2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

ayy bitek ben değilmişim bunları yaşayan sevindim. sen çok pimpiriksin diyorlar ama demekki normalmiş. burda erken doğum yapan arkadaştan sonra daha fena oldum. hepimiz böleyiz korkuyoruz demekki..

Son düzenleme:
Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin)

Hayırlı cumalar herkese
Meraba kzılar nasılsınız bugün bzi kızım çok iyiyiz maşallah sizlerde iyisinizdir inşş öpüyorum sizi ve minnoşlarınızı

hayırlı cumalar kızlaarrr
herkes iyidir umarım şimdi dualarınızı okuycam allah kabul etsin
bu mübarek günde allahım hepimizi selamete çıkarsın inşallah

Son düzenleme:
AAAAAAA NE GÜZEL Antalya da mısın? ben de öyle nereye gidiyorsun doktora merak ettim:)

canım ben dün yaptırdım aç karna gidiyorsun önce açlık şekerine sonra yüklemeyi yapıp tokluk şekerine bakıyorlar.Ben de sorun çıkmadı Allaha şükür ama benim asıl sonuç haftaya.İnşallah o da ii çıkar Amniyosentez oldum 2 hafta geçti.Daha cinsiyetini bile net bilmiyorum ama hiç önemli değil miş onu anladım sağlık sağlık sağlık başka bişi yok önemli olan.

Bir de okuyorum yazılanları ne kadar çok şey alıyorsunuz inanın o aldıklarınızın yarısından çoğunu kullanmayacaksınız.Pompalar emzik biberon, burun kulak temizleyicisi, 0-3 aylık kıyafetler vs...Alanları anlıyorum insan herşeyi almak istiyor ama ihtiyaç duyunca alın belki kullanmanıza hiç gerek kalmayacak.Ben ilk gebeliğimden biliyorum sezeryanla doğum yaptım koca bir valizle gittim hepsini geri getirdim.Sütüm geldi pompaya gerek kalmadı, oğlum emzik almadı zaten süt varsa meme başında problem yoksa emzik sakıncalı falan filan paranızı koyun bir kenara doğumdan sonra harcayın daha güzel olucak emin olun:)))

bende alışveriş konusunda acele etmeyenlerdenim
bebek arabasını dahi doğduktan sonra alıcam inş. doğmadan zarurii ihtiyaçlarını alsam yeter.
annem yengem kv. görümcekler bisürü şey almışlar zaten harıl harılda örgüde örüyorlar annem süper bi battaniye örmüş,
yelek örmüş ikinciye başlamış bile. yengem pantolon hırka takım örümüş kışa giymesi için, elbise örüyomuş şimdi.
elime geçsin hepsini paylaşıcam sizinle merak etmeyin
bense şuan sadece bebeğimin sağlığına biran evvel kavuşması için dua ederek günlerimi geçiriyorum

sizdede oluyormu bazen bilmiyorum bana bi ağlak çöküyo tutamıyorum kendimi,
dua ederken kuran okurken gezerken bi bebek gördüğümde ne bileyim?
yanlızlıktanmııı, çokmu kafaya takıyorum acaba ondanmı bilmiyorum
sonra kızımı üzüyorum deyip sakinleşmeye çalışıyorum öyle.
off çenem düştü yine yaaa

Merhaba kızlar. Hayırlı cumalar.

Nasıl gidiyo hamilelik ? Göbişler büyümeye başladı mı ?

Benim çarşamba günü kontrolüm vardı, normalde 21+1 olmam gerekiyodu ama ultrasonda 20+6 çıktım. 2 gün diye çok üstünde de durmadım açıkçası. 420 gr.olmuş kızımız boyunu da 25-26 cm dedi sanırım, heyecandan aklımda zor tutuyorum zaten bunları Herşey normal sanırım.. Doktor normal dedi ama sizin de fikrinizi almak istedim.

Biz ufak tefek şeyler aldık kızıma, bi de lohusa tacı yaptırdım arkadaşıma :) ama öle pusetiydi beşiğiydi henüz girişmedik. Daha ismine bile karar veremedik ..

aynen ben de öyle arada böyle saçma sapan şeyler düşünüp ağlıyorum. ya şöyle olursa ya böyle olursa vs diye..

bi de az önce birine sinir oldum. dedim ki canım şunu şunu çekio ama hormonlu diye alıp da yemiyorum ya dedim.
o da canın ne çekiyosa ye, yemezsen çocuk şaşı olur dedi.
ben çıldırdım zaten (tabi kendi kendime)

doğru oldugunu tabi ki düşünmüyorum ama insanın aklına takıyorlar canım sıkılıyor şimdi.
durduk yere şaşı ettiler çocuğu offff delirecem ya. Allah korusun

bizim kızın ismide azra olucak kuzum:)bahtlarıda açık olsun inşallah

Kizlar yaaa nasip olursa hepimiz temmuzda dogum yapicaz ins bayram ayin tam kacinda bilen varmi ve biz bayramda bu prens ve prenseslere ne giydircez yaaa ve 40 cikmadan evden cikamicazmi biz sincik o sicaklarda

he banada diyolar tuhaf tuhaf şeyler
hay allahım neymiş hamileyken saç kestirme çocuğunun ömrünü kısalırmış çirkin hayvanlara bakma çocuğun onlara benzermiş
töbe estağfurullah inandığımdan değilde hamile kadının aklına böle acaip şeyler getiriolar ona sinir oluyorum.
zaten rüyalarımda gördüklerim bana yetiyo iyice bilinçaltı yaptırıyolar insana güdümsüzler

Kizlar yaaa nasip olursa hepimiz temmuzda dogum yapicaz ins bayram ayin tam kacinda bilen varmi ve biz bayramda bu prens ve prenseslere ne giydircez yaaa ve 40 cikmadan evden cikamicazmi biz sincik o sicaklarda
8 ağustos perşembe ramazan bayramının 1.günü canım

Çıkarsın canım nolcak.. 40 ı çıkmadan evden çıkılmaz olayı eskidendi. benim bi akrabam aylık bebeğiyle tatile gitti düşün yani. bayramda gezdircez inşallah miniklerimizi. ALLAH'ım sağ salim doğmayı nasip etsin, takılma böyle şeylere..

kızlar benim de aklıma takılan bişey var... aslında benden daha çok kocamın aklına takılıyo bu durum... biz her yıl eylülün 15-17si gibi tatile gidiyoruz... erken rez. fırsatlarından yararlanıp, ama bu yıl rez. yaptırmadık... babamız ısrarla gidebiliriz nolucakki diyo ama ben korkuyorum... kısmet olursa meleğimiz 2,5-3 aylık olmuş olucak... o kadar minik bir bebekle tatile çıkılırmı sizce? bide ilk bebeğimiz olduğundan tecrübesizliğimizden çocuğu hasta masta ederiz diye de korkuyorum ama kocam bikaç gündür rez. yaptıralım diyip duruyo napıcaz yaa... tatile gitmeden de olmasskiii... pfff....

kızlar sağlık ocağına gittim de geldim 2.tetanaz için ama sorun bu değil dünden beri başım dönüyo tansiyonda normal çıktı 12ye 8 ebe normal dedi tansiyon pazartesi gel yine ölçelim dedi de sorun ne niye dönüyo başım lütfen bilginiz varsa cevap bekliyorum

canım gidin ne olucak. daha demin dedim benim akrabam yeni doğmuş bebeğiyle daha 40 ı çıkmadan tatile gitti. Biz samsundayız, göremeye gittiler düşün. hiç de bişi olmadı. rahatça gidin yavrunuzla, hiç bişeycik olmaz allahın izniyle. hem senin yavrun 2,5-3 aylık olmuş olucak. bence çok rahat gidersniz. Doğum sonrası eşimle bende düşünüyoruz, eşime yıllık izin aldıracam inş. Korkma yani, bu kadar da ince düşünme. Çok ince düşününce hep olumsuz şeyler oluyo emin ol, rahat olun yani.

ya ben normalde çok rahat bi tipim de... bebek bu arkadaş sağı solu belli mi olur diyip korkuyorum... bide eylül biraz serin olur diye de endişeliyim... kocam akşam gelsin de bari bakalım tatil alternatiflerine... hatta ben şimdiden bikaç alternatif çıkarıyım...

hmm anladım canım sağolasın. dediğin gibi sağlıklı olmaları en önemlisi inşallah bişi çıkmaz sağsalim alırsın bebişini kucağına

o ağlaklık bendede var haber izlerken bile gözlerim doluyor hormonlardan galiba.
bayram ağustosun 8 inde benim 25 temmuz gözüksede doktor 19 temmuz dedi bu gittiğimde 19unda olursa 18 günlük oluyo ve eşim gidemeyiz biryere dedi anneler babalar bize gelir artık napalım kaynana zaten gitmez başımda olur gibime gelio ama hayırlısı artık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…