2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
günaydın kızlar geçmişi okumadan yazayım dedim. benim için çok kötü bi hafta sonu oldu :KK43: eşimle çıktık kahvaltı yapalım bi yerlerde diye saat 12 gibi çok uyumuşum kahvaltıdan sonra sinemeya gidelim diye alışverişmerkezine gittik. alt katta biraz gezdik o esnada gözüm karardı sıcak bastı montu çıkardım dedim eşime bana bişey oluyor demeye kalmadan bayıldım. bi anda karnımda bi kaşıntı anlatamam. hememen hastaneye gittik tansiyonuma baktılar 9-6 çıktı. beni doğum salonuna aldılar eşimi dışarı çıkardılar doktor geldi ultrasyona baktı kalp atışlarını dinleyince oğlumun rahatladım. ama orda doğumu bekleyen bir bayanın sancı çekişini duydum daraldım hemen çıktım ordan. tabi azarda yedim sen bu saate niye kalıyorsun 12 ye kadar senin 4 öğün yemen gerek uyusan bile uyan ye tekrar yat diye kızdı doktor. ama size anlatamam o kadar korktum ki oğluma bişey oldu diye :KK43: sonra eve geldik gayette tekme yedim rahatladım:) artık sık sık yemek yiyeceğim istersem 30 kilo alayım asla takmayacağım yeterki o sağlıklı olsun bu bana ders oldu. şimdi geçmişi okuyayım
allah senii :KK57:o st kdr yemek yemedınmı gızz senn bakımm:KK57:gez toz oldu yemekden haberın olmasın ıkı canlısın senn tmm mıı ye gıtsın bosver kg lerıı az az sık sık yeeeeeeeeeeeeee tamm mııı:KK70::KK54:canım benım bızım onlar her seyımız benıde gece korkuttular esım sehır dısında oldugu ıcın aglayarak uyandım dılım damagım kurumus hemen oglumu uyandırdım yavasca tıtrettım gobısımı oglum hemen burdayım anne!!! dedi:103:cok sukur rahatladım kalktım su fılan ıctım kendıme geldım sbh da esımle konustumm gercı suan yolda gelmek uzere cok sukurrrrrrrrrrr ınsll

Nabiyonuz annisler bu gun kizima perde aldik leroy merlin den ve avize aldim.pembe tul ve altinda tuyler var cok sirinnn.foto koyamadim bi turlu ama.birkac haftaya odasini dizince toptan koyarim fotosunu artik insallaahhh.ee siz naptiniz bakalimmmm
bısde babamızı beklıyoruz sbh dan berı keyıf yaptık durduk sen gene alısverıs ohh superr kızcenın odası tmm dır ınsll:nazar::nazar::79::79::KK62::KK62::KK62:

kızlar yaa iyi akşamlar bişey sorucam karnımın içinde sağ göğsümün biraz altında acı var sanki içten yara varmışta acıyo gibi yada yırtılıyor gibi acaba neden olabilir

ah ah aynısı bende de var cnm bebek bende genelde o tarafta duruyor şöyle birçözümleme buldum:p bebek oraya geliyor dirseği eli ayağı batıyor herhalde sonrada oranın tam arkasında sırtımda ağrı başlıyor :KK50:

kızlar öğretmen olanlar nöbetten düşmek için ne yaptınız? 24 haftaya girince mi doldurunca mı rapor alacağız? nasıl bir dilkeçe yazılacak?

kızlar kendi doktorum 24. hafta raporunu verdi. yarın idareye veririm diyorum merdiven çıkmak bile zor geliyor artık. 32. hafta da mayısın 2 haftasına geliyor. yazılılar bitmeden okulu bırakamam o yüzden çalışabilir raporu almak istiyorum . Artık ne kadar çalışabilirsem onu da ekletebilirim o zaman...

Kızlarrrrrr Ahmet gül'e ayrıntılı için giden
arkadaşlar hangi hastaneydi adres kağıdını kaybettim de :KK17::KK17::KK17::KK17:

Bende en erken 11 12 de kahvaltı yapıyorum. Erkenmi kalksamki artık? 12de yapıyorum ama gece 12ye kadar ağzım boş durmuoki ,bilemedim şimdi??:KK14::KK14:biz de salı günü gidicez aylık kontrolümüze çok özledim bebişimi geçen sefer yüzünü kapamıştı inşallah bu sefer açar da kime benzediğine bakarız:):):) Benimde karın derim çok gerilio son zamanlarda daha da büyüyünce ne olcak ?cart die yırtılcak gibi göbüşüm:)
hepinizin aldıkları ciciler çok güsel, mothercare izmitte yok çok şanssızım:KK43::KK43:bende ordan almak istiorum bişiler.
bir de zaman çok çabuk geçio altı ayımız biticek nerdeyse..

kızlar kendi doktorum 24. hafta raporunu verdi. yarın idareye veririm diyorum merdiven çıkmak bile zor geliyor artık. 32. hafta da mayısın 2 haftasına geliyor. yazılılar bitmeden okulu bırakamam o yüzden çalışabilir raporu almak istiyorum . Artık ne kadar çalışabilirsem onu da ekletebilirim o zaman...

ben 21. haftada aldım doktorumdan raporu. biraz erken oldu yani.idareye verdim, 2 hafta sonra nöbetten düştüm. dersler yetiyor zaten, nöbet eksik kalsın:)

Benm de tehlikem oldugu icin aldim raporu tutmuyorum artik nobet, gercekten zor oluyo merdivenler. Bu arada ben de seminer sknuna kadar calismayi dusunuyorum Allah nasip eder de bi aksilik cikmazsa, malum yaza geliyo ya dogum, sonrasina ekletmek istiyorum. Ah bi de su 6 ay yasasi ciksa da bi rahat nefes alsak:KK43:

günaydın kızlar geçmişi okumadan yazayım dedim. benim için çok kötü bi hafta sonu oldu :KK43: eşimle çıktık kahvaltı yapalım bi yerlerde diye saat 12 gibi çok uyumuşum kahvaltıdan sonra sinemeya gidelim diye alışverişmerkezine gittik. alt katta biraz gezdik o esnada gözüm karardı sıcak bastı montu çıkardım dedim eşime bana bişey oluyor demeye kalmadan bayıldım. bi anda karnımda bi kaşıntı anlatamam. hememen hastaneye gittik tansiyonuma baktılar 9-6 çıktı. beni doğum salonuna aldılar eşimi dışarı çıkardılar doktor geldi ultrasyona baktı kalp atışlarını dinleyince oğlumun rahatladım. ama orda doğumu bekleyen bir bayanın sancı çekişini duydum daraldım hemen çıktım ordan. tabi azarda yedim sen bu saate niye kalıyorsun 12 ye kadar senin 4 öğün yemen gerek uyusan bile uyan ye tekrar yat diye kızdı doktor. ama size anlatamam o kadar korktum ki oğluma bişey oldu diye :KK43: sonra eve geldik gayette tekme yedim rahatladım:) artık sık sık yemek yiyeceğim istersem 30 kilo alayım asla takmayacağım yeterki o sağlıklı olsun bu bana ders oldu. şimdi geçmişi okuyayım

canım yaa çok üzüldüm ama çok şükür ikinizde çok iyiymişsiniz :KK16:
bende çok düzensiz yiyorum. hep dikkat etmeye çalışıyorum ama olmuyor. sabahları aç uyanıyorum erkenden ama 1-2 saat daha yatakta kalmak daha cazip geliyor :KK17: yazık yavrumu aç bırakıyorum demekki bende.
kızlar artık bebişlerimiz yediklerimizden etkileniyor biz galiba daha bunu farkedemedik. kilo alıcaz diye az düzensiz beslenmememiz lazım. bebişler aç kalmaz bulurlar onlar kendine yicek bişey ama biz hasta oluyoruz sonra kendimize iyi bakmadığımız için :KK50:

Kizlar yaaa yazdiklarinizi okudumda ben hep dustan sora johanson baby yag suruyodum bebege gecmismidir yaaa dediginiz alman marka yag nerde bulunur internette satiliyomu buralar kucuk yer bulunmuyo

Canım ben mustela kullanıyorum eczanelerde satılıyor. ama internette de kampanyaları oluyor indirimlerini yakalayabilirsen uygun oluyor.

Nabiyonuz annisler bu gun kizima perde aldik leroy merlin den ve avize aldim.pembe tul ve altinda tuyler var cok sirinnn.foto koyamadim bi turlu ama.birkac haftaya odasini dizince toptan koyarim fotosunu artik insallaahhh.ee siz naptiniz bakalimmmm

canım sen baya alışverişini tamamladın sanırım. maşallah sana :KK34:
biz napalım çalıştık çok yorulduk evimize geldik nihayet dinleniyoruz oğluşumla :KK16:

Bende en erken 11 12 de kahvaltı yapıyorum. Erkenmi kalksamki artık? 12de yapıyorum ama gece 12ye kadar ağzım boş durmuoki ,bilemedim şimdi??:KK14::KK14:biz de salı günü gidicez aylık kontrolümüze çok özledim bebişimi geçen sefer yüzünü kapamıştı inşallah bu sefer açar da kime benzediğine bakarız:):):) Benimde karın derim çok gerilio son zamanlarda daha da büyüyünce ne olcak ?cart die yırtılcak gibi göbüşüm:)
hepinizin aldıkları ciciler çok güsel, mothercare izmitte yok çok şanssızım:KK43::KK43:bende ordan almak istiorum bişiler.

benim karnımda aynı durumda yaa. çok gergin.birde daha çok büyümedi. biraz daha büyüyünce nolcak bakalım :KK9:

Benm de tehlikem oldugu icin aldim raporu tutmuyorum artik nobet, gercekten zor oluyo merdivenler. Bu arada ben de seminer sknuna kadar calismayi dusunuyorum Allah nasip eder de bi aksilik cikmazsa, malum yaza geliyo ya dogum, sonrasina ekletmek istiyorum. Ah bi de su 6 ay yasasi ciksa da bi rahat nefes alsak:KK43:

ahhh kanayan yaram oldu 6 ay izin. geçen seneden beri bir onaylayamadılar şu izinleri yaaa :KK14::KK50:

İyi geceler kızlar bütün hamişler ve tosbikleri yatağa :KK49: :emir_bebek: :KK16:

İyi geceler kızlar bütün hamişler ve tosbikleri yatağa :KK49: :emir_bebek: :KK16:

evet herkese iyi geceler sütümü içip bende yatacam tospik te güzelmiş eşimde bana tombalak diyo fazla şişmedim ama eskiye göre tombalak olabilirim neyse uykum geldi iyi geceler herkese

Kizlar sezeryan ne kadar erken yapiliyor.normalinden kac hafta once aliyorlar...

benim detaylı ultrason doktorum aynen şöylesoyledi. Beklenen doğum tarihin 15 Temmuz Sezeryan yaptıracaksan 5 Tmmuzdanönce yaptırma. Ancak 20 Temmuz'a kadar hala normal doğum gerçekleştiremediysen daha uzun bekleme. Yani Beklenen doğum tarihinden en erken 10 gün önce yapılmasının en sağlıklı olduğunu söyledi Prof. Dr. Murat Yayla.

yeni bir haftaya başladık. 2 gün tatilden sonra ne kadarrrr zor geliyor uyanıp işe gelmek.. hemen alışıyor insan :KK43:
(hergün söylemesemde dualarınızı okuyorum eksiksiz)

karlı bi sabaha uyandık ya tam da bahar gelmişdi derken :KK43: öncelikle tüm hamiledaşlarıma teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için :)

Kizlar yaaa yazdiklarinizi okudumda ben hep dustan sora johanson baby yag suruyodum bebege gecmismidir yaaa dediginiz alman marka yag nerde bulunur internette satiliyomu buralar kucuk yer bulunmuyo

bende hamilliğinin başından beri devamlı o markayı ve dalini kullanıyordum doktoruma sordum bebeğe geçer mi diye yok bişey olmaz dedi. ama ben artık niveaya geçtim paraben yok onda. bir de bio-oil diye bi marka duydum bakalım onu araştıracağım.

ya çok geçmiş olsun ben de korktum şimdi çok düzensiz yiyorum 12-1 gibi kalkıyorum demir hapını yiyince bi saat kadar gene bekliyorum ondan sonra kahvaltıya geçiyorum.
yazık ediyorum herlde ya acıkıyordur bebeğim içerde. :KK43:( napsam sabah kalkıp yeyip geri mi uyusam bilemedim ki :KK43:

ablam da kızdı zaten hamile kadın böyle mi beslenir hiç bişey yemiyorsun falan diye..

ya evet canım 12 ye kadar bebek açıkıyormuş. bende işe geldiğim günler erken kalkıp düzenli yiyordum ama hafta sonu olunca yattım 11-12 kadar kalkıp bir muz yedim dışarı çıktık yarım saat sonrada kahvaltı yaptım belki 1 saat sonra ama doktor kızdı o senden besleniyor sen yediğin sürece o yer diyor. arada kalk ye tekrar yat dedi dikkat et canımcım.

,
bence erken kalk canım en azından kalk bişeyler atıştır geri yat benim gözüm korktu

canım yaa çok üzüldüm ama çok şükür ikinizde çok iyiymişsiniz :KK16:
bende çok düzensiz yiyorum. hep dikkat etmeye çalışıyorum ama olmuyor. sabahları aç uyanıyorum erkenden ama 1-2 saat daha yatakta kalmak daha cazip geliyor :KK17: yazık yavrumu aç bırakıyorum demekki bende.
kızlar artık bebişlerimiz yediklerimizden etkileniyor biz galiba daha bunu farkedemedik. kilo alıcaz diye az düzensiz beslenmememiz lazım. bebişler aç kalmaz bulurlar onlar kendine yicek bişey ama biz hasta oluyoruz sonra kendimize iyi bakmadığımız için :KK50:

artık büyüdükleri için yağ dokuları geliştiği için bulamıyor gariplerim yiyecek bişey işte yazık onlara. hadi ilk başlarda bizden buluyorlardı ama büydüler teyzesi artık

Gunaydin herkese. 22 haftalik hamileyim, bu ikinci hamileligim. Ilkinde olmayan bir durumdan bahsetti doktorum, plesantada yaslanma belirtileri gordugunu soyleyip onlem icin de aspirin ve dinlenme onerdi.son uc ayda normalmis ama erken olmasi erken dogum ve dusuk kilolu doguma sebep olabiliyormus. Aranizda var mi benzeri bi durum yasayan merak ettim.

Herkese gunaydinn
Evasude canim bugun details ultrason vardiiii selin
Gelismelerden haberdar et emi:)))

canım duanı okudum allah kabul etsin senide bebeğinide korusun hepimizi ve yavrucuklarımızı

günaydın anneler herkese sağlıklı mutlu günler diyiroum hafta sonu bitti kalktı k işe geldi yine :KK43:( kahvaltı yönünden o zamanlar çalışanlar daha sağlıklı çünkü mecburen saat 7 de kalkıyoruz e 8 gibi kahvatımızı yapmış oluyoruz :))

X