2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Çok teşekkür ederim fotolar daha açıklayıcı olmuş :KK16: Bende mobeskoya gidicem önce ...bu bahsettiğin beşik banada çok mantıklı geldi
Oyun parkına dönüşebilmeside avantaj görünüyor.Malipaşa tarafında bebekodası satan dükkanlar varmış ama henüz gidemedim.Güzel alternatifler bulursam haber veririm...

Evettt hatırladım...Çarşamba yada perşembe işimiz var zaten İzmitte vakit olursa senden önce bir tur atayım ben :)

günaydın herkese,

burun kanaması durmuştu ne zamandır yoktu hortladı yine.
Allah tan şiş olan burun eti indi de geceleri rahat nefes alabiliyorum artık:KK52:

uzunnnnnca bir aradan sonra tekrar sizlerleyiz... evimizi taşıdık çok şükür... anneannemiz de gelmişti... yerleştirdi bizi misler gibi Allah razı olsun... kocamannn ferah bi evimiz oldu çok şükür... güzel kızımız Ayliz'imizin de odasını ufaktan hazırlamaya başladık... evimizdeki krem zeminli ve gökkuşağı renklerinde olan köşe koltuğumuzu koyduk kızımızın odasına... bir de kullanmayacağımız bir dolap vardı... portmanto... onu da koyduk meleğimizin odasına... raflarına da bir bir dizdik kıyafetlerini, biberon-emziklerini... battaniyeleri, ayakabıları, bezleri vs... çok renkli görünüyor... her biri çok tatlı... Allah'ım hayırlısıyla sağlık-sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... anneannesi de Bursa'dan ciciler getirmiş... mmmhhh çoook şeker çoook... bugun anneanneyle dedeyi de yolcu ettik... herkes evinde bizde kocacıkla başbaşa kaldık... sizler de iyisiniz inşallah... özledim yahu...
hayırlı olsun eviniz,güle güle oturun canım.

Sevgili anneler bacaklarinizda odem varmi acaba,bnim uc gundeo kadar arttiki biranda 3kilo fazla cikiyorum:KK43:

canım ben tuzlu da yiyorum suyu da bol içiyorum.ödem suyu az içtiğinden olur.ödemi idrarla atarsın.

benim tansiyon düşük seyirde tuz yasağı yok canım istediğimde turşunun da tuzun da ..v.s dibine vuruyorum ama günde 3 lt den fazla su içiyorum.
iş yerinde 2 tane 1.5 lt lik petleri koyuyorum yanıma akşama kadar bitiriyorum.evde de nerden baksan 1 lt kadar içiyorumdur.

doktor her gittiğimde ödem için kontrol ediyor,bol su içiyorum hep diye söylediğimde böyle devam edin hem bebek için çok önemli hem ödem oluşmaz diyor.:KK34:

Son düzenleme:
$IMG_2951.jpg $IMG_2950.jpg $IMG_2949.JPG $IMG_2948.JPG $IMG_2947.jpg $IMG_2952.JPG $IMG_2953.JPG $IMG_2954.JPG $IMG_2955.JPG

biz de kızımla bu sabah kan testi yaptırdık aile hekimliğinde tetenoz aşısı olduk hiçbirşey hissetmedim yaptırmayanlar korkmasın:KK34:.
bir de pazara gittik sebze meyve vee balık aldık ne zamandır yemiyoruz diye vicdan azabı çekiyordum:26:
bir de bu akşam bir arkadaşın bebeğini görmeye gidicezzz :KK52::KK52:

kızlar şeker yüklemesi yaptıran varmı?...
çok bulantı yapıyomu?

çok bulantı yapıyomu?

21+0 bugün benim, daha çok erken dedi sanırım 24-25. haftalarda yapılıyor.. dr da ben yaptır dediğim zaman yaptır dedi:KK31:

Son düzenleme:
lash,nermink,pink_dream,muglaasıgı,vejeteryan_33 bazılarını daha önce okumuştum şimdi yazıyorum Allah kabul etsin inş.

Yarın bizimde ayrıntılı ultrasonumuz var saat 10da:KK16: oğluşumu görücem inş.. Güzel haberlerle geliriz inş .bize dua edin kızlarr:KK16:

merhaba annişler ve kuzucukları,
birkaçgündür giremedim hepinizi özledim valla.geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir.
haftasonu hava güzel diye temizlik yaptım keşke yapmasaydım perişan oldum:KK43: 39 derece ateşle 2 gün boyunca yattım iğnelerle zor toparladım ama çok şükür bebişim iyimiş ona bişi olucak die çok korktum:KK43:

hayrlı gunler annler ve cıcılerııı benım bogazm cok kotu kuru oksuruk bol ca var aıle hekımımm ılac yok dedı zorda kalırsan parol ıc ve karbonat+su+tuz ıle gargara yap dedıı az once yaptık bogazım cok kotu ama ve gusel haber seker testlermm

aclık --74
tokluk--93 cıktı:nazar::nazar::nazar::nazar:dr cok gusel dedııı glıkoz a gerek yok dedıı kadın dogumcuma goturecegımm sonucları bakalım o ne dıcekk
kanda kalsıyum baktı(kolumdakı uyuzma ıcın)oda cok gusel cıktıı
kan ım da ıı demır hapıı ne gerek yok ama mecburmusuz kullanmayaa:KK37:

ve mısafırlerım var c.tesıden berı bgn gıdecekler artık pek kaldıramıyorum mısafırı aksm st 10 da sarjım bıtıyor elım ayagım uykum gelıyorr hayılrısı bakalımm ve haftada 3 gun 30 dk hafıf yuruyuslere basla asıl kg ler sımdıeen sonra gelıcek dedı drr hayırlısı ınslll

böl eişte sonra gorurusuruz genee:KK54:

Eki Görüntüle 654119 Eki Görüntüle 654120 Eki Görüntüle 654125 Eki Görüntüle 654123 Eki Görüntüle 654124 Eki Görüntüle 654127 Eki Görüntüle 654128 Eki Görüntüle 654131 Eki Görüntüle 654132

Bunlar da benim kızçemin cicişleri...:KK31::KK31::KK31:Anneannemiz de çeyiz gibi düzüyor.
Büyük anneannemiz de öyle.Halalarımız da aldıkları cicişlerin resimlerini gönderiyorlar
cep telefonumuza.Onlar da çeyiz gibi hazırlık yapıyorlar:KK52::KK52::KK52:
cok tatalılarrrrrrrrrrrrrr cnm hele su bjk lıye bayıldım bend oglusuma ıstıyorummmmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52:

ben o kadraını okumadımda efendımızın kısının adı oldugu ıcın cok hosuma gıdıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16:

canım çok geçmiş olsun doktor demir hapı kminde kabızlık kiminde tersi yapar demiştir, bu arada fazla bitki çayı içme , 2 fincandan fazla yani :))

oyy yerim ben onu maaşallah

aynen :) gerçi biz de kv olacağız

bana da tatlı yeme diyorlar hep :))) maaşallah kuzuna

tamam o zaman yuppiiiiiiii

canım benim ikili test ve detaylı usg de hastane fiyatıtla oyle çıkmıştı ama biz bilerek gitmiştik sizinki biraz bulmuşken yolalım olmuş gibi, ki 2li değil iki boyutlu demiş olabilirler, benim de bildiğim ikili test 12. hafta civarı oluyor,

oy oy oy güle güle giyinsinler

canım belki demire gerek duymamıştır, benimki de tetanoz aşısında bahsetmedi hiç ben de sormayı unutuyorum ama önceden doğum yaptrdıklarının önerilerine bakmak lazım bence

canım cok geçmiş olsun ve allah kolaylık versin, moralin hep iyi olsun

yok yok benim dr istersen ilk üç aydan sonra diplerie değdirmemek suretiyle yapabilirsin demişti, ben boyatmadım ama ünlülere falan baktığınızda ha bire boyatanlar var ilk günden itibran bence çok korkma, asıl haltı ben yedim 2,5 aylıkken dangalak cilt bakımcının birşey olmaz deyişiyle bir makineye girdim sonra yapımcısını araştırdım ki 4 aydan önce girmek tavsiye edilmez dediler, eşime falan da diyemedim şimdi ödüm patlıyor, drun biri geçmiş olsun artık dedi kendi dr m birşey olmaz dedi, artık allah korumuştur inş bebişlerimizi

canım takvime bakma bizde de zaman zaman yanlış çıkıyor onun amacı eğlence olsun, benim minnoş da gününden birkaç gün geride son iki sefer ama dr birşey demedi bu sefer de geri çıkarsa soracağım ama önemli birşey olsa lyre nin deidği gibi hayatta söylememzlik etmezlerdi

canım geçmiş olsun çatlaklara üzülme bol nemlendirmeye çalış badem ve argan yağı kullan belki işe yarar

ben tüm modokoyu gezdim orada genel modeller çok benziyor birbirine fiyatlar da 1-12bin arası ama ortalama bir takımı 3,5a bulabilirsiniz, bir yerde 5000den başlıyor o da ahşap olduğu için,[/QUOTE]
ayy sanırım yaaaaaaaaaa yok artık ıcmıyorum bıtkı lerıdeee:KK19:
uzunnnnnca bir aradan sonra tekrar sizlerleyiz... evimizi taşıdık çok şükür... anneannemiz de gelmişti... yerleştirdi bizi misler gibi Allah razı olsun... kocamannn ferah bi evimiz oldu çok şükür... güzel kızımız Ayliz'imizin de odasını ufaktan hazırlamaya başladık... evimizdeki krem zeminli ve gökkuşağı renklerinde olan köşe koltuğumuzu koyduk kızımızın odasına... bir de kullanmayacağımız bir dolap vardı... portmanto... onu da koyduk meleğimizin odasına... raflarına da bir bir dizdik kıyafetlerini, biberon-emziklerini... battaniyeleri, ayakabıları, bezleri vs... çok renkli görünüyor... her biri çok tatlı... Allah'ım hayırlısıyla sağlık-sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... anneannesi de Bursa'dan ciciler getirmiş... mmmhhh çoook şeker çoook... bugun anneanneyle dedeyi de yolcu ettik... herkes evinde bizde kocacıkla başbaşa kaldık... sizler de iyisiniz inşallah... özledim yahu...
avınız hayılrı olsun cnm benımm darısı bıse ınsl(daha bulamadık butemıse gre ama neyse)saglıcakla mutlumesut yasayın ınsll kıscenızleeeeeeeeeeeeeeeeeee:KK54:

çok bulantı yapıyomu?

ben yaptırrıdm aclık 74 cıktı
tokluk ise 93 cıktı ve glıkoz ıcmeye dr (aile hekımınde yaptırdım kadın dogumda cok beklemeyım dıye)
gerek gormedıı cnm (glıkoz bulantı yapıyor mus dıyorlarr)
ınsl sızınkılerde ole cıkar ve gerek olmaz ıcmeyee:nazar::nazar::nazar:

haftasonu eşimle hastaneleri gezdik (izmir) egepol, özel izmir, çınarlı, kocaman, karataş, gazi, şifa, vs.. vs.. hiçbirini beğenmedik eşim kentle medicalparkı birazda şifayı beğendi... tınaztepe buca tıp oralara gitmedik nasıl bilmiyoruz... bir arkadaş buca kadın doğum hastanesini önerdi tam teşekküllü bir çok özel hastaneden güzel diyorlar... özel su hastanesi varmış orası nasıl acaba?? off napacağız bilmiyorum... izmirde olan arkadaşlar sizler neler yapıyorsunuz??

şeker yüklemesi için benim doktorum 24 ve 28. haftalar dedi bende 26 da gideceğim. 22 de gititm kontrole en son ayda 1 gidiyorum zaten

merhaba annişler ve kuzucukları,
birkaçgündür giremedim hepinizi özledim valla.geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir.
haftasonu hava güzel diye temizlik yaptım keşke yapmasaydım perişan oldum:KK43: 39 derece ateşle 2 gün boyunca yattım iğnelerle zor toparladım ama çok şükür bebişim iyimiş ona bişi olucak die çok korktum:KK43:

çok geçmiş olsun umarım şimdi iyisindir işte biz kadınlar hamilede olsak duramıyoruz aynen bende senin gibi dün habire temizlik yaptım oda ağrılarım olmasına rağmen

Bende yazın doğum yapacağım için ilk önce bebek arabasına bakıyorum. az yer kaplasın bebekkende kullanılsın büyüyüncede kullanılsın. sağlam olsun hafif olsun e tabi fiyatıda uygun olsun gibi isteklerim olduğu için karar vermekte zorlanıyorum :KK1::KK9::KK8:
benim de kriterlerim aynı ama benim ikiz olduğu için seçeneklerim çok az:KK43:
bende dün gece rüyamda sezeryan oluyordum Allahım berbattı yaa =((( normalden de korkuyorumm varllahi.
Allahım o zaman cesaret ve kolaylık versin bizlere de normal doğuralım inş.
ben de dün rüyamda epiduralle sezeryan oldum:) ama çok rahat geçti ertesi gün evimdeydim.bebişlerimi emzirdim vs. film gibi uzuuuun bir rüya... çok güzeldi:KK49:

çok bulantı yapıyomu?

ben yarın yaptıracam.nasıl olduğunu sonra detaylı anlatırım:)

Kizlar resimlere bakiyorumda cok cici seyler almisiniz masallh simdi nasipse bizler yazin dogucagi icin bebek arabasi almak mantiklimi yani cocuk zaen kirki cikana kadar cok disari cikarilmaz derler bilemiyorum ama kafam karisti benimde bide aranizda oje suren sac boyatan varmi

X