kafana takıyorsunn forumdakı genelleme ama senn bebenın boyunun kısa olması burda yazmıyor demek degıl anne ve babanın o yastakı halı senle esınn boy uzunlugu fılan goz onunde olmalıı kıı bebek daha oo:KK57:bnm ark.1,78 boyu esınnkı 1,75 bebesı 7.aylıkken 50 cm dı dusun cunku ıkısıde uzun boyluuu o yusden saglıklı olsunlardaa ınsll gerısı bossssssss:KK76:

evet bende gamzelı olsun dıye bol ca yedım veyıyorumdaaaaaaaa:KK39::KK39:

kızlar ben de 50 gr lık şeker yüklemede şeker çıkmıştı.bugün 100 gr lık yapıldı şükürler olsun sonuç normal.bir haftadır diyet yapıyordum belki onun da etkisi olmuştur.artık şekerli şeyler yiyebilirim:KK56:

X