2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Merhaba..çok doğru bende ülkemizdeki bebek mobilyalarının uygunluğundan şüpheliyim.Ünlü bir onkoloğun röportajında şunu duydum.Amerikada anne babalar kesinlikle yeni mobilya almazlarmış bebeklerine.Özellikle ikinciel yada ahşap solventsiz uygulanan mobilyelar alırlarmış.O mobilyalarda kullanılan kimyasallar bebekler için çok zararlı.Bakalım biz ne yapacağız kafam çok karışık bu bebek mobilası konusunda ..ahşapta alsam güvenemiyorum...

evet benim kardeşim de abd de o da aynısını söyledi oradakiler sırf bu boya yüzünden ikincie l alıyorlarmış mobilyayı, ve avrupada da bu boyalar yasaklanmış, ancak ülkemizde yasaklanmadığı için kullanılıyor ve satılıyormuş, bir modokoda bi mağazada var bir de e-bebekte varmış diye duydum

EE kızlar ne yapıcaz bu boya kokusu mevzusunu ... Ben ordan çıkınca bir baş ağrısı mide bulantısı akşama zor kendime geldim.
Ben Kervanın tarzını beğendim, Birde asıl Kukla çok güzeldi ama 5000 tl den başlıyor iç yatak takımları ve yatakla 1500 tl dediler.Ama içim gitti çok güzeldi.
Doğal ahşap olan Heidi renkler olmadığı için doğal ağaçta çok eski hissettiriyor...
Çilek mobilya 2500 tl de 2 takımları var web tede aynı. Onlarda koku toktu birde uluslararası sertificaları var. Fakat oda çok dandik geldi bana.....
Sonuç başka nere var ya????

çileke bakamdık bile, onun dışında modeller aşağı yukarı aynı ama iki görümcem de kervandan almışlar, ama bizim ya haidi olacak o da eşimin tercihiyle ya da daha ucuz birşey yaptıracağız sunta-pvc kaplamadan, biraz ekonomik ve de odamızın ergonomik durumu karar verecek, daha önce bahsetmiştim bizim odada bir çekyat ve bir gardırop var dolayısıyla bize 1,5 duvar kalıyor mobilya için hazır set alırsak şifonyer sığmıyor odaya :))

walla ben bebek arabasının acileti olduğunu düşünmüyorum bebek doğar doğmaz binmeyecek ana kucağı oto koltukla biraz idare edebilir. ama tabi kafanda bi marka model varsa tamam budur diyosan indirime girdiğinde kaçırmamak lazım. bende henüz almadım acelede etmiyorum. zaten doğacaklar tememuzda tam binecek derken kış gelecek ki ekim kasımda da bence binemez temmuz bebeği kışında bizim burda doğuda bol kar olduğu için yine binemeyecek tabi akdenizde egede binebilir. bu benim fikrim ben bekliyorum şimdilik.

kelin ilacı olsa misali walla cicim bende patlamaya hazır bomba gibiyim insan bu dönemde gergin oluyor aklıma saçma sapan şeyler geliyor sinirleniyorum saçma sapan olaylara insanlara deliriyorum. ama sağlıklı olmak lazım senin gibi kv ve annem yanımda değil belki anlayamam seni ama etrafındakilerin bile bi tavrı batıyor ben bu konuda şanslıyım biraz arkadaşlarım etrafımdakiler çok alttan alıyorlar hamileyim diye kraliçe muamelesi yapıyorlar sağolsun müdürüm bile anlayışlı bu sene bana karşı. ama ben yineden takacak bişey buluyorum. onlarda belki belin üşümesin bebğe sana zararı olur diye düşünmüştür iyiyönünden bakmaya çalış değilse sinir bebişlerimize zarar.

Araştırdığın firmalara bende baktım Heidi dediğin gibi eski gibi görünüyor,Kervanı direk eledim çünkü araştırmalarıma göre çinde hindistanda sağlıksız koşullarda üretilip deli paralara satılıyor.Ben özel ahşap imalat yapan yerler bakıcam sonuç alırsam paylaşırım

Bu kervanbebe o kervan mı acaba bence değil.... Bende çocuk ürünleri satan bir arkadaşıma sordum oda bir bakıcak firmalara ama bildiğim kadarıyla hepsinde bu boya mevzuzu varmış....

Bu arada bu sabah 1. tetenos iğnesi yaptırdım, sol kolum resmen tutuldu ya 2. 1 ay sonra toplamda 5 dozdan oluşuyormuş, doğumdan 6 ay sonra ve 1 yıl arayla dedi hemşire... Banyo yapabilirsin kolun 2-3 gün ağrıma yapar dedi..

Canım bana biraz fazla tepki vermişsin gibi geldi. Evde bile olsan belini sağlam tutman lazım. hem sana hem bebeğe zararı var.
o yüzden demişler sana. bu dönemlerde herkesin eleştirisi karışması bizi rahatsız ediyor ama birazcık anlayışlı olmak lazım. Birde herşeyi duymamakta lazım birde. aa belim mi açılmış hiç farkında değilim giyerim bişeyler diyip geçiştirmeli bişeyler söylemek daha iyi olur bence. Tabi yanında olan onla yaşayan sensin daha iyisini bilirsin

Ben birazdan ağırdan alıyorum alışveriş işini. daha bebek arabasına karar veremedim. her gördüğümden sonra fikrim değişiyor. sanki ona karar versem diğer herşeyi kolayca alırmışım gibi geliyor

Bu arada geçmiş olsun ilk aşını atlatmışsın.
Bana ebe başka aşı olucamı söylemedi. acaba unuttu mu ya :44:

Çok teşekkür ederim aminnn inşallah....Modokoda seçenek çok ama benim gözüm yemiyor gitmeyi o kadar süre yürüyemem..Daha yeni kalktım ayağa...Cumartesi hastane çıkışı mobeskoya gittik..Bebek odalarına baktık ama 3-4 yaşına gelince hiç bir cazibesi kalmayacak gibi...Zaten bu 3-4 yılın 1-2 yılı yanımda yatacağını düşünürsek almak istemedik açıkçası...
Genç odalarına baktık ve hatta 1 tane beğendik...Ayrı bir yerde de 2 yaşına kadar yatabileceği büyükçe bir beşik bulduk...Hatta bebiş büyüyünce en alt kademeye kadar indiriliyor (oyun parkı gibi) düşme tehlikesi sıfır...Yükliyim hatta fotoğrafınıda çektim...Mantıklımı tabi onuda bilmiyorum...Araştıracağız bakalım..Mobeskodan başka biryerde bilmiyorum bakılacak bulursan bana da söylersin cnm :)

Eklentiler

• $1363013278626.jpg
    151,4 KB · Görüntüleme: 18
  • $1363013297576.jpg
    134,1 KB · Görüntüleme: 32

Darısı başına inşallah canım..Normal bir hamilelik ne kadar güzelmiş meğer
Yeni yeni tadını çıkarıyorum...Çok şükür herşey yolunda...Amniyosentezi sordum dr.uma yapmayacakmısınız diye...
Hiç gerek yok tertemiz bebek dedi...Bende zaten onun sonucu gelene kadar ölürdüm dedim...Bana sordu çok istiyorsan yapalım diye aman dedim yokkkk :) Doktoruma güvenim tam bundan sonrası inşallah sorunsuz geçecek inanıyorum...
Sağlıkla kucağımıza alacağız hepimizzzz

Bende ağırdan alıyorum Nisanı görelim diyordum. ama ön araştırma oldu teslim süresi boya kokusu derken 3 ay öncesinde bitrimek lazımmış onu öğrenmiş oldum.
Araba konusuna hiç gelmedim.
Bu arada yorgan yastık bakayım dedim, bir arkadaşım uyardı Haziranda gelecek bebeğe ne yorganı sakın alma havalar serinleyince de bakalım bebiş nasıl yatıyor , neye ihtiyacın var o zaman karar ver dedi. hemen vazgeçtim.

Aşı konusuna gelince 36. haftaya kadar kesinlikle 2 doz yapılacak dedi, hemşire bir telefon aç sor bence...
Sevgiler

bencede bebek odası yerine genç odası almak daha mantıklı ama ilerde çocuk büyüyünce daha güzel modeller çıkarmı diyede düşünebilirsin çocuk kendisi büyüdüğünde kendide seçebilir şu anda bir beşik ve eşyalarını koymak içinde şifonyerde yetebilir

Bende oyleyim canim.zaten canimiz burnumuzda geziyoz bi de ustumuze gelmeseler olmaz sanki.iyilik icin soyluyorlar onlarda ama biraz usteliyorlar.biz de malum bardak dolu geziyoruz bi damla koysalar tasiyoruz.ben artik kim ne derse desin duymamazliktan geliyorum.takmayinca bi daha soylemiyorlar super yontem gecenlerde eltimle gorustum allah sabir versin kv sana gelecekmis dogumda 2 ay dedi.ben de amiiinnnn dedim.ne yapacaksam bilmiyomm

canım bu sallanıyor mu

kızlar bugün arkadaşım uyku setinin yan korumaları gerekli değil dedi ben de gerekli diye almıştım sizce değştirip yorgan ve nevresim mi alalyım onun yewrine iki taneEki Görüntüle 654646
işte bu fiyatıda pahalı dediler 190 aldım

Çok teşekkür ederim fotolar daha açıklayıcı olmuş Bende mobeskoya gidicem önce ...bu bahsettiğin beşik banada çok mantıklı geldi
Oyun parkına dönüşebilmeside avantaj görünüyor.Malipaşa tarafında bebekodası satan dükkanlar varmış ama henüz gidemedim.Güzel alternatifler bulursam haber veririm...

Canim ben de gereksiz diye almadim.onun yerine birsuru nevresim alirim yorganimi evlenirken annem yapmisti zaten bi tane de silikon yazlik alacagim.yastik da aldim 10 liraya ikea dan.bence de gereksiz...

Canim ben de gereksiz diye almadim.onun yerine birsuru nevresim alirim yorganimi evlenirken annem yapmisti zaten bi tane de silikon yazlik alacagim.yastik da aldim 10 liraya ikea dan.bence de gereksiz...

canım ben işte kafasını vururu mu soğuk önlenir mi diye düşünmüştüm bakalım duruma göre değiştirirm artık diğer arkadaşların yorumu da bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…