2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kilo konusu geçmiş ben de söylim bari

1 aylıkken öğrendiğimde tartıldım 74.5 kiloydum şimdi 6. ayın içindeyim 80.5 kiloyum. 6 kilo almışım
90 bulurum gibime geliyoor :KK43:(

vay be daha 2 sene önce 58 kiloydum offf offff
:KK50:

bende istemiyorum yaa birde torunlar çok şımartılıyor laf söyletmiyorlar. istediğin gib terbiye edemiyorsun onların yanında. o bakarsa gece gündüz bizde kalacak haftasonları gidecek.ooooooooooo. düşünmesi bile.................

Vallahi aynen öyle canım kayınvalidem şimdiden kızım diyor torunum değil sinir oldum o benim kızım sonuçta onun degil bir gün çok fena kırıcam ya hadi hayırlısı birde doğum ramazana denk geliyor 7 temmuz ramazanda bayramda burda birde oruç tutmaz şeker hastası biz benim memleketimde yaşıyoruz annemle benim evimin arasında 10dk mesafe var birde yalancı kaynanam sorma napacam bilmiyorum valla 1 ay annemide benide çileden çıkaracak biliyorum allahım yardımcımız olsun:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

kilo konusu geçmiş ben de söylim bari

1 aylıkken öğrendiğimde tartıldım 74.5 kiloydum şimdi 6. ayın içindeyim 80.5 kiloyum. 6 kilo almışım
90 bulurum gibime geliyoor :KK43:(

vay be daha 2 sene önce 58 kiloydum offf offff
:KK50:

bende 1 aylıkken tartıldığımda 76 çıktım salı tartıldım 85 çıktım morel sıfır :KK43: inşllah sezaryan olmaz kilodan dolayı :KK43: ben hiç bi zamn bu kadar almamıştım 60 ile 65 arası gidip geliyordum offfffffffffff offffffffffffff :KK43: :KK43:

canım ben de previt kullanıyordum bitince kardeimin getirdiği gnc prenatal multivitamine ve ferrum forte a devam ediyorum o kadar

canım geldiniz mi ne yapttınız nasıl çıktı sonuçlar

ben yapamadım hala egzersiz

çok çok güzeller güle güle giyinsin canım

bence evhamlanma ama ilk gördüğünde de sor dr ne

olur olur benim görümcem 7 senede bitirdi sıkmayın canınızı

güzel duruyor bizim arkadaşın annesinin adı nilüferdi kızına da nil koydular bence çok güzel duruyor

biz de özledik seni kuzucuk

ya karışmak gibi olmasın anlamını da bilmyorum ama sare bana sara yı hatırlatıyor

ben almayacağ-ım plastiktense evdekileri kullanmasını tercih ederim

bana doktor 1 haziranda hazır olsun çantan dedi

ben de öyleyim, mert e gert derler murata koyim da turat, rüzgar, bora, olmaz çocuk hıçın olur, eren olmaz yok mu veren derler, deniz vs olmaz unisex, ata olmaz çok klasik, şunun anlamı bunun söylenişi derken birşey beğenmiyorum evet, utanç verici

sadece nil bana daha karizmatik geliyor ama sana kalmış

oy maaşallah kuzuya

ooy oy oy sanırım forumun bu konuda toplarındanım, 10 kg aldım :))

yakınız ben de 68le kaldım şimdi 78im

dr bacağıma daha doğrusu dizimin alt kısmına parmağıyla bastırdı oradan anladı ödem olduğunu

oy maaşallah, inşaallah güzel haberler alırsın
pekı neden olurmus nasıl gecermıs cnm yaa sbh bastırcagımm bendede varsa onlemımı alayımm :KK50:

ağzına yüreğine sağlık canım benim.:KK54:
sagolasın cnm ınsl hayurlı anne baba lar oluruzz hayurlı evlatlar dunyaya getırmek nasıp olur ınsll normal dogum ılee:KK16::KK16:

Yayınlayan arkadaşa tekrar teşekkürler..Ben bir kopya almıştım pc'ye...
BEBİŞİMİN İHTİYAÇLARI

EŞYA
-beşik,beşik yatağı (sevi bebe viscon)
-ana kucağı
-nevresim takımı
-Bebek yorganı yastık kaz tüyü
-bebek arabası

BANYO MALZEMESİ
-şampuan,bebek yağı,banyo köpüğü,(bübchen)
-bebek çantası bübchen
-tırnak makası, törpü,saç fırçası takımı (bebklere özel) chicco
-küvet,küvet filesi,kova sevi bebe
-banyo süngeri (selilozik olması tercih) chicco
-dijital ateş ölçer
-OTRİ burun aspiratörü
-havlu

KIYAFETLER
-hastane çıkışı(yenidoğan)
-iç zıbın
-çıt çıtlı badi (uzun kol)
-çorap(uzun olsun)
-penye battaniye
-şapka ,eldiven(penye,lastiği sıkı olmasın)
-pijama takımı (kolları kendinden eldivenli olması rahat ettirir)
-tulum
-patikli pantolon
-önlük
-ağız bezi

ALT DEĞİŞTİRME
-Bol pamuk
-ıslak mendil(ilk 3 ay ''uni baby'' saf su ve pamuk olduğu için zararsız)bol miktarda:)
-bebek bezi(yenidoğan)prima
-pişik kremibepanthol
-alt açma bezi(kullan at) canbbebe

BESLENME
-emzik kutusu
-biberon(yenidoğan 1 numara) dr.browns
-emzik(yenidoğan 1 numara,damaklı slikon uç) chicco nuk
-Göbek bağı için alkol
-Mama:esema 1
-mama kaşığı
-Süt saklama poşeti
-Bebeğe rezene damla

ANNESİNE:)
-bol miktarda ped
-göğüs pedi
-hasta bezi
-pijama takımı, sabahlık
-emzirme sütyeni(en az iki tane)
-Manuel göğüs pompası chicco biberonlu
-disposeble külot (tek kullanımlık) (hasta bezi için)
-Humana çay
-Lansinos göğüs kremi
-Dalin sıvı deterjan

CAN_SIN çok teşekkür ederim canım çok makbule geçti doğrusu, yayınlayan arkadasa ben de teşekkürü bir borç bilirim:)))
bu arada ben 21. haftamdayım 4- 4,5 kilo civarında almışım.

allah ımz mcıze nı bıze emanet gonderdıgın ıcın tatdırdıgın ıcın bınlercekez sukurer hamdı senalar olsun snaa:KK16::KK16::KK16: maasllah subhannallah la havle vela guvvete ılla bıllahıl aluyyum azım:KK16::KK16: dudaları burnu herseyı o kadar mukenmmlekı su kucucukk damadan neler yaratmıs yaradan bız oysakı evde kuru ekmegımıze bıle laf edıyoruzz bunla ne yapılırkı dıye ama elımızdekını degerlendır sek neler olmazkııı sukur olsun sana yarabbıı cok sukurrrrrrrrrr:21::21::21::21::21:
(birden aklıma geldı sukretmemız gerekn o kadar cok sey varki kızlarrrrr))))

aynen sagolsunbende koyp yaptım elımdekılerı ısaretledım aldıkca duserım burannn:KK54::KK34::KK34:
ben 69,5 la kaldım suan 77 kg deyım sker yaaaa neyınasıl aldım bılmıyorum ama bır gobıegım gelısıyor baska fark gormeıyorum kı hehe:KK15::KK15::KK30::KK31::KK54:

rica ederim kızlar okuya okuya yorumları listem bu hali aldı.artık kesinleşti alacağım şeyler.silikon göğüs ucu ile göğüs kalkanı göğüs ucu olmayanlar eklesin,ilk zamanlar emzirmek çok sıkıntı biliyorsunuz :KK34:

canım akşam gittim dr.çok şükür allahıma herşey yolundaydı.dr sağolsun çok ilgilendi heryerine baktı

yarın başka bi doktora gideceğim inşallah beyenirsem ona devam edeceğim oğluşumu göreceğiz babannesi ve babası ile :) :21: bizim oğluş bugün çokk hareketli yaww maşallah :KK16: :KK16: :KK16:

meraba arkadaşlar benim doğumumda 4 temmuz eğer daha önce gelmezse ben aranıza biraz geç katıldım çünkü hamilelikle ilgili bazı problemlerim vardı bu yüzden başka bir topikte yazışıyordum ama şimdi bende aranıza katılmak ve hamileliğimi normal bir şekilde yaşamak istedim eğer kabul ederseniz

nazkız hoşgeldin ne tür sorunlar vardı? inşallah geçmiştir..

bende 1 aylıkken tartıldığımda 76 çıktım salı tartıldım 85 çıktım morel sıfır :KK43: inşllah sezaryan olmaz kilodan dolayı :KK43: ben hiç bi zamn bu kadar almamıştım 60 ile 65 arası gidip geliyordum offfffffffffff offffffffffffff :KK43: :KK43:
valla nolacak bilmiyorum inşallah veririz. millet hamilelikten önce kilo verir hazırlanır ben de daha beter kilo alıp hamile kaldım ya :/

boyun kaç senin bu arada? ben 1.62

hoşgeldin nazkız. Allahın izniyle bir şey olmaz, sen duanı et ve kendini strese sokmamaya çalış. benim de ikili testimde sorun çıktı. 2 gün kafama taktım şimdi dua ediyorum yalnızca, bebeğimden vazgeçemeyeceğime göre kafama da takmama gerek yok. Allah büyük..

ayyy kuzucummm çok tatlıymış maşallahhh :nazar::nazar:

nasılda kocaman olmuşş :KK16::KK16:

Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşallah canımm

dün gündüz müdürümüz izin vermedi gidemedik. akşamda telefonda konuştuk ağrısı çoktu sezeryan olunca rahatsız etmek istemedik bu akşam gideceğiz yarın yazarım canım :)

annesi izin verirse bebişin fotosunuda getir bize olur mu :KK16:

yarın başka bi doktora gideceğim inşallah beyenirsem ona devam edeceğim oğluşumu göreceğiz babannesi ve babası ile :) :21: bizim oğluş bugün çokk hareketli yaww maşallah :KK16: :KK16: :KK16:

hadi bakalım hayırlısı inşallah beğenirsin doktorunu :KK16:

meraba arkadaşlar benim doğumumda 4 temmuz eğer daha önce gelmezse ben aranıza biraz geç katıldım çünkü hamilelikle ilgili bazı problemlerim vardı bu yüzden başka bir topikte yazışıyordum ama şimdi bende aranıza katılmak ve hamileliğimi normal bir şekilde yaşamak istedim eğer kabul ederseniz

aramıza hoşgeldiinnn.
şuanda nasılsın bebişinde iyidir inşallah :KK16:

nazkız hoşgeldin ne tür sorunlar vardı? inşallah geçmiştir..

valla nolacak bilmiyorum inşallah veririz. millet hamilelikten önce kilo verir hazırlanır ben de daha beter kilo alıp hamile kaldım ya :/

boyun kaç senin bu arada? ben 1.62

1\70 boyum valla 2 3 kilo alanları duyunca baya kötü oldum yaww

ayyy kuzucummm çok tatlıymış maşallahhh :nazar::nazar:

nasılda kocaman olmuşş :KK16::KK16:

Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşallah canımm

annesi izin verirse bebişin fotosunuda getir bize olur mu :KK16:

hadi bakalım hayırlısı inşallah beğenirsin doktorunu :KK16:

aramıza hoşgeldiinnn.
şuanda nasılsın bebişinde iyidir inşallah :KK16:

inşallah canım valla artık değiştirmek istemiyorum..

kızlar bakın bugün başıma ne geldi....

"Neee kiz miii hayiiiirr ,erkek olcak! iyi bakin ", ve yeniden bakildi evet erkekmisss:)) ohh "peki simdi eminmisiniz?" "evet erkek bebek"

kızlar bakın bugün başıma ne geldi....

"Neee kiz miii hayiiiirr ,erkek olcak! iyi bakin ", ve yeniden bakildi evet erkekmisss:)) ohh "peki simdi eminmisiniz?" "evet erkek bebek"

:)) banada 14. haftada buyuk ihtimal erkek dediler 17. haftamda kesin kiz dediler p.tesi kontrolum var tekrar sorucam emin olmak icin .

X