2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
uzunnnnnca bir aradan sonra tekrar sizlerleyiz... evimizi taşıdık çok şükür... anneannemiz de gelmişti... yerleştirdi bizi misler gibi Allah razı olsun... kocamannn ferah bi evimiz oldu çok şükür... güzel kızımız Ayliz'imizin de odasını ufaktan hazırlamaya başladık... evimizdeki krem zeminli ve gökkuşağı renklerinde olan köşe koltuğumuzu koyduk kızımızın odasına... bir de kullanmayacağımız bir dolap vardı... portmanto... onu da koyduk meleğimizin odasına... raflarına da bir bir dizdik kıyafetlerini, biberon-emziklerini... battaniyeleri, ayakabıları, bezleri vs... çok renkli görünüyor... her biri çok tatlı... Allah'ım hayırlısıyla sağlık-sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... anneannesi de Bursa'dan ciciler getirmiş... mmmhhh çoook şeker çoook... bugun anneanneyle dedeyi de yolcu ettik... herkes evinde bizde kocacıkla başbaşa kaldık... sizler de iyisiniz inşallah... özledim yahu...

canım sen medipolde suna hanıma gidiyoşuşsun hala öylemii memnunmusun bende ona bi randevu almak istiyorum.
dr. araştırıyorum şuandada. ve tabi hastane, medipolun çocuk cerrahıda iiyi biriymiş diolar.
ama bu suna hanıma telf. açtığında ulaşılamıyomuş doğrumu acaba? paylaşırsan sevinirim

uzunnnnnca bir aradan sonra tekrar sizlerleyiz... evimizi taşıdık çok şükür... anneannemiz de gelmişti... yerleştirdi bizi misler gibi Allah razı olsun... kocamannn ferah bi evimiz oldu çok şükür... güzel kızımız Ayliz'imizin de odasını ufaktan hazırlamaya başladık... evimizdeki krem zeminli ve gökkuşağı renklerinde olan köşe koltuğumuzu koyduk kızımızın odasına... bir de kullanmayacağımız bir dolap vardı... portmanto... onu da koyduk meleğimizin odasına... raflarına da bir bir dizdik kıyafetlerini, biberon-emziklerini... battaniyeleri, ayakabıları, bezleri vs... çok renkli görünüyor... her biri çok tatlı... Allah'ım hayırlısıyla sağlık-sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... anneannesi de Bursa'dan ciciler getirmiş... mmmhhh çoook şeker çoook... bugun anneanneyle dedeyi de yolcu ettik... herkes evinde bizde kocacıkla başbaşa kaldık... sizler de iyisiniz inşallah... özledim yahu...

hoşgeldin cnm hayırlı uğurlu olsun yeni evin bereket şans sağlık getirsin :KK16:

hayırlı olsun canım. oh mis gibi yeni ev güle güle oturun :)

Sevgili anneler bacaklarinizda odem varmi acaba,bnim uc gundeo kadar arttiki biranda 3kilo fazla cikiyorum:KK43:

uzunnnnnca bir aradan sonra tekrar sizlerleyiz... evimizi taşıdık çok şükür... anneannemiz de gelmişti... yerleştirdi bizi misler gibi Allah razı olsun... kocamannn ferah bi evimiz oldu çok şükür... güzel kızımız Ayliz'imizin de odasını ufaktan hazırlamaya başladık... evimizdeki krem zeminli ve gökkuşağı renklerinde olan köşe koltuğumuzu koyduk kızımızın odasına... bir de kullanmayacağımız bir dolap vardı... portmanto... onu da koyduk meleğimizin odasına... raflarına da bir bir dizdik kıyafetlerini, biberon-emziklerini... battaniyeleri, ayakabıları, bezleri vs... çok renkli görünüyor... her biri çok tatlı... Allah'ım hayırlısıyla sağlık-sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah... anneannesi de Bursa'dan ciciler getirmiş... mmmhhh çoook şeker çoook... buguanneanneyle dedeyi de yolcu ettik... herkes evinde bizde kocacıkla başbaşa kaldık... sizler de iyisiniz inşallah... özledim yahu...

h.g evinde hayırlı uğurlu olsun.gule gule oturun
ins.

su iç iyi geliyormus bi de ayaklarını yüsek tut . ayağının altına yastık koy.

Tesekkur ederim canim

Bu kervanbebe o kervan mı acaba bence değil.... Bende çocuk ürünleri satan bir arkadaşıma sordum oda bir bakıcak firmalara ama bildiğim kadarıyla hepsinde bu boya mevzuzu varmış....

Bu arada bu sabah 1. tetenos iğnesi yaptırdım, sol kolum resmen tutuldu ya 2. 1 ay sonra toplamda 5 dozdan oluşuyormuş, doğumdan 6 ay sonra ve 1 yıl arayla dedi hemşire... Banyo yapabilirsin kolun 2-3 gün ağrıma yapar dedi..

Hem de ne ağrıma. Ben de geçen Perşembe oldum ilk dozu, Perşembe, Cuma, Cumartesi gerçekten iptaldi kolum tır geçmiş gibi üzerinden. Ben ikinci dozu olmaktan çok korkuyodum ama şimdi siz 5 doz deyince gözlerim yerinden fırladı ya çok acıyo

Günaydın güzel anneler ve onların tosbaaları.. Dün pek giremedik nete misafirlerimiz vardı. Dün çok yorulmuşuz ki ağrıdan uyuyamadık bugün erkenden kalktık. Bugün de 2.doz aşımızı olmaya gideceğiz eğer fırsat bulursak. Cuma günü de şeker yüklememiz ve usg kontrolümüz var bakalım bizim cimcime kaç gr olmuş :)

Canım Hayırlı olsun yeni eviniz.. Allah ailenle sağlıkla huzurla ağız tadıyla oturmak nasip etsin..

Hem de ne ağrıma. Ben de geçen Perşembe oldum ilk dozu, Perşembe, Cuma, Cumartesi gerçekten iptaldi kolum tır geçmiş gibi üzerinden. Ben ikinci dozu olmaktan çok korkuyodum ama şimdi siz 5 doz deyince gözlerim yerinden fırladı ya çok acıyo

bünyeden bünyeye değişiyor herhalde benim çok az ağrım oldu
günaydın minnoşlar ve anneleri :KK16:

günaydın anneler :)

Bende ağırdan alıyorum Nisanı görelim diyordum. ama ön araştırma oldu teslim süresi boya kokusu derken 3 ay öncesinde bitrimek lazımmış onu öğrenmiş oldum.
Araba konusuna hiç gelmedim.
Bu arada yorgan yastık bakayım dedim, bir arkadaşım uyardı Haziranda gelecek bebeğe ne yorganı sakın alma havalar serinleyince de bakalım bebiş nasıl yatıyor , neye ihtiyacın var o zaman karar ver dedi. hemen vazgeçtim.

Aşı konusuna gelince 36. haftaya kadar kesinlikle 2 doz yapılacak dedi, hemşire bir telefon aç sor bence...
Sevgiler

walla kızlar nette biraz araştırma yatım yastık kullanmayın 1 yaşına kadar diyor hatta bi arkadaşımdan bahsetmiştim size haftasonu oda geçen yılın temmuz annesi oda hala yastık kullanmıyormuş. birde tavsiyede bulundu sakın temmuz diye düşünme üşüyorlar dedi. tabi yorgan değil ama uzun kollu bady muhakkak al dedi.

kızlar bugün arkadaşım uyku setinin yan korumaları gerekli değil dedi ben de gerekli diye almıştım sizce değştirip yorgan ve nevresim mi alalyım onun yewrine iki taneEki Görüntüle 654646
işte bu fiyatıda pahalı dediler 190 aldım

ilk başlarda belki gerek yok ama sonra parmaklıklara tutunarak kalktığı dönemde çok lazım olduğunu söyledi kullananlar kafasını sağa sola çarpma açısından koruyormuş sen bilirsin yinede

Gunaydin kizlar.doktorum tam kan idrar ve tokso festini istemisti bu hafta.hep ozel de yaptirdim testleri.bu sefer poliklinige gittim onlar da tokso sadece bi kere yapilir bi daha yapilmaz dedi.hamileligin basinda yapilir dedi.sizden ikinci kez tokso istedi mi doktor.ne yapmaliyim kan ve idrari verdim tokso kaldi.

güzel dilekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum...

ödem olayına gelince; bende genelde tuzlu tükettiğimde oluşuyor el ve ayaklarımda ciddi şişlikler oluyor... ama bol su içince 2 güne düzeliyo... mesela 2 gün önce bir turşu yemişim öyle böyle değil... ellerim ayaklarım davul gibi... bugün biraz daha hafifledi... ayrıca ödemi azaltmak için birkaç gün sırf protein ağırlıklı da beslenebilirsiniz...

günaydınlarr kızlarr :KK16:

aklımdayken yazayım dedim,şubat ocak 2013 anneleri doğum yapmış durumda ve lohusalık zamanı ile ilgili tecrübelerini paylaşıyorlar.
biri yazmış:ebenin biri demiş ki türkiye de keşke hamilelik kadar lohusalık eğitimi de verilse diye...
o başlıkları okumanızı tavsiye ederim kızlar,başımıza gelecekleri (inş.)tecrübeli annelerden okursak o an ne oluyor ben böyle hayal etmemiştim demeyiz inş. :KK54:

X