2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Bügün dr gittim 13+4 olmuş bebeğim dr cinsiyetine baktı kıza benziyor gibi dedi amaa net bişey söylemedi 3 hafta sonra belli olucak dediii bide bebeğim çok aşağıdaymış sorun olur demedi ama benim içim hiç rahat değil

balık konusunda ben çok dertliyim ton balığı dahil hepsinden tiksinti geldi şimdi hava da sıcak ya resmen kokuyor yaa ben doktora danışık balık yağı içiyorum ama her gün değil arada unutuyorum

balık mevsimi açılana kadar ben balık yiyemem
ama bu arada norveç uskumrusu bulursanız affetmeyin omega 3 oaranı çok yüksek...
ben evde pişiremiyorum pişiren bulsam alacağım
bir de günde 2-3 ceviz yiyin bana dr verdi ama onu da unutuyorum

taze fasülyede bol miktarda folik asit var yemelisin bence

canım yazmıssın ya ton balıgı yıyemıyorum tıksıntı geldı dıe fasulyeden öle bı tıksındım kı

kokusunu dudyugum an saatlerce öğürüyorumm en sevdiğim yemektir halbukı bol zeytınyaglı fasulyee

ama yıyemıyorum ıstee

amin canım inşallah :) bence de çok haklısın inşallah doğru doktoru bulurum drdan yana şansım olmadı

canım ben de çok dr aradım ama buldum sonunda :) ınsallah sen de bulursun :)

ayy ınanamıyorum yaa benım dahi gözlerim dolu canım bi garip oldum

Rabbım sağlıkla kucaklamak nasıb etsın cumlemzıee
sağolasın amin inş.

temizlik yapma bence ,diğer işler hadi neyse ama temizlik yapmıyorum ben
eşimi alıştırdım ilkni geçen hafta yaptırdım
koltukları çektirdim mis gibi girişteki halımı fırçalattım sildirdim
süpürge ile aldırdım evi
ben de toz aldım vileda ile sildim
temizlik yoruyor dikkatli olun
ben ağır yapmamama rağmen yoruldum valla ve korktum doğrusu
inş.bişey olmamıştır RABBİM korusun
ama sen yine de temizlikten uzak dur

onu nasıl anladın canım nasıl tesbit ettiniz ne güzel aynı günde olursa doğum tarihleriniz süper olur :)
25 ocak doğum tarihi
sezeryan 7 yada 9 gün önce alınıyor
birde 2.sezeryanı olucak kadınların sancı çekmemesi lazımmış.hemşire arkadşım öyle dedi.ama nedenini unuttum:)))
yok yaa cumaya yetişmezmiş tatil sonrasına kalmış sabah haberler de gördüm
ama bizi etkilicek yinede(
neymıs kı o yaa ben kaçırdım olayı

sezeryan ayşem:)

sancı vurmaya başladığı anda yapılan sezeryan daha iimiş duydunmu hiç
sancı gelmeden yapılan sezeryan daha riskli imiş ve bebek sağlığı açısından sıkıntılıymış bebek doğuma hazır olmuyormuş
ay bugün üzerimde boydan elbise var haliyle biraz kilolu gösteriyor
üst katta arkadaşlardan birisi hamilemisin dedi yooo dedim elbise bolya ondan öyle mi sandın filan
dediki RABBİM İNŞ. SANA nur topu gibi ikiz nasip eder demesin mi sanki içine doğdu kadının
şok oldum öyle deyince de
dedim niye ikiz
ben çok seviyorum dedi

kızlar merhaba .folbiol ve elevit olayını dün dr uma sordum.dr um bana sadece demir takviyesi verdi.folbiolu bırak demire başla dedi.elevit i herkes kullanınca ben unuttu diye düşünmüştüm.ama dr um vitamin vücutta depolanır ve depolanması bebek için sakıncalı dedi.o yüzden gerek yok.sadece demir kullan dedi.siz de dr larınıza bir danışın bakalım bu durumu.ne diyecekler.sat a göre 11+2 de ultrasona göre 11+5 te ikili tarama için kan verdim.bir de kan uyuşmazlığı için.sizler ne zaman yaptırdınız ya da yaptıracaksınız?kaçıncı haftada?

duymadım canım.zaten böyle bir konuda araştırma yapmak aklıma gelmezdi
arkadaşım hemşire olduğu için beni uyardı
2. sezeryanda sancı çekmemen lazım dedi
tecrübeleriyle sabit olduğu için güveniyorum ama
dr.a gidicem yarın sorarım:)

Son düzenleme:

yarın bana ne önercek bakalım dr.um
paylaşırım sizlerle

haberlerde gördüm yaızlmışşş

ben ilki için söyledim zaten:))
kendim için soruyorum da :)))

8+ larda yani 9.haftada doktora gidenler bebiş neye benziyor insan şeklini almış oluyormu acaba
benim de yarın 8+0 olacak
önceden miniciktiler şimdi nasıl olacaklar acaba merak ediyorum

merhaba yazını şimdi gördüm kalktım en sonki ultrason kağdına baktım emin olmak için en son 8+2de gitmişim bebeğin kafası ve gövdesini gördüm minicikti sanki alt tarafı yok gibi ama bilemiorum belki ben göremedim veya anlayamadım veya henüz oluşmamıştı ama sonuçta nokta şeklinde falan görmüosun insana benzio

canım benimkide aşağıdaymış yukarıya çıkar dedi doktorum 24. haftaya kadar.üzme kendini hiç sorun değil bebeğe bir zararı yok dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…