2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Gunaydin tospiklerrrr. $2013-03-17 21.37.49.jpg
Ayy yasasinn yukledimmmm.cok mu agir olur bebek odasina kizlar nasil guzel mi

günaydın...:KK3: herkese mutlu sağlıklı bir hafta dilerim.. umarım çabuk geçen bir hafta olsun...:KK1:

temmuz anneleri herkese merhaba :)

aklımız çok karşık yaaaa :) bebek deterjanı ne kullanıyorsunuz kızlar ben dün marketten haci şakire birde dalina baktım sizce hangisi daha iyidir acaba ?

eveeet yarim_ bunları da not aldım:)))
ayy heycan bastı daha cok var ama :)))

benim ilk aklıma gelenler foto mak. ve kamera zaten ama bide o fotolarda güzel cıkmak için herseyin tam olması lazım:))) o günleri heyecanla bekliyorummm inşallah cok güzel olacak hepimiz içinnn

Kizlar yaaa yazdiklarinizi okudumda ben hep dustan sora johanson baby yag suruyodum bebege gecmismidir yaaa dediginiz alman marka yag nerde bulunur internette satiliyomu buralar kucuk yer bulunmuyo
bübcheni ben hepsiburada dan almıştım canım.sen içini ferah tut,bundan sonra dikkat edersin.

Gunaydin herkese. 22 haftalik hamileyim, bu ikinci hamileligim. Ilkinde olmayan bir durumdan bahsetti doktorum, plesantada yaslanma belirtileri gordugunu soyleyip onlem icin de aspirin ve dinlenme onerdi.son uc ayda normalmis ama erken olmasi erken dogum ve dusuk kilolu doguma sebep olabiliyormus. Aranizda var mi benzeri bi durum yasayan merak ettim.
geçmiş olsun canım.bulunduğun mekanın bol oksijenli olmasına dikkat et,bol su iç. benim ablam kuaför.orada sürekli kimyasallara ve sigara dumanına vs maruz kaldığı için plesenta yaşlanması olduğunu öğrendi ve dru bebeği 8 aylıkken sezeryanla aldı.oğluşu şimdi 5 yaşında bir tosuncuk maşallah.ama doğduğunda 2 gün küveze aldılar.inşallah senin bebeğin zamanında gelir..

Salı günü bebişimizi gördükten sonra bizde gidicez bebek arabalarına park yataklara falan bakmaya. Eşim hadi gidelim yoksa içinde kalıcak yakından gör bari dedi :KK9: Her akşam eve geldiğim gibi netten arabalara yataklara bakıyorum.:KK1: Yakından görmek iyi olucak hakkaten. çook heyecanlıyım.
Bir de kızlar dün akşamdan beri beni bir korku sardı. Şu son zamanlarda ev işlerine yetişemiyorum ben hiç :KK17: işten ya 7 de ya 11 de geliyorum. akşam yemeklerini kv de yiyoruz. yani hiç yemek yapmıyorum evde. ama yetişemiyorum yinede. yom çamaşırdı süpürmeydi silmeydi bunaldım bu ara. çook yorgun oluyorum işten gelince içimden bişey yapmak gelmiyor. Dün akşamda düşündüm bebişim gelince napıcam diye hem bebiş hem iş hem ev :KK52: çok gözüm korktu benim yaa. Böyle yaşayan çok bayan var biliyorum ama benim enerjim çok çabuk bitiyor dayanamıyorum. eşimde yardım ediyor aslında ama nasıl idare edicez hepsini benim aklım almadı :KK50:

Salı günü bebişimizi gördükten sonra bizde gidicez bebek arabalarına park yataklara falan bakmaya. Eşim hadi gidelim yoksa içinde kalıcak yakından gör bari dedi :KK9: Her akşam eve geldiğim gibi netten arabalara yataklara bakıyorum.:KK1: Yakından görmek iyi olucak hakkaten. çook heyecanlıyım.
Bir de kızlar dün akşamdan beri beni bir korku sardı. Şu son zamanlarda ev işlerine yetişemiyorum ben hiç :KK17: işten ya 7 de ya 11 de geliyorum. akşam yemeklerini kv de yiyoruz. yani hiç yemek yapmıyorum evde. ama yetişemiyorum yinede. yom çamaşırdı süpürmeydi silmeydi bunaldım bu ara. çook yorgun oluyorum işten gelince içimden bişey yapmak gelmiyor. Dün akşamda düşündüm bebişim gelince napıcam diye hem bebiş hem iş hem ev :KK52: çok gözüm korktu benim yaa. Böyle yaşayan çok bayan var biliyorum ama benim enerjim çok çabuk bitiyor dayanamıyorum. eşimde yardım ediyor aslında ama nasıl idare edicez hepsini benim aklım almadı :KK50:

sizin iş genel olarak yıpratıcı zaten de haline şükret bence :KK9:
ablam bebeğini 2 buçuk aylıkken bıraktı ve işe başladı bugün... kayınvalidesi alt katlarında annemler ise alt sokaklarında oturuyor... ama yemeklerini kendi evlerinde yapıp yiiyiyolar... ayrıca eşi de pek yardımcı olmaz ablama... gündüz bebeğe annem bakıyo akşamları annesi gelince evine naşşş :KK9:
gözünü korkutma yani... bakma şu an iki canlıyız kendimizi zor taşıyoruz ondan öyle... yoksa bebeklerle birlikte enerjimizde yerine gelicek inşallah...

canım sen şuan hamiş oldugundan ve gün geçtikçe dahada ağırlaştıgımızdan dolayı yorgun oluyorsun..ama bebeğini kucagına daha dinç olucaksın Allah'ın izniyle inşallah ve yeticeksin bebeğine hiç sıkıntı yapma :KK12:

Gunaydin tospiklerrrr.Eki Görüntüle 660466
Canımm çok güzelmiş. Ama ben o tüylerin olduğu odaya giremem uyuyamam orda. burnum tıkanır hapşurmaya başlarım. bazı bebişlerde hassas oluyor. Aklında bulunsun istedim..

günaydın...:KK3: herkese mutlu sağlıklı bir hafta dilerim.. umarım çabuk geçen bir hafta olsun...:KK1:

bana bugün geçsin yeter çünkü yarın görüş günüü :KK16:

aklımız çok karşık yaaaa :) bebek deterjanı ne kullanıyorsunuz kızlar ben dün marketten haci şakire birde dalina baktım sizce hangisi daha iyidir acaba ?

ben daha o işlere girmedim canım hacı şakir daha yakın duruyor nedense.

eveeet yarim_ bunları da not aldım:)))
ayy heycan bastı daha cok var ama :)))

benim ilk aklıma gelenler foto mak. ve kamera zaten ama bide o fotolarda güzel cıkmak için herseyin tam olması lazım:))) o günleri heyecanla bekliyorummm inşallah cok güzel olacak hepimiz içinnn

evet fotoğraf makinası şart. benimde almam lazım. alıncak çook şey var daha yaa.

Günaydın anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Biz geldik sonunda kızımla 2-3 gündür aksiyon yaşıyorduk bugün durulduk artık. Cuma gecesi sağ kasığımın üstünde şişlik hissettim ve dışardan bakıldığında baya belli oluyordu. Arada bir de kasılmalar oldu. Kızımdan da hiç ses soluk gelmedi o kadar çikolata yedim tatlı yedim hiç çıt çıkarmadı nasıl korktum anlatamam. Babamız da evde yoktu işi dolayısıyla. Hemen aradım apar topar hastaneye gittik kadın doğumcu olmadığı için bizi direk antalyaya sevk ettiler. o sırada da kendi doktorumla konuştuk yazık o da bizi telkin etmek için uğraştı durdu. sağolsun gecenin bi vakti demedi hemen hastaneye geldi. Hemen baktı ultrasondan inceledi. Bir de ne görelim bizim cimcime biraz aşağıda olduğu için popoyu dayamış oraya, parmağı ağzında mışıl mışıl uyuyor. doktora hemen kalbini dinlemek istiyorum dedim, o kalbinin sesini duyduktan sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Nasıl rahatladım var ya anlatamam size. Doktor "rahim yapın farklı olduğu için böyle durumlar yaşayabilirsin arada öyle olursa şişen yeri ovuştur biraz pıt pıt yap uyansın yerini değiştirir." dedi. Çok korktuğum için ve bir de bizim düşük tehlikemiz devam ettiği için hastanede 2 gün yattık. Strese gelemiyoruz bu yüzden her an her şey olabilir müşahede altına almamız iyi olur dedi doktor. Neyse geldik evimize çok şükür şu an her şey yolunda.
Bu arada nddd duanı okudum canım Allah kabul etsin inş. Geçmişi okumadım dünya sayfa olmuş bakalım bi. :)

sizin iş genel olarak yıpratıcı zaten de haline şükret bence :KK9:
ablam bebeğini 2 buçuk aylıkken bıraktı ve işe başladı bugün... kayınvalidesi alt katlarında annemler ise alt sokaklarında oturuyor... ama yemeklerini kendi evlerinde yapıp yiiyiyolar... ayrıca eşi de pek yardımcı olmaz ablama... gündüz bebeğe annem bakıyo akşamları annesi gelince evine naşşş :KK9:
gözünü korkutma yani... bakma şu an iki canlıyız kendimizi zor taşıyoruz ondan öyle... yoksa bebeklerle birlikte enerjimizde yerine gelicek inşallah...
canım sen şuan hamiş oldugundan ve gün geçtikçe dahada ağırlaştıgımızdan dolayı yorgun oluyorsun..ama bebeğini kucagına daha dinç olucaksın Allah'ın izniyle inşallah ve yeticeksin bebeğine hiç sıkıntı yapma :KK12:
inşallah yine eski enerjime kavuşurum kızlar yaa. çok canımı sıkıyor bu durum. hiçbişeye yetemiyormuş gibi hissediyorum. Ben yine hamişlik depresyonuna giriyorum galiba hemen kurtulmam lazım bu havadan. inşallah yarın hava güzel olurda gezeriz biraz kendime gelirim :KK16:

karlı bi sabaha uyandık ya tam da bahar gelmişdi derken :KK43: öncelikle tüm hamiledaşlarıma teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için :)

bende hamilliğinin başından beri devamlı o markayı ve dalini kullanıyordum doktoruma sordum bebeğe geçer mi diye yok bişey olmaz dedi. ama ben artık niveaya geçtim paraben yok onda. bir de bio-oil diye bi marka duydum bakalım onu araştıracağım.

ya evet canım 12 ye kadar bebek açıkıyormuş. bende işe geldiğim günler erken kalkıp düzenli yiyordum ama hafta sonu olunca yattım 11-12 kadar kalkıp bir muz yedim dışarı çıktık yarım saat sonrada kahvaltı yaptım belki 1 saat sonra ama doktor kızdı o senden besleniyor sen yediğin sürece o yer diyor. arada kalk ye tekrar yat dedi dikkat et canımcım.

,
bence erken kalk canım en azından kalk bişeyler atıştır geri yat benim gözüm korktu

artık büyüdükleri için yağ dokuları geliştiği için bulamıyor gariplerim yiyecek bişey işte yazık onlara. hadi ilk başlarda bizden buluyorlardı ama büydüler teyzesi artık

offf hiç sevmiyorum sabah kahvaltısını :KK43:

günaydın kızlar...
bugün nasıl oldu da erkenden uyanabildim çok şaşkınım:KK9: dün deliler gibi yorulmuşum, belimin ağrısından gece kendimi nasıl yatağa attığımı hatırlamıyorum bile...

geçen hafta karar vermiştik ki, bebeğimize büyüyen beşik alacaktık... dün de dedikki eminönüne gidelim, bakalım artık beşiğine halısına... gittik ama HAVUZLUHAN diye bi yer varmış... a'dan z'ye ne ararsanız en uygun fiyata en kaliteli ürünleri alabilirsiniz demişlerdi... gittik gitmesine ama dün malumunuz pazar olduğundan HAVUZLUHAN kapalıymış... e yıkıldık tabi... bi dünya yol gittik... neyse dedik bari gelmişken dolaşalım... MİNİMO diye bi çocuk mağazasına rastaladık... sanırım 3 veya 4 katlı bir mağaza ve aradığımız biçok şey ordada mevcut (büyük eşyalar hariç)... ufak tefek bişeyler aldık ordan... kolsuz çıtçıtlı badyler... bornoz takımı (babası çok beğendi dayanamadı-bornozunu kısmet olursa 1 yaşından sonra kullanabilicek)... emzirme atleti... göğüs pedi... cam biberonu... kulak temizleme pamuğu... emzik kutusu... atlet külot takım... chicco bakım çantası... veee kapısına Minnie Mause kafa figürünü alıp yapıştırdık (odası bitince resimleri paylaşacağım)...vs.vs. hastane çıkış setlerine de baktık ama o kadar çeşit varki Allah'ım bi türlü seçip karar veremedik... personeli oldukça ilgili... öyle güzel park yataklar vardı ki (ben başından beri hep park yatak olsun-daha kullanışlı olucak diyodum, babamız pek isttemiyodu) görevli personel anlatmaya başladı özelliklerini... çift kademeli olması... güvenliğin fazla olması... alt açma yerinin olması... titreşim aparatı takılabiliyor olması... oyun alanının fermuarlı kapısından çıkış yapılabilicek olması... ortalama 3 - 5 yaşa kadar kullanılabilicek olması ve bana göre en önemlisi fiyat avantajı sebebiyle büyüyen beşikten vazgeçip, park yatak almaya karar verdik... geri kalan eksiklerimizi de listeledik... HAVUZLUHAN'a bakıp ordan almak istiyoruz... hem anneannesi de ben gelicem ay sonuna doğru beni bekleyin beşiğini birlikte alalım dedi... peki dedik biz de beklemedeyiz bakalım... civilde de travel sistem bir araba beğendik... bugün ona bakabiliriz sanırım...

ayrıca saat 14.00'de doktor kontrolümüz var... geçen hafta şeker yüklemesi sonucumu doktoruma gösterememiştim (izinli olduğundan)... telefonda görüştüğümüzde de sınıra yakın, biraz tatlıdan uzak dur demişti... bakalım bugün neler söyliycek... en önemlisi Ayliz'imizi görmek istiyoruz... umarım herşey yolundadır... şimdilik bizden bu kadar güzel anneler... öptük hepinizi...

iyi günlerde kullan cnm park yatak iyidir ya

Tesekkurler. Sigara kullanmiyorum. 1.5 yasinda bir oglum var. Iki gebelik arasinin yakin olmasi sebep olabilirmis. Doktorum cok onemsemedi ama keyfimi kacirdi budurum. Tek ihmalim duzensiz beslenme ona da artik dikkat edip daha fazla su tuketiyorum. Ilk hamileligimde son haftalarda yaslanma baslamisti 40. Hafta doldugunda da dogum gerceklesmisti. Hayirlisi artik, herkes saglikla tamamlar insallah hamileligini

cnm dilerim herşey yolunda gider :KK16:

ben artık hem çok çabuk yoruluyorum... hemde çok çabuk sinirlenip geriliyorum... bebek büyüdükçe psikolojimde dengesizlikler de tavan yappıyo... bu yüzden son dakikalara bırakmak istemiyorum açıkçası...
bende nerden başlayacağını bi türlü bilemeyenlerdendim... bi gün tek bi parça kıyafet aldım... o gün eve geldim bi ihtiyaç listesi hazırladım... aldıkça siliyorum listedekileri... epey de azaldı tavsiye ederim... hem birden çokça para çıkmamış oluyor cebnden...

ihtiyaç listesi yapmak çok iyi oluyor alışverişe giderkende yanınıza almayı unutmayın

Günaydııınnn güzel annelerr ve onların minnaklarııı :KK1::KK16:

Nasılsınız bakayım görüşmeyeli. ben şafak sayıyorum yarın saat 3 te kontrolümüz varr. çok heyecanlıyım. Acaba büyümüşmüdür oğlum. Gerçi attığı tekmelere bakılırsa baya büyümüş olmalı :KK1:
Ben gideyim de kahvaltı yapayım canlar oğluşumda bende acıktık. öptüümmm hepinizi görüşmek üzere. :KK3::KK54:

gnd cnm :KK16: güzel haberlerle dönün :KK31:

Gunaydin tospiklerrrr.Eki Görüntüle 660466

yok yok bayıldım ben :KK31:

kızlar kimiside granül sabun kullanın diyorlar benimde kafam karışık bu konuda :KK50:

bende aynı böyle düşünüyorum :KK31:

Günaydın anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Biz geldik sonunda kızımla 2-3 gündür aksiyon yaşıyorduk bugün durulduk artık. Cuma gecesi sağ kasığımın üstünde şişlik hissettim ve dışardan bakıldığında baya belli oluyordu. Arada bir de kasılmalar oldu. Kızımdan da hiç ses soluk gelmedi o kadar çikolata yedim tatlı yedim hiç çıt çıkarmadı nasıl korktum anlatamam. Babamız da evde yoktu işi dolayısıyla. Hemen aradım apar topar hastaneye gittik kadın doğumcu olmadığı için bizi direk antalyaya sevk ettiler. o sırada da kendi doktorumla konuştuk yazık o da bizi telkin etmek için uğraştı durdu. sağolsun gecenin bi vakti demedi hemen hastaneye geldi. Hemen baktı ultrasondan inceledi. Bir de ne görelim bizim cimcime biraz aşağıda olduğu için popoyu dayamış oraya, parmağı ağzında mışıl mışıl uyuyor. doktora hemen kalbini dinlemek istiyorum dedim, o kalbinin sesini duyduktan sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Nasıl rahatladım var ya anlatamam size. Doktor "rahim yapın farklı olduğu için böyle durumlar yaşayabilirsin arada öyle olursa şişen yeri ovuştur biraz pıt pıt yap uyansın yerini değiştirir." dedi. Çok korktuğum için ve bir de bizim düşük tehlikemiz devam ettiği için hastanede 2 gün yattık. Strese gelemiyoruz bu yüzden her an her şey olabilir müşahede altına almamız iyi olur dedi doktor. Neyse geldik evimize çok şükür şu an her şey yolunda.
Bu arada nddd duanı okudum canım Allah kabul etsin inş. Geçmişi okumadım dünya sayfa olmuş bakalım bi. :)

Canım yaa çok geçmiş olsun. Benim oğşulumda göbeğimin bi yerinde toplanıp şişlik yapıyor. karnımın sağ tarafı yumuşacık sol tarafı taş gibi sert ve yüksek oluyor. hakkaten doktorunun dediği gibi biraz okşayıp elleyince düzeliyor. sende çoook dikkat et kendine. inşallah en büyük sıkıntın bu olur başka bişey yaşamadan alırsın kızçeni kucağına :KK16:

Bu arada Allah kabul etsin canım :KK16:

inşallah yine eski enerjime kavuşurum kızlar yaa. çok canımı sıkıyor bu durum. hiçbişeye yetemiyormuş gibi hissediyorum. Ben yine hamişlik depresyonuna giriyorum galiba hemen kurtulmam lazım bu havadan. inşallah yarın hava güzel olurda gezeriz biraz kendime gelirim :KK16:

bebeğini görünce kendine gelirsin bunalım filan kalmaz annesi :)

offf hiç sevmiyorum sabah kahvaltısını :KK43:

iyi günlerde kullan cnm park yatak iyidir ya

cnm dilerim herşey yolunda gider :KK16:

ihtiyaç listesi yapmak çok iyi oluyor alışverişe giderkende yanınıza almayı unutmayın

gnd cnm :KK16: güzel haberlerle dönün :KK31:

yok yok bayıldım ben :KK31:

kızlar kimiside granül sabun kullanın diyorlar benimde kafam karışık bu konuda :KK50:

bende aynı böyle düşünüyorum :KK31:

canım ben dün baktım hacı şakirin olanda granüllü yazıyordu o iyimiymiş acaba :26:

bebeğini görünce kendine gelirsin bunalım filan kalmaz annesi :)

canım ben dün baktım hacı şakirin olanda granüllü yazıyordu o iyimiymiş acaba :26:

öyle diyorlar ama tam bilmiyorum ben bir araştırayım dalinin de varmış sanırım

X