2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

belis mobilya çilek mobilya
ben belis mobilyadan alıcam herhalde doğumdan 9 ay sonra inş

Merhaba temmuz anneleri bizde geldik kızımla ikinci bebeğim benim bir oğlum var 4,5 yaşında
aranıza kabul eder misiniz
hoşgeldiniz:))sizin de annelik tecrübelerinizden faydalanırız

ben de 20.haftadan sonra çatlamaya başladım,giderek çoğalıyor ve sinirlerimi bozuyordu ama artık çatlaklarıma alıştım.çünkü yapacak bir şey yok:)

burda kimse cevap yazmıyo
sorun nedir canım? :26:bazen gözden kaçabiliyor,takma kafana..

bebek arabası için fikrimi söyleyeyim,temmuz annesi olacagımız için bebeklerin kırkı çıkar çıkmaz dışarı çıkarır hem kendimiz hava alır yürüyüş yapmış oluruz hem onlar güneş vitaminini alır diye düşünüyorum.biz şimdiden bakmaya başladık ama henüz marka ve modele karar veremedik

şeytan diyo alayını gönder ama atsan atılmaz satsan satılmaz ya sabır demekten başka bi çözüm yok gibi konussanda yaşları itibari ile çok fazla fikirliler

Bende yazın doğum yapacağım için ilk önce bebek arabasına bakıyorum. az yer kaplasın bebekkende kullanılsın büyüyüncede kullanılsın. sağlam olsun hafif olsun e tabi fiyatıda uygun olsun gibi isteklerim olduğu için karar vermekte zorlanıyorum

cnm otomobiliniz varsa araba olmada idare edebilirsiniz taşıma ana kucakları ile dr lar kanguruyu pek önermiyor ama yaz ayında doğum yapıcaz böyle bebişimizle arabasıyla gezmeye çıkabilirsinizde

Babymax.com.tr - Bebek Arabaları,Travel Sistem Bebek Arabaları,İkiz Bebek Arabaları,Oto Güvenlik Koltukları,Bebek Gereçleri böyle bir model var mesela travel sistemler içinde uygun olanı fiyat açısından

Böyle 3 tekerlekli arabaların görüntüsünü çok beğenmiyorum ben yaa
birde bana sağlam değillermiş gibi geliyor nedense.
ben şunu beğeniyorum Hauck Malibu Travel Sistem Bebek Arabas Grey | Hauck
ama yakından hiç görmedim. sağlammıdır diye çelişkideyim :44:
off çok zorr karar vermek

ya bence sen haklısın eğer şimdiden bu söylenenlerin önüne geçmezsen ilerde yüz bulup daha acımasız ve düşüncesiz konuşuyolarr en azından benim kv. öle. ben baştan cevap vermediğim için pişmanım şimdi önüne geçemiyorum. et yiyemediğimi biliyor midem almıyor dedim vitamin takviyesi alıyorum napıyım dedim yok anacım,anlamıyooo, ve hala bana sen bu çocuğu nası besliyosun böle olmaz diye söylenip duruyor, susmuyor yaaa benim annesi, benden iyimi düşünüceksiniz dicem sonunda. biraz daha konuşurken uslüplarına dikkat etmiş olsalar belki sözleri bu kadar zorumuza gitmez bu hassas dönemimizde dimi ama?

canım aşı kartı vermedilermi sağlık ocağından orda yazıyorlar aslında bir sonraki vurulucağın zamanı, benim ebe öle yaptı yani

Bana vermediler aşı kartı.
sordumda oysaki kart gibi bişey vericek misiniz diye vermicez dediler

Bana vermediler aşı kartı.
sordumda oysaki kart gibi bişey vericek misiniz diye vermicez dediler

yetişkin aşı kartı yazıyor hatta üstünde, demekki s.ocakları arasında fark var. telf. aç o zaman sor bi daha ebeye ne zaman gelicem bi daha gelicemmi fln diye kuzum

bana da 3 tekerler sağlam ve daha güzel geliyor
ama senin gösterdiğinde güzelmiş he
benimde aşı kartım yok 2.doz tam bir ay sonra oluyor kızlar 8 günüm kaldı benşmde 2.doza :18:

yetişkin aşı kartı yazıyor hatta üstünde, demekki s.ocakları arasında fark var. telf. aç o zaman sor bi daha ebeye ne zaman gelicem bi daha gelicemmi fln diye kuzum

Ben yarın arayıp bir sorayım en iyisi. Benimde olsun aşı kartım
ihmal etmesinler benide.

bana da 3 tekerler sağlam ve daha güzel geliyor
ama senin gösterdiğinde güzelmiş he
benimde aşı kartım yok 2.doz tam bir ay sonra oluyor kızlar 8 günüm kaldı benşmde 2.doza :18:

ben 19.haftamda oldum ilk aşımı. 1 hafta sonra 2. yi olmam lazım o zaman sanırsam.
Araba benimde çok hoşuma gidiyorda işte tam emin olamadım. Önümüzdeki ay bakıcaz artık o zaman karar vericem inşallah
dokunmam lazım arabaya internetten bakmakla olmuyor

aynen bende öyle yaptım bir model daha var gidip onuda gözümle görücem

kızlar bakın bir yazı buldum google da kendinizde araştırın kolay doğum için hurma diye

"Bizim inanışımıza göre ılık su, doğumun birinci dönemini, noradrenalin ve diğer katekolaminlerin (Adrenalin, noradrenalin vücudu stress ve heyecan durumlarına hazırlar) salgılanmasını azaltmak yoluyla kolaylaştırmaktadır. Sinirsel iletimde ve kasların doğrudan gerilme tesirinde, ayrıca preferik damar faaliyetlerinde değişiklikler meydana gelmektedir. Bununla birlikte diğer faktörleri mantığa uygun biçimde açıklamak zordur. Meselâ bizim bulgularımıza göre bazen kadının yalnızca suyu görmesi ve suyun havuzu doldurduğunu işitmesi gerekli inhibisyonlar için yeterli olmakta ve kadın, havuz daha tam olarak dolmadan doğum yapabilmektedir. Bizim müşahedelerimize göre, su, doğum yapan kadınların çevresinde olup bitenlere karşı ilgisiz olmalarını sağlayacak bir şuur durumuna kavuşmalarını temin etmektedir.
Havuza giren kadınların bazen doğumları su altında, alışılmadık bir hızla cereyan etmektedir. Ayrıca kadınların çekingenliklerini azaltma mevzuunda da yardımcı olmaktadır.

Bunun için özel bir su gerekmez. Normal şekliyle sular yeterli olur. Netice olarak diyebiliriz ki, herhangi bir hastahanede doğum odasının ve ameliyathanenin yakınında böyle bir havuz yapmak son derece faydalıdır."

Bu ifadelerden sonra dönüp Kur'an'ımıza baktığımızda Hz. Meryem'in doğum hâdisesinde şu ifadeleri görüyoruz:

"Sonra doğum sancıları Meryem'i bir hurma ağacına dayanmaya götürdü (mecbur etti) "Ah ne olaydım, bundan önce ölseydim de, unutulmuş olsaydım" dedi... Meryem'i (Cebrail) aşağı tarafından şöyle çağırdı: "— Sakın üzülme, Rabbin senin alt yanında bir "Su arkı" yarattı. Hurmanın dalını kendine doğru silkele, üzerine devşirilmiş taze hurmalar dökülsün. Artık ye, iç, gözün aydın olsun"
(Meryem Suresi / 23,24,25,26)

Niçin yaş hurma...
Yaş hurma hakkında, en yeni ilmi araştırmalarda şöyle denmektedir:

Hurmada Oxytoksin maddesi gibi, rahim kaslarını kasıp doğumu hızlandırıp, doğumdan sonra da ağızları açık kalan damarları sıkıştırıp kanamayı önleyen bir madde vardır. Ayrıca hurma, kalın bağırsakları da temizleyip lavman vazifesi görerek doğum ameliyesini kolaylaştırmakta faydalıdır.

Hurmadaki madde, rahim kaslarını kasarken aynı zamanda ağrı da meydana getirecektir. O sırada yukarıda anlatıldığı gibi suyun içinde doğum yapmak veya yakında su sesini, şırıltısını duymak hatta suyun bir yere dolduğunu bilmek, gereksiz yere duyulacak ağrıları yok ederek, çok rahat ve sakin durumda doğum yapılmasını sağlayacaktır.
Hüseyin BAYRAM
kaynak: Su sesinin ve yaş hurmanın doğumu kolaylaştırıcı tesiri mi var? | Sorularla İslamiyet

az önce unnado.com da bir tane bebek arabası gördüm kızlar.galiba bu isteklerime cevap veriyor
çift yönlü kullanılabiliyor. oto koltuğu var.hem küçücük bebecikken hemde biraz daha büyüyünce kullanabilcek
ama markayı ilk kez duyuyorum. sizin de fikrinizi alayım istedim. biraz fiyatı düşündürdü beni 1150 tl
Pulsar Duetto Seyahat Sistemi-T50

canım güzel bişeye benziyor ama ben ellemeden sağına soluna bakmadan alışveriş yapamıyorum.
internet dünyası bana güven vermiyor. deli gibi alışveriş yapan ark.lar var tabi, aslına bakarsan onlara imreniyorumda
indirimler güzel oluyorda teslimat iade ödeme ne bileyim ben eski kafalıyım galiba
yani bu ürünü gerçekte görmüş ve biliyor olsam o zaman alabilirim ama markasını bilmediğim ilk defa gördüğüm bir ürünü ben netten alamam. benim düşüncem bu, tabi karar senin şeker

Bende internetten almam zaten kesinlikle. benim onu denemem görmem lazım. ben araştırıyorum şuanda bunun bir satış noktasını bulamadımki ben. galiba sadece nette satıyorlar.öylede düşünmem zaten.
Eski kafalı değilsin şekerim emin olmak istiyorsun
Bencede en mantıklısı o zaten

ndd paradoks a katılıyorum cnm bilmediğim bir markayı güvenip alamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…