2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
slm kızlar benim şu saç kestirme olayı kafamı karıştırıyo
eskiler yok asla kestirme diyo yeni nesil ben kestirdim nolcak kestir diyo
aranızda kestiren varmı benimkiler çok uzun sıcaklarda hiç çekilmiyo:KK50:

ilk kızımda 2 defa kestirdim...1-2 hafta öncede kestirdim haftayada boyatıcam allahın izniyle hiçbirşey olmaz takılmayalım böyle şeylere paçoz paçoz anneler olmayalım yahu....

hani alıntı ile cevapla nın sağında bir artı işareti varya.oraya tıklıyosun cevap yazmak istediğin kişilerde.sonra toplu olarak cevaplıyosun.inşallah anlatabilmişimdir.

teşekkür ederim canım yanıtın için...aman çok basitmiş yahu nasıl görememişim ben orayı..neyse deniyorum şimdi umarım anlamışımdır şimdi anlıycaz hihihihi :))

ayyy ıkı kızkardes olucakalr çok güzel bişeeyy :)

ahhh ahh bende çok istiyorum kızıma bir kızkardeş kimse beni anlamıyor....:KK43:((

benımde kızkardeşim var şu hayattakı en güzel şey bencee :KK16:

benim yok kızkardeşim kızımın olsun istiyorum ama bakalım hayırlısı..

slm kızlar
sabah ikili test sonucumu dr.a gösterdim ve moralim bozuk eve geldim:KK43:
KOMBİNE RİSK -1.000altında olması gerekiyormuş ama benim 1.969:KK43:(((
bu durumda 3lü testide öneriyorum dedi ama başkada bir açıklama yapmadı
ben şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum:KK43:
başka bir dr.a daha mı gitmeliyim?

canım moralini bozma emin olmak için bir doktora daha göster sonuçlarını ne kadar olumlu düşünürsen okadar iyi sonuçlar alırsın

kızlar ben geldim doktor kontrolüm güzel geçti bebişim büyümüş sattan 4 gün ilerde (17+2) doktor 2li testin sonuçları iyi olduğu için 3lü teste gerek duymadı 23 ağustosa anatomik tarama için, 29 ağustosa da çocuk kardiyolojisinden randevu verdiler...

kızlar ben geldim doktor kontrolüm güzel geçti bebişim büyümüş sattan 4 gün ilerde (17+2) doktor 2li testin sonuçları iyi olduğu için 3lü teste gerek duymadı 23 ağustosa anatomik tarama için, 29 ağustosa da çocuk kardiyolojisinden randevu verdiler...

hadi canım gözün aydın....

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar
bu durumları yaşamak ne zormuş
ayşe kağıtta
---------------------------------
KOMBİNE RİSK
1:969
CUT OFF DEĞERİNİN ALTINDA
-----------------------------------
İKİLİ TEST
1:257
CUF OFF DEĞERİNİN ALTINDA
YAŞ RİSKİ
1:1163
TRİSOMY 13/18+NT
1:10000
CUF OFF DEĞERİNİN ALTINDA YAZIYOR

dr.kombine riski işaretleyip bunun 1000 altında yada 1000 olması lazım gibi birşey dedi
üstünde olduğu için 3lü testide gerek görüyorum dedi
o an zaten oğlum sağolsun anne sıkıldım diye söylenirken dr.dedikleri bir yandan bir yandan oğlum ne olduğumu şaşırdım:KK43:((

oğlumda bir sorun yok 3lüye gerek yok ama karar senin demişken bunda böyle söyleyince çok üzüldüm
eve nasıl geldiğimi bilmiyorum:KK43:(
bu kez dr. çok açıklamalıda anlatmadı bende sormadım oğlumdan dolayı

Maşallah ona kocaman o zaman :nazar::nazar::nazar:

pembe tokam bak sen git bir doktora daha göster nedir ne degildir sor bu bir ihtimal hesabıdır 1/256 da olsa olasılık bu 256 cocugundan biri böyle olacak demektir.
Doktor dedigin arkadas böyle zamanlarda iyimi kötümü oldugu belli olur. Seni telaşa koymus acıklamada yapmamıs ya! yerinde olsam iyi bir doktora giderim bunuda bırakırım

bu arada 3 lü yaptırmakta kötü birseyle sonuclanacak demek degildir, biliyorsun benim doktor gibi cogu doktor 2 liye gerek yok 3 lü yeter diyor. Daha dur bir testin daha var. Ama tabi anne olmak bu tedirgin olacaksın Allah yardıncın olsun inş.

ayşe kağıtta
KOMBİNE RİSK
İKİLİ TEST
YAŞ RİSKİ
TRİSOMY 13/18+NT

dr.kombine riski işaretleyip bunun 1000 altında yada 1000 olması lazım gibi birşey dedi
o an zaten oğlum sağolsun anne sıkıldım diye söylenirken dr.dedikleri bir yandan bir yandan oğlum ne olduğumu şaşırdım:KK43:((

oğlumda bir sorun yok 3lüye gerek yok ama karar senin demişken bunda böyle söyleyince çok üzüldüm
canım her zaman güvenilir olmuyor bu test.hemen koyverme kendini.kombine 1000 in altında zaten 1000 üzerinde olması lazım demiştr sayı ne kadar çoğalırsa risk azalıyor çünkü yani sen kombinede 969 kadında 1 risktesin demekmiş bu.

canım ebn samsunlu değilim amasyalaıyım ama eşim bafralı bu nedenle biz okullar açılıncaya kadar tatilimizi burada geçiriyoruz.akşamları yine biraz esiyor ama çok fazla nem var.anlatamam yani.sen neresindensin samsunun

hım anladım canım :)

biz de bafralıyız yanı bafranın köylerinden :)

bafra ve sasun emrkez cok sıcak oluyo özellıkle bafrada cok sivrisinek oluyo ya

teyzemler orda da :KK70: bi düzgün uyyamıyordum :KK70:

bende sırf kızım için kız kardeş istiyodum bende 2 kız kardeşim ordan biliyorum:)

gönlündeki olur inşallah

hep bi stres aynı durum bende de var.bebeğin kalbinde parlaklık gördü dr ve 4lü test önerdi.
1ay beklicem ama iyi düşünüyorum.
sende kötü düşünme.

canım az önce bitişik komşumla konuştum arkadaşının bebeği doğmadan kalbinde sorun var demişler ve doğduktan sonrada aynı şeyi söylemiş dr.ist.da bir profösöre yönlendirmiş
arkadaşı başka bir dr.a daha göstereyim demiş ve o dr.da hiç korkmayın zaten 3-4 ay içinde kalp kendini tamamlar demiş
ben ilk kez duyuyorum böyle birşeyi
ama arkadaşının bebeği büyümüş ve şükür ki hiçbir sorunuda yokmuş
sonra duymuşlarki bu dr. genelde böyle yapıp ist.daki o profösöre yönlendiriyormuş amacı neyse
inş.4lüde sorun çıkmaz ve için rahatlar arkadaşım
allahım evlatlarımızla sınamasın bizi
çok kötü bir duygu

ayşe kağıtta
KOMBİNE RİSK
İKİLİ TEST
YAŞ RİSKİ
TRİSOMY 13/18+NT

canım doktorun ya aklı baksa yerdeymıs ya da baska bişey ya sonucların gayet ıyı neyı sorun etmıs

ben anlamadım :KK19: ki senın ılk gebelıgın değil sağlıklı bir cocugun var bence hıc kafaya takma

he ıstıyosan git üçlü testıde yaptır ama bence hiçbisorun yok canını da sakın ha sakın sıkma

bu testın nesine üçlüyede gerek var demıs anlamıyorum

hadi ikili test ıcın dese ok ama kombine gayet ıyı :S ben şööle bı nette arastırdım da mıllet

bu sonuca oo süper demıs :)

maşallah subhnallah canım :) kocaman olmuşş :) bana da 14 eylül için ayrıntılı usg randevusu verdiler

canım ya çocuk kardiyolojısınden nası randevu verıyoalr anlamıyorum onalr ne yapıyor kı ????

ya hanı dmıstım ya 2012 ocak annelerınde bı kız benımle aynı srunu yasamız die o da ıkılı sonrası

periadtik karyotip yani çocuk kardiyolojısnden randevu alıp muayene olmus ben de gıtsem mı acaba

ya nereye basvurulucak bılmıyorum kı canım sen hangı hast gidiceksın ya bak gordun mu telaş yaptım şimdi :18:

Son düzenleme:
ilk aylar cogu cocugun kalbi delik oluyormus bende cok duydum suanki mesai arkadasımda öyle dogmus sonra sonra geciyor ilk cocukluk döneminde kapanıyor cogu. en gec ergenlikte aklınızda olsun Allah karsılastırmasında

ilk aylar cogu cocugun kalbi delik oluyormus bende cok duydum suanki mesai arkadasımda öyle dogmus sonra sonra geciyor ilk cocukluk döneminde kapanıyor cogu. en gec ergenlikte aklınızda olsun Allah karsılastırmasında

evet canım deliklerin çoğu kapanıyomuş...

hatta benım yasadıgım problem bile düzelebiliyomuş yanı bakalım ınsallahh

bi de bebe aspirini sebep olabılıo die duymsutum burayada biri yazmıstı

bu hafta dr gidince danısıcam bakalım dr a ne dicek

hım anladım canım :)

biz de bafralıyız yanı bafranın köylerinden :)

bafra ve sasun emrkez cok sıcak oluyo özellıkle bafrada cok sivrisinek oluyo ya

teyzemler orda da :KK70: bi düzgün uyyamıyordum :KK70:

vay be baya hemşeri çıktık canım ya.yani benimde artık nüfus kağıdımda bafra yazdığına göre :)) bafranın hangi köyü canım.çok bilmem gerçide :)

vay be baya hemşeri çıktık canım ya.yani benimde artık nüfus kağıdımda bafra yazdığına göre :)) bafranın hangi köyü canım.çok bilmem gerçide :)

eheheh valla he :)

bafranın karakütük köyü canım sarpın var bi de :) ıkısıde bızım köyümüz :)

hatta bafrada tekel aralığı var oradan karakütüğe sarpına minibüs kalkar

onalrdan birisinin sahıbıde amcamdır :KK70:

ayşe kağıtta
KOMBİNE RİSK
İKİLİ TEST
YAŞ RİSKİ
TRİSOMY 13/18+NT

bencede canım sen bir daha gidip sakin kafayla iyi bir açıklama al doktordan.hem için rahat etsin.çünkü ikili test oranında 250-300 de 1 olunca risk grubuna girdiğini söylemişti bizim doktor.olmadı baska bir doktorla falan konuşursunuz.seni panikletmek için söylemiyorumda ama herseyi bilmek lazım doktorlar biz herseyi biliyrz sanıyoruz bazen

evet canım deliklerin çoğu kapanıyomuş...

hatta benım yasadıgım problem bile düzelebiliyomuş yanı bakalım ınsallahh

bi de bebe aspirini sebep olabılıo die duymsutum burayada biri yazmıstı

bu hafta dr gidince danısıcam bakalım dr a ne dicek

Ayse sen varya bu merak ve bilgiyle tatlım bir "kadın dogum" okumus kadar olursun.

pembe tokam bak sen git bir doktora daha göster nedir ne degildir sor bu bir ihtimal hesabıdır 1/256 da olsa olasılık bu 256 cocugundan biri böyle olacak demektir.
Doktor dedigin arkadas böyle zamanlarda iyimi kötümü oldugu belli olur. Seni telaşa koymus acıklamada yapmamıs ya! yerinde olsam iyi bir doktora giderim bunuda bırakırım
zaten yeteri kadar açıklama yapmadı:KK43:
eve gelince bende kendime kızdım o açıklama yapmadı ama sen niye sorular sormadın diye
başka bir dr.a göstermeyi bende düşünüyorum
birde 5.ayda 3lü tarama için çağırdı ben nasıl beklerim ozmana kadar
bayramdan öncede eşimle gidip iyice bir konuşmak istiyorum
bizim paralarımızla rahat yaşamayı biliyorlar ama iş güzelce bir açıklamaya gelince yok :KK43:
canım her zaman güvenilir olmuyor bu test.hemen koyverme kendini.kombine 1000 in altında zaten 1000 üzerinde olması lazım demiştr sayı ne kadar çoğalırsa risk azalıyor çünkü yani sen kombinede 969 kadında 1 risktesin demekmiş bu.
hemşire arkadaşımda 1000 üzerinde olması lazımdır demiştir dedi ama ben mi yanlış anladım o ara bilmiyorum:KK43:
canım yani 1000 kadında 1 risktesin yazması mı lazımdı
canım doktorun ya aklı baksa yerdeymıs ya da baska bişey ya sonucların gayet ıyı neyı sorun etmıs

ben anlamadım :KK19: ki senın ılk gebelıgın değil sağlıklı bir cocugun var bence hıc kafaya takma

he ıstıyosan git üçlü testıde yaptır ama bence hiçbisorun yok canını da sakın ha sakın sıkma

bu testın nesine üçlüyede gerek var demıs anlamıyorum

maşallah subhnallah canım :) kocaman olmuşş :) bana da 14 eylül için ayrıntılı usg randevusu verdiler

canım ya çocuk kardiyolojısınden nası randevu verıyoalr anlamıyorum onalr ne yapıyor kı ????

ya hanı dmıstım ya 2012 ocak annelerınde bı kız benımle aynı srunu yasamız die o da ıkılı sonrası

periadtik karyotip yani çocuk kardiyolojısnden randevu alıp muayene olmus ben de gıtsem mı acaba

ya nereye basvurulucak bılmıyorum kı canım sen hangı hast gidiceksın ya bak gordun mu telaş yaptım şimdi :18:

bilmiyorum ayşe ama sonu umarım güzel olur
tek bildiğim içimin rahatlaması için başka bir dr.a daha göstermek
birde bu konularda birşey bilmiyoruz ne derlerse öyle sevinip öyle üzülüyoruz
güzel detaylı bir açıklama yapsaydı keşke
birde ben dr.umu okadar met ederken bana bunu yaptı ya:KK43:(((

eheheh valla he :)

bafranın karakütük köyü canım sarpın var bi de :) ıkısıde bızım köyümüz :)

hatta bafrada tekel aralığı var oradan karakütüğe sarpına minibüs kalkar

onalrdan birisinin sahıbıde amcamdır :KK70:

dediğim gibi köyleri bilmiyorum ama tekelin oralarda anneannemiz oturuyor.bizde öğretmen evi var bililiyormusun bilmiyorum ama orada oturuyorz

X