2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Herkese merhaba,
Benim ikinci gebeliğim, 20. haftamdayım 1 kg aldım. İlk gebeliğimde de böyle oldu toplam 11 kg aldım oğlum 4600gr doğdu hastaneden eve geldiğimde 1,5 kg falam vardı o da gitti zaten.
Ben de Elifsche gibi iş yerinde kahvaltı yapıyorum bazen evden getiriyorum öğlen düzenli az ekmek akşam ekmeksiz az bol salata sonra meyve yatarken süt. Ama şunu söleyeyim alınan kilolara takılmayın sağlıklı beslenin yeter kilo da alsanız sağlıklı alırsanız vermesi de kolay ve çabuk oluyor.

Bebek alışverişine gelince tecrube ettiğim için söylüyorum,İnsan herşeyden almak istiyor heyecandan.Biz neler aldık neler oda takımı bir kere yatsa canım yanmaz sadece komodin işe yaradı sonra verdim birine.Giyim konusunda çok kullanacaklarınızı söyleyeyim kesinlikle çıt çıtlı badyler, tek altlar yün ve penye bolca yelek, patik ve sonra önlük:) boşyere şimdiden alıp para harcamayın ihtiyaç olduğunda alın inanın pişman olmayacaksınız.

Ben geçen hafta perşembe amniyosentez yaptırdım sonucunu bekliyorum.İnanın içimden daha bişi almak gelmiyor.Daha cinsiyetini bile öğrenmedim inşallah herşey sağlıcakla belli olur da ben de başlarım:dualarınızı bekliyorum

şaka gibi yaa 20 haftada 1 kilo maşallah.
allah gönlüne göre verir inşallah. üzülme o testlerin sonucuda kesin değil. allah sağ salim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

slm anneler ;

benim doktorum pek ilgili değil sanırım. o yüzden biraz şüphe duyuyorum. ben şuan elevit ve gyno ferro sanol kullanıyorum. bu ayda sizler neler kullanıyorsunuz eksik mi benim vitaminlerim?

canım ben de previt kullanıyordum bitince kardeimin getirdiği gnc prenatal multivitamine ve ferrum forte a devam ediyorum o kadar

canım geldiniz mi ne yapttınız nasıl çıktı sonuçlar

Hamilelik Egzersizleri-Kolay Doğum Yapabilmek İçin Egzersiz ve Spor Hareketleri - YouTube

bugün tartıda 70 i gördükten sonra biraz egzersiz yapmaya karar verdim kızlar
ben yapamadım hala egzersiz

çok çok güzeller güle güle giyinsin canım

bence evhamlanma ama ilk gördüğünde de sor dr ne

Canım çoook tebrik ederim. darısı bahar döneminin başınaa
Benimde son senem bitirebilseydim çok iyi olcaktı ama çok kötü zamana geldi benim bu sınavlarım.

olur olur benim görümcem 7 senede bitirdi sıkmayın canınızı

günaydın kızlaaarr

sizce NİLÜFER ismi nasıl kızıma???

güzel duruyor bizim arkadaşın annesinin adı nilüferdi kızına da nil koydular bence çok güzel duruyor

biz de özledik seni kuzucuk

sareyi düşünüyorum bende aslında. ama babamıza kabul ettiremedik daha. hayrunnisa diyor o da. çok uzun diyorum bende.

ya karışmak gibi olmasın anlamını da bilmyorum ama sare bana sara yı hatırlatıyor

ben almayacağ-ım plastiktense evdekileri kullanmasını tercih ederim

bana doktor 1 haziranda hazır olsun çantan dedi

şsmi söylediğimizin saniyesinde nasıl bir kusur buluyorlar onu anlayamıyorumm =))

ben de öyleyim, mert e gert derler murata koyim da turat, rüzgar, bora, olmaz çocuk hıçın olur, eren olmaz yok mu veren derler, deniz vs olmaz unisex, ata olmaz çok klasik, şunun anlamı bunun söylenişi derken birşey beğenmiyorum evet, utanç verici

kızlar bizde isim konusunda kararsız kaldık iki seçeneğimiz var nil ve nilda ikisinden biri olacak ama hangisi karar veremedik sizin fikirlerinizi alıyım dedim

sadece nil bana daha karizmatik geliyor ama sana kalmış

oy maaşallah kuzuya

ooy oy oy sanırım forumun bu konuda toplarındanım, 10 kg aldım :))

yakınız ben de 68le kaldım şimdi 78im

dr bacağıma daha doğrusu dizimin alt kısmına parmağıyla bastırdı oradan anladı ödem olduğunu

oy maaşallah, inşaallah güzel haberler alırsın

şaka gibi yaa 20 haftada 1 kilo maşallah.
allah gönlüne göre verir inşallah. üzülme o testlerin sonucuda kesin değil. allah sağ salim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

Amin cümlemizi inşallah...

son aylarda çok alınıyor ama birden hızlanıyor zaten asıl çatlaklar 8. ayda alt karın bölgesinde oluşuyor. Meyve çooook yiyin ve bolca süt için azkilo alıyorsunuz ama bebeğiniz kilo alıyor. Doğumdan sonra şimdi içtiğiniz sütler çok fayda ediyor çünkü vücut süt yapmak için aşırı enerji harcıyor bu yüzden kilo veriyorsunuz bu da sizi bitkin düşürüyor.Bir de ruh haliniz çok önemli mutlu olun çoook mutlu hamileliğiniz nasıl geçtiyse bu bebğinizin ruh halini etkiliyor .
Bir örnek vericem ben hamileyken oğluma bir şarkı söylerdim sürekli, inanın doğumdan sonra ne zaman gazı falan olsa uyumasa mızmızlansa o şarkıyı söyleyince sakinleşir uyurdu .Kısaca mutlu olun ve tadını çıkarın bu günleri çoook arayacaksınız, çünkü doğumdan sonra artık siz eski siz olmayacaksınız herşeyiniz değişecek...:

çok kıskandım ya ne güzel ama kıyafet konusunda söylediklerini mantıklı buluyorum bende hiç bişey almadım daha hemen büyüyecek ya giyemez diye düşündüm. umarım sonuçlar güzel çıkar

ağzına yüreğine sağlık canım benim.

Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin)

Aynen bende sevmem birde demiştim bende bayaneyim öyle alın diye hem arabasını hem beşiği bana söylemeden almışlar ki yanlış almışlar beşik diye oyun parkı almışlar beyenmessem beşiğinide alacaklar

Benimkinin ağzından çıkmadı bir kere ben bakarım ederim diye belki kendim bakacağım ondan bilmiyorum ama daha önce annemler sen bakarsın demiştim şimdi birşey dediği yok aman bakmasın zaten istemiyorum bende

Son düzenleme:

bence bebek bezi almak yerine her ay parasını bi kenara ayırın sonra çocuğunuza alerjı yaparsa kullanamazsınız paranız bosa gıder

bence bebek bezi almak yerine her ay parasını bi kenara ayırın sonra çocuğunuza alerjı yaparsa kullanamazsınız paranız bosa gıder

evet bir arkadaşım da öyle demişti her bebek her markaya farklı tepki veriyormuş

kuzucuklar ve onların minik kuzuları- gerçi biz sanırım artık koyun olma yolunda ilerliyoruz.... haydi bize müsade öptük

Son düzenleme:

bende istemiyorum yaa birde torunlar çok şımartılıyor laf söyletmiyorlar. istediğin gib terbiye edemiyorsun onların yanında. o bakarsa gece gündüz bizde kalacak haftasonları gidecek.ooooooooooo. düşünmesi bile.................

Eki Görüntüle 650571

kızımın odasına aldım kızlar nasıl
Ayy supeerrrr bende istiyoommm.nerden aldin ne kadara aldin canimm
ben almayacağ-ım plastiktense evdekileri kullanmasını tercih ederim
Canim pladtik derken siniflandirma yapmak icin soyledim.yoksa kanserojen madde icermeyen urunlerden arastirarak alacagim.plips avent var mesela.biberonu sulugu da cam alacagim zaten...
Evet o da olabilir bi tane yeni dogan alirim hastane icin.gerisini para olarak depolarim.sagol canimm

Selam canlarr

sağol canım verdiğin bilgiler için. çok hoşuma gitti bende öyle bişeyler bakıcam

mini ultrason cihazları olsada evde baksak dimi

hergün biraz daha büyüyorlar. muhteşem birşey gerçekten. şimdi minicik hareketleri bile çok heyecanlandırıyor. böyle olunca naparız bilmem

bırak tabağı kaşığı daha ben hiç bişey almadım :) aldığım 2 tulum 3 çorap bu kadar :)

Canım arkadaşın doğum yapıcaktı senin ne oldu ?

kızlar bizde isim konusunda kararsız kaldık iki seçeneğimiz var nil ve nilda ikisinden biri olacak ama hangisi karar veremedik sizin fikirlerinizi alıyım dedim

Ben nilda yı sevdim canım. Çok kibar havalı hoş bir isim

dün gündüz müdürümüz izin vermedi gidemedik. akşamda telefonda konuştuk ağrısı çoktu sezeryan olunca rahatsız etmek istemedik bu akşam gideceğiz yarın yazarım canım :)

amin cnm:) hep babası anasına çekmemiş bu çocuk:))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…