2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
slm anişler biz bugün zuzumu gördük Rabbime şükür kalbi atıyodu ve büyümüş gerçi tıptaydık ult çok anlaşılır gelmesede ekran tam karşımda iyiydi bebiş uyanıktı ama doctor abilere kendini göstermedi birine kızdık altan bak dedi olmaz dedim :KK20:
biraz gez yine bakalım dediler azcık gezip su içtik tekrar girdik tamamiyle yön değiştirmiş doctor abisi dedi boyu ve bugün ölçmem gerekenler normal güzel dedi yaştan dolayı korkuyodum dedim oda sualdırma (amniyosentezi önerdi) yine kan testi sonucu cuma pzt bakılır büyük ihtimal ama içim rahatladı

yarında özele gidecektik ve ilk kazığımızı yedik izmirliler kordonu duymuştur 10gün once 80di yarındı randevumuz şimdi hastanede yapılmıyormuş tıp merkezlerinde yapılıyormuş ordan alıp doktora göstercekmişiz fiyatta bianda 175 e fırladı bizde çrş normal randevu aldık teyzesi gelecek normalde amerikada bidaha anca seneye gelcek o görebilsin diye normal randevu aldık bakalım kısmet ama bu sıkışıklıkta 175 vermek istemiyorum (gerçi kötü bişey çıksa gözüm 300 üde görmücektide tıpta sonuçlar iyi diyince kararsız kaldım sonuçta Rabbime emanet

ayşecim zaman varmış ama enkısa buhafta içi okumaya başlayıp haber veririm canım hayırlı olsun Rabbim hepimizin dileklerini Kabul etsin ve çalışanlar bugün felaket sıcak kolay gelsin ben bide idrar tahlilinden öğleden sonraya kaldım kafam 1 yarım saatte kaynadı yatıp uyumaya yer arıyorum ay Allah yardımcısı olsun çalışanların hastaların ay sıcaklarda herşey zor

hangi bıtkıden yapıldığını bulamadım ınternetten, ama rengı çok güzel, ayrıca trt deki program çok guzel hep anneler arıyor doktor cevaplıyor:)

ay ben meyve sularını kompostoları filan sevmem kola dışında bişey içmezdim ama bu bişey şekerinden yapılıyodu ve çok güzeldi bide içine badem atıyolar çok güzel ama ben tatlı sevmem oyüzden azıcık içerim ama tatlı sevenler sever :125:

slm anişler biz bugün zuzumu gördük Rabbime şükür kalbi atıyodu ve büyümüş gerçi tıptaydık ult çok anlaşılır gelmesede ekran tam karşımda iyiydi bebiş uyanıktı ama doctor abilere kendini göstermedi birine kızdık altan bak dedi olmaz dedim :KK20:
biraz gez yine bakalım dediler azcık gezip su içtik tekrar girdik tamamiyle yön değiştirmiş doctor abisi dedi boyu ve bugün ölçmem gerekenler normal güzel dedi yaştan dolayı korkuyodum dedim oda sualdırma (amniyosentezi önerdi) yine kan testi sonucu cuma pzt bakılır büyük ihtimal ama içim rahatladı

yarında özele gidecektik ve ilk kazığımızı yedik izmirliler kordonu duymuştur 10gün once 80di yarındı randevumuz şimdi hastanede yapılmıyormuş tıp merkezlerinde yapılıyormuş ordan alıp doktora göstercekmişiz fiyatta bianda 175 e fırladı bizde çrş normal randevu aldık teyzesi gelecek normalde amerikada bidaha anca seneye gelcek o görebilsin diye normal randevu aldık bakalım kısmet ama bu sıkışıklıkta 175 vermek istemiyorum (gerçi kötü bişey çıksa gözüm 300 üde görmücektide tıpta sonuçlar iyi diyince kararsız kaldım sonuçta Rabbime emanet

ayşecim zaman varmış ama enkısa buhafta içi okumaya başlayıp haber veririm canım hayırlı olsun Rabbim hepimizin dileklerini Kabul etsin ve çalışanlar bugün felaket sıcak kolay gelsin ben bide idrar tahlilinden öğleden sonraya kaldım kafam 1 yarım saatte kaynadı yatıp uyumaya yer arıyorum ay Allah yardımcısı olsun çalışanların hastaların ay sıcaklarda herşey zor

maşallah degerlerın güzel çıkmasıan sevındım :) böyle devam eder ınsallahh

madem degerler ıyı kan sonucun da ıyı cıkarsa bence amnıyosentez yaptırma ya ne olur ne olmaz bak çok iyi bebiş..

sağol canım :)

ay evet bugun cok sıcak ya bende çalışıyorum ıs yerıdne cok fena yandım yemın ederım afedersın sandalyeey degen

yerlerim terden sırılsıklam oluyo çok rahatsız oluyorum kalkıp dolaşıyorum ama işler hep masa başı çok zor çok...

maşallah degerlerın güzel çıkmasıan sevındım :) böyle devam eder ınsallahh

madem degerler ıyı kan sonucun da ıyı cıkarsa bence amnıyosentez yaptırma ya ne olur ne olmaz bak çok iyi bebiş..

sağol canım :)

ay evet bugun cok sıcak ya bende çalışıyorum ıs yerıdne cok fena yandım yemın ederım afedersın sandalyeey degen

yerlerim terden sırılsıklam oluyo çok rahatsız oluyorum kalkıp dolaşıyorum ama işler hep masa başı çok zor çok...

canım yok yaptırmak istemiyorum özelde de yaptırmayı oyüzden istiyodum çok düşükte olsa düşük riski var ve dışarda 2kişi eşleriyle karar vermekte zorlanıyorlar doktorlar içinse çok kolay 1gün öglene kadar ikitane gelmişti rabbim herkezinkini korusun

işyerinde klima varmı diye soramam çünkü ben evde de sevmiyorum hemen başım ağrır ve çarpılırım ama çok sıcakta azcık çalışınca iyi geliyor pervane varsa çevir kendine o soğuk üflemiyorya iyi geliyor ay canım ya yorma bebişi sen yorul :KK1:

ay ben meyve sularını kompostoları filan sevmem kola dışında bişey içmezdim ama bu bişey şekerinden yapılıyodu ve çok güzeldi bide içine badem atıyolar çok güzel ama ben tatlı sevmem oyüzden azıcık içerim ama tatlı sevenler sever :125:

Lohusa şerbetini konuşuyorsunuz herhalde çok geriye dönük okumadım.
Kızılcık şekeri diye aktarlarda satılan şekerlemesi oluyor, alıp kaynatılarak yapılıyor.
Karanfil ve dolmalık fıstıkla güzel yakışıyor. Ben aromatik şeyleri seviyorum, o yüzden severim ama sevmeyenler de oluyor.. Denemeye değer..

canım yok yaptırmak istemiyorum özelde de yaptırmayı oyüzden istiyodum çok düşükte olsa düşük riski var ve dışarda 2kişi eşleriyle karar vermekte zorlanıyorlar doktorlar içinse çok kolay 1gün öglene kadar ikitane gelmişti rabbim herkezinkini korusun

işyerinde klima varmı diye soramam çünkü ben evde de sevmiyorum hemen başım ağrır ve çarpılırım ama çok sıcakta azcık çalışınca iyi geliyor pervane varsa çevir kendine o soğuk üflemiyorya iyi geliyor ay canım ya yorma bebişi sen yorul :KK1:

En iyisi canım ya büyük ıhtımal bana da amnıyo önerıolar ama ben de düşünmuyorum baska topikten bı arkadas

aklında soru ısaretı varsa omurılık sayımı yaptır ıkılı üçlü de normalse hiç korkma bişey yoktur demiş...gerekrıse sen de

öyle yaparsın....ah canım ya vantılatörumuz vardı bozuldu birden yaa yarın yenısını alıcaklar :KK70:

canım faydalı oalbiliyosam ne mutlu bana :)

ben yaptıtrırken de 500-1000 tl arasıdna yaptıranalr vardı ayrıntılıyı fakat ben o zaman 60 tl ye yaptırmıstım :)

zaten o kadar paramda yoktu :)

özellikle ünlü bi profa gitmek istersen tabıı kı adamın ücreti fazla oluyo ısın ıcıne birde görsel şov yani 4 boyutludada bakılsın

3 boyutludada bakılsın cd ye kaydedilsin derken ücret artıyorda artıyor...ben diyanetın 29 mayıs hatsaneısnde yaptırmıstım

ve gerek perinatologdan gerek analttıkalrındna çok memnun kalmıştım beraber bebegımın parmaklarını sayıp yüzünü

inceleyip dil çıkarısını gülüşünü beklemsıtık eşimde vardı yanımda çok güzel bi deneyımdı bizim ıcın :)

beyın kıvrımalrı olusmsu bak gördünmu kalp odacıkalrı kapanmış tam olması gerektiği gibi diyerek bisürü de bilgi vermsıtı

ayrıntılı usg de profesyoınel birisine gozukmek kesınlıkle çok önemli ama zaten perinatologalrda uzman kadın doğumcualr

oluyorlar ve bu işin ciddi manada eğitimini almış kişiler eğer perinatolog bir problşem bulursa ve emın olamazsa zaten seni

profa yönlendiriyor:...heleki düzgün ilerleyen bir gebelıkte ayrıntılı için direk profa gidip para dökmeye gerek yok bence

fakat bazı özel hasatenelrde devlet kadar ilgilenmıyor mesela benım gittiğim hastane safa hastanesı kardesım ayrıntılı usg sını

orada yaptrmsıtı snaırım o da 80 tl ye fln yaptırmsıtı doktor hıcbısey anlatmadıgı gıbı eşini de yanına almamış ve bi karış suratla

yapmış ölçümleri böyle yerlerde var....

ben bu sefer kı için de 29 mayıs hastanesıne gitmeyı dusunuyordum fakat bu damar ters akıntı olayını yasyaınca arastırıken şöyle bişey

öğrendim bu damar veya umbilikal arter ölçümelrini her doppler ve ultrasonun yapamadgını büyük devlet veya üni hast de

veya özel merkezlerdeki dopplerlarda bu ölçümün yapıldıgını öğrenınce ayrıntılı usg mıde devlette yaptırmaya karar verdım

yine de bebegımı gormek ıstersem 29 mayıs hastanesıne gider bi de orda yaptırırmj Allah ın izniyle o günler gelsınde bi :)

böyle işte canım gereksiz yere bi ton para dökmeye gerek yok :) ama güzel bi yerde ayrıtnılı yaptırmanı tavsıye ederım

hem bebegın sıhhatı ıcın hem de senın bebgını yakından görmen için çok güzel bi fırsat :)

Canım Sagol açıklaman için bende bu ay sonu Kore'ye dönücem yani 23-25 haftalarda ordayim
Orda sigortamızı yaptırmam için 3 ay beklemem lazım fiyat çok uçuk olmazsa yaptırayım
Ama coksa yaptıramam bakicaz artık

Slm kızlar napıosunuz nasılsınız bakalım?

Bugün hava gerçekten daha da sıcak evin içinde duramıorum resmen.Vantilatörüde çok çalıştırmak istemiorum rahatsız filan eder die.Neyseki yarından sonra havalar normale dönecekmiş.Bu sıcaklarda özelikle dışarda çalışanlara Allah yardım etsin valla çok zor.
TRT de ki programı bende izledim bugün tesadüfen güzel konular, sorular vardı tekrar geçemedim başka kanala.Anne sütü, ek gıda, vitamin, demir ihtiyacı güzel bilgiler veriyordu.Sadece bugünkü konusumuydu yoksa genelde yenidoğanla mı ilgili bilmiorum ama arada takip edeceğim...

Canım Sagol açıklaman için bende bu ay sonu Kore'ye dönücem yani 23-25 haftalarda ordayim
Orda sigortamızı yaptırmam için 3 ay beklemem lazım fiyat çok uçuk olmazsa yaptırayım
Ama coksa yaptıramam bakicaz artık

rica ederım canım ama zaten bı bebegın var ve sağlıklı

bunda bi sorun oalcagını zannetmıyorum onun ıcın :) helekı kontrolelrın normal gecıosa

endişelenmeye gerek yok :)

selam arkadaşlar bugün işe başladım ama hava çok sıcak valilik bi güzellik de yapmadı bize...

selam arkadaşlar bugün işe başladım ama hava çok sıcak valilik bi güzellik de yapmadı bize...

13-14 haftaya girmeme 1-2 gün kaldı..ağlık ocağında yada normal özel hastanede cinsiyetini söylerler mi ;benim dr özel muaynanaesi olduğu için özel hastanelerin 2 katı olduğu için 12 gün önce gitmek istemiyorum ..

12 gün sonra gitmem lazım ama bekleyemiyorum :)))))

13-14 haftaya girmeme 1-2 gün kaldı..ağlık ocağında yada normal özel hastanede cinsiyetini söylerler mi ;benim dr özel muaynanaesi olduğu için özel hastanelerin 2 katı olduğu için 12 gün önce gitmek istemiyorum ..

12 gün sonra gitmem lazım ama bekleyemiyorum :)))))

ben gittim bana söylemdi:KK43: bende çok merak ediyorum:44::18:

kızlar bu üçlü ,dörtlü testlr nezaman yapılıyo veya daha önce hamilelik yaşayıp yaptıran varmı acaba:26:

benden dr um istemedi ama ;şu aralar hatta geçmiş olabilir 2 li test yapılması gerekiyorsu 3 lü için ise 15 haftanın sonlarına doğru 16 haftaya girerken diye biliyorum ..
dr una sorarsan daha i olur

X