2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhabalar arkadaslar ben biraz ikilem gebeyim bu 2.bebegim ilki sezeryandı doktor dogumumun ya ocak 31 ya subat 1 olacagını soyledi bende nereye girecegimi şaşırdım :) bi tane şeker kızım var.gecmişi okudum cinsiyet gercekten cok merak konusu oluyor ben haftaları zor gecirmiştim kızımda o ilk hani cici alayım rengi belli olsunu iyi biliyorum :) yanlız kızlar aslında bebegin pozisyonu uygunsa kim ne derse desin cinsiyet 11.haftadan itibaren belli oluyor ama cogu doktor umursayıpta bakmıyo işlerine gelmiyo ugrasmak ben kızımı ikili testte tam 12+0 da ogrendim hatta ilk bebegim kız olsun istiyordum doktorum ben sormadan hadi bakalım al cicileri kız geliyor dedi doktor biraz ilgili olacak bazısına goruyorum sormaya bile cekiniyolar cok ters tepki verenler var halbuki insan saglıklı oldugunu bilince bunuda merak edebiliyor.hele ikincide dahada merak salıyo şimdide saglıklı bir oglum olsun istiyorum inşallah bir kız bir erkek allah herkese bolesini versin 3.cocuk zaten mumkun degil benm için tabi bakması zor ama kızımda olsa iki ciciş olur uzulmem tabiki rabbimde sizin gonlunuzden geceni versin bide kızlar ben ruyalara inanırım kızıma 2 aylık hamileyken ruyamda esmer kapkara saçlı bi kız verdiler sabah eşime kızım olucak dedim ve o gun ismini koydum bundada 3 kez erkek bebek gordum ikisi kandillerde olmak suretiyle artık bilemiycem ama ruyada gorulen cıkıyormuş derler

ayşeim okurken çok kötü oldum.rabbim bu sefer yüzünü güldürsün.hepimizin inş.yaşadıkların hiç kolay değil.

hayırlısı canım Allah gönlüne versin..

hayırlı olsun 2.bebişin.benimde bi kızım var.daha bunun cinsiyetini öğrenemdim yada dr bakmadı.bu ay sonu inş.
benim gönlüme hep kız doğuyor.öylede istiyorum sanki.kıza kız kardeş gibisi yoktabi önce sağlıklı hayırlı olsun rabbim ne uygun görürse.seninde erkek sanırım annenin içine doğan genelde doğru çıkıyor.

allah saglıklı sıhhatli versin en onemlisi kızımda dogmustu en baştan kızm olucak demştim ama bunda pek bişey dogmuyor allah sennde gonlune gore versin canım

canim beni de ekler misin

25 yasindayim, kilom 56, ilk bebegim olacak ins, 17.01 de bekliyoruz emanetimizi , Almanya' da yasiyorum

simdiden tskler

Ya ben bunun tam tersini duymuştum.Erkek bebek doğası gereği :) utanmaz bacaklarını açarmış rahat olurmuş.Kız bebek ise daha doğmadan utanma duygusu oluşurmuş ve bacağını açmak göstermek istemezmiş:) O yüzden erkek bebeklerinki genelde açık oldugundan erken öğreniliyor diye duymuştum.Yanılabilirim ama büyüklerden duymuştum bunu..

Ya yaşadıkların kolay deil asla ayşe biliyorum ama herşeye ragmen bunu böyle rahat gerçekten relax olarak anlatman çok hoşuma gidiyor ya.Bu özelliğinden dolayı tebrik ediyorum seni :)Allah bu defa yüzünü güldürsün canım....Bide gerçekten güzel bilgiler veriyosun mesela uyurken sırt üstü yatılmamasını burda duymuştum sırt üstü yatınca hemen panikliyodum ama sen yazmışsın ya daha çok sonralarında dikkat etmek lazım die bunu duydum rahatladım bu yüzden de saol canım Bayan Bilgili:)

Kızlar bende bugün çarşıya indim.Ya her indiğimde gittiğim Dr merkezde oldugu için illa önünden geçiyorum.Geçerkende napiym dayanamıorum girsem yine die.Daha 1 agustosada çok var ya.Bugn dayanamadım girdim:) Dr hayırdır yaprak bişiy mi oldu noldu nie geldin diyo:) Bende bi kaç sorular vardı kafamda o yüzden geldim desemde inanmayın bunlar bahane bebeğimi görmeye geldim dedim:) Yat bakalım dedi.Bebeğimi gördüm herşey yolunda 14+3 olduk.Sorulara gelince cevaplarını biliyordum ama yinede sordum kızlar: 1) Günde 1 t.kahvesi içiyorum dedim İçebilirsin dedi.2) Ramazanda oruç tutucam dedi Hayır tutamazsın dedi.3) Saçımı boyatıcam dedim.Riskli zaman geçti boyatabilirsin dedi. Belki merak ettikleriniz olur die yazdım canlarım...

iyi yapmışsın..bende bebeğimi çok özledim gitsem mi diye düşünüyorum..oruçla alakalı bende Demet hanımı aramayı düşünüyordum, banada vereceği cevap farklı olmayacaktır diye düşünüyorum..
hakkımızda hayırlısı..bu sene hamilelikten tutamayız..seneye emziriyoruz diye tutamayız..60 günlük borç ne olacak ne zaman tutulacak bilmem..

hamileler keşke orucunun sadakasını verebilse benm kızımdan 30 var şimdide bi otuz etti 60 emerse bi otuz daha beni 3 aylar bile kurtarmıyo

Kızlar bende bugün çarşıya indim.Ya her indiğimde gittiğim Dr merkezde oldugu için illa önünden geçiyorum.Geçerkende napiym dayanamıorum girsem yine die.Daha 1 agustosada çok var ya.Bugn dayanamadım girdim:) Dr hayırdır yaprak bişiy mi oldu noldu nie geldin diyo:) Bende bi kaç sorular vardı kafamda o yüzden geldim desemde inanmayın bunlar bahane bebeğimi görmeye geldim dedim:) Yat bakalım dedi.Bebeğimi gördüm herşey yolunda 14+3 olduk.Sorulara gelince cevaplarını biliyordum ama yinede sordum kızlar: 1) Günde 1 t.kahvesi içiyorum dedim İçebilirsin dedi.2) Ramazanda oruç tutucam dedi Hayır tutamazsın dedi.3) Saçımı boyatıcam dedim.Riskli zaman geçti boyatabilirsin dedi. Belki merak ettikleriniz olur die yazdım canlarım...[/QUOTE]

Çok şaşırdım saç boyamasına izin vermesine doktorun. Ben daha ilk haftalarda sormuştum ve bana kesınlıkle yasak demişti. İleride bebekte alerjik reaksiyonlara sebeb oluyormuş. Ben de boyatmıyorum ki, saçlarım sarıdır. Diplerimde geldi, ama boyatmıcam.

ay kızlar yazıyonuzya kusuyom felan cok komik ama cok heves ediyom bende benm ikinci gebeligim ne ilkinde kustum ne bunda siz şimdi bana deli diyceniz ama insanda kusunca felan hamile oldugu belli olur be çevremde kusan yakınlarıma diyom diyolarki sen kafayı oynatmışsın napiyim heves işte dizilerde felan millet kusuyo eşim bnana diyoki canım sen hiç kusmuyon seninki yalancı hamilelik

hamileler keşke orucunun sadakasını verebilse benm kızımdan 30 var şimdide bi otuz etti 60 emerse bi otuz daha beni 3 aylar bile kurtarmıyo

cnm bende kızımın zamanında dogum yaptım 1 bucuk aylıktıramazan geldı 1 gun denedım ayılıp byıldım 29 gun yedım 2 sene. sonra gectıgımız aralık ayında yıkandım ve basladım 25 gun tuttum4 bucukta okunuyodu kızımı emzırsemde kocaman oldugu ıcın dayandım amamısafır geldı yatya yne bozmaım bu sefer kesın tutamam cnku kusmasamda sureklı mıdem hepkeyıfsız zehırlemıs gıbı yıne ocak sonu gıbı dogum olur bırdahakı ramazanda7 aylık olcak ek gıdaya baslamısolcaz tutarım ozaman sende aralıkta tutarsn cnm kafana koyunca anca oluyor Allah yardımcısı olsunherkesın

Ben de rüyalara inanırım, zaten rüyalarım da çıkar. Fakat, ilginç bir durum yaşıyorum bu sefer. Hamile kaldığımdan beri iki kez bebeğimi gördüm rüyamda. İki rüyanın konusu, şekli birbirinden çok farklı. İlginç olan, rüyaların ortak özellikleri: 1-) Bebeğimi çoktan doğurmuşum ve nasıl doğurduğumu bilmiyorum rüyamda 2-) Doğmuş bebeğimin cinsiyetini bilmiyorum hala. Çok ilginç. Normalde kafamdaki bir çok soruya cevap bulurum rüyamda. Yani Allah tarafından, melekler aracılığı ile bana cevap verildiğine inanırım. Hatta normal doğum korkum var, ama sezaryene de rahat bir şekilde karar veremiyorum, bu yüzden bu konu hakkında düşünmeyi bırakıp "hayırlısı hangisi ise o kendiliğinden nasip olsun" diye dua etmeye başlamıştım. Ve rüyamda yeni doğum yapmış olmama rağmen nasıl doğurduğumu bilmiyorum. Yani nasıl doğuracağım bana özellikle bildirilmiyor şu anda sanki. Bir de cinsiyeti. Yani insan ya bir kız ya bir erkek görür dimi? Ha rüya çıkar çıkmaz, o ayrı. Burda bebek var, doğurmuşum, cinsiyetini bilmiyorum hala. Tuhaf kızlar yaaa... Var mı iyi rüya yorumlayan aranızda?

Çok şaşırdım saç boyamasına izin vermesine doktorun. Ben daha ilk haftalarda sormuştum ve bana kesınlıkle yasak demişti. İleride bebekte alerjik reaksiyonlara sebeb oluyormuş. Ben de boyatmıyorum ki, saçlarım sarıdır. Diplerimde geldi, ama boyatmıcam.[/QUOTE]

Canım benimki düz boya olduğu için belkide bilmiyorum.Dr ilk 3 ayda izin vermedi zaten bebek kandan beslendiği için boya saç diplerinden kana karışıyormuş o yüzden yok demişti ben günü geldiğinde sana sölerim o zaman boyatırsın demişti.Bugün sordum haftama göre artık boyatabilirsin dedi. Zaten daha öncede araştırmalarıma göre çoğu yerde aslında boyanın hiçbir etkisi olmadığını duymuştum.Ama Dr.um ilk 3 ayı tamamen bitirmemi bekledi.Şuan boyatabilirsin dedi ama ben daha bayramıda beklicem o zaman 4,5 ay bitmiş olcak..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…