2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım kordon kanını bir ara ben de düşünmüştüm.doktoruma sorduğumda ben çocuklarım için gerekli görmedim ama tercihe kalmış bir durum dedi.internetten araştırın isterseniz yardımcı olurum dedi.ben şimdilik vazgeçtim.

nasip olursa bende dusunuyorum burda bir turk tanidik dogum sirasinda aldirdi bebgin kordon kanini
sanirim 750 $ verdiler yillik ucrette yokmus 20 yil saklaniyormus

kizlar benim bebis bayadir basladi tekmelemeye ama azdi bugunlerde biraz daha siklasti\
acayip bir duygu :) su an sag tarafta hummali bir calisma var :) cikolatadan sanirim :KK56:
ama gobus aldi basini gitti daha cok var iyiyce sisicem sanirim kilomuda tartirmadim kac kilo aldim acaba :KK14::KK14:

kizlar benim bebis bayadir basladi tekmelemeye ama azdi bugunlerde biraz daha siklasti\
acayip bir duygu :) su an sag tarafta hummali bir calisma var :) cikolatadan sanirim :KK56:
ama gobus aldi basini gitti daha cok var iyiyce sisicem sanirim kilomuda tartirmadim kac kilo aldim acaba :KK14::KK14:

oy maşallahhh,,,,,,,,,,,,,,

kizlar sormak istedigim birsey var.ben biraz is yapiyim yada egilip kalkayim hemen sancim ve agrim oluyor.suan 18. haftamdayim ve daha tam olarak bebegin hareketlerini hissedemdim.yani gazmi yoksa bebismi hareket ediyor anlamiyorum.merak etttigim sizlerdede sanci ve agri oluyormu?

kizlar sormak istedigim birsey var.ben biraz is yapiyim yada egilip kalkayim hemen sancim ve agrim oluyor.suan 18. haftamdayim ve daha tam olarak bebegin hareketlerini hissedemdim.yani gazmi yoksa bebismi hareket ediyor anlamiyorum.merak etttigim sizlerdede sanci ve agri oluyormu?

geçen gün bende de oldu, biraz fazla ayakta kalmıştım kasıklarıma kramp girdi. tüm gün uzandım nerdeyse öyle geçti.dikkat etmek lazım. sen de dinlen bolca.

bu arada ben de 18. haftamdayım 11 ocak da doğum tarihi olarak görünüyor.çok az hareket hissediyorum ama sürekli değil..

saol cnm rahatladim valla.bi problem var sandim bende.bide gece yan donerken felan ani sancilar giriyomu.sanki bicak
batiyormus gibi.

merak etme canım rahat ol. dönerken bende sancı olmuyor.acaba ayaklarını mı üşüttün? veya hızlı mı dönüyosun? kontrole gidince sor doktoruna için rahat eder.

Son düzenleme:
ayyy bayram temizliği zamanı geliyor ama ben anneme kaçıcam hehehehe. bu arada bayrqam proğramı felan yaptınızmı kızlarr. biz ottoman palaceyi düşünüyoduk ama fiyatı uçurmuşlar bide dandik bi karı var haticemidir nedir onun proğramı varmış e dedim bu kadın için gitmeye değermi değmezz. vazgeçtik biz şimdi nereye gidelim.

dün bana da çok kötü bir kramp girdi,10dakka ikiye büküldüm doğrulamadım,çok korktum safra kesesi felan sandım.Doktora gitcektim ki bir anda geçti.

dün bana da çok kötü bir kramp girdi,10dakka ikiye büküldüm doğrulamadım,çok korktum safra kesesi felan sandım.Doktora gitcektim ki bir anda geçti.

Geçmiş olsun...
Çok kişi kramptan sancıdan bahsetmiş.. Bu haftalarda normaldir belki. Benimde ara sıra oluyor, uzun süreli olmasa da..
Ben de bu gün yan komşumla kapı muhabbeti yaparken bayılmışım. Ayılmak ne zor şeymiş. Anesteziden uyanmanın ufak haliydi.. Bir süre kendime gelemedim..
Sizde de tansiyon düşmesi oluyor mu?

çokşükür benim kaşıntım geçti,kısa sürmüştü ama ;kaşınma desem değil,gıdıklanma desem hiç desem hiç değil...bi kaç defa oldu ama sürekli olucak diye çok korktum :p
zaten hafif bi ürpertide kociş hemen yanımda bitiveriyorrr,bazen kaşıntım olmasada kaşısın diye naz yapıyorum :)ama o kadar iyi geliyor ki hihi:)))

tansiyon düşmesi çok normal ,benim başıma gelmişti ,ama insan bi kaç sn öncesinden anladığın için birde kalabalık bi caddede olduğum için ,tansiyon hamileyim diyorum :)))sonrası hafif bi baygınlık önümde mis gibi tuzlu ayran ve soğuk su :)))))ama hemen gözüm açlıyor ,yani bi iki yudum ayran beni kendime getiriyor...
umarım bayılma uzun süreli olöaz ,çünkü benimki hafifff bi baygınlık diyelim ..çok şükür benim hamileliğim çok sorunsuz geçiyor ,allah hepimizi nazarlardan korusun ,bu sıcaklarda zorrr,benim günüm banyoda geçiyor,soğuk su altındaaa:p

Geçmiş olsun...
Çok kişi kramptan sancıdan bahsetmiş.. Bu haftalarda normaldir belki. Benimde ara sıra oluyor, uzun süreli olmasa da..
Ben de bu gün yan komşumla kapı muhabbeti yaparken bayılmışım. Ayılmak ne zor şeymiş. Anesteziden uyanmanın ufak haliydi.. Bir süre kendime gelemedim..

sanada geçmiş olsun,iyiki biyere çarpmamışsın.Ben hiç bayılmadım ama fenalaşırım esnemeye başlarım,anlarım ki tansiyon düşer çarşıdaysam hemen bulduğum yere hatta kaldırıma oturuveririm.bıraz düzelince hemn ayran:) Ayran olmasa ben yazın asla dışarda gezemem.tansıyon hamıleıkte daha sık düşüyor gibi bende de

bu arada ben de 18. haftamdayım 11 ocak da doğum tarihi olarak görünüyor.çok az hareket hissediyorum ama sürekli değil..

aynı günmüşüz ne güzel.benimde öyle canım arada bir hissediyorum bazen çok şiddetli ve uzun oluoyr bazen çok zaman olmuyor bu zamanlrda sanırım normal

Geçmiş olsun...

bugün benimde düştü sanırım ama şiddetli olmadı çok.benim kalbim çarpıyor düşünce ve başım dönüyor ayaklarımın latına yastık alıp yattım geçti.

ben normalde de hemen yorulan bi tipim hamileyken daha mıymıy oldum cıktım.bazen dıyorum allahım cocuga nasıl bakıcam inşallah allah kuvvet verıyordur hem işe gıt hem bebek bak:)canım sana bısey sorucaktım arkadasımın 2 gebelıgıde kese olmasına ragmen gelısmedıgı ıcın kürtajla sonlandırıldı kalp atışı hücre büyümesi falan olmuyprmus ama kesenın içi dolu.cok üzülüyor senın eski gebeliklerin de böylemi olmustu tedavısı varmı acaba:KK43:

Canım acaba arkadaşın boş gebelik mi geçirdi? Benim şu anki gebeliğimde bebek çok geç gözüktü. Yavrum 7. haftanın sonuna kadar bekletti bizi. Doktorlar da boş gebelik dedi. Yani kese var, ama içinde kalp atışı olan bebek yok. Eğer alınmasa kese 10. haftaya kadar büyüyor ve sonrasında da alınmiassa yıne anneye zarar var. Biz artık sonlandırmaya gittiğimizde bebeğimizi gördük ultrasonda. Yani bazı doktorlar aceleci davranabiliyorlar. Ben o haftalarda bir sürü doktora gittiim. Bir tanesi hemen alalım dedi, diğeri 9. haftaya kadar bekleyelim dedi. İyi ki de beklemişim. Maşallah şimdi göbeğimde bir oğluşum var büyüyen...

Canım acaba arkadaşın boş gebelik mi geçirdi? Benim şu anki gebeliğimde bebek çok geç gözüktü. Yavrum 7. haftanın sonuna kadar bekletti bizi. Doktorlar da boş gebelik dedi. Yani kese var, ama içinde kalp atışı olan bebek yok. Eğer alınmasa kese 10. haftaya kadar büyüyor ve sonrasında da alınmiassa yıne anneye zarar var. Biz artık sonlandırmaya gittiğimizde bebeğimizi gördük ultrasonda. Yani bazı doktorlar aceleci davranabiliyorlar. Ben o haftalarda bir sürü doktora gittiim. Bir tanesi hemen alalım dedi, diğeri 9. haftaya kadar bekleyelim dedi. İyi ki de beklemişim. Maşallah şimdi göbeğimde bir oğluşum var büyüyen...

ya o an hızlı karar verip alınsaydı.bu kadar mı zor artık doktora güvenmek.birilerine kendimizi bebğimizi emanet ettik ama allah hepimizn hakkında hayırlısını versin.hayırlısıyla doğsun kuzularımız

X