2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Arkadaslar mrb bende Ocak annesiyim Allah nasip ederse herkese saglikli gebelikler diliyorum yalnız size bir sorum olucak benim gebeliğim kanamali ve sancisiz geçiyor doktor bebek iyi dedi ama bebek asagida olduğunu dusuk tehlikem olduğunu söyledi progestan ve igne kullanıyorum benim durumum gibi yaşayan varmi.

selam bayanlar.benim de en önemli şikayetim şu aralar diş etleri..sürekli kaşınıyor kanıyor bide çekildi sanki.
bu arada çatlak için pregnecare diye bi krem kullanıyorum bi arkadaşım kullandı ve hiç çatlak olmadı bakalım işe yarayacak mı.
bir de dalinin jel bebe yağını kullanıyorum akşam biri sabah biri.
ilk hamileliğimde diş eti kanaması ve diş ağrısı olmuştu çok berbat birşey:KK43:
bu hamileliğimin başlangıçlarında da diş ağrısı oldu antibiyotik kullandım ama diş etimdeki kırmızılık hala duruyor ve dilim değince acıyor
allah yardımcımız olsun
Ben de ocak 2013 annesiyim.artık burdan yazışırız.
hoşgeldin ...
Benim de ikili test için 20 Temmuz'da randevum var, bakalım sabredebilirsem o güne kadar...

Bir de çürüğüm var dişimde, bilen var mı ne zaman yani hangi trimesterde yaptırabiliyorduk dolguyu veya diğer işlemleri?

Bu aralar öyle soğudum ki hayattan...hiiiiçbir şey tam anlamıyla mutlu etmiyor, şu maddi sıkıntılar ne sıkıntısı iflasın eşiğinde olmamızın etkisi sanırım...eşimin de gözü ne beni görüyooor ne bebeği...
ilk 3 ve son 3 ay diş tedavisi yapmıyorlar düşük tehlikesi için.
3.ayını doldurunca müdahake ettirebilirsin
ben ilk hamileliğimde diş çekimi kanal tedavisi yaptırmıştım
sağ olun ikiniz de. özele gidiyorum, izmir menemen'deki sada hastanesi'nde yaptıracağım testi.
doktor kendi veriyor zaten randevuyu.
hormonlardan değil bu ruh halim, 2 yılı aşkın süredir eşimin ne yüzü gülüyor ne işyeri kendini çevirebilecek düzeye geliyor, ama ısrarla devam ettiriyor bu işi çünkü başka bir işe girse hayatta ödeyemez bunca borcu...ya burayla birden yükselecek ya da şu iki gün ila 2 ay içinde batacak. 2 senedir onun stresini tersliğini üzüntüsünü yaşlanışını yaşıyorum her gün...ama aartık son çırpınışlarımız galiba ve borç aldığımız kişiler de yani aile bireylerimiz de bizimle birlikte batacak...of ne anlatayım hangisine yanayım
allah yardımcınız olsun.amcam iflas etti dünya kadar borçlandı ve yuvasından oldu:KK43:((insanın hayatı nasılda değişiyor der hep
o ruh halini çok iyi anlıyorum:KK43:
inş.sizin durumunuz farklı olur canım.eşin bir mucizeyle toparlar herşeyi.
Slm kızlar nasılsınız,

Ben yeni gelebildim Dr.dan.Sabah 10:30 du randevumuz ama 12 de muayene olaibldim.Çünkü ben gittiğimde amaliyata girmişti (sezeryana) ve sonrasında da normal doğumlu biri gelmişti.2 si bittikten sonra ancak muayene başladı.Sezeryandakini hiç duymadım görmedim ama normal doğum yapan kadın odasında sancı çekerken o bağırmalarına şahit oldum ve ilk defa duyuyorum inanın o bağırken ben ağladım beklediğim yerde:KK43::KK43: Bu kadar bağırılıyor demekki..Allahım hepimizin yardımcısı olsun.Kolay kurtarsın doğumdada.(AMİN)Belki bünyeye yada insanada bağlıdır ama çok etkilendim ya sesi kulaklarımda hala...Bu arada muayenede ense ölçümü normal çıktı gelişimide çok iyi dedi bugün itibariyle 13+3 olmuşuz.Cinsiyetini sordum ilk sölemedi çok ısrar ettim tahmin sadece die o zaman erkeğe benziyor dedi ama net anlama dedi.Buda yeter dedim:) Azda olsa merakım gitmiş oldu..Folikasiti bırakmıştım geçen hafta iyi dedi zaten artık faydası olmaz dedi kan ve demir hapı verdi ona başlıcakmışım.Bayrama antepe gideceğimide söledim otobüs olmaz ama uçakla gidebilrsin dedi zaten 14 saat yolculuğu asla yapamam uçakla gitcektim.Ama yinede gitmeden 1 hafta önce gel son durumuna bakarız şimdilik herşey yolunda dedi.Allahıma şükürler olsun.Darısıda diğer annelere olsun inş.....
bende şahit oldum hemde kendi doğumumda yanımdaki sedyeye getirdiler:KK43:
çok fazla birşey anlatmak istemem bu konularda çünkü hepimiz korkuyoruz doğumdan ama bol bol dua edin allahım yardımcımız olsun
şeftali kabız yaparmış canım ben de geçen yıl dr dan öğrendim
ay bu dr.lar varyaaa oğlumun ilk dr.u şeftali ver kabızlığı için demişti bizde vermiştik:)
sonraki dr.umuzda kabız yapar dedi
nasıl güvencez bilemiyorum
bizim bugün sadece tahlil olunca ordan ikea ya geçtik hem kahvaltı hem gezme ama bebiş kısmı :KK16:

ayşecim senin beyaz takıma gri ahşap benzeri boyanmış ay oda takımları yapmışlar nasıl güzel kulaklarını çınlattım eşimde seni herkeze cevap veren kız (kadın ay niyeyse kadın demek garip gelir hep yaşlansak ta kız :) ) bundan alcakmış dedim oda beğendi sade hoş diyor ay ışıklar oyuncaklar avizeler bulutlu mulutlu ay hayırlısıyla rabbim sağlıklı sıhhatli kucağımıza versede cicilerini alıp yerleştirsek gerçi benim odalar hep dolu komşular bebiş olursa nerde yatırcan derdi bende olsun köşe kanepemin kenarına yatırırım yine büyütürüm derdim tek onlar hayırlısıyla gelsin de hepsi yalan hepsi ne gelirse elimizden o ama herşeyimiz onlara tek hayırlısıyla gelsinler
ikeanın ürünlerine bende bayılıyorum
tatlı telaşlar bunlar:KK70:
benimde odalar dolu ama kız olursa ayrı oda düşünüyorum, bu kezde 2 çocukla misafir odasında baş edebilir miyim diye düşünüyorum..

amin canim rabbim hepimizin bebeklerini saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

kizlarya okuyorum bayadir 2li testi yazisiyosunuz benim burdaki doktor yapmiyo nedense kizimdada yapmadi simdide yapmadi ve 12sine randevu verdi zaten ozaman nerdeyse 14 haftalik olcaz cok gereklimi 2li test
dr.niye yapmıyor anlamadım.sana söylemesi ve tercihi senin yapman gerekir
kızlaaarrrr biz cinsiyetimizi öğrendik :) %85-90 erkek geliyo :) :) pipisini gördük :) :) ikili testimizde yapıldı çok şükür herşey yolunda. bebeğimiz 2 gün önden gidiyor. Ultrasona göre 12+1'de cinsiyetimizi öğrenmiş olduk :) :)

hehee bir erkek daha mı geliyor topiğeee
hayırlısı olsun darısıda bizim başımıza olsun
erkekler çoğalıyor yanlız bence 2013 erkek yılı olucak

Arkadaslar mrb bende Ocak annesiyim Allah nasip ederse herkese saglikli gebelikler diliyorum yalnız size bir sorum olucak benim gebeliğim kanamali ve sancisiz geçiyor doktor bebek iyi dedi ama bebek asagida olduğunu dusuk tehlikem olduğunu söyledi progestan ve igne kullanıyorum benim durumum gibi yaşayan varmi.

Canim insallah ilk trimestri atlatirsan uc aydan sonra bisey olmaz Rabbim omurversn beegine benim ilk bebekte boyle oldu dusuk yaptim.ama kalp atisi hic yoktu senin varsa insallah bebegine kavusursun kanamalar gebelikte olur nerenin kanadigi onemli tabi.benim kuzenimin esi asagidaydi dokuz ay ara ara kaniyodu

diş etlerinin kanaması benim de var özellikle sabah kalktığımda kanıyor, kekik yağı iyi geliyor ama çok yakıcı bir şey, bir de hamilelikte kullanımı nasıl olur bilemediğimden şu aralar hiç kullanmadım, ama sabahları kalkar kalkmaz dişlerimi fırçalıyorum su bile içmeden...

bu arada sabah akşam krem iyiymiş valla ben bir tek duştan sonra bebe yağı sürüyorum ama az olur mu acaba sabah akşam da nasıl uğraşılır yaaa sabah hele imkansız sabahın köründe yola düşüyorum...

kalsiyum magnezyum niye vermişti doktor sana özel bir durum mu var bana vermedi doktor :26:

benim özel durumum var canım lupus hastasıyım ve kortizon alıyorum.kortizon kullanırken kalsiyum alımı çok önemli.

ben vitamini yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum doktorum bu hafta ek olarak kan hapı da verdi sizlerde kan hapına başlayan yok herhalde sanırım haftadan farkediyor bizim zıpır önden gidince :KK1:

ben başladım canım bizimkide 1 hafta önde gidiyo.şuan 13.haftayı bitirmek üzere.ama ben yinede sata göre değerlendiriyorum.
kan ilacı etkiledimi seni.benim biraz midemi bulandırdı sanki ferrum fort.

merhaba arkadaşlar ben şuan 11 haftamdayım yarın 12. olacak. ama bacaklarım da varis oluşmaya başlamış sizlerde olmadı yada nasıl çaresine bakıyorsunuz acaba neden oluşur ki? çok kötü bişey bu ya

pembetoka; eşim de görümceme sormuş ama görümcem çok ciddi apse falan olmazsa müdahale yaptırmayın demiş, o eczacı, çocuğu da var bayaa tecrübeli ve bilgili diye hep ona danışıyoruz, ailede herkes sağlıkçı zaten ve her söylediği dr.larla aynı ama işte öyle yaptırmayın anesteji de yapamazlar canı yanar zaten falan diye söyleyince şimdi kararsız kaldım.
ayrıca destek ve temenniler için sağol canım, allah kimseyi böyle durumlara düşürmesin. alnımızın akıyla çalıştığımız didindiğimiz, bir yandan da yıprandığımız halde üçkağıtçılar kadar kazanamadık ama bekliyoruz işte bir mucize.

benim çok az bir lekelenmem olmuştu kahverengi, ertesi gün de sadece 2 damla kanamam oldu, bir hafta sonra doktora gittiğimde söyledim hiçbir kanama bölgesi görmediği halde tedbir amaçlı iğne ve progesteron hapı verdi bana, ne olur ne olmaz diye, ki progesteron hapını vajinaya yerleştir dedi, oral kullanma dedi, lokal etki etmesi ve olası bir düşüğü daha iyi engellemesi için. 3 hafta oldu hala kullanıyorum . 12. hafta bitene kadar da kullanmakta fayda var. önemli olan senin heyecan telaş yapmaman, çok çok önemli bu.:KK34:

kızlar merhaba,uykudan yeni ayıldım karnımı doyuruorum bi yandanda yazıorum doyuruorum dediğime bakmayın hala iştahsızlık devam,yoğurt üstüne pekmez döktüm onu yiyebiliorum sulu yemek yemeyi özledim iştahla..neyse konuya geleyim topik bu kadar kalabalıkken sorsam çok cvp veren olur die düşünüorum zor deil kolay 1soru :KK1: :bebeğin kalp sesini dinleme cihazı almayı düşünüorum aramızda alan varmı veya çevresinde kullanan var mı memnunlarmı?sizce alayım mı link bu: Angelsounds bebek dopleri stoktan aynı gün kargo - sıfır Medikal Cihazlar sahibinden.com'da - 62755628

ayyy supersınn yaaa ben alıcam galıbaaa cok heveslendım:)))

VALLA SORMA CANIM SIRF PERINATOLOJIYE YONLENDIRSIN DİE JINEKOLOJI POLK DEN RANDEVU ALDIM ISTE

IKI TANE ASISTAN KOYMUSLAR 28 HAFTALIK KAYBIMI SÖLÜORM ASISTAN DIOKI AYY MORT ABORTUS MU OLUYODU O DİO

EVET MORT ABORTUS DEDIM BENDE TERS TERS BAKIO DELİ YAA :KK53: BEBEGI ÖLÇCEKELR O TUSAMI BASIODUK BU TUSAMI BASIODUK

DEDIM ALLAH IM BUNLARA GELENELRE SABIR VERSINN DELİ ETTİLER BENİ ÜSTÜMÜ BASIMI DA JEL YAPTILAR HEP

BEN DE ONALR ÖLE DİİNCE AÇTIM AZIMI YUMDUM GOZUMU O TEST YAPILACAK DİE :)

CANIM BENDEN SANA TAVSIYE ÖZELDE DR UNA GİT AMA DEVLETTE DE Bİ DOKJTORUN OLSUN TESTLERINI FLN

BEDAVAYA GETIRMIS OLURSUN BU LINKTEN RANDEVU ALABILIRSIN MHRS

ey allahım ne sinir bozucu bi durum ya,evet bikere benimde heryerim jel olmuştu :)
iyi yapmışın vallada
canım tamam doğru diyosun da şimdi cuma günü gidicem doktoruma benden ikili isterse devlette doktorum olmadan yaptıramazmıyım ben şimdi bu ikiliyi

geçmiş olsun cnm ama panik yapma bak bebek iyiymiş

ilk hamileliğimde diş eti kanaması ve diş ağrısı olmuştu çok berbat birşey:KK43:
bu hamileliğimin başlangıçlarında da diş ağrısı oldu antibiyotik kullandım ama diş etimdeki kırmızılık hala duruyor ve dilim değince acıyor
allah yardımcımız olsun

hoşgeldin ...

allah yardımcınız olsun.amcam iflas etti dünya kadar borçlandı ve yuvasından oldu:KK43:((insanın hayatı nasılda değişiyor der hep

çok fazla birşey anlatmak istemem bu konularda çünkü hepimiz korkuyoruz doğumdan ama bol bol dua edin allahım yardımcımız olsun

ay bu dr.lar varyaaa oğlumun ilk dr.u şeftali ver kabızlığı için demişti bizde vermiştik:)

benimde odalar dolu ama kız olursa ayrı oda düşünüyorum, bu kezde 2 çocukla misafir odasında baş edebilir miyim diye düşünüyorum..

bünyeden bünyeye farklı tepki veriyormuş şeftali denemek lazım

ayy valla bu yıl erkek yılı olacak bu ne çok erkek var :KK1:

merhaba arkadaşlar ben şuan 11 haftamdayım yarın 12. olacak. ama bacaklarım da varis oluşmaya başlamış sizlerde olmadı yada nasıl çaresine bakıyorsunuz acaba neden oluşur ki? çok kötü bişey bu ya

eve geldiğinde bacaklarını biraz yükseğe uzat 1 saat uzan yoksa varislerin artar

Benim sorum arada kaynadı heralde ya da bizim topikte Ankara'da yaşayıp da Kızılay'a yakın bir devlet hastanesine giden yok:2:
neyse onu geçtim de sol kulağım şişti, daha doğrusu içine hani parmağınızı sokarsınız ya abdest alırken falan sokamıyorum şişmişo girişteki kısım, üşüttüm heralde. doktora da gitmek istemiyorum valla amaaaaaaaan:KK43::KK43::KK43::KK37::KK37::KK37::KK37::KK52::KK52::KK52::KK50::KK50:

ben başladım canım bizimkide 1 hafta önde gidiyo.şuan 13.haftayı bitirmek üzere.ama ben yinede sata göre değerlendiriyorum.
kan ilacı etkiledimi seni.benim biraz midemi bulandırdı sanki ferrum fort.

yok canım ben de bir etki yapmadı henüz ben maltofer içiyorum

kızlar çatlakları oluşmaya başlayan var mı ben de daha başlamadı acaba ne zaman başlar ona göre ben bebek yağı sürmeyi düşünüyorum

ey allahım ne sinir bozucu bi durum ya,evet bikere benimde heryerim jel olmuştu :)
iyi yapmışın vallada
canım tamam doğru diyosun da şimdi cuma günü gidicem doktoruma benden ikili isterse devlette doktorum olmadan yaptıramazmıyım ben şimdi bu ikiliyi

canım yaptırıosan özeld eyaotır ama devletemuyaneyee gımezsen devlette ıkılı yaptıramazsınn en azındna ben öle biliormm

Benim sorum arada kaynadı heralde ya da bizim topikte Ankara'da yaşayıp da Kızılay'a yakın bir devlet hastanesine giden yok:2:
neyse onu geçtim de sol kulağım şişti, daha doğrusu içine hani parmağınızı sokarsınız ya abdest alırken falan sokamıyorum şişmişo girişteki kısım, üşüttüm heralde. doktora da gitmek istemiyorum valla amaaaaaaaan:KK43::KK43::KK43::KK37::KK37::KK37::KK37::KK52::KK52::KK52::KK50::KK50:

canım istanbulda oldugumdan bir malumatım yok :)

allah yardımcımız olsun

hoşgeldin ...

bilmiyorumki canim benim doktor bi garip simdi ilk bebegimiz icin devletin verdigi 2ay babalik izni var bide esimin yaz izni bizde trye gelcez buayin 21de allahin izniyle bende trde ogrenicem cogu seyi burda cinsiyeti 20.haftadan once soylemiyolar +ekucret istiyo cinsiyeti soylemek icin bile

X