2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
o zaman devam edeyim ben, inşaallah bitiririm, son halini de koyarım buraya. Bunu görümceme yapıyorum aslında, onun doğumuna iki ay var inşaallah yetişir. Biraz maymun iştahlıyım da, zorlayacağım artık kendimi :KK9:

Sorma ya ben de sinir oluyorum, geçen gün biri kız deyince ayy yapmaa dedi. Eşim üç kardeş, diğer ikisinde de birer kız... Ben de kızdım niye öyle diyosun ya, hayırlı sağlıklı olsun mühim olan o dedim. Olsun, bir dahaki erkek olur dedi. Ben de olsun ikinci de kız olsun ne güzel dedim. Erkek bebekleri çok severim, gönlümden ilk geçen de oydu ama başkaları böyle konuşunca sinirim zıplıyor. :KK47:

Aslında bir romanın adındaki gibi, kadınlar kadınları eziyor. Daha baştan o ablalar, teyzeler kendi hemcinslerine ikinci sınıf insan muamelesi yapıyorlar. Gönülden birini geçirmek ayrı, bir tanesini daha üstün görmek ayrı... Oğlan da evlat, kız da evlat. Hangisi olursa olsun; hayırlı bir kul, hayırlı bir vatandaş, hayırlı bir evlat olsun.

evet canım çok güzel yetısır ınsallah kolay gelsın :)

ya cidden de kaıdnalr nedne kzı bebegı kucuk goruyoalr aynı cınssın yanı dımı entersan cidden

hadı hamıleler hayal kuranalr ok o ankı psıkolojı flnda ksokcoa teyzeler gungormus ınsalrda öle deince

yazıkalr olsun dıo ınsan....

hımmm güzel kıtapalra benzıoalr canım :)

Kızlara ben satejer için azbucuk sigortacılık derslerine başlaım

anca bitiririz haydın gelırım gene :)

kızlar geçmiş anca bitti neler olmuş üç günde... bebişe kim bakıcak sıkıntısından cinsiyet şoklarına kadar geniş bi yelpaze :) maşallah walla ne konuşuomuşuz bi günde :KK9: çalışan anneler için zor tabi ama bebeğin güven duygusu ilk bir yıl içinde gelişiomuş.. bu sebeple bir yıl boyunca bebeğe hep aynı kişinin bakması gerekiomuş.. tüm bakımını bir kişi yapmalıymış... gelişim psikolojisi dersi veren bi hocam vardı kızlar kaçışınız yok artık öğrendiniz de bebeğe ilk yıl siz bakıcaksınız diodu :KK8::KK8: şaka bir yana o güven duygusu tüm hayatını kararlarını ilişkilerini etkiliomuş...

her anne baba adayının bebeğiyle ilgili beklentileri vardır saygı duyuyorum tabi ama şükretmeyi unutmayalım kızlar yaa... insanlar nelerle uğraşıyor.. yıllara uğraşıp bebek sahibi olamayanlar da var, bebekleri doğuştan hasta olup senelerce hastanelerde uğraşanlar da.. hatta yakın zamanda bir tanıdığım bebeğini kaybetti.. doğar doğmaz makinalara bağlandı bebek ve annesi kızının sadece ölüsünü alabildi kucağına.. bir kez emziremedi.. bir kez sıcak nefesini, kokusunu duyamadı..

sağlıklı sıhhatli olsun bebişlerimiz diye dua edelim.. erkekler başınıza taç mı koyacak onu da vericeksiniz el kızına.. kızı da vericeksiniz el oğluna.. herkes büyücek kendi yoluna kendi yuvasına bakıcak.. biz de torun yolu gözlicez allah o günleri gösterirse:KK9:..

kızlar geçmiş anca bitti neler olmuş üç günde... bebişe kim bakıcak sıkıntısından cinsiyet şoklarına kadar geniş bi yelpaze :) maşallah walla ne konuşuomuşuz bi günde :KK9: çalışan anneler için zor tabi ama bebeğin güven duygusu ilk bir yıl içinde gelişiomuş.. bu sebeple bir yıl boyunca bebeğe hep aynı kişinin bakması gerekiomuş.. tüm bakımını bir kişi yapmalıymış... gelişim psikolojisi dersi veren bi hocam vardı kızlar kaçışınız yok artık öğrendiniz de bebeğe ilk yıl siz bakıcaksınız diodu :KK8::KK8: şaka bir yana o güven duygusu tüm hayatını kararlarını ilişkilerini etkiliomuş...

her anne baba adayının bebeğiyle ilgili beklentileri vardır saygı duyuyorum tabi ama şükretmeyi unutmayalım kızlar yaa... insanlar nelerle uğraşıyor.. yıllara uğraşıp bebek sahibi olamayanlar da var, bebekleri doğuştan hasta olup senelerce hastanelerde uğraşanlar da.. hatta yakın zamanda bir tanıdığım bebeğini kaybetti.. doğar doğmaz makinalara bağlandı bebek ve annesi kızının sadece ölüsünü alabildi kucağına.. bir kez emziremedi.. bir kez sıcak nefesini, kokusunu duyamadı..

sağlıklı sıhhatli olsun bebişlerimiz diye dua edelim.. erkekler başınıza taç mı koyacak onu da vericeksiniz el kızına.. kızı da vericeksiniz el oğluna.. herkes büyücek kendi yoluna kendi yuvasına bakıcak.. biz de torun yolu gözlicez allah o günleri gösterirse:KK9:..

doğru haklısın canım..Allah hakkımızda hayırlısını versin..bakalım bizler nasıl ebeveyn olacağız????

kızlar benim bebiş erkek değilmiş kızmış! :) kandırmış bizi. 2 li testim riskliydi ama 4lü testim bayağ iyi çıktı çok şükür. haftaya detaylı usg ye gireceğim. detayları yazarım.

ben bu aralar eşimi boğup öldürmek istiyorum. ne kadar saçma sapan espri var yapıyor oğlumla biz gezecez ona anlatacam oğlum senin annen bi melekti rus bakıcı alıcam hem oğluma hem bana bakıcak zırva zırva bir dedi anladık üğç dedi anladık eee yeter bin oldu bu kadarda b.... çıkarmazki insan şimdide adını muhammed koyacam başka bişi koymayacam yahu gerizekalı adam bana sordunmu ben ne diyorum bu kadar eziyet bukadar cefayı ben çekiyorum adama bak kendi kendine plan yapıyor. ee ben senin ağzına tükürmezmüyhim kızlar en pahalı ürünlerin bi listesini çıkartın bana gidip onlardan alıcam eğer bir tek şeyi ucuzundan alırsam benden adisi yok gerekli gereksiz hepsini alıcam dolduracam.

ay çok güldüm:))) Erkeklere eğlence gibi gelio bebk, benim eşimde dün gec daha 4 ,5 olucak dedi!!!
bende ben sıramı savdım, 2.yi sen taşırsın dedim:) sırayla bu işler dedim:) Onlarda çok sıkıntıda biz kadar, sabredemiyorlar ama beklemek zorundalar, bize destek olmak yukumluluklerınden bizle de endişelerini paylaşamıyorlar...
alsın bi tane rus o bebğe bakar siz de karı koca gezersiniz:) (ama rusu alıp giderse sen de oğlunu alır vermezsin)

doğru haklısın canım..Allah hakkımızda hayırlısını versin..bakalım bizler nasıl ebeveyn olacağız????

amin canım.. inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi... walla ilk bebiş bizimki çok acemilik çekicez ilk zaman diye tahmin ediorum.. bi doktor vardı sabahat paktuna die araştırdım onun kitapları iyiymiş hafta sonu çıkıp alcam bakalım okuyunca güzelse size de tavsiye ederim.. artık okumaya başlamak lazım.. dara düştükçe büyüklere sorcaz öle böle büyücekler..

dikkat ediyorum da bu cinsiyet işini kadınlar daha çok kafalarına takıolar.. biz üç kızkardeşiz.. annem erkek bebek özleminde.. bi de ilk torun gelio benden çok erkek bebiş bekledi.. cinsiyet belli olmadan babama sormuş ben hep erkek diom sen ne hissedion torun kız mı olcak erkek mi die.. babam kız olcak ben hissediom kız istiom demiş.. adamın üç kızı var torunu da kız gelio die havalara uçtu.. annem de üzüldü biraz başta :) şimdi alıştı :)

selam kızlar,
3 lü sonucumu aldım güzel cıktı şükürler olsun Rabbime. :nazar:

ben gecen hafta baya hareket vardı göbekte bu hafta pek çıt çıkmıyor :KK55: bende sunu farkettim ne zaman elevit almayı unutsam ertesi gün cok halsiz ve yorgun oluyorum. :2:Calsiyum ilacına baslamadım osteocare kullanıcam inş. ilkinde onu kullandım maşallah diş miş kaybetmedim:nazar: Kan ilacınada henüz gerek görmedi. 5 eylüle ayrıntılı ultrason randevusu aldım ayyy cok meraktayım kızımıııııııı yaa sanki ilk hamileliğim delimiyim neyim :KK37:

benimde pazar günü kıprış kıprış biri dürtüyordu.2 gündür tık yok.eşim rahat bırak şu oğlanı rahat rahat büyüsün ne yaparsa yapsın sanane diyor bıktı senden diyor:)ahhhhhhhh beni bir tek siz anlarsınız ana yüreği endişeleniyorum işte.:)

çok güzel yazmışsın :)

canim yeni okudum üzülme ya benimde 2 oglum var bende cok kiz istiyorum ama nasip tabikide. bazen bende diyorum oglan olursa ama allahim hayirlisini bize nasil görürse öyle versin canim benim. o senin kuzun olcak mis kokulun olucak sakin asi gelme .mubarek aylardayiz lütfen üzulme tabiki seni anliyorum gercekten bak ama sen yinede böyle düsünme canim benim.bak mesela ben 2.hamileligimde doktor yüze 99 kiz dedi doguma kadar degismedi kesin kizdi. ama esim erkek olcak dedi sus sen doktordan iyimi bilcen dedi sonra o gece beni banyo ettirdi sacimi kuruladi taradi bana dedi tekrasenin oglun olcak gör bak sen bugunde dogurcan dedi benimde agrim var ama dedim ki yine o agrilarda agriyor ama birsey yok demekki uyuyuncada uykuda zaman geciyor sonra esim sabah 5 de ise gitti ve beni geli öptü ben bir uyandim agriyla ama esimede birsey demiyom o gitti tuvalete girdim yatmadan öncede hep girip bakiyordum kan gelecekmi diye 1.oglumda kanamam geldi her neyse girdim hic birsey yok ben kan gelcek diye odaklanmisim iste herneyse yataga girdim pit dedi birsey suyum geldi esimi aradim hemen geldi sonra bir dogdu kii oglan ama sok olduk cok sasirdik gercekten insan sasiriyor onun icin doktorlara pek güven olmuxyor bunda simdi kiu dese inanamam herhalde bilemiyorum sen ne hissediyorsan inan odur bana. kiz dedi ama hic kiz diye sevinemedim hic bir igne bile almadim...allahim bilir doguncaya kadar doktorlarda yaniliyor bende olugu gibi .canim sen yinede uzulme allahim hayirlisini versin canim benim allahin verdigine sakin uzulme olurmu beni yanlis anlama tabikide senide anliyorum kendine iyi bak canimmm...
Benim de 2 oğlum var canım, geçen hafta dr kız gibi demişti, bu hafta başka dr. erkek gibi dedi. Hayırlısı inşallah. Baktıkça içimize huzur veren evlatlar olsun inşallah.
eşin başak burcu falan mı aynı benimki nefret ediyorum bu huyundan :KK47:
Yengeç burcu canım, neyse iki gündür küsüm konuşmuyorum. Gelip gidip şebeklik yapmaya çalışıyor. Ama bu sefer kararlıyım, yumuşamayı düşünmüyorum... Kendini Vedat Milor zannediyor şaşgaloz..
ben bu aralar eşimi boğup öldürmek istiyorum. ne kadar saçma sapan espri var yapıyor oğlumla biz gezecez ona anlatacam oğlum senin annen bi melekti rus bakıcı alıcam hem oğluma hem bana bakıcak zırva zırva bir dedi anladık üğç dedi anladık eee yeter bin oldu bu kadarda b.... çıkarmazki insan şimdide adını muhammed koyacam başka bişi koymayacam yahu gerizekalı adam bana sordunmu ben ne diyorum bu kadar eziyet bukadar cefayı ben çekiyorum adama bak kendi kendine plan yapıyor. ee ben senin ağzına tükürmezmüyhim kızlar en pahalı ürünlerin bi listesini çıkartın bana gidip onlardan alıcam eğer bir tek şeyi ucuzundan alırsam benden adisi yok gerekli gereksiz hepsini alıcam dolduracam.
Acıma kıız.. Al benden de o kadar. Ne demiş atalarımız.. Erkeğin iki kaşığı varsa birini sen kır... Anacım tecrübeleriyle söylemişler.. Ben de çok kızgınım da, şimdi içimden gelmişken söyliyim.
evet kızlar buğün öğrendim kesin kız dedi doktor
Hayırlı evlat olsun canım.
Valla annem yüzünden dün erkenden sızmıştım ağlarken, bugün de fena bi baş ağrısı çekiyorum sormayın!
Duşa girdim, başıma masaj yaptım! Yok geçiremedim!
Neyse yarın bebişimi görcem, herşey iyidir inşallah diye dua ediyorum sadece. Eğer gösterirse pipiyi ya da kukuyu da görcez:KK1::KK1:
Büyük ihtimal pipi ama bakalım artık, herkesin rüyalar karıştı:KK1:
Neyse size inşallah yarın güzel haberlerle gelirim. İyi ki varsınız....
Öğrendin mi? Neymiş canım cinsiyeti..

kızlar benim bebiş erkek değilmiş kızmış! :) kandırmış bizi. 2 li testim riskliydi ama 4lü testim bayağ iyi çıktı çok şükür. haftaya detaylı usg ye gireceğim. detayları yazarım.

bu yaramazlar da eğleniolar bizimle :) bebeğim erkek diyenlerin hep sonra kıza döndü :) süpriz yapıo yaramazlar :KK16::KK16::KK16::KK16: bize baştan beri kız dediler ismine bile karar verdik yaramazın inşallah değişmez korkuom walla böle herkesin değişince..

test sonucunun iyi gelmesine sevindim canım.. inşallah usg sonucu da iyi olur :KK16::KK16::KK16::KK16:

erkek olmasını zaten çok istiodum ve 1de rüyalarım hep erkeğe çıkıodu onunda etkisi var tabiki ama bugün dr.kız dedi :KK57: şok oldum içime sızı düştü o şekil yani,hiiiç beklemiodum hep erkek diodum hayret ettim.lütfen kimse beni ne yanlış anlasın ne de çok görsün ama ben kız çocuğ hiç sevmem buna nasıl alışcam ve sevmeye sevmeye pembeleri dizcem aman allahım..asi olmaktanda korkuorum ama gözlerim şişti ağlamaktan,adeta zoruma gitti :)

canım herkes bi yorum yapmış, kimisi kızmış sana kimsenin eline geçmiyor diye ama ben seni anlıyorum..ilk bebeğimde gebe olduğumu öğrendiğimde eve gelirken heyecanla pembiş battaniyeler takımlar almıştım. eve bi geldim eşim ve bacıları bi tepki gösterdiler anlatamam içime kız doğmuştu ve almıştım bizim ailede cinsiyet ayrımı pek yoktur ilk defa böyle bişey gördüm ve erkek çocuğun ne kadar önemli olduğunu düşündüm daha belli bişey yokken beni ağlatmışlardı. o günden sonra erkek istedim ama tabi kızım oldu :) Allahıma binlerce şükürler olsun toplumun baskısındansa bu erkek isteğin emin ol doğumla geçecek nasıl tatlı oluyo kız evlatlar anlatamam. şimdi hamileyim doktor erkek dedi eşim sallamadı bile çok sevinecek sanıyodum kızından başka bişey düşünmüyor adam daha doğmadı ama şimdiden bariz kızını ayırıyor
senin ilk bebeğin mi?

kızlar rüya tabirnamelerinde hamile kadın rüyada erkek bebek görüyosa kızı, kız bebek görüyorsa oğlu olur yazıyo bu çoğumuzun rüyalarını doğruluyor sanıırm

ankarada oturanlar

kızlar doğumu ankarada yapmam gerekebilir evime çok uzak olmasına rağmen 29 mayıs hastanesinde (dikmen) Dr Hülya Kula ya gidiyorum ultrasonda çok iyi ve ilgili bir doktor. Size sorum daha önce ona sezeryan yaptıran birilerini biliyor musunuz? memnun kalmışlar mı? bilenler paylaşırsa sevinirim daha doğrusu rahatlarım :)

Kızlarrrr bebek hareketleriş ne zaman düzenli olmaya başlar şimdi 2 gün hissediyoruz 2 gün hisstemiyoruz ya.ne zaman düzene girer??????????????????*

Benim de 2 oğlum var canım, geçen hafta dr kız gibi demişti, bu hafta başka dr. erkek gibi dedi. Hayırlısı inşallah. Baktıkça içimize huzur veren evlatlar olsun inşallah.

Yengeç burcu canım, neyse iki gündür küsüm konuşmuyorum. Gelip gidip şebeklik yapmaya çalışıyor. Ama bu sefer kararlıyım, yumuşamayı düşünmüyorum... Kendini Vedat Milor zannediyor şaşgaloz..

Acıma kıız.. Al benden de o kadar. Ne demiş atalarımız.. Erkeğin iki kaşığı varsa birini sen kır... Anacım tecrübeleriyle söylemişler.. Ben de çok kızgınım da, şimdi içimden gelmişken söyliyim.

Hayırlı evlat olsun canım.

Öğrendin mi? Neymiş canım cinsiyeti..
canim benimde gercekten yüde 99 kiz dedi almanyada yani benim oturdugum yerde en iyisi hic yanilmamis geldi oda beni bulmustu hastanedekiler ay dr haschmi dedi ya dedim doktoor benden özür diledi yani ben dogdugunda bir baktim erkek cikti simdi 3. hamileligim cinsiyet konusunda merak ediyorum ama nasil inanirim bilmiyorum artik sanada süpriz olmasin bir kiz bir erkek allahim insallah herkezin gönlüne göre versin insallah amin...

kızlar rüya tabirnamelerinde hamile kadın rüyada erkek bebek görüyosa kızı, kız bebek görüyorsa oğlu olur yazıyo bu çoğumuzun rüyalarını doğruluyor sanıırm

ama bu kişiden kişiye değişio herhalde.. benim normalde de rüyalarım hep çıkar kimi sıkıntılı görsem ararım bişey olmuştur mutlaka.. kızım olcak görüodum rüyamda sürekli 16. haftadaki kontrolümde de kesin kız dedi doktor.. açtı gösterdi zaten hiç yormadı doktoru bizim utanmaz cadı :KK9:

Güzel anneler yine havalar çok sıcak :KK43: Valla kışı özledim bu sıcak havalardan bıktım. Allahtan bu havalarda doğum yapmıyoruz.

Size bir sorum olucak. Aacaba aranızda hiç ayrıntılı ultrasona giren var mı? Kaç dakika sürüyor? 4 boyutlu ultrasonla mı bakılıyor? Belki daha önceki gebeliklerinizden biliyorsunuzdur. Ben de giricem. Merak ediyorum nasıl oluyor diye.

şok haber aldım az önce eşim aradı
evden aramışlar
perşembe günü anahtar teslimi varmış
elektrik su yokmuş daha bir ay sürermiş sanırım bağlanması ama eşya taşıyabilirsiniz demişler
şaştım kaldım bu kadar erken olmasına
artık bu ara taşınma telaşı mobilya vs işlerimiz olacak
annemin evi boş annem trabzonda
boşuna bi ay daha kira vermeyiz
annemde kalırız eşyamızı taşırız elektirk su gelince geçeriz evimize diyoruz
ay hala şaşkınım yaaa ..
halıları yıkamaya vereceğim yeni eve getirecekler yıkanmışları
koltukları da döşemeciye aynı öyle yaptıracağım
perdeleri yıkarım bi de tabak çanak ve gardrobumu toplarım hepsi o
onu da eşimle yaparım zaten
ay pazar günü adamın içine mi doğdu ne bi dolabımız vardı tuttu bunu düzelteceğim işe yaramayanları atacağım diye
dedim acelen ne daha var taşınmaya
yok inat etti düzeltti
demekki içine doğmuş :KK1:

X