2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
yeme-içme-beslenme
valla kızlar dünden beri içim şişti yemekten ama kendimi çok huzurlu hissediyorum... gece süt içmeye kalkamadım ama yatmadan önce küçük bi tost yemiştim... sabah da uyanır uyanmaz ceviz-fındık-kuru kayısı ve incir yiyip bolca su içtim (kabızlığı da önlüyor)... sonra sıkı bi kahvaltı yaptım... az önce de kocaman 1 kupa sütle birlikte kepekli-üzümlü bisküvi yedim... bu saydıklarımı yemekten nefret ediyorum normalde... ama bebeğimi iyi beslemem lazım, 2 hafta sonra doktora gittiğimde aynı üzüntüyü tekrar yaşamak istemiyorum... dün de kemik suyundan çorba yaptım... salatamı da yedim... etli sebze yemeğimi de... hem bu kadar sık yememin şöyle bir avantajı var ekmek pek tüketemiyorum... sadece tostlarımda ekmek tüketiyorum... yemekte ekmek yemiyorum belki yarım dilim... bolca su içip idrara çıkıyorum... gün içinde soda da içiyorum... valla aksatmayın kızlar herşey minik meleklerimiz için...

bacakta kasılma
süt ürünleri ne kadar fazla tüketilirse tüketilsin kemiklerde ağrı oluşması oldukça normal... çünkü bebeklerimizin kemikleri ve damakları gelişmeye başladı artık... bizdeki tüm kalsiyumu onlar tüketiyor... dolayısıyla doktorumuz mutlaka kalsiyum tablet yazacaktır...

rahimde kasılma
son 2 haftadır ciddi ciddi kasılmalar hissediyorum rahim kemiklerimde... doktoruma sordum... e artık doğuma hazırlık başlayacak kısa bir süre sonra ve bu yüzden genişleme başlamış rahimde... bunda da korkulacak bişey yok yani...

hemen kasıkta hissedilen bebek hareketleri
valla kızlar ben de kızımın hareketlerini rahim üstü-göbek altında yani kasıklarımda hissediyorum çoğunlukla... hatta geçen hafta annem ve halam geldiğinde bile "ayy senin bebeğin aşağıda o zaman, aman çok dikkat et bişey kaldırma sakın" dediler... doktoruma sordum bu durumu, "eskilere sor bakalım kimin bebeği yukarda diycekler acaba" dedi... "herkes herşeyi söyler aldırma, bebeğin yatış pozisyonuyla ilgili bir durum bu" dedi... sonra ultrasonda baktık ki; bizim hanımefendinin başı sol kasığımda, poposu karnımın ortasında, ayakları da sağ kasığımda... e bu durumda hareketleri sağ kasıkta hissetmek çok normal... korkmayın lütfen... bende çok korkmuştum... ama yersiz... herzaman söylüyorum doktorumun tecrübesine ve iletişimine çok güveniyorum o yüzden rahatım...

Allah herbirimizin meleğini hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... sağlık-sıhhatle...

Nabiyonuz kizlarrr.dun kizomin odasina hali aldim.cok guzelll ama daha gelmedi internetten aldim 100 liraya.kolumun agrisi da son gaz devam ediyorr

Kızlar ya size bişi sorucam

Benim karnımda çok sık olmasa da (yani günde 3 kere oluyodur belki) bebişin bi yerde toplandığını hissediyorum. Böyle sanki ayağını geriyo,kafasını dayıyo gibi aynı. O kısım dışardan dokununca semsert hissediliyor sonra 1 dk sürmeden düzeliyor.

Ben bebişin hareketlerinden dolayı diye düşünüyodum ama biraz araştırınca korktum. Kasılmalar oluyormuş, erken doğum falan diyo bilginiz varmı sizin? Korkmam gerekirmi?:18:

bence normaldir bazan bendede oluyor bebek bi tarafa yığılıyor ama kötü bir şey olacağını sanmıyorum

selam kızlar nasılsınız..??? size birşey sorucam ya bnm 2 haftadır akıntım olmaya başladı bazen şeffaf renkte bazen sarımsı..sizde de oldu mu yada bi bilginiz var mı..?? doktoruma sormayı unutmuşum.. olmadı arayıp sorucam..

Son düzenleme:
benimde öyle
hatta o kadar rahatsız ediyoki ayaktaysam veya oturuyosam uzanıp karnımı ovuyorum biraz yavaşlıyo.
son zamanlarda gece bile uyandırmaya başladı minnak sıpa.
daha çoook hissedersin endişelenme

Yasadıklarının aynılarını bende yasıyorum hatta dün kontrolum vardı dr da söyledim annesi bacakları asagıda seni tekmeledikçe çok net hissediyorsun ve sürekli wc ihtiyacı hissettirir sana dedi aynende öyle aklım hep lavobada:)

kokusuz ise çok değilse normal nette artacağını okudum bu ara bende. ama fazla ise yeşile yakın yada koyu kıvamlı ise sıkıntı olabilirmiş doktorum söyledi bunuda bana cicim.

Banada verdi canım magnezyum toz suda eriyen kalsiyum verdi bide oda suda eriyen biri limonata gibi biri portakal tadında içiyorum ama faydası yok çok kez bende derin uykumdan kalkıyorum acıylaa....

Kullanayım krem diyordum ama kullanmayayım o zaman bende yorulmamaya dikkat ediyorum umarım geçer fazla artmadan....

Sağol canım bilgilendirdiğin için bende üniversite hastanesine gideyim en iyisi kontrolümden sonra giderim artık.....

Canım doktorum banada verdi hem kalsiyum suda eriyen portakal tadında hem magnezyum limonata gibi ama bunları içtiğinde peynir süt yogurtla aynı saate denk getirmde dedi öyle dikkat ediyorum ama fazdası yok genede çok fena oluyor :18::18:

kokusuz ise çok değilse normal nette artacağını okudum bu ara bende. ama fazla ise yeşile yakın yada koyu kıvamlı ise sıkıntı olabilirmiş doktorum söyledi bunuda bana cicim.

kıvamı değişiyo yaa.. ya şeffaf ya sarımsı rengi daha koyu olmadı.. bi kaç gün daha bakıyım olmadı bi arıyım..

Son düzenleme:
cuma giidince sölerim nasıl olduğunu 22-24. haftalarda yapılıyor galiba metin bey öle demişti kaçırmış olmuosun canım demi haftaya.
birde metin bey bana kalsiyum veya magnezyum vermedi decavit ve santaferfort demir ilacı verdi ben vitamini almıyorum ama. sen kramp girio falan deyincemi verdi acaba:105::105::105:

Son düzenleme:
off kızlar çok kafama takıyorum isim konusunu hiç bir fikrim yok eşimle aha budur dediğimiz bi isim çıkmadı karşımıza ilk başta zaman var diyoduk ama zaman kısalmaya başladı oğluma isim bulun lütfen yaaaa

Benimki de hep oyle yapiyor canim.sol taraha gecip ittirihor asagi yukari.hatta bazen ahs tekme atacak diyorum hemen pat kut vuruyor.normal yani en rahat yeri bulmaya calisiyor gariban yavrularimiz...korkma kasilma bebekte degil rahimde oluyor.onu da agri olarak hissedersin

Bizde hala isim bulamayanlardaniz karar veremiyoruz bir turlu:44: ama oglum olsaydi ENES koymayi dusunuyordum canim

Nabiyonuz kizlarrr.dun kizomin odasina hali aldim.cok guzelll ama daha gelmedi internetten aldim 100 liraya.kolumun agrisi da son gaz devam ediyorr

Bizde görelim halıyı hani foto :44:

canım aynısı bende de oluyor. uyuyor bebiş o pozisyonda. dün baktı baya doktorum. bebişte bişey yoktu. erken doğum riskide yoktu.çok tedirgin olduysan doktorunada bir sor istersen

Benim hamileliğimden öncede olurdu akıntım. şimdide oluyor.herhangi bir ağrı sızı yoksa normal canım o

Utku yu sevmemişti dimi eşin??
Tolga olabilir?
Emir de güzel
Bunlar aklıma geldi. Aklıma gelen bişey olursa yazarım yine

kizlarr soyle bilgi okudum sizinle paylasmak istedim

Annenin hamileyken yediklerinin çoçuk üzerindeki tesirleri

Annenin hamilelik dönemindeki beslenme durumunun hatta çocuğun ahlak, zihin ve zekası üzerinde bile çok tesiri vardır. Zira çocuğun sinirleri ve beyni annenin yiyeceğinden meydana gelmektedir Her yemeğin kendine has bir eseri vardır. İslam da anne yiyeceğinin çocuğunun gelişmesinde etkili olduğu konusuna değinmiştir. Örneğin:

Peygamber efendimiz buyuruyor ki: "Hamile kadınlar, çocukların iyi ahlaklı ve sabırlı olması için hamileliğin son aylarında hurma yesinler."[38]

Başka bir yerde de buyuruyor ki: "Hamile kadınlara, çocuklarının iyi ahlaklı olmaları için ayva yemelerini tavsiye edin."[39]

İmam Rıza (as) şöyle buyuruyor: "Ayva yemek akıl ve zekayı fazlalaştırır."[40]

Resulullah'tan (s.a.a) şöyle nakledilir: "Kavun yiyen hamile kadının çocuğu iyi ahlaklı ve güzel olur."[41

Daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim

bu arada sırada beklerken 3 kez doğuma giden doktorumuzu ikinci günün sonunda yakalayabildik çok şükür :)

kızlar kafama takıldı ve sizle paylaşmak istiyorum sadece.rüyamda bizim üst komşumuzun oğlu var ama görmyorum epeydir.rüyamda gördüm çoocuk norma de down sendromlu rüyma girdi kalktım allahım diyorum neden rüyama girdi ağzıma alamıyorum ama anlamışsınızdır sanırım çok korktum kızlar yaaa ( çocuktan ana diil yanlış anlamayın çokta seerim ama çocuğum için korktum acaba neden gördüm yaa bide bana bitek ikili test yaptılar üçlü yada dörtlü istemediler neden acab sizden aldılarmı

kızlar şu konuyu çok merak ediyorum: acaba ben hapşırınca bebişim ne hissediyo :) eşim dalga geçiyo çocuğu korkuttun falan diyo :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…