2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar . çocuklara kim bakacak konusu konuşulmuş. valla bende onu düşünüyorum annem istanbulda oturuyor yaşı da var .kayınvalidem bize yakın sayılır heralde o bakacak ama açık açık konuşmadık daha . ben çalışıyorum öğretmenim .doğumdan sonra 6 ay izin kullanıcam yaz tailiyle beraber 9 ay falan olacak .yani ikizlerim kısmetse baya büyümüş olacaklar . bizde evlenirken ve sonrasında herşeyi eşimle ikimiz yaptık .zor oldu ama en azından kafamız raha huzurumuz var . kayınvalidem de çok rahat bir insan çocuklarıma bakabilirmi pek güvenemiyorum açıkçası ama zamanla göreceğiz .

slm canım
ne çok öğretmen var bu topikte de maşallah :))
valla çalışmak zorundaysan deneyip görüceksin canım senin dedğin gibi :)

slm annişler cogu cinsiyeti ögrenmiş ne güzel darısı bize inş ya kızlar bir fikir alayım ben 12 haftallıkken dk gitim şimdi 15 haftalık olmasına 2 günüm var ama dk bayramdan sonraya randovu verdi 3 test iççin ozamanda 17 haftalık olluyorum 3 test yapılıyormu acaba yoksa haftaya perşeme 16 haftalık ollucak ozamanamı alsam randovuyu of napsam kızlar hep cinsiyetide ögrenir bayrama girerim böylece nedersini off

ben de tam öğrenemeyenlerdenim sıkma canını :))
17 haftalıkken 3 lü tes yapılyo
ben senin yerinde olsam 16 haftalıkken giderim testimide yaptrırım bayramada eyer gösterirse cinsiyetini öğrenmiş bi şekilde girerdim ama bu ben olsaydım :))

ben calışıcam desem kayınvalidem bakar aslında ama ben işi bırakıcam. 5 yıldır calışıyorum burda işim de iyi ama çocuğuma kimse benden daha iyi bakamaz. ve bir bebeğin, çocuğun annesine ihtiyacı var en azından kendisini kurtarana kadar 5 yaşa kadar. bu benim şahsi görüşüm tabi ki. herkesin durumu, şartları uygun olmayabilir. ben de devlet memuru olsam tabi ki bırakamazdım heralde. özel sektör olunca daha esnek düşünüyor insan.

eşim de bana hak veriyor bu konuda. tek düşüncesi yaklaşık 10 yıldır çalışan biri olarak bir süre sonra sıkılmam, bunalmam. ama sıkılmam diye düşünüyorum çünkü bebek bakımı, ev işleri derken sıkılıcak zaman kalmıycak. bir de ben tipik bir yengeç burcu kadını olarak evden çıkma deseler çıkmam o derece evcimenim.. :KK1:

hakkımızda hayırlısı arkadaşlar.. bakalım zaman bize neler gösterecek..

bende çocuğuma kendi bakmak istyrum eşimde öle istyo şuan için yavruma ben bakıcam,
çok haa-klsın canım etrafımda çocuğu olan ve çaalışan çok arkadaşım, akrabam var ve o çocuklar annelerinden ayrılırken içim sız:KK50:lyo resmen
ama hayat çok zor bu devrde herkes çocuğuna kendi bakmak kendi ilgilenmek ister ama herkesin her istediği olmuyo malesef

uzun süre sıkıntı olabilir yoruyordur seni de ondan
ben de yürümüyorum uzun süre ne olur ne olmaz diye
ama çalışıyoruz işte çalışırkenki hareketimiz yeterli oluyor
hiç hareket etmemek de ii değil kan akışı olması lazım
evet herşey onlar için
senin cinsiyetler belli mi

doğru diyorsun ikiz olunca daha çok yoruyor kesnlikle .sen de bol bol dinlenmeye çalış eve gelince .
ev içinde hareket ediyorum koridorda volta atıyorum hatta eşim diyor bi tespihin eksik :)
cinsiyetleri belli değil canım haftaya gidicez doktora 16. hafta oluyor o zaman söylerim dedi bakalım gösterirlerse öğrenicez ama çok merak ediyoruz hayırlısı

tabi ki en güzeli bebeklerimize kendmiz bakmak özellikle ilk yıl bebeklerin güven duygusunun oluşması için her ihtyaç duyduğunda annneyi yanında bulabilmesi gerekirmiş. sen şanslısın ne güzel bebeğine dilediğince bakarsın inşallah

evet devlet memuru olduğum için işi bırakmam söz konusu değil . ama 2 yıl ücresiz izin alma hakkımız var oda maddi olarak bizi zorlar açıkçası .kira araba kredisi tek maaşla ödeyemeyiz .ama öğretmen olduğum için çalışma saatlerim biraz daha rahat yarım gün çalışabiliyorum.

bende yemgeç burcuyum ev kuşu :) zaten üç aydır evdeyim ikiz olduğu için doktorum evde istirahat önerdi . bazen sıkılıyorum evden tabi ama sizlerle paylaştıkça bu güzel ortamda vakit geçiyor
yarım gün çalışman büyük şans canım.. hayırlısı olsun hem de ikizmiş allah kolaylık versin.

amin canım inşallah çok sağol

benim kayınvalidem uzakta.ayrıca kendi annesini babasına bakıyor ki zaten pek anlamıyor gibi yani tabiki iki oğlunu o büyütmüş ama ne biliyim ne farklıymış insanın kendi çocuğu :)

aynen canım bende özelde olsam bir dakika düşünmezdim ama öğretmenim geri döünüş şansım yok
tabi ki nasıl bırakıcaksın ki. ben de memur olsam aynen, k.validem bakardı o zaman. şartlar işte insanları mecburiyetlere itiyor.

bizde karar veremiyoruz ilk ismi muhtemelen mete olucak ama ben 2. icin ruzgar dusunmustum esimde kagan istiyor
ne olucak bilmiyorum kagan cok guzel bir isim ama cok yaygin guzel oldugu icin herkes koyuyor sanirim :)

bende bastan boyle dusunuyordum ama suanda yurtdisindayiz kizimin adi asli defne asliyi br turlu soyleyemiyorlar
ben zaten defneyi kullaniyordum onlarda defneyi diyebiliyor hatta depne (f harfi yok alfabelerinde)
yani bu gibi durumlarda 2 isim avantaj oluyor hem onunda secim sansi olabiliyor
bazi isimlerde cift olmasina ragmen o kadar uyumlu oluyorki mesela yunus emre, mehmet akif...
ikiside birden soylenebiliyor

evet ona ben de katılıyorum, yani ikisi birlikte söylenen isimlerde sıkıntı yok ama iki isim koyup da bir tanesini kullanmak saçma geliyor bana.. cocuk söylenmeyeni severse nolucak? büyük sıkıntı oluyor. bir yakınımızın kızı yaşıyor bu sorunu ve cok dertli. herkes istemediği isimle sesleniyor kıza. ama o diğer ismini seviyor. çocuğa böyle birşeyi yaşatmaya kimsenin hakkı yok bence.

Kizlar isim konusu konusulmus bizede sokorumuz buyuk ihtimal kiz dedi isim konusunu esim bana birakti gibi bisey oldu ben erva ismini cok istiyodum esimde guzel isimmis seninde cok hosuna gitmis bizde erva koyariz dedi sizce nasil bi isim :))

evet ona ben de katılıyorum, yani ikisi birlikte söylenen isimlerde sıkıntı yok ama iki isim koyup da bir tanesini kullanmak saçma geliyor bana.. cocuk söylenmeyeni severse nolucak? büyük sıkıntı oluyor. bir yakınımızın kızı yaşıyor bu sorunu ve cok dertli. herkes istemediği isimle sesleniyor kıza. ama o diğer ismini seviyor. çocuğa böyle birşeyi yaşatmaya kimsenin hakkı yok bence.

o cagirilmasindan hoslanmadigi isim tek ismide olabilirdi ama simdi bak ne guzel alternatifi var kiz kac yasinda bilmiyroum ama
simdiki sinifinda olmasa bile yeni okula baslayinca yada yeni ortama girip yeni insanlarla tanisinca veya is
ortamina girince sevdigi ismi soyler onlara
bu sekilde kullanmis olur. diger turlu hic sansi olmayacakti
ama tek isminde guzel yanlari yok degil yazarken vakit kaybetmemis olur
tabi bu tercih meselesi
ama sanirim ben cift isimden vazgecemem. cunku avantajini gordum kendi adima .

o cagirilmasindan hoslanmadigi isim tek ismide olabilirdi ama simdi bak ne guzel alternatifi var kiz kac yasinda bilmiyroum ama
simdiki sinifinda olmasa bile yeni okula baslayinca yada yeni ortama girip yeni insanlarla tanisinca veya is
ortamina girince sevdigi ismi soyler onlara
bu sekilde kullanmis olur. diger turlu hic sansi olmayacakti
ama tek isminde guzel yanlari yok degil yazarken vakit kaybetmemis olur
tabi bu tercih meselesi
ama sanirim ben cift isimden vazgecemem. cunku avantajini gordum kendi adima .

Senin durumun tamamen istisna ama.. ben genel anlamda konuşuyorum. evet dediğin gibi de olabilirdi ama kızcağız gercekten sinir oluyor. en başta ailesi olmak üzere herkes kıza sevmediği isimle sesleniyor.. feci bir durum.. cocuğumu asla böle bir duruma sokmam.. benim ismim de iki isim ama birlikte kullanılabilen cinsten. kimlikte ayrı yazılmış ama herkes birlikte kullanıyor. ben de böylesini daha cok seviyorum. ama bankadan aradıklarında ilk ismimle sesleniyorlar. allahtan onu da seviyorum sıkıntı yok.

yoğun bir can sıkıntısı çöktü kızlar.böyle bağıra bağıra ağlama isteği var sebepsiz

o bende de var ama benimkinin sebebi belli.mide:KK43:karnım aç ama su içmekten korkuyorum.bu çaresizlik beni öldürüyo.normal hayatıma geri dönmek istiyorumm:KK43:(

kızlar merhaba bir soru sormak istiyorum.hafta sonu doktora gittim.baş ve göbek 16 haftalık genel olarak 15 haftalık boyutlarında dendi.bu ne demek.acaba.bunu yaşayan varmı.birde 15 ocak demişken 17 ocak dedi doğum tarihime bu neden böyle oldu.lütfen yardım.
bana bebek gayet iyi dedi.ama bu fark benim kafamı karıştırdı.
Ölçümlerdeki ufak bir oynama bile etkileyebiliyor. Benimki de ölçümlerde koca kafalı çıkıyor. Diğer oğullarımın da öyle çıkardı. Akıllı olurmuş derler..
yoğun bir can sıkıntısı çöktü kızlar.böyle bağıra bağıra ağlama isteği var sebepsiz

Benim de var ama benim sebebim var. Eşime küstüm. Dün iftardan önce seviyor diye (adını söylemeyeyim) bir şey yaptım.. Yemekten sonra dediği SOĞANI AZ OLMUŞ oldu.. Oldum olası yemek zor beğenir.. Ama ona özel yapıp ta bunu duymak beni çok kırdı.
Bir de geçen hafta dr kız gibi demişti, bu gün başka Dr erkek gibi dedi???

o bende de var ama benimkinin sebebi belli.mide:KK43:karnım aç ama su içmekten korkuyorum.bu çaresizlik beni öldürüyo.normal hayatıma geri dönmek istiyorumm:KK43:(

ayyy açken su içememek sabahları nasıl hasret kalyrum suya ya gözümün önünde duryoda bir yudum içebliyrum kana kana içmek isterken
ama malesef işte aç karna içince midem çok bulanyo içmedende kahvaltya başlayamyrum ah ahhh:KK53:

Valla ben de anneme kayınvaldeme güvenerek yapmadım bu çocuğu, tabi ki bakarım. Zaten uzun bir süre arım gün izin, sonra da 2 saat izin var. Bizim kurum rahat izin konusunda, o açıdan hiç dert etmiyorum. Ama ben bir de yüksek lisansa gidiyorum, o yüzden yarım gün ihtiyacım olacak birine ve bu gidişle heralde bakıcı tutucam. Hiçkimsenin çenesini çekmek istemiyorum. Annemin bakmasını da güven yüzünden istiyodum. Yoksa bakıcı da tutarım ama güvenebileceğin birini bulmak çok zor büyük şehirde.Neyse bi şekilde halledeceğiz artık!

daha cok karsılasırsınız boyle durumlarla :KK31: kaynanacım kızıma hamile olmadan once sen cocuk yap ben bakarım dedi surekli. dogurdum ucretsiz izinler aldım cocugumu 15 aya getirdim. esimin ısrarıyla geldi geldigi gun yok falancanın torunu 3 aylık bakıcı bakıyo, yok filanca cocugunu 1 yasında krese vermis cok memnunmus demeye basladı. anladım ki gonlu yokk..toplam 4 ay baktı esiyle birlikte..evimizde baktı ne lokma yemek hazırladı ne zerre ise elini surdu. yeri geliyo sabah erkenden kalkıp yapıyordum yemegi ise oyle gidiyodum..4 ay zor durdu ne kres bulabilmistik, ne bakıcı bizi yuzustu bırakıp gitti memleketine..Allah 1000 kere razı olsun henuz ameliyat olalı 2 ay gecmis olan kanser hastası annem sahiplendi kızımı ve 1.5 sene baktı...
Ne güzel canım, anneni tebrik etmek lazım.

valla kisiden kisiye degisiyo sanırım. annem abimin cocuguna da bakmıstı..benim kaynana da oyle kızına asla kıyamaz, laf ettirmez..kızı hamileyken masadaki tabagı bile kaldırmasına izin vermemisti..kızı ogretmen yaz tatili baslar baslamaz kızını ve torunlarını arabalarıyla alırlar memleketlerine goturur 3 ay bakarlar orada. sonra arabalarıyla tekrar evine bırakırlar
valla kayınvaldem kızının çocuğuna bakıyor, bizimkine de bakacağını söylüyor ama bilmiyorum gerçekte ne olur.

ben devlet memuruyum nasıl işi bırakayım :KK1:
sorma eve geliyorum hemen yatasım geliyor :KK1:
ben bu bakma konusunda kimseye güvenmiyorum valla
kimseden de medet ummuyorum
bi de benim ikiz
ama inş. RABBİM sabrını verir bir çıkar yol gösterir
şimdiden planlayınca daha kötü oluyor
ona adapte oluyorsun sinir oluyorsun
en iisi akışına bırakmak olayı
hayatımda bu zamana kadar zerre kadar kimseye muhtaç olmadım
inş. olmam RABBİM yardım eder de bi şekilde hallederim diyorum
inşallah canım hepimiz bi şekilde hallederiz...

valla ne varsa gene kendi annelerimizde var benim kayınvalidem de sen çalış ben bakarım kızım diyor ama gel de inan hiç oralı bile olmuyorum doğuralım göreceğiz
aynen öyle doğurunca görürüz artık...

bende senin gibi düşünüyorum..bir şekilde çocuklarımıza bakmak zorundayız ve kimse bizimle ilgilenmek mecburiyetinde değil..bende kendimi hep herşeyi tek yapacakmış gibi hazırlıyorum.destek gelirse ne mutlu..
öyle diyoruz tabi ki ama işte bi dönem heyecanlı bi şekilde yapın bakarız deyip sonra sukoyuverince sinir oluyo insan.

canım bende annemle aynı şehirdeyim.ama çok uzak mesafedeyiz.babam rahatsız tamamen çıkıp gelemez.ablamla yakın oturuyoruz onun 27 aylık bir kızı var.o bakacak tabi biraz zor olacak ama mecburum ben öğretmenim.annemizde olsa herkesin kendi hayatı var.bende çok düşünüyorum içim daralıoyr.ablamın kızını ya çok etkilerse benim bebeğim psikolojiis bozulursa ya çok kıskanırsa d,ye.sonuçta kendi kardeşi olmadan bunları yaşayacak.napalım bir şeyler bulacağız birseyler yapacağız.
Allah yardımcımız olsun canım...

ay sanki benim kayınvalidemi anlatttın,
geçen bizdelerdi kayınvaldemler iftara görümcemde tabi hep beraberlerde damat
iç güveysi geldi yani :KK52: çocuğa bakıyo ya bizim binaya taşındılar,
kalkıp yardım etmek falan yok tek başıma sofra kur çay demle meyve getr eşim allah razı olsun sofrayı bile kurmama yardımcı oldu canım kocacım,oda yetmezmiş gibi görümcemin tabağı bitince hemen sevgininyemerği bitti die uyarı alyrum bide amaaan neyse ama bu ara iyi sayılırız ben bunları görmezden gelirsem:KK50:

bunlar bize örnek olsun, evlat ayırmayalım işte.gelinlerimiz olduğunda iyi davranalım. hayatta her şeyin bir amacı olduğuna inanırım ben.

ben calışıcam desem kayınvalidem bakar aslında ama ben işi bırakıcam. 5 yıldır calışıyorum burda işim de iyi ama çocuğuma kimse benden daha iyi bakamaz. ve bir bebeğin, çocuğun annesine ihtiyacı var en azından kendisini kurtarana kadar 5 yaşa kadar. bu benim şahsi görüşüm tabi ki. herkesin durumu, şartları uygun olmayabilir. ben de devlet memuru olsam tabi ki bırakamazdım heralde. özel sektör olunca daha esnek düşünüyor insan.

ben devlette çalışıyorum canım, bir de yüksek lisans derslerim var. öyle olunca zor olcak tabi seneye. yapcaz artık bi şekilde napalım.

tabi ki en güzeli bebeklerimize kendmiz bakmak özellikle ilk yıl bebeklerin güven duygusunun oluşması için her ihtyaç duyduğunda annneyi yanında bulabilmesi gerekirmiş. sen şanslısın ne güzel bebeğine dilediğince bakarsın inşallah

evet devlet memuru olduğum için işi bırakmam söz konusu değil . ama 2 yıl ücresiz izin alma hakkımız var oda maddi olarak bizi zorlar açıkçası .kira araba kredisi tek maaşla ödeyemeyiz .ama öğretmen olduğum için çalışma saatlerim biraz daha rahat yarım gün çalışabiliyorum.

bende yemgeç burcuyum ev kuşu :) zaten üç aydır evdeyim ikiz olduğu için doktorum evde istirahat önerdi . bazen sıkılıyorum evden tabi ama sizlerle paylaştıkça bu güzel ortamda vakit geçiyor

Ben de yengeçim! Ondan bu hassasiyet sanırım. Ufacık bişeyde bile ağlayasım geliyor! Hele bu dönemde. Kendi çocuğumuza bakarız evelallah! Kimseden bişey beklemiyorum ben de artık!

Valla ben de anneme kayınvaldeme güvenerek yapmadım bu çocuğu, tabi ki bakarım. Zaten uzun bir süre arım gün izin, sonra da 2 saat izin var. Bizim kurum rahat izin konusunda, o açıdan hiç dert etmiyorum. Ama ben bir de yüksek lisansa gidiyorum, o yüzden yarım gün ihtiyacım olacak birine ve bu gidişle heralde bakıcı tutucam. Hiçkimsenin çenesini çekmek istemiyorum. Annemin bakmasını da güven yüzünden istiyodum. Yoksa bakıcı da tutarım ama güvenebileceğin birini bulmak çok zor büyük şehirde.Neyse bi şekilde halledeceğiz artık!

Ne güzel canım, anneni tebrik etmek lazım.

valla kayınvaldem kızının çocuğuna bakıyor, bizimkine de bakacağını söylüyor ama bilmiyorum gerçekte ne olur.

inşallah canım hepimiz bi şekilde hallederiz...

aynen öyle doğurunca görürüz artık...

öyle diyoruz tabi ki ama işte bi dönem heyecanlı bi şekilde yapın bakarız deyip sonra sukoyuverince sinir oluyo insan.

Allah yardımcımız olsun canım...

ay sanki benim kayınvalidemi anlatttın,
geçen bizdelerdi kayınvaldemler iftara görümcemde tabi hep beraberlerde damat
iç güveysi geldi yani :KK52: çocuğa bakıyo ya bizim binaya taşındılar,
kalkıp yardım etmek falan yok tek başıma sofra kur çay demle meyve getr eşim allah razı olsun sofrayı bile kurmama yardımcı oldu canım kocacım,oda yetmezmiş gibi görümcemin tabağı bitince hemen sevgininyemerği bitti die uyarı alyrum bide amaaan neyse ama bu ara iyi sayılırız ben bunları görmezden gelirsem:KK50:

bunlar bize örnek olsun, evlat ayırmayalım işte.gelinlerimiz olduğunda iyi davranalım. hayatta her şeyin bir amacı olduğuna inanırım ben.

zaten o konuyu konuştuk daha önce eşimle ben büyük konuşmak istemyrum allah utandurmasın ama ben ne görmek isteysem damadıma kızıma gelinime oğluma aynını yapcam eşime bunu her seferinde söylyrum zaten

Kızlar, bu konu beni de çok huzursuz ediyor, hep öteliyorum, birkaç ay sonra düşünürüm diyorum ama sonuçta dört ay bitti. Annem bana ve diğer kardeşlerime uzak oturuyor, zaten hamile kalmadan önceden beri yakınımıza gelmelerini istiyorduk. Bir de zaten çok dışarı çıkmaz, gezmeyi pek sevmez. Ben bakarım diyor. Ama bu kadarına hakkım var mı bilmiyorum. Hem yıllardır alıştıkları yerden edeceğim, hem çocuğuma bak diyeceğim... Kayınvalidem üst katımda aslında ama hem gezmeyi sever, hem de kadın zaten yıllarca hasta-yaşlı bakmaktan yeni kurtuldu. İşi bıraksam diyorum, onun da geri dönüşü yok maalesef. Bıraksam üç-beş yıl sonra geri dönmeye müsait bir iş değil. Çocuk anne-anneanne-babaanne arasında şaşırsa diye de korkuyorum. Kafam çok karışık. :44:

kızlar yazdıklarınızı okudum bebişlerinize bakıcak anneler konusunu..kıyamam sizlere.benimde kayınvaldem ben bakamam dedi:KK9: açık sözlü kadın tebrik ediyorum kendilerini ama karışmaya gelince öyle bir karışacakki du bakalım hayırlısı:KK9: ben kayınvaldemi kafama bile takmıyorum artık,eşimle gidip eşimle geliyorum evime..yüz verince astarını isteyen cinsten benimki..oğlunada düşkün.kuzum kuzum diye diye kuzuya çevirmiş çocuğu:KK52:Allahtan eşim laf söyletmez bana.. ama hala eşimibile yönetmeye çalışan insan ohooo kimbilir oğlunun çocuğuna nasıl karışıcak,başımıza gelecek var ama hadi hayırlısı:KK53: benden uzak Allaha yakın olsun.ne kavgalıyım ne de onu çok seviyorum.resmi resmi takılıyoruz..ben bakamam diyede açık açık söyledi..benim annem ben bakarım çalışırsan diyo.bende evlendiğimden beri çalışmıyorum.bunalıma giricem artık.doğumdan sonra çalışmayı düşünüyorum açıkcası.sıkıldım evde sapık gibi temizlik yaparak geçirdim 3 yılımı:KK36: :KK9: ama kendi analarımızdan fayda var ne varsa yanii

Son düzenleme:
Kızlar, bu konu beni de çok huzursuz ediyor, hep öteliyorum, birkaç ay sonra düşünürüm diyorum ama sonuçta dört ay bitti. Annem bana ve diğer kardeşlerime uzak oturuyor, zaten hamile kalmadan önceden beri yakınımıza gelmelerini istiyorduk. Bir de zaten çok dışarı çıkmaz, gezmeyi pek sevmez. Ben bakarım diyor. Ama bu kadarına hakkım var mı bilmiyorum. Hem yıllardır alıştıkları yerden edeceğim, hem çocuğuma bak diyeceğim... Kayınvalidem üst katımda aslında ama hem gezmeyi sever, hem de kadın zaten yıllarca hasta-yaşlı bakmaktan yeni kurtuldu. İşi bıraksam diyorum, onun da geri dönüşü yok maalesef. Bıraksam üç-beş yıl sonra geri dönmeye müsait bir iş değil. Çocuk anne-anneanne-babaanne arasında şaşırsa diye de korkuyorum. Kafam çok karışık. :44:

ben ilk 2 yıl annenin bakmasından yanayım.çünkü çocuk kimde büyüyorsa onu anne belliyor,ilk ona anne diyor.çevremde çalışanların bebişleri hep böyleydi.heleki bir tanesi bana adımla hitap ediyor anneme anne diyor diye hüngür hüngür ağlamıştı..ama çalışmak zorunda olan insanlar var,ekonomik olarak mecrubiyetin varsa tabikide çalışacaksın cnm.ama eğerki birileri bakacaksa tek bi kişiyi seç,anneanne yada babanne.bunlardan biri.her iki tarafta büyüyen çocukta arsız şımarık oluyor,her iki tarafta yüz veriyor çünkü..yada biri anne gibi kurallarla eğitmeye çalışırken diğeri her dediğini yapıyor çocukta laf dinlemiyor haliyle..

kızlar yanlış yazmışım 13+6 yazıcaktım yani tam 14 haftalıkkene:KK9: doktorum iyi dedi zaten.bide nebiliyimfetal bebek ağırlıklarına bakınca fazla gibi geldi ondan canlarım.tombiş olsun zaten yaww.ele avucuna gelsin azıcık:KK52:tabiii doğurabilceğim ebatlarda olsun:KK53:hahaah
bebişininin tekmelerini hissedemeyen anne sana sesleniyorum tatlım(ay ben beceremedim bu toplu alıntıyla cevaplamayı ama neyse:KK9:)bende seninle aynı duyguları yaşıyor gibiyim.ama arada böyle göz seyirmesi gibi yada hafif sancı gibi bişeyler hissediyorum, belkide yavrum tekmeliyo ama daha ilk gebeliği olanlar hissetmezmiş bebişim takılma ,bugünlerin değerini bilelim,tekmelediklerinde uykulardan uyandığımız günlerde olucakmışşşş öle dio anne olan arkadaşlarım:KK8: ahhh bide 2günde bir kusmasam ne hoş olucak :KK17:
ilk gebelik olunca hissedemiyorum sanırım ama dediğin gibi sonrasını düşününce az daha hissetmesem de olur diorum.sağ salim olsun yeter :)

X