2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

canım geçmiş olsun. walla ilk defa duydum baktım biraz netten PLASENTA KALSİFİKASYONU (BEBEĞİN EŞİNİN ERKEN YAŞLANMASI) bakmışındır ama. sigara felan kullanıyor musun ya da herhangi bi durumun var mı ?

günaydın arkadaşlar;
bende yaklaık 1 yıldır bebek istiyorum. kasım ayında kimyasal gebelik geçirdim adetimin 2 ci günü dr gittim ve femara isimli ilaç verdi. yumoş takibi yapıyoruz. aranız da bu hapla hamile kalan var mı?

günaydın kızlar...
bugün nasıl oldu da erkenden uyanabildim çok şaşkınım dün deliler gibi yorulmuşum, belimin ağrısından gece kendimi nasıl yatağa attığımı hatırlamıyorum bile...

geçen hafta karar vermiştik ki, bebeğimize büyüyen beşik alacaktık... dün de dedikki eminönüne gidelim, bakalım artık beşiğine halısına... gittik ama HAVUZLUHAN diye bi yer varmış... a'dan z'ye ne ararsanız en uygun fiyata en kaliteli ürünleri alabilirsiniz demişlerdi... gittik gitmesine ama dün malumunuz pazar olduğundan HAVUZLUHAN kapalıymış... e yıkıldık tabi... bi dünya yol gittik... neyse dedik bari gelmişken dolaşalım... MİNİMO diye bi çocuk mağazasına rastaladık... sanırım 3 veya 4 katlı bir mağaza ve aradığımız biçok şey ordada mevcut (büyük eşyalar hariç)... ufak tefek bişeyler aldık ordan... kolsuz çıtçıtlı badyler... bornoz takımı (babası çok beğendi dayanamadı-bornozunu kısmet olursa 1 yaşından sonra kullanabilicek)... emzirme atleti... göğüs pedi... cam biberonu... kulak temizleme pamuğu... emzik kutusu... atlet külot takım... chicco bakım çantası... veee kapısına Minnie Mause kafa figürünü alıp yapıştırdık (odası bitince resimleri paylaşacağım)...vs.vs. hastane çıkış setlerine de baktık ama o kadar çeşit varki Allah'ım bi türlü seçip karar veremedik... personeli oldukça ilgili... öyle güzel park yataklar vardı ki (ben başından beri hep park yatak olsun-daha kullanışlı olucak diyodum, babamız pek isttemiyodu) görevli personel anlatmaya başladı özelliklerini... çift kademeli olması... güvenliğin fazla olması... alt açma yerinin olması... titreşim aparatı takılabiliyor olması... oyun alanının fermuarlı kapısından çıkış yapılabilicek olması... ortalama 3 - 5 yaşa kadar kullanılabilicek olması ve bana göre en önemlisi fiyat avantajı sebebiyle büyüyen beşikten vazgeçip, park yatak almaya karar verdik... geri kalan eksiklerimizi de listeledik... HAVUZLUHAN'a bakıp ordan almak istiyoruz... hem anneannesi de ben gelicem ay sonuna doğru beni bekleyin beşiğini birlikte alalım dedi... peki dedik biz de beklemedeyiz bakalım... civilde de travel sistem bir araba beğendik... bugün ona bakabiliriz sanırım...

ayrıca saat 14.00'de doktor kontrolümüz var... geçen hafta şeker yüklemesi sonucumu doktoruma gösterememiştim (izinli olduğundan)... telefonda görüştüğümüzde de sınıra yakın, biraz tatlıdan uzak dur demişti... bakalım bugün neler söyliycek... en önemlisi Ayliz'imizi görmek istiyoruz... umarım herşey yolundadır... şimdilik bizden bu kadar güzel anneler... öptük hepinizi...

Tesekkurler. Sigara kullanmiyorum. 1.5 yasinda bir oglum var. Iki gebelik arasinin yakin olmasi sebep olabilirmis. Doktorum cok onemsemedi ama keyfimi kacirdi budurum. Tek ihmalim duzensiz beslenme ona da artik dikkat edip daha fazla su tuketiyorum. Ilk hamileligimde son haftalarda yaslanma baslamisti 40. Hafta doldugunda da dogum gerceklesmisti. Hayirlisi artik, herkes saglikla tamamlar insallah hamileligini

Koyuver derdin silinsin, yolver öfken yorulsun,
sonra korkma göster gönlün görünsün, hoş gör ruhun sevinsin,
gel bu günün hakkını ver yarını yarın düşünsün.
Yüreğinizden Umutlar ,
Gözlerinizden Mutluluklar ,
Sofranızdan Bereketler,
Yuvanızdan Saadetler ,
İşlerinizden Kazançlar ,
Eksik Olmasın İnşallah..
Sevgiyle, Güllerle, Dostça Kalın
Günaydın, Günaydın Herkese.

daha hiç bişey almadım bende oğluma artık bu aydan sonra yavaş yavaş bende sen gibi çok kararsız kaldım ne alacağımı bilememdim ve şöyle bir mantık yürüttüm tabi etrafımda deneyimli olanlara da sordum. hastane çıkışının çok gerekli olmadığını ve onun yerine bady almanın daha mantıklı olduğunu söylediler benimde kafama yattı. 1 tane organik hastane çıkışı alacağım zaten 1 annem 1 de kv alcakmış yeter çok bile. yatak konusuna gelince ben doğuda ve uzakta olduğum için annemlerin yanında doğum yapmak istiyorum bi aksilik olmazsa bir tane park yatak alıp annemlere koyacağım ilk 3 ay orda kalacağım için orda kullanmalık. sonra onu eve gelince oyun parkı yapacağım. eve de karyola almayı düşünüyorum. ama büyüyüyen karyola değil bizim içimize sinmedi o büyüyüyenler derinlikleri az birde benim düşüncem çocuk ilerde bakalım o büyüyen yatağı beğenecek mi. belki çok bebeksi bulacak belki diğer genç odalarından isteyecek. o yüzden büyüyen yatak bana cazip gelmedi.

ben fazlaca bady stokladım zaten... senin de söylediğin gibi tek bir hastane çıkışı almayı düşünüyorum... o da sırf herşeyi takım olsun diye... çünkü çeşit çeşit battaniyeler badyler hazırlamış anneannesi... beşik olayına gelince... benim yeğenim 2 buçuk aylık ve büyüyen beşik aldı ablamlar... ama adam sevmiyo yatağını, dışarda uyutuyosun yatağa koyduğun anda mum gibi dikiliyo... zannedersem her çocuğun beğenileri farklı... beşiği de odadan odaya taşıyamayacağım için kullanılmama ihtimali üzerine binlerce lira vermek pek de işime gelmiyo açıkçası... park yatak taşınabilir olması sebebiyle de avantaj bana göre... hem yatak olarak kullanmak istemese bile oyun alanı olarak kullansın... ama binlerce lirayı çöpe atmaktansa 100-200 lira çok da korkutmuyo beni... sanki çocuğun ihtiyacını belirleyip almak daha doğru gibi düşünüyorum... ama şu an malesef böyle bi şansımız olmadığından minimum maliyetle nasıl hallederiz onun çözümü belkide bu...

ay ne güzel yaaa
bende nerden başlasam hiç bilmiyorum kafam cok karışık
sanki hiç bişi alamıcakmışız gibime geliyooo :18::18::18:

ay ne güzel yaaa
bende nerden başlasam hiç bilmiyorum kafam cok karışık
sanki hiç bişi alamıcakmışız gibime geliyooo :18::18::18:

ben artık hem çok çabuk yoruluyorum... hemde çok çabuk sinirlenip geriliyorum... bebek büyüdükçe psikolojimde dengesizlikler de tavan yappıyo... bu yüzden son dakikalara bırakmak istemiyorum açıkçası...
bende nerden başlayacağını bi türlü bilemeyenlerdendim... bi gün tek bi parça kıyafet aldım... o gün eve geldim bi ihtiyaç listesi hazırladım... aldıkça siliyorum listedekileri... epey de azaldı tavsiye ederim... hem birden çokça para çıkmamış oluyor cebnden...

Günaydııınnn güzel annelerr ve onların minnaklarııı

Nasılsınız bakayım görüşmeyeli. ben şafak sayıyorum yarın saat 3 te kontrolümüz varr. çok heyecanlıyım. Acaba büyümüşmüdür oğlum. Gerçi attığı tekmelere bakılırsa baya büyümüş olmalı
Ben gideyim de kahvaltı yapayım canlar oğluşumda bende acıktık. öptüümmm hepinizi görüşmek üzere.

GÜNAYDIN '' YARİM''
yatak konusunda çoook haklısın, ben de aynı fikirdeyim.Oğluma biz de mobilya oda takımı aldık birde küçük başucumda duran beşik almıştık inan beşiği daha çok kullalndık. ilk ehves işte gerekli gereksiz doğumdan önce ne bulduysak aldık.Karyolası sonra büyüyüp genç yatağı oluyordu.Oğlum şimdi 8 yaşında ve hiç kullanamadı karyolasını.Ben de verdim birine. Park yataklar daha kullanışlı pratik ve uzun süre kullanılabiliyor arkadaşımdan biliyorum.Şimdi Allah nasip ederse bende park yatak alacağım.Hastane çıkışı falan almaya da gerek yok çıtçıtlı badi ve zıbın yeterli ihtiyaç duydukça almalı.Oğlum 4600 gr doğdu birçok takımı kullanamadı sözün kısası doğum dan önce çok kıyafet vb gerek yok...

çok doğru... bunu yakın zamanda yaşadım zaten... yeğenim anne karnında 7 aylık olduğunda tek bir iğne eksiği bile kalmamıştı... karyolası hariç... onu ablamlar aldı bitek... ve tonlarca kıyafet almıştım... aman yarabbii... adam giyemedi bile biçoğunu... e gelen giden oldu onlar da getirdi... eyvah dedim... mesela ben belki 10-12 tane çıtçıtlı bady aldım (daha almam yenidoğan) 2 tane pijama takımı (biri kirlenir diğerini giyer) 3 tane de sanırım tulumu var... çokçabuk büyüyolar... ve biz heyecanımızla bi dünya israf yapıyoruz... o yüzden almıycam... hastane çıkışı almak istememin sebebi de... battaniyesi tulumu herşeyi takım olsun istiyorum bi tane öyle seti bulunsun... hastaneden çıkarken verirlermi bilmiyorum (ablamın doğumunda hediye edilmişti) bi yere falan giderken de o takımı kullanırım diye istiyorum tek bi tane...
ayrıca ablamlara bile şey diyorum... hani bize kıyafet falan almayın yeminle almasın kimse... bişey almak isteyen bez alsın gelsin diyorum... çünkü kızıma kendimiz beğenip bişeyler alıp giydirmek istiyoruz... babasıda bende çok hevesliyiz ama çok kıyafeti olursa "var nasılsa almayalım" deriz hevesimiz de kursağımızda kalır...

Son düzenleme:

ihtiyac listesi mi ben daha neler alabileceğimi bile kestiremiyorumm üff yaaa, liste varmı sende hazır:))) çeyiz için yapmışlardı öyle bişi olsa ne güzel olur heheh

bende cok yoruluyorum ah ahh saatlerce gezen ben yarım saat zor duruyorum ....
bizim oda işi canımı sıkıyor cok iş var belkide ondan bu kadar stressimmm
odayı boşaltıcaz sonra yeni oda alıcazz beşikti bilmem neydii üff şimdiden sıkıtnı bastııı
mayı ayı gibi düşünüyoruz biz herseyi yapmayı ama bakalım....

bende ufak tefek kıyafetler almıştım ama yazlıklar daha gelmemişti bebiş için ondan bıraktım...

bizimde babannemiz alıcak cogu şeyini
kendi annemde şimdiden 4 tane battaniye yaptı :)) napıcan okadar şeyi yeter diyorummm daha peluş filan alıcaz , fermuarlı alıcaz diyorum
2. cocukda yapılmıyoo diyoo şimdiden yaptık yaptık diyoooo
Ayyy 2. cocuguma üzüldüm şimdiden

forumda tecrübeli annelerden biri tarafından bi yazı vardı... bilgisayarıma hemen kaydetmiştim... istersen sen de bi göz gezdir eminim yardımcı olucaktır... ben pek bu listeye bakmadım... 2 buçuk ay önce ablam doğum yaptı ordan edindiğim tecrübeler doğrultusunda hareket ettim...

kızlar biz önce hamileydim şimdi anneyim başlığında yazıyoruz..
aklınızda bulunsun

1- kıyafet için bu aylarda fazla alışveriş önermem.
kızım 4 kg a yakın doğdu. hiç yenidoğan kullanmadım. doğuma yakın bebeğin kilosuna göre alışverişi sıklaştırırsınız.
aldığım 0-3 ay kıyafetleri de 1,5 ay kullandım..
0 numara çorap almayın, kesinlikle bebeğin ayaklarını çok sıkıyor..

istanbuldayız biz, ama temmuz ağustos cehennem sıcağı.
hiiiç tulum falan almadım. sadece çıtçıtlı badilerle geçirdik.
0-3, 3-6 boylarda sıfır kollu ve yarım kollu yaklaşık 15 tane badi vardı..
uzun kollu 2-3 tane..
3 tane de ince pamuklu alt çok kullanışlı oluyor, kesinlikle tavsiye ederim.

elbiselere aldanmayın derim, sıcakta hiç giydirilmiyor..
aldıklarınızın %100 pamuk olmasına dikkat edin.
ilk ay kızım 5 cm uzadı. aldıklarınız akşamdan sabaha bebeğinize kısa gelecek, unutmayın

zıbın; bence kullanışlı değil. ben sonbaharda hep tulum kullandım.
beli açıldı, yukarı kaçtı sıkıntısı olmaz..

bez de ilk etapta 1-2 paket yeter..
ilk günlerde altını neredeyse 7-8 kez kirletiyor.
gerekince her yer market aldırırsınız..

emmeme ve süt olmaması ihtimaline karşı, yanınızda ufak bi biberon bulundurun.
sezaryanliyim, ilk üç gün sütüm gelmedi. buna rağmen kaşıkla ağzına mama akıttım, biberon kullanmadım..
ama tedbirli olun siz

ve mutlaka mutlaka ince pamuklu 3-4 tane battaniye alın..
sonbahara doğru pazen battaniyeler çok kullanışlı..
onları da anneanneler yapsın

2- 3-6 ay için yine uzun kollu çıtçıtlı badiler almıştım.. 5 tane kadar..
ve 3 tane tulum ve birkaç penye alt üstle bu dönemi geçirdik..
çok kullanışlı olan bi şey de; ince penye yelekler..

6-9 ay (şimdi bu dönemdeyiz ) kadife tulumlar, alt üst eşofman takımları, havlu çoraplar, kilotlu çoraplar,
yün patik, yelek ve hırkalar kullanıyoruz..

3- bebek arabasını alalı 1 ay oldu, yeni yeni kullanmaya başladık.
kraft baston puset aldık, çok hafif, kolay açılıp kapanıyor, hiç yer kaplamıyor.
şahsen araba almanızı tavsiye etmem, çok hantallar. içine bebek de konunca iyice ağırlaşıyorlar

ana kucağı kesinlikle şart, özellikle otomobiliniz varsa üzerinize farz olur
arabaya bağlanmı özelliği olup olmadığına ve ağırlığının hafif olmasına dikkat edin.
ben pierre cardinin bi modelini aldım, yatış ile oturma arası bi pozisyon, anne karnındaki poz. en uygun olan..
ama epey ağır.. şuan hala arabada kullanıyoruz ama kızım da içinde olunca taşımak çok zor..

yatak olarak, kraftın park yatağını kullanıyoruz.
çok memnunum, dikişi kumaşı hakikaten kaliteli. sallanma aparatları da var, ama ben kullanmadım.
oda alacaksanız bile geceleri defalarca emmeye kalkacağı için mutlaka bi beşik ya da park yatak yatağınızın yanında olmalı..
ilk günler çok sıcak olduğu için aylarca salonda klima ile durduk. sanılanın aksine; dikkat ederseniz, hasta falan da olmaz bebişler..
göreceksiniz ki, doğum yaptığınız hastanelerde bile püfür püfür klima çalışıyor..

4- 30lu haftaların ortasına geldiğinizde doğum çantanız hazır olsun.. her an herşey olabilir..
benim çantamda olanlar;
kendim için: biri sabahlıklı takım iki gecelik..
3 tane yüksek bel çamaşır.
emzirme atleti (sütyeninden daha kullanışlı, ama bir beden büyük alın mutlaka)
çorap, terlik. kağıt havlu.
havlu, tarak, diş macunu fırçası, toka.
çıkarken giymek üzere ince, rahat kıyafetler..
yanıma ped de almıştım, ama hastanede paketle hasta pedi veriyorlar, onlar çok kullanışlı.
bebiş için: hastane çıkışı, birkaç tane çıtçıtlı badi,
battaniye,
bez, ıslak mendil, bebek bezi, şapka, çorap.
özel olarak, doğum çantasına zemzem ve hurma koydum, ilk ağzına bunlardan verdik.

-fotoğraf makinesi, kamera, telefon şarjını da unutmayın

essue belki benim listede işine yarar

BEBİŞİMİN İHTİYAÇLARI

EŞYA

-beşik,beşik yatağı sevi bebe viscon
-ana kucağı
-nevresim takımı
-Bebek yorganı yastık kaz tüyü

BANYO MALZEMESİ
-şampuan,bebek yağı,banyo köpüğü,(bübchen)
-bebek çantası bübchen
-tırnak makası, törpü,saç fırçası takımı (bebklere özel) chicco
-küvet,küvet filesi sevi bebe
-banyo süngeri (selilozik olması tercih) chicco
-dijital ateş ölçer
-OTRİ burun aspiratörü
-havlu

KIYAFETLER
-terbezi
-hastane çıkışı(yenidoğan)
-iç zıbın
-çıt çıtlı badi (uzun kol)
-çorap(uzun olsun)
-penye battaniye
-şapka ,eldiven(penye,lastiği sıkı olmasın)
-pijama takımı (kolları kendinden eldivenli olması rahat ettirir)
-tulum
-patikli pantolon
-önlük

ALT DEĞİŞTİRME
-Bol pamuk
-ıslak mendil(ilk 3 ay ''uni baby'' saf su ve pamuk olduğu için zararsız)bol miktarda:)
-bebek bezi(yenidoğan)prima
-pişik kremibepanthol
-alt açma bezi(kullan at) canbbebe

BESLENME
-emzik kutusu
-biberon(yenidoğan 1 numara) dr.browns
-emzik(yenidoğan 1 numara,damaklı slikon uç) chicco nuk
-Göbek bağı için alkol
-Mama:esema 1
-mama kaşığı
-Süt saklama poşeti
-Bebeğe rezene damla

ANNESİNE:)
-bol miktarda ped
-göğüs pedi
-hasta bezi
-pijama takımı, sabahlık
-emzirme sütyeni(en az iki tane)
-Manuel göğüs pompası chicco biberonlu
-disposeble külot (tek kullanımlık) (hasta bezi için)
-Humana çay
-Lansinos göğüs kremi
-Dalin sıvı deterjan
-rezene anason

evet yaa tekmeleri hareketleri cok güzeel bu günleri özlücegime eminim:))
büyümüştür tabi yaaa
ayy cok güzeel

bu liste şahane... bence ilk sayfada taçlandırılmalı...

ay canım sagol:)
hemen kaydedeyimmmm
benim kadar karışık olan başka anne adayı yoktur heraldee üff evlenirkende böyleydimmmm

çok geçmiş olsun canım.. aynı durumu gecen haftalarda bnde yasadım anlatmıştım hatta o kadar korkuyo ki insan kendin için bebeğin için dikkat et bakalım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…